Styl Boho Chic we wnętrzu, projekt pokoju i akcesoria własnymi rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl Boho we wnętrzu pokoi (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl Boho we wnętrzu często wiąże się z kombinacją nieodpowiednich szczegółów i kolorów. I nie ma w tym nic dziwnego, bo ten styl zrodził się w Czechach, gdzie mieszkali głównie Cyganie. Ten koczowniczy lud nie dbał o różne warunki i zasady, ponieważ przez wieki pielęgnowali własne rozwiązania stylistyczne i unikalne obrazy pośród nich. Być może dlatego artystę nazywano ludem sztuki, który miał niezwykłe spojrzenie na życie, a także tych, którzy nie chcieli przestrzegać fundamentów i zasad społeczeństwa, dążąc do twórczego i jasnego życia.

 1. Styl boho chic we wnętrzu sugeruje swobodę wypowiedzi, co pozwala śmiało mieszać różne style. Ważne jest jednak, aby ogólny projekt był utrzymany w tym samym schemacie kolorów.
 2. W stylu boho chic zaleca się przeciążenie wnętrza masą rzeczy i detali, które na pierwszy rzut oka tworzą absolutny chaos. Jednak wszystkie elementy wystroju i wyposażenia pokoju powinny odzwierciedlać twoje zainteresowania, charakter i ambicje. Dlatego jest zwyczajowo obnosić się ze wszystkimi drogimi i ukochanymi rzeczami, ponieważ głównym celem stylu jest pobudzanie wyobraźni, inspirowanie, motywowanie i ujawnianie umiejętności.

Styl Boho ma następujące cechy:

 • jasne i soczyste naturalne kolory;
 • obfitość tkanin i drewna;
 • brak wysokiej technologii;
 • kamienna podłoga pokryta dywanami;
 • połączenie niezgodności - style, tekstury, kolory;
 • brak tapety, w większości przypadków jest to zwykły tynk lub malowane ściany;
 • obfitość scenerii i wolność wypowiedzi;
 • zrób to sam na ścianach, kreatywność w każdej manifestacji;
 • duża liczba roślin.


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-2


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-3


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-4


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-5


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-6


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto.jpeg">


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-8


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-9


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-10


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-11


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-12


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-13


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-14


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-15


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-16

Kolory

Pomimo braku ścisłych parametrów i stylu demokratycznego ważne jest, aby znać pewne niuanse, aby właściwie zaprojektować pokój własnymi rękami.

 1. Odcienie powinny być soczyste, jasne i jak najbardziej naturalne. Na przykład, jeśli planujesz użyć dużo zielonych i czerwonych odcieni dla pokoju, powinieneś wybrać kolor nie trujący-zielony lub szkarłatny, ale odcień naturalnej trawy i jagód.
 2. Boho chic pozwala dosłownie wszystko, nie ma zasad trzech kolorów. Dlatego możesz słuchać wewnętrznych światopoglądów, aby realizować różne impulsy duszy.
 3. Następujące kolory są charakterystyczne dla stylu boho chic: czerwony, pomarańczowy, niebieski, naturalne odmiany żółci i cytryny, odcienie ziołowe. Projekt obejmuje mieszanie kolorów.
 4. Jeśli nie ma ochoty piętrzyć wnętrza kolorem, powinieneś spróbować pokonać paletę, wybierając materiały o różnych teksturach. W tym przypadku możesz użyć 4 kolorów podstawowych. Na przykład możesz wybrać biały, żółty, zielony i brązowy.
 5. Jeśli chcesz zachować klasyczną gamę i nie wpaść w zamieszanie z kolorami, opalizującą sytuację można podkreślić różnymi odcieniami. Projekt białych ścian będzie ozdobiony listwami lub listwami o mlecznym odcieniu. Brązowe podłogi będą uroczyste, jeśli położysz dywan składany w liście. Żółte meble można uzupełnić poduszkami i kocami w kolorze ochry. Zielony kolor ma wiele odcieni, które pozwolą Ci stworzyć naturalny design. Mogą ozdobić różne akcesoria.


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-2.jpeg">


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-17


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-18


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-19


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-20


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-21


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-22


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-23

Meble

 1. W salonach lepiej jest używać mebli tapicerowanych. Wygodna sofa, kilka krzeseł idealnie współgra z lekkim stołem ze szkła. Możesz używać mebli skórzanych, ale należy je rozcieńczyć stosem poduszek o różnych kolorach i stylach.
 2. W małym pokoju przeładowanie części może wywołać uczucie depresji. Tutaj lepiej wybrać meble wiklinowe. Na przykład meble rattanowe w tym stylu byłyby świetnym rozwiązaniem.
 3. Dla kuchni w formie jadalni odpowiednie byłyby ławki zamiast krzeseł i ciężkich drewnianych stołów. Jeśli wielkość nie chce, warto podnieść ławki na eleganckich nogach ze stali.
 4. Styl boho chic wita sztucznie starzone lub antyki. Na przykład w salonie należy umieścić stary bufet lub kutą klatkę piersiową.
 5. Stolik nocny z celowo niegrzecznymi szufladami lub drzwiami idealnie wpasuje się w wnętrze sypialni.
 6. W kuchni lepiej jest wybierać proste rustykalne stoły i półki, niż nowe meble.


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-24


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-25


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-26


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-27


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-28


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-29


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-30


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-31

Akcesoria

Każde pomieszczenie powinno zawierać akcesoria, które powinny być inne: krzykliwe, piękne, czasem sprzeczne. Akcesoria powinny być takie jak Ty. Może to być kolaż małych przedmiotów, które zebrałeś ze swoimi dziećmi własnymi rękami, niezwykły kolorowy obraz związany z niektórymi wydarzeniami w twoim życiu. Projekt pomieszczenia nie powinien być przypadkowy, spróbuj użyć specjalnych rzeczy, które powodują skojarzenia i mają osobistą historię.

 1. Mała sypialnia może zmienić tylko jedno wyposażenie. Stara klatka schodowa, która służyła temu wiekowi, może wyleczyć nowe życie, jeśli napiszesz to w projekcie pokoju. Na przykład może być używany jako wieszak, wstępnie obrobiona powierzchnia drewniana papierem ściernym i pokryty naturalnym olejem lub woskiem.
 2. W pobliżu łóżka na ścianie możesz powiesić indyjską pułapkę na sen. Wystrój pokoju uzupełnia lniana narzuta na łóżko. Lampy można wytwarzać własnymi rękami, używając szerokiego sznurka, do którego pasuje drut, a sufit można wykonać z małych komórek kanarkowych.
 3. Ściany i sufity można ozdobić obrusem lub chusteczką starej babci. Mogą być nawet używane zamiast zasłon.


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-32


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-33


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-34


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-35


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-36


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-37


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-38


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-39

Podstawowe zasady stylu boho chic we wnętrzu kuchni nie są zbyt skomplikowane.

 1. Akcenty w kolorze gry. Projektowanie kuchni obejmuje mieszankę różnych stylów i mnóstwo kolorów. Najłatwiej jest uzyskać akcent kolorystyczny na niektóre szczegóły wnętrza. Na przykład można użyć jasnej kwiatowej zasłony na oknie, wielobarwnego zestawu naczyń lub zestawu kuchennego. Aby to zrobić, wybierz najbardziej ulubiony i jasny kolor, aby przemalować szafki lub stół, pozwoli to na ich podświetlenie.
 2. Twórczy bałagan we wnętrzu kuchni. Oczywiście nie mówimy o nieumytym polu, brudnych naczyniach ani bałaganie. Wnętrze w stylu boho sugeruje chaotyczny porządek, gdy wszystko układa się i układa mądrze. W tym przypadku przezroczyste pojemniki i różne słoiki na zboża zamontowane na otwartych półkach będą świetnie wyglądać. Patelnie, durszlak, bijaki, chochle zawieszone są na wyspie kuchennej lub bezpośrednio na ścianie. Wielobarwne dzbanki, suszone korzenie, miski, elementy dekoracyjne, ręcznie robione salaterki - wszystko doskonale podkreśli styl boho we wnętrzu kuchni.
 3. Styl Boho we wnętrzu kuchni trudno sobie wyobrazić bez żywych roślin i kwiatów. Do kuchni idealnie pasują zioła, które są sadzone w doniczkach. Mogą to być cebula, oregano, mięta, bazylia, tymianek, pietruszka, bluszcz i inne.
 4. Czeski luksus dodaje centralnego oświetlenia. Ekstrawagancki żyrandol w tym przypadku może być głównym wnętrzem boho dekoracji. Dlatego możesz wybrać efektowną lampę w stylu boho, a także stworzyć żyrandol własnymi rękami.
 5. Wykorzystanie elementów drewnianych. Styl życia w stylu boho reprezentuje ścieżkę samorozwoju oraz samowiedzę ludzkiej duszy. Dlatego jest to drzewo jako symbol rozwoju duchowego, który jest ważną częścią kultury boho. Projektowanie wnętrz często wiąże się z wykończeniem drewna, a także z wykorzystaniem przedmiotów drewnianych. Może to być drewniana podłoga, ozdobiona dywanem, ściany wykonane są z drewna.


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-41


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-42


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-43


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-44


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-45


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-46


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-47


stil-boho-v-interere-komnat-50-foto-48

Obejrzyj film: Aranżacja 59 m2 mieszkania w skandynawskim stylu #projekt wnętrz (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send