Jak wybrać trwałe laminaty do wnętrz kuchennych, rodzaje powłok i wzorów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać laminat do wnętrza kuchni (22 zdjęcia): nowoczesne kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Podłogi laminowane są często nazywane niedrogą alternatywą dla podłóg pełnych i parkietowych oraz „podłóg laminowanych”. Początkowo ta powłoka została stworzona przez producentów właśnie w tym celu, jednak nowoczesny laminat może niezawodnie kopiować wiele materiałów, w tym płytki. Dzięki temu materiałowi możesz przekształcić wnętrze, stworzyć niepowtarzalny i piękny design, ale czy umieścisz go w kuchni? Wiele osób woli układać płytki niż laminaty, ponieważ ich zdaniem może pęcznieć, drapać się i pogarszać.

Laminat jest powłoką, która składa się ze średniej gęstości płyty pilśniowej, jak również papieru z żywicami melaminowymi, na tym ostatnim stosuje się rysunek. Ta powłoka ma wiele zalet:

 1. laminat doskonale kopiuje drogie materiały, w tym płytki i kamień;
 2. takie podłogi zapewniają przyjemny spacer boso;
 3. powłoka przypomina naturalne drewno;
 4. rozsądna cena;
 5. łatwość instalacji;
 6. odporność na ścieranie, a także ekstremalne temperatury;
 7. istnieją rodzaje laminatów, które umożliwiają połączenie systemu „ciepłej podłogi” w kuchni;
 8. wiele opcji wystroju i szacownego wyglądu.

Wykończenie laminatu jest prawie najbardziej przystępne. Jednocześnie wysokiej jakości podłogi laminowane można umieścić w kuchni, ponieważ są łatwe do czyszczenia, nie boją się uderzeń, plam, zadrapań lub pęknięć. Jeśli jednak w salonie i sypialni można bezpiecznie położyć różne rodzaje laminatu, w specyficznych warunkach kuchni lepiej jest wybrać jego odmiany.

Niektóre rodzaje laminatów nie powinny być tak naprawdę umieszczane w kuchni, ponieważ nie są w stanie wytrzymać żadnych wahań temperatury lub wysokiej wilgotności, ani rozlanych płynów, takich jak sok z buraków czy wino. Ponadto, w wyniku upadku ostrych i ciężkich przedmiotów, takie nieodpowiednie powłoki mogą zostać zdeformowane.


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-2


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-3


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-4


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-5

Wybór powłoki według klasy wytrzymałości

Ważne jest, aby skupić się na klasie wytrzymałości laminatu, aby podłogi w kuchni były lepiej odporne na różne uderzenia, zadrapania i spadające przedmioty. Ta klasa jest oznaczona dwoma liczbami. Na całe życie ma obejmować klasy 21, 22 i 23. W kuchni najlepiej jest umieścić klasę laminatu 23. Jest niedrogi, ale nie potrwa długo, ponieważ składa się tylko z trzech warstw.

Jednak lepiej jest stosować w kuchni komercyjny rodzaj powłoki. Bardziej trwałe typy klas komercyjnych to 31, 32, 33. Jednak 31 klasa trwałości lepiej nadaje się do salonu i sypialni, a do kuchni zaleca się korzystanie z 32, 33, 34+ klas. Ta klasa powłok może trwać około 25 lat w kuchni.

Reklama obejmuje pięć warstw:

 1. płyta z drewna o wysokiej gęstości;
 2. folia odporna na wilgoć u podstawy;
 3. warstwa dekoracyjna wykonana z trwałego papieru;
 4. żywice akrylowe do ochrony dekoracji;
 5. warstwa wierzchnia odporna na wilgoć.


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-6


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-7


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-8


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-9

Wodoodporna lub odporna na wilgoć powłoka?

Nowoczesne wysokiej jakości panele laminowane z podstawą PCV prawie nie boją się wody, ponieważ są nakładane jako warstwa ochronna na kompozycje hydrofobowe na bazie wosku. Jednak nie wszyscy producenci radzą sobie ze złączami między panelami, a zatem te części powłoki są podatne na wilgoć.

 1. Laminat odporny na wilgoć nie reaguje na zwiększoną wilgotność w kuchni, jednak takie podłogi mogą się odkształcić, jeśli woda dostanie się do spoin. Laminat odporny na wilgoć może wytrzymać upadki, rozpryski, a czasem nawet kałuże. Jednak laminat odporny na wilgoć powinien być narażony na działanie cieczy przez nie więcej niż 20 minut. Jeśli w kuchni panuje wysoka wilgotność, pożądane jest wystawienie odpornego na wilgoć laminatu na szczelne połączenia.
 2. Wodoodporna powłoka PVC kosztuje więcej. Jednak warstwa PVC może wytrzymać wilgoć przez sześć godzin. Wodoodporne podłogi PCV mają fabrycznie przerabiane połączenia, dzięki czemu można uniknąć dodatkowych środków ochronnych. Laminat z podstawą z PCW jest uważany za najbardziej niezawodny, ale wodoodporna powłoka PVC będzie najdroższa.

Kupując laminat z podstawą z PCW, należy wziąć pod uwagę, że nie ma absolutnie wodoodpornego laminatu. Laminat odporny na wilgoć z podstawą z PCV jest wykonany z drewna. Włókna drewniane będą nadal absorbować wodę. Ponadto, jeśli uszkodzona jest folia ochronna z PCV, drewniana podłoga wchłonie wilgoć.


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-10


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-11


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-12

Jedną z głównych przyczyn popularności laminatu jest możliwość stworzenia dowolnego projektu. Możesz umieścić powłokę dowolnego koloru, w tym imitację pod białym kamieniem. Dlatego wnętrze kuchni można wykonać w dowolnym stylu. Dekoracja i wystrój pokoju są często wykonywane w kompleksie, w wyniku czego należy wybrać konkretny kolor dla konkretnego wnętrza kuchni.

 1. Wystrój w stylu wiejskim, w którym dominuje barwione, zgrubnie obrobione drewno w połączeniu z elementami z kutego żelaza. Laminat można stosować głównie w kolorze ciemnym, który powtarza strukturę podłogi z desek.
 2. Swiss Chalet to stylowy design łączący drewno i kamień naturalny. Możesz połączyć kamienny i ciemny laminat. Wnętrze łączy się także z laminatem w kolorach „orzech” lub „popiół”, a także ciemny kamień.
 3. Minimalizm - styl zakłada ograniczenie. Wykończenie obejmuje kamień i laminat, który ma jasny, biały, czarny lub szary kolor.
 4. Zaawansowana technologia Styl projektowania obejmuje szary, czarny, czasami biały laminat lub kamień. Najczęściej dotyczą koloru kamienia i laminatu „wenge”.
 5. Prowansja. Wnętrze kuchni to głównie jasne, pastelowe kolory z małymi jasnymi plamami. Lekki laminat z niewyrażalną i odrapaną teksturą lepiej nadaje się na podłogę. Na przykład możesz wybrać kolor światła „bielony dąb”.

Biały lub lekki laminat można układać do stref kuchni. Na przykład można wyróżnić różne obszary funkcjonalne, jeśli układasz panele różniące się teksturą, odcieniami lub kolorami. Możesz nie tylko używać laminatu w różnych kolorach, ale także używać kamienia. Wykończenie może być inne, ponieważ nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie nie tylko białego, jasnego lub ciemnego laminatu, ale także o bardzo nieoczekiwanej fakturze, na przykład imitującej skórę krokodyla lub płaszczki. Wnętrze z taką podłogą będzie wyglądać elegancko i efektownie.


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-14


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-15


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-16


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-17

Zalecenia dotyczące wyboru laminatu

  1. Wnętrze kuchni często wiąże się z użyciem „ciepłej podłogi”. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z tego systemu, musisz położyć laminat specjalnie do tego przeznaczony.
  2. Należy zwrócić uwagę na jeden profesjonalny moment. Większy pokój sugeruje, że podłoga powinna być piękniejsza i droższa. Na przykład w dużej kuchni należy położyć laminat pod płytką. Z małym akcentem kolorystycznym do wykonania na ścianach wnętrza kuchennego wybrano neutralny odcień podłogi. Należy pamiętać, że podłoga może rozszerzać lub zwężać wnętrze pokoju. Dlatego należy położyć laminat, który spełni niezbędne wymagania.
  3. Aby wybrać najlepszy laminat do kuchni i dowiedzieć się, jak bezpieczny jest zakupiony materiał, należy dokładnie przestudiować odpowiednie oznakowanie. Jeśli laminat opakowaniowy jest oznaczony jako E-1, oznacza to, że laminat ma najmniejszą ilość formaldehydu.
  4. Ważną rolę w wyborze odgrywa rodzaj połączenia. Najlepszym rozwiązaniem byłby laminat, który ma szczelne połączenie blokujące. Ponieważ kuchnia nie wyklucza upadku łamliwych i ciężkich przedmiotów, prawdopodobieństwo uszkodzenia paneli jest dość wysokie. Typ zamku umożliwi łatwą wymianę panelu na nowy. W razie potrzeby można również zdemontować powłokę.
  5. Jeśli weźmiemy pod uwagę wygląd, wówczas w kuchni zaleca się wybranie powłoki imitującej płytkę. Ta opcja jest często traktowana środkami antystatycznymi, w wyniku czego powłoka nie przyciąga kurzu.


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-18


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-19


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-20


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-21


kak-vibrat-laminat-dlya-interera-kuhni-22-foto-sovremennie-sochetaniya-22

 1. Większy rozmiar paneli zapewnia mniejszą liczbę szwów, co doskonale wpływa na koszty.

Obejrzyj film: BLATY KUCHENNE - NOWOŚCI 2018 SWISS KRONO (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send