Piękne designerskie zasłony do wnętrz salonowych, modnych i stylowych pomysłów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowoczesne zasłony do salonu (28 zdjęć): łatwa i piękna dekoracja okien

Pin
Send
Share
Send
Send


Salon to oblicze domu i największy pokój w mieszkaniu. To miejsce, gdzie najczęściej zbierają się goście i członkowie rodziny. Dlatego wnętrze pokoju powinno mieć piękny, a nawet spektakularny wygląd. Istnieją różne pomysły na przekształcenie salonu, na przykład za pomocą właściwego wyboru decyzji stylistycznej, doboru koloru ścian i sufitu, w tym za pomocą odpowiednich zasłon i tiulu. Projektowanie zasłon w hali w tym samym czasie zależy głównie od ogólnego stylu pomieszczenia. Ale tutaj również istnieje możliwość zastosowania niestandardowego pomysłu, który pozwoli lepiej przekształcić wnętrze.

 1. Konstrukcja zasłon do salonu powinna być harmonijna, aby można było zmienić wnętrze pokoju. Pomysły transformacji mogą być różne, ale lekkie modele tiulowe, zasłony, lambrekin i gzymsy sufitowe powinny być wybierane z uwzględnieniem wielkości i położenia okna, wysokości sufitu i wnętrza hali.
 2. Zanim wybierzesz piękne zasłony do hali na przelotkach, ważne jest określenie, jaką rolę będą odgrywać. Jeśli zdecydujesz się wybrać dwa elementy: tiul i zasłony, na przykład jako kontynuację wnętrza, powinieneś rozważyć kolory i styl pomieszczenia.
 3. Należy również wziąć pod uwagę, że modne zasłony do salonu z balkonem powinny spełniać inne funkcje - chronić przed zimnem, kurzem i światłem. Dlatego klasyczne zasłony do salonu powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które mogą spełnić cele.
 4. Zanim zaczniesz przyglądać się wielu opcjom dekorowania okna, musisz zdecydować, czego potrzebujesz - czy gzymsy tiulowe i sufitowe mają kontrastować z paletą pomieszczenia, czy też kolory i faktura pasują do wnętrza. Czy ważne jest dla Ciebie, aby każdy, kto wejdzie do sali, mógł natychmiast zobaczyć przyciągający wzrok projekt kurtyny do salonu, wystroju okna, czy chcesz podkreślić inny element jako główny element małego pokoju? Dlatego warto zastanowić się nad różnymi opcjami i pomysłami na projekt okna.
 5. Zamiast pojedynczej kurtyny można podnieść jednocześnie dwa produkty na przelotce, ale ta opcja nie jest odpowiednia dla małego pomieszczenia. Najlepiej jest wybrać podobny wzór zasłon do salonu, aby wybrać przestronny pokój, w którym dwa rodzaje zasłon będą wyglądać najlepiej.


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-2


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-3


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-4


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-5


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-6

Przepusty są plastikowymi lub metalowymi pierścieniami, które znajdują się w górnej części zasłon w pewnej odległości od siebie. Stylowe zasłony na przelotkach są wkręcone w okrągłe okapy, co umożliwia tworzenie idealnych pionowych fałd tkaniny.

 1. Takie modne zasłony okienne można wybrać do każdego pomieszczenia, ponieważ ten projekt jest bardzo uniwersalny. W salonie zasłony do salonu z białym balkonem wyglądają wspaniale, zwłaszcza jeśli listwy sufitowe znajdują się na wystarczająco wysokiej wysokości.
 2. Ciekawym sposobem na zaprojektowanie okna z zasłonami na przelotkach jest połączenie tkaniny, gdy górna część tkaniny jest tego samego koloru, a dolna część ma wzór. Modne zasłony na przelotce mogą mieć dwa lub trzy różne segmenty, ale z odcieniami zbliżonymi do siebie, które powtarzają kolory używane w salonie.
 3. Na przelotkach można zawiesić najdelikatniejszy biały tiul. Takie designerskie okno z białym tiulem pozwala uzyskać przewiewne i delikatne wnętrze. Biały tiul można wybrać w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli masz pomysły, aby salon był bardziej jasny i przewiewny.
 4. Mleczny tiul na metalowych przelotkach będzie doskonałym podsumowaniem wizerunku salonu, wykonanego w beżowych i ciepłych kolorach.
 5. Białe i lekkie przezroczyste zasłony na przelotkach można dobrać tak, aby wspierały jasną paletę sali, aby nadać jej nieważkość, a nawet romantyzm. Lekki biały tiul można nawet zawiesić nad drzwiami balkonowymi. Aby to zrobić, nad drzwiami należy zamocować listwy sufitowe. Okna narożne z drzwiami balkonowymi są częściej spotykane w domach wiejskich. Takie okna narożne z drzwiami balkonowymi powinny wyglądać jak jedna kompozycja. Dlatego zaleca się zainstalowanie narożnego karnisza do zasłon.


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-8


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-9


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-10


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-11


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-12

Projektowanie zasłon z lambrekinami

Początkowo lambrequiny uważano za nie tyle dekorację, co za układanie wad elementów mocujących zasłonę i samego okna. Z biegiem czasu lambrequiny były używane tylko do dekoracji, aby nadać przestrzeni okna uroku i indywidualności.

Lambrequiny mogą być następujących typów:

 1. Classic to najprostszy rodzaj lambrekinów, który reprezentuje pasek tkaniny, zebrany za pomocą specjalnej opaski w fałdach. Takie lambrequiny mogą być wysklepione, pofalowane i proste;
 2. gang - to twardy pelmet. W większości przypadków są to płaskie lambrekiny, zamocowane na ciasnej podstawie;
 3. pelmety z ozdobnymi jabobs i swagami. Takie modele najlepiej nadają się do salonu, ponieważ wyglądają elegancko;
 4. lambrekin w fałdzie. Reprezentują paski tkaniny, które są zbierane w jednostronne fałdy, zaciągnięcia i łuki.


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-13


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-14


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-15


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-16


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-17


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-18

Wybór koloru

Jeśli celem jest wybór odpowiednich nowoczesnych modeli zasłon w salonie, należy rozważyć szereg zasad, które pozwolą stworzyć piękne i wygodne wnętrze.

 1. Neutralne zasłony pasują do prawie każdej tapety. Są to produkty w kolorze szarym, terakoty, beżu, piasku, kremu i brzoskwini. Aby poprawić efekt w ustawieniu, możesz dodać akcesoria, na przykład szare poduszki.
 2. Białe zasłony do przedpokoju - świetny wybór, ponieważ nadają wnętrzu elegancki i elegancki wygląd. Ale najlepsze ze wszystkich białych zasłon będzie wyglądało, jeśli wnętrze ma odcienie szarości.
 3. Szare i żółte kolory to idealna kombinacja dla hali. Żółte zasłony i szare ściany wyglądają wspaniale, ale nie przesadzaj z żółtymi akcentami, ponieważ są bardzo jasne.
 4. Czarne tkaniny intensywnie absorbują światło. Dlatego zaleca się stosowanie czarnych kolorów tylko we wnętrzach przestronnych pokoi, w których znajdują się duże okna, a także mocne lampki nocne.
 5. Szare zasłony narożne najlepiej będą wyglądały w pomieszczeniu wykonanym w kolorze bordowym, fioletowym lub liliowym. Liliowe i szare kolory są doskonale ze sobą połączone. Szare zasłony będą wyglądać szczególnie ciekawie, jeśli stworzysz wnętrze zgodnie ze skandynawskimi motywami, stylem high-tech lub techno.
 6. Zasłony liliowe mają wiele niezaprzeczalnych zalet dekoracyjnych. Liliowe kolory tworzą przyjazną i odprężającą atmosferę w salonie. Barwy bzu najbardziej lubią koneserów wdzięku i elegancji, a także twórczej natury. Najlepszym rozwiązaniem są odcienie liliowe w stylu art deco. Nasycone liliowe kolory dobrze komponują się z ciemnobrązowymi elementami dekoracyjnymi. W zabytkowym salonie będzie wyglądać świetnie połączenie kilku zasłon z różnych odcieni bzu. Jednak połączenie miękkich odcieni z krzyczącymi tonami jest niedopuszczalne.


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-19


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-20


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-21


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-22


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-23


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-24


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-25


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-26


sovremennie-shtori-dlya-gostinoj-28-foto-legkoe-i-krasivoe-oformlenie-okon-27

Obejrzyj film: Firany Firanki Szycie na wymiar (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send