Styl Loft w nowoczesnym wnętrzu mieszkania, pokoju dziennego, sypialni lub pokoju dziecka z najlepszymi elementami wystroju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Mieszkanie w stylu loftu (28 zdjęć): cechy nowoczesnego designu

Pin
Send
Share
Send
Send


Loft - nowoczesny wystrój wnętrz, który charakteryzuje się obfitością przestrzeni i brakiem przegród. Loft jest trochę jak minimalizm i jest przeciwieństwem art deco.

Angielski termin loft oznacza loft. Powstanie tego projektu mieszkania rozpoczęło się w Ameryce w latach 40. W tym okresie produkcja stopniowo opuszcza miasta. W rezultacie puste nieruchomości i mieszkania zaczynają nadawać właściwości mieszkalne. Pokoje, w których ściany były gołe, były przeznaczone nie tylko dla menedżerów, ale także dla gabinetu, tutaj prezentowali swoje projekty, organizowali wystawy. Z czasem ten rodzaj mieszkań stał się popularny wśród biznesmenów, bankierów, polityków. Dzięki nim projekt loftów znalazł nowe elementy i funkcje - drogie meble, urządzenia i wystrój.

Salon zajmuje największą powierzchnię jednopokojowego apartamentu typu studio. Salon w stylu loftu ma duże okna i wysokie sufity. Na ścianach jest cegła lub beton. Odpowiednia tapeta z nadrukiem „cegła”, zwykła szara tapeta. Główne elementy salonu - ogromne sofy ze skórzaną tapicerką. Odpowiednie meble tapicerowane drogimi tkaninami. Sofy są centrum apartamentu typu studio. Meble w salonie, takie jak miękkie fotele i tafty, nie będą zbędne. Masywne meble nie powinny znajdować się w pokoju. Książki i inne przedmioty znajdują się w niszach i na półkach. Elementy takie jak czarno-białe fotografie i obrazy mogą uzupełniać wnętrze. W oknach nie ma zasłon. Można je zastąpić roletami. Odcienie piasku są dopuszczalne. Lampy są obowiązkowym źródłem światła.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-5


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-6


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-7

Kuchnie

We wnętrzach kuchnie na poddaszu zajmują trochę miejsca. W małym jednopokojowym mieszkaniu meble kuchenne znajdują się w jednym z rogów salonu. Ponieważ nie ma drzwi, do kuchni niezbędny jest mocny kaptur.

Kuchnia w stylu loftu jest bogata w szkło, chrom, naczynia mają prosty design. Dwie ściany, na których znajduje się pusta cegła, tworzą obszar do gotowania.

Stół i krzesła pasują do stylu minimalizmu. Oświetlenie kuchni powinno być obfite. Zapewniają go wbudowane światła i lampy. Kuchnie w apartamentach typu studio tradycyjnie oświetlają długie świetlówki.

Do dekoracji okien kuchni można użyć jednokolorowych zasłon lub żaluzji. Zasłony mogą być całkowicie nieobecne.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-8


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-9


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-10

Przestrzeń sypialni apartamentu typu studio jest otoczona nieprzezroczystą przegrodą. Aby to zrobić, możesz użyć matowego szkła, zasłon, ekranu, zwykłej ściany. Ściany sypialni można pomalować w kojące odcienie, aby uczynić to miejsce bardziej komfortowym. Na jednej ze ścian może znajdować się tapeta.

Chowane szafy idealnie nadają się do małej sypialni w stylu loftu. Głowa łóżka może być w stylu art deco. Jeśli nadal potrzebujesz szafy, lepiej wybrać meble na całą ścianę sypialni. Odpowiedni będzie również kominek, cegła jest tradycyjnie używana do jej układania. Sypialnie mogą ozdobić kwiaty i inne meble. Małe lampy zapewnią kameralną atmosferę.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya.jpeg">


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-12


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-13

Łazienka powinna mieć na ścianach cegłę lub beton, elementy dekoracyjne i meble ze stali, chromu i szkła. Do zagospodarowania łazienki, użyj zwykłych ścian lub szklanej przegrody. Płytki monochromatyczne nadają się jako wykładziny podłogowe. Łazienka jest dozwolona, ​​prysznic i duża wanna. Umywalka może być nowoczesna lub retro. Łazienka wewnętrzna może być uzupełniona o półki szklane.

Do oświetlenia łazienki odpowiednie reflektory.

Drzwi do łazienki powinny być minimalistyczne. Dopasuj proste opcje bez zbędnych szczegółów. Drzwi łazienki mogą być brązowe i szare.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-15


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-16


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-17

W przedszkolu można malować betonowe ściany. Odpowiednia tapeta jasnoszara. W przedszkolu można użyć takich mebli - fantazyjnych sof, jasnych kolorów torebek fasoli. W małym pokoju takie obiekty mogą pomóc podkreślić styl pomieszczenia - piękny dywan lub obiekt artystyczny na ścianie. Łóżko i stół w przedszkolu powinny być w stylu minimalizmu. Lampy są wymagane nad stołem i przy łóżku.

Łóżko małego pokoju dziecięcego lub jednopokojowe mieszkanie można połączyć w strukturę dwupoziomową. Na pierwszym piętrze będzie stół, na drugim - łóżko. Współcześni producenci wytwarzają takie kompaktowe meble do pokoju dziecięcego.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-19


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-20


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-21

Materiały wykończeniowe mają również własne cechy i szczegóły:

  • ściany - stara tapeta jest usuwana ze ścian i pozostawia gołą cegłę lub beton. Odpowiednia jest również warstwa szorstkiego tynku. Odpowiednia tapeta pomoże odtworzyć mur. Mogą wklejać się w obszarze biura;
  • jeśli podłoga jest drewniana, jest po prostu pokryta warstwą lakieru. Betonowa podłoga pozostaje w tej formie lub kładzie deskę podłogową;
  • drzwi powinny być proste, zwięzłe, brakować dodatkowych szczegółów. Pasują zarówno drzwi metalowe, jak i drewniane;
  • zasłony w stylu loft zastępują rolety. Dotyczy to zwłaszcza biura. W nocy rolę oświetlenia pełnią lampy. Dozwolone są również minimalistyczne zasłony wykonane z lekkich tkanin;
  • Sufity powinny być białe, a nawet drewniane. W biurze wymagane są białe sufity.

Istnieje cała seria materiałów wykończeniowych, które z łatwością odtwarzają styl loftów we wnętrzu - tapety, gips, specjalne rodzaje parkietu. Jeśli projekt poddasza jest dla ciebie zbyt szorstki, możesz stworzyć studio w stylu art deco. Łączy w sobie nowoczesny i klasyczny design. Art Deco jest odpowiedni dla kobiecych natur, które kochają luksus.


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-23


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-24


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-25


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-26


kvartira-v-stile-loft-28-foto-osobennosti-sovremennogo-oformleniya-27

Obejrzyj film: XVIII-wieczny dom na Żuławach cz2. Wideo Inspiracje Leroy Merlin (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send