Jak wybrać piękną tapetę we wnętrzu nowoczesnego salonu, pomysłów i kombinacji - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wybór tapety do salonu (54 zdjęcia): modne kolory i ich kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Salon jest jednym z głównych pomieszczeń w domu, więc projekt tego pokoju wymaga rozsądnego podejścia. W tym pomieszczeniu ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały do ​​naprawy. Ta tapeta we wnętrzu salonu jest jednym z najlepszych rozwiązań uszlachetniania pokoju. Nowoczesne rodzaje tapet mogą uatrakcyjnić i odświętnie zaprojektować pokój, ukryć nierówności i drobne wady powierzchni ścian. Więc jakie kombinacje tapety można wykorzystać w mieszkaniu, ponieważ wszystko odgrywa tutaj rolę - połączenie kolorów, stylu wnętrza, różne opcje łączenia elementów dekoracyjnych i materiałów wykończeniowych z meblami.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-2


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-3


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-4


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-5


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-6


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-8


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-9


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-10


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-11


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-12


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-13

 1. Tapetę do salonu lepiej wybrać praktyczną i niebrudzącą. Jednak w przypadku dużego pomieszczenia ściany nie powinny być klejone ciemną i czarną tapetą. Jako pomysł zaleca się użycie czegoś pomiędzy czarną lub białą tapetą. Może to być zwykła beżowa lub zielona okładka.
 2. Tapeta we wnętrzu salonu powinna być przyjazna dla środowiska. Tapeta do salonu musi „oddychać”, a także nie gromadzić kurzu i ładunku elektrycznego na sobie.
 3. Tapeta do sali powinna być odporna na wypalenie, ponieważ często w mieszkaniu pod salonem znajduje się pokój o dużej powierzchni. Pokoje tego typu mają wiele okien, z których piękna zielona lub beżowa tapeta łatwo blaknie na słońcu. Szczególnie są to opcje, gdy zdecydowano się na przyklejenie pokoju tapetą papierową lub tekstylną. Dlatego chodzi o to, aby przyjrzeć się innym rodzajom powłok: płynnej, gęstej tapety z włókniny lub szklanej ściany.
 4. Tapeta do salonu musi wyglądać pięknie. Dlatego warto zastanowić się nad innym projektem, wziąć pod uwagę kombinację, kolor i kombinacje.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-16


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-17


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-18


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-20


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-21

Tapeta kolor i ornament

Jakie kolory tapety najlepiej pasują do salonu? Przede wszystkim musisz trzymać się tych, które ci się spodobają, ale są też pewne niuanse.

 1. Im mniejsza powierzchnia pomieszczenia i niższy sufit, ściany powinny być jasne, a nawet białe. I odwrotnie, im większy pokój i im wyższy sufit, tym bogatsza jest tapeta do salonu. Właściwe będzie nawet zaprojektowanie czarnej lub ciemnej tapety 3D.
 2. Pierwsza zasada dotyczy również rysunku: idealnym rozwiązaniem dla małego pokoju są nowoczesne małe i rzadkie wzory lub modne wzory geometryczne. Tapety na halę z pionowym paskiem będą świetnie wyglądać. Takie połączenie tapety w salonie wizualnie zwiększy przestrzeń pomieszczenia.
 3. Możesz rozważyć inne pomysły i wkleić kombinacje tapet w mieszkaniu. Możesz podnieść piękne listwy lub przykleić się do gładkich poziomych pasów, aby ściany w wysokim pomieszczeniu stały się niższe. Do dużego salonu należy wybrać modne tapety do sali z dużym wzorem.
 4. Powinieneś również wziąć pod uwagę stopień oświetlenia pomieszczenia: dla pokoju po północnej stronie domu lepiej jest wybrać jasne odcienie, na przykład beżowe, kremowe, złote, zielone lub cytrynowe tapety do sali. Lekkie pokoje z oknami na południe są lepsze do tapetowania zimnych typów: niebieskie, szare i zielone tapety na korytarz.
 5. Najlepiej jest przyklejać ściany salonu do monochromatycznej tapety w holu z soczystymi i jasnymi gatunkami, które mogą rozweselić, naładować energią i dać siłę. Może być modne opcje tapety 3D. Nie należy jednak tworzyć projektów tylko z jasnych tapet 3D, najlepiej wybrać kombinację, w której ściany są rozcieńczone spokojniejszym kolorem, na przykład beżowymi kolorami stałymi.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-22


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-23


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-24


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-25


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya.jpeg">


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-26

Wiele osób myśli, które tapety należy przykleić, czy wybrać gładkie, białe lub modne odcienie beżu? Czy powinienem używać tapety 3D do sali lub kombinacji tapet w salonie? A niektórzy decydują się na tapetę ścienną w czarnych kolorach. Czarny kolor jest bardzo głęboki. Wiele osób uważa, że ​​ciemny kolor sprawia, że ​​pokój staje się wizualnie bliższy. Jednak głęboki czarny kolor daje pomieszczeniu poczucie niekończącej się przestrzeni. Galeria zdjęć lub zdjęć na tapecie z czarnymi kolorami będzie wyglądać bardzo kontrastowo.

We wnętrzu wszystkie odcienie są doskonale połączone z czarnymi kolorami. Projekt hali może obejmować połączenie jasnych i chwytliwych, a także pastelowych kolorów z czarnymi odcieniami. Czarny kolor może harmonizować i łączyć dużą liczbę jasnych akcesoriów we wnętrzu. Z czarnymi kwiatami, jasnozielonymi, białymi, złotymi, beżowymi, turkusowymi i czerwonymi świetnie wyglądają. Jeśli chcesz „królewskiej” atmosfery, to w czarnych odcieniach możesz wybrać kombinację bieli i złota. Są to klasyczne pomysły na użycie czerni we wnętrzu.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-28


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-29


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-30


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-31


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-32

Fototapeta

Tapetę 3D z wydrukowanymi na nich obrazami można skutecznie przykleić do ścian hali. Powłoki 3D różnych typów pozwalają stworzyć niepowtarzalny projekt. Połączenie fototapet 3D na jednej lub kilku ścianach hali może pomóc w prawidłowym połączeniu dwóch rodzajów aranżacji wnętrz lub podzielić przestrzeń na strefy.

Tapety 3D są wybierane w zależności od wybranego tematu tematycznego wnętrza. Mogą to być zupełnie różne obrazy 3D: zielone łąki, serpentyny, morze, plaża, zielone lasy lub malownicze tereny zielone. Najlepiej jest użyć kombinacji dwóch powłok: wzoru tapety 3D i powłok o monochromatycznych kolorach. Wykorzystanie obrazów 3D sprawi, że projekt salonu będzie nieograniczony, a tapeta 3D z perspektywą pomoże zwiększyć pomieszczenie co najmniej 1,5 razy. Nie bój się kleić tapet 3D różnych typów. Oryginalny projekt 3D będzie w stanie podkreślić nienaganny smak właściciela pokoju i nadać wnętrzu indywidualność.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-33


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-34


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-35


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-36


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-37

Łączenie tapety w salonie

Połączenie tapety w salonie może być cudem, ponieważ zwykła kombinacja może zmienić pokój nie do poznania. Prostym rozwiązaniem jest połączenie ścian z dwoma rodzajami powierzchni: tapetą i obramowaniami. Połączenie poziomego paska biegnącego wzdłuż wszystkich ścian i różnych rodzajów tapet zapewni salonowi elegancki wygląd i wizualnie zmniejszy wysokość sufitu.

Jeśli masz wątpliwości co do przyklejania tapety do salonu, powinieneś wybrać kilka rodzajów podobnych tapet. Przyklejanie ich nie jest trudne, najważniejsze jest to, że połączenie tapety w hali jest wykonane w pasujących kolorach. Odpowiednie są także paski o różnych fakturach i kolorach orientacji pionowej w salonie, ale nie daj się ponieść kombinacjom kolorów. Projekt można wybrać za pomocą specjalnie skomponowanej palety. Możesz wybrać opcję dekorowania salonu za pomocą muralu z tapety, który ostro kontrastuje z głównym kolorem wnętrza. Tak szary jest idealnie połączony z jasnym panelem, który jest utrzymany w czerni i ozdobiony dużymi kwiatami lub figurami geometrycznymi.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-38


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-39


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-40


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-41


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-42

Ciemny kolor ścian idealnie nadaje się do dekoracji „witrażem” z delikatnym ornamentem w jasnych kolorach. Jeśli wybierzesz taką technikę, możesz stworzyć ciekawe i oryginalne wnętrze. Możesz również wybrać metodę łączenia salonu za pomocą fototapety. Nowoczesna tapeta pozwala stworzyć piękny wystrój. Możesz wybrać duży fragment pałacu królewskiego, rajską wyspę, niebo lub inny interesujący obiekt. Jednak piękne obrazy nie tylko muszą być wybierane, ale także odpowiednio stosowane. Na przykład tapety nie mogą tolerować:

 1. mieszanka stylów;
 2. ostry kontrast z innymi elementami wnętrza;
 3. kombinacje z dużym ornamentem, które znajdują się na głównej tapecie.

W klasycznych wnętrzach tradycyjnie używa się symetrii. Tapetowe wstawki doskonale łączą się z białymi monochromatycznymi tapetami i malowanymi ścianami. Możesz użyć tapety z różnymi wzorami, ale zaleca się stosowanie ogólnego zakresu kolorów.


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-43


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-44


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-45


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-46


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-47


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-48


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-49


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-50


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-51


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-52


vibiraem-oboi-dlya-gostinoj-54-foto-modnie-cveta-i-ih-sochetaniya-53

Pin
Send
Share
Send
Send