Doniczkowe drzewa halowe, Decortivnaya Rosa, Bonsai, drzewo pieniędzy i inne rośliny domowe - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Domowe rośliny doniczkowe (95 zdjęć): opcje wystroju

Od niepamiętnych czasów drzewa i rośliny kwitnące stworzyły przytulną atmosferę w domu, przynosząc szczęście i miłość, spokój i spokój swoim właścicielom.
Ale ogrodnictwo domowe staje się szczególnie istotne teraz, w warunkach intensywnego tempa życia dużych megalopoli. Po obfitości betonu, szkła i metalu, ludzie mają pilną potrzebę stworzenia małej zielonej oazy do komunikacji z dziką przyrodą.
Do tego celu nadają się drzewa różnego rodzaju (kawa, cytryna, dolar, pieniądze), a także małe rośliny doniczkowe do uprawy na parapetach i stojakach (saintpaulia, spathiphyllum, nisko rosnące odmiany chińskich róż).
Doniczkowe drzewa i kwiaty mogą nie tylko czuć, ale także tworzyć nastrój dla swoich właścicieli. Żywe rośliny w domu łagodzą napięcie i zmęczenie, dają miłość i szczęście, uszlachetniają wnętrze, pomagają oczyścić powietrze z patogenów i stworzyć specjalny klimat wewnętrzny. Ani jedna, nawet najdroższa kompozycja sztucznych i ciętych kwiatów nie może zastąpić żywych kwiatów w doniczkach w domu.

Wszystkie rośliny w domu są klasyfikowane według trzech dużych grup:

  • Dekoracyjne liściaste. Należą do nich kryte drzewa i różne rośliny, których estetyczna wartość leży w pięknych liściach. Liście mogą być jasne i ciemnozielone, barwne marmurowe, jak również jasne kolory, aby mogły zastąpić kwiaty. Szeroko stosowany we wnętrzu rośliny oraz w oryginalnej formie liści - liniowy, klapowany, z rozciętą lub postrzępioną krawędzią.
  • Dekoracyjne kwitnienie. Należą do nich rośliny wieloletnie, które kwitną przez cały rok, a także rośliny doniczkowe jednoroczne i bulwiaste z sezonowym okresem kwitnienia. Wieloletnie rośliny kwitnące, w przeciwieństwie do jednorocznych, pozostają dekoracyjne przez długi okres i nie giną po kwitnieniu. Bulwiaste rośliny kwitnące mają osobliwość zasypiania w okresie zimowym po upadku kwiatów i liści. Rośliny jednoroczne są szeroko stosowane we wnętrzu, aby stworzyć krótkotrwałe, ale piękne kompozycje naturalnych kwiatów.  • Kaktusy i sukulenty. Obejmują one przedstawicieli różnych rodzin, podobnych pod względem cech biologicznych i zewnętrznych. Rośliny są odporne i bezpretensjonalne we wnętrzach, kompaktowe i mają niewiarygodną różnorodność form. Ze względu na swoje unikalne właściwości, a także wyłącznie dekoracyjne kwitnienie, ta grupa roślin jest szeroko rozpowszechniona w kulturze pokojowej.
Wiele roślin ozdobnych jest jednocześnie owocem, zachwycając ich właścicieli smacznymi i zdrowymi owocami (drzewa cytrynowe i mandarynkowe).Jakie rośliny są najczęściej spotykane w kwiaciarni wewnętrznej i jak są niezwykłe? Mini ocena najbardziej znanych roślin domowych obejmuje:
Drzewo kawowe

Kryte drzewo kawy będzie świetną dekoracją wnętrza dzięki dużym zimozielonym liściom i dekoracyjnym śnieżnobiałym kwiatom o słodkim aromacie.

Egzotyczne drzewo kawowe należy do drzew owocowych, których jagody po dojrzewaniu, zbieraniu i pieczeniu stają się znane wszystkim ziarnom kawy.

Tylko dwa rodzaje drzew kawowych nadają się do uprawy domu - liberyjskiego i arabskiego. Dorosła fabryka kawy może produkować do 0,5 kg owoców rocznie.Drzewo cytrynowe

Drzewo cytrynowe jest bardzo ozdobną rośliną owocową. Naturalne rodzaje cytryny nie nadają się do uprawy domowej w doniczkach, ponieważ w warunkach naturalnych osiągają dość duże rozmiary.

Dlatego hodowcy wydobyli karłowate odmiany drzew cytrynowych - jest to cytryna Pavlovsky, cytryna Maikop, Genua itd. Wiecznie zielone drzewo cytrynowe nie wymaga specjalnej opieki i, jeśli jest właściwie utrzymywane, jest zdolne do całorocznego owocowania.
Możesz hodować drzewo cytrynowe w domu tylko z nasion. Stworzenie domowej roboty lemoniady z kilku drzew cytrynowych nie tylko odświeży wnętrze, ale także w pełni zapewni przeciętnej rodzinie smaczne cytryny.Drzewo mandarynki

Drzewo mandarynki, podobnie jak cytryna, odnosi się do wiecznie zielonych drzew cytrusowych.I chociaż w warunkach naturalnych drzewa mandarynkowe rosną nie tak duże i ogólnie, lepiej jest wybrać uprawy karłowate do uprawy domu - Clementine, Unshio, drzewa mandarynkowe grupy Vasya itp.Mandaryński jest bezpretensjonalny i prosty w treściach domowych. Podobnie jak drzewo cytrynowe, mandarynka może być łatwo wyhodowana ze zwykłego kamienia. Ciemnozielone błyszczące liście, małe, piękne kwiaty o delikatnym aromacie i jaskrawo pomarańczowe owoce wyglądają bardzo ładnie we wnętrzu.
Drzewo bananowe

Bananowiec może być uprawiany w domu zarówno jako owoc, jak i jako ozdobna.

Nawet w warunkach pokojowych ta duża roślina zielna, bardzo podobna do drzewa, osiąga wysokość 2 metrów.Popularne odmiany to aksamitny dekoracyjny banan z niejadalnymi owocami oraz banan z karłowatego owocu o dużych i słodkich owocach.
Drzewo butelki

Drzewo butelkowe jest idealne na przestronne, jasne pokoje. Jeśli w domu staje się gigantem, to w domu drzewo butelki rośnie po prostu duże.

Drzewo butelki otrzymało swoją nazwę dzięki zagęszczeniu u podstawy pnia, gdzie żywy organizm roślinny przechowuje wodę.Ponadto drzewo butelkowe ma zdolność oczyszczania i ozonowania powietrza, zmniejszając ryzyko chorób układu oddechowego. Drzewo butelkowe to pojedyncza roślina, która nie wymaga firmy we wnętrzu pokoju.

Chińska róża

Róża chińska to roślina drzewiasta z dużymi pięknymi kwiatami różnych odcieni. Róża jest ceniona we wnętrzu za piękne kwiaty. Chińska róża kwitnie prawie cały ciepły okres. Kwiaty róży żyją tylko 2-3 dni, ale dorosły krzew róży chińskiej stale uwalnia nowe pąki, dlatego ogólny rozkwit jest dość długi. Pochodne hybrydy róży chińskiej mają nie tylko kwiaty monofoniczne, ale także kwiaty dwukolorowe.

Roślina jest tak bezpretensjonalna, że ​​małe drzewo szybko wyrasta z małej łodygi chińskiej róży, pokrytej jasnymi kwiatami.
Jeśli okresowo szczypiesz pędy boczne, krzew róży będzie nie tylko duży, ale także bujny. Róża chińska jest jedną z najbardziej lubianych roślin i doświadczonych hodowców kwiatów oraz po prostu miłośnikami roślin domowych.
Mini Bonsai Drzewa

Bonsai to prawdziwe żywe drzewo w miniaturze. Takie mini-drzewa są bardzo popularne w Japonii, gdzie rosnące bonsai stały się sztuką. Uprawa bonsai zgodnie z zasadami trwa dziesiątki lat, więc zwykli miłośnicy mini drzew ograniczają się do zmiany kształtu doniczki i utworzenia korony drzewa bonsai.W tym przypadku drzewa wewnętrzne zyskują stosunkowo miniaturowy widok, ale nadal są daleko od obecnego mini. Prawie wszystkie rodzaje drzew krytych (figowiec, klon, drzewo pieniędzy) o silnym systemie korzeniowym nadają się do tworzenia bonsai.

Oryginalne bonsai można uzyskać, tworząc zagięcia pnia i korony. Również w przypadku bonsai ważna jest piękna kora i zdrowy pień drzewa. Podstawą tworzenia bonsai są grube gałęzie drzewa, które powinny być odpowiednio przycięte, kierując ich wzrostem. Nawet z asymetrycznie rosnących gałęzi można w końcu stworzyć piękne asymetryczne bonsai. Wnętrze mini-drzewa wygląda bardzo nietypowo i wymaga starannej opieki.
Drzewo węża

Drzewo węża otrzymało swoją nazwę ze względu na jego szybki wzrost i nierówny kolor pnia. Ta egzotyczna wieloletnia roślina bulwiasta ma wyraźny okres sezonowego spoczynku.

Na szczycie jedynej ucieczki drzewa węża rozwijają się bardzo dekoracyjne, kompleksowo rozcięte liście, tworzące grubą, płaską koronę. Aby rozpocząć kwitnienie, drzewo węża musi mieć dużą i rozwiniętą bulwę.

Kwiatostan drzewa węża jest bardzo piękny, ale pachnie dość nieprzyjemnie. Drzewo węża przeznaczone jest dla miłośników egzotycznych roślin sezonowych.Drzewo pieniędzy (dolar)

Zarówno drzewa pieniędzy (Crassula), jak i dolara (Zamioculkas) przynoszą szczęście w sprawach pieniężnych domowi. Uważa się, że drzewo pieniędzy ma wpływ na walutę krajową, a drzewo dolara ma wpływ na zagranicę.
Ponadto, w przeciwieństwie do dobrze znanego przysłowie, że szczęście nie jest w pieniądzach, popularna plotka uważa te drzewa za magnes szczęścia, miłości i szczęścia. Drzewa monetarne i dolarowe doskonale nadają się do każdego wnętrza i nie wymagają szczególnie skomplikowanej opieki.
Również talizmany szczęścia i miłości od dawna rozpoznały takie rośliny, jak Saintpaulia, anturium (szczęście męskie), spathiphyllum (szczęście kobiet), geranium, achirizone (drzewo szczęścia), hoya, dracena sander (bambus szczęścia), róża chińska, calathea, oxalis Figowiec Stoją na straży rodzinnego szczęścia, przynoszą domowi miłość, przyczyniają się do szczęścia macierzyństwa.Obejrzyj film: Nowoczesne podejscie do roslin - Recenzja - Twardy Reset (Styczeń 2020).

Загрузка...