Tapety na korytarz, jak podnieść i pięknie połączyć - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Tapeta na korytarz (84 zdjęcia): piękny design i połączenie

Przedpokój - specjalny obszar na terenie domu lub mieszkania. To ona eskortuje i spotyka członków rodziny i gości, pomaga radzić sobie z przechowywaniem odzieży, akcesoriów, butów.

Pozwala gospodyni dokonać ostatecznego makijażu przed wyjazdem. Dlatego materiały wykończeniowe - tapety na korytarz - powinny być starannie dobrane, biorąc pod uwagę przeznaczenie pokoju i inne funkcje.

Aby miejsce „spotkania i pożegnania” stało się przytulne, lekkie, trochę magiczne!

Wybór tapety na korytarzu: kryteria wpływu

Hol wejściowy w prywatnym domu / domku letniskowym jest znaczącym obszarem, który pozwala na stworzenie kreatywnego nastroju, podkreślenie wzoru tapety jako elementu dekoracyjnego, stworzenie harmonijnego połączenia z meblami, tkaninami i małymi doodles. Wszystko to jest łatwe i proste dla każdego.
Ale zaaranżować korytarz w mieszkaniu Chruszczow lub na jakimkolwiek innym, małym terytorium, nadal zadanie. Jednak łatwo sobie z tym poradzić, pamiętając, że taki hol wejściowy ma zaledwie kilka metrów kwadratowych korytarza bez naturalnego światła, służącego do określonego celu.
Dlatego wybór tapety uwzględnia następujące elementy:

  • rozmiar i kształt pokoju. Obecność drzwi / nisz / otworów - to potrzeba łączenia tapety, jak również znaczenia koloru, tekstury, płótna i wzoru;

  • funkcje funkcjonalne. W korytarzu znajduje się szafa na ubrania, stolik nocny na buty, toaletka, dzięki której każdy może łatwo się rozebrać / ubrać, zabierając każdy przedmiot na swoje miejsce. Obecność mebli powinna być brana pod uwagę przy rozważaniu właściwości technicznych tapety i wybrać zmywalny lub winylowy, płynny, włókninowy lub papierowy;

  • Harmonia z ogólnym stylem pomieszczenia. Korytarz służy jako pokój początkowy i końcowy twojego domu, więc jego projekt powinien odpowiadać pojedynczej decyzji stylistycznej. I służyć jako rodzaj łączącego łącza we wszystkich pokojach.

Tapeta na korytarz lub idealne połączenie cech, koloru, tekstury i wzoru

Charakterystyka. Tapeta na korytarzu powinna być mocna i trwała, niezawodna, łatwa w utrzymaniu. Dzieje się tak ze względu na praktyczną stronę problemu, ponieważ tutaj wyślizgują się, wkładają torby i foldery na szafkę, wieszają płaszcze, kurtki, parasole.
Ściany są często zanieczyszczone, potrzebują opieki. Świetnym wyborem do projektowania ścian jest płynna tapeta. Są niezawodne, trwałe, harmonijne. Wiele tekstur stworzy specjalną opowieść na małej przestrzeni. Te tapety są po prostu nakładane, „oddychają”, nie pozwalając na tworzenie się pleśni pod nimi, tworzą solidną powierzchnię, bez szwów.
Jednocześnie ich kolor nie jest monochromatyczny, ale pewna gra odcieni tego samego koloru. Jako rozwiązanie alternatywne - zmywalna tapeta. Czyste gwarantowane!

Wersje winylowe i włókninowe podkreślają luksus wzornictwa, oddają głębię wzoru, tworzą objętość. Takie płótna są odporne na wysoką wilgotność i ultrafiolet, nie blakną z czasem, są łatwe w pielęgnacji.
Ponadto wersja winylowa od czasu do czasu zmienia kolor zgodnie z Państwa życzeniem za pomocą malowania. Para elementów dekoracyjnych, akcesoriów - a już masz nowy styl wnętrza na korytarzu!


Podstawę papieru można oglądać tylko wtedy, gdy jest to lifting twarzy przez krótki czas. Nie mówimy tu o trwałości i maksymalnej niezawodności, jednak całkiem możliwe jest zaktualizowanie projektu, dzięki czemu korytarz będzie czysty, schludny, interesujący. To okaże się świetne i atrakcyjne ekonomicznie!Kolor. Wybierając tapetę na mały korytarz, zwróć uwagę na kolor. Spokojne pastelowe odcienie i biały kolor we wszystkich jego przejawach mogą wizualnie rozszerzać / rozciągać przestrzeń.
Dzięki temu pokój będzie nie tylko większy, ale i lżejszy. Monochromatyczna ciemna tapeta - pomysł, który idealnie nadaje się do łączenia opcji lub kontrastów. Oryginalnym pomysłem na projekt ścian w korytarzu jest połączenie tapety w różnych monochromatycznych kolorach z panelami, tworząc elementy wystroju.

Rysunek. Uwaga na rysowanie, która potrafi wszystko zmienić! Ozdabianie ścian w korytarzu fototapetami z kwiatami to oryginalny wariant uwzględniający sam rysunek. Kwiaty stworzone w stylu makro tłumią tutaj przestrzeń, więc rozwiązaniem jest pole małych stokrotek lub ... panel dekoracyjny stworzony po wklejeniu tapety dużymi elementami i podświetleniu ich ramą lub listwami.
Małe i nalapy zdjęcie może ukryć przestrzeń, więc może być używane tylko na jednej ze ścian lub jej części. Szerokie / wąskie poziome lub pionowe linie poszerzą horyzonty pomieszczenia. Należy to zrobić, aby linie na tapecie były dokładnie równoległe do wyraźnych linii mebli. Ta kombinacja jest doskonałym smakiem właściciela pokoju, wyrażonym jasno i dokładnie.Tekstura. Zajmując się rejestracją, nie należy zapominać o fakturze tapety. Tapety pod tynkiem, malowidłami ściennymi, piaskiem, kamieniem, tkaninami, skórą lub drewnem - kuszący pomysł. Po dokładnym przestudiowaniu opcji, wybierz optymalną, nie zapominając o łatwości konserwacji, ponieważ ściany korytarza-korytarza są najbardziej podatne na zanieczyszczenia.
Preferencje - do faktury tkaniny, która nie wymaga znacznych wysiłków odejścia. Tekstura tapety - ziarnista, musująca, porowata, włóknista - to zdolność do tworzenia akcentów na ścianie, w specjalny sposób, aby podkreślić elementy obrazu, skupiając się na niektórych szczegółach i usuwając z innych.Sposoby ozdabiania jako połączenie piękna i stylu

Nawet niewielka część korytarza może być interesująca i intrygująca, jeśli zastosujesz jedną lub więcej popularnych metod zdobienia podczas dekoracji. Lekkie i oryginalne - to połączenie tapety na korytarzu.Tak więc jedną ze ścian korytarza można rozjaśnić za pomocą płótna lub wielkiego makrocząsteczki, resztę można ozdobić monochromatycznym płótnem o bardziej nasyconym kolorze tego samego koloru. Dekoracyjne panele na dole ściany, tapeta w górnej części to kolejny pomysł na połączenie tapety.

Panele ścienne, aplikacje / naklejki, wybór konkretnych teksturowanych elementów za pomocą listew - zwraca uwagę na wzór na tapecie. I w tym przypadku tapeta na korytarzu stanie się sama w sobie elementem wystroju, a nie będzie potrzeby wymyślać dodatkowych!Tapeta i styl wnętrza: niezbędna harmonia

Wybierając metody zdobienia korytarza, fakturę, kolor i wzór płótna, nie można zapomnieć o cechach jakościowych stylu wnętrza. Dziesiątki opcji czekają na Ciebie, musisz tylko wybrać kierunek zgodny z temperamentem i pragnieniami.

Na przykład nowoczesne style wnętrz - funkcjonalne, hi-tech, minimalizm - to szare tapety na korytarzu, a także klasyczne monochromatyczne odcienie. Dlaczego Ponieważ takie wnętrze jest praktyczne i funkcjonalne, brak wystroju, nic zbędnego.

Jeśli preferowane są bogate style historyczne, to należy zwrócić uwagę na fakturę i fakturę płótna, wystrój, przeplatane. Opcjonalnie - to płynna tapeta pod kamieniem, dekorująca drzwi lub strefę przy kominku. Połączenie z panelami wykończeniowymi to jasny pomysł, który stanowi podstawę klasycznego stylu angielskiego. Różne opcje ze złotem i srebrem - na barok i rokoko.

Dla naturalnych stylów - Provence, eko, rustykalne, etno, tropikalne - dobrze dopasowane tapety, których zewnętrzna powierzchnia jest tworzona z naturalnych materiałów. Wyjątkowa bambusowa tapeta we wnętrzu korytarza z meblami rattanowymi da tożsamość, tapetę pod drzewem - autentyczność i dobrą energię. Wybierz kolor, stwórz kilka stref dekoracyjnych i ciesz się kompetentnym projektem małego korytarza!
Obejrzyj film: Układanie Paneli Podłogowych na podłogę zobacz Montaż Jak położyć Panele krok po kroku samemu (Grudzień 2019).

Загрузка...