Zielony kolor wnętrza mieszkania, jego odcienie i stylowe kombinacje z innymi kolorami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Stylowe kombinacje zieleni we wnętrzu (55 zdjęć): tapety, zasłony i meble

Pin
Send
Share
Send
Send


Osoba może odróżnić ogromną ilość zielonych tonów. Jest to najbardziej znany kolor ludzkiego oka, ponieważ zielony jest kolorem trawy, pól, łąk itp. Zielony jest automatycznie kojarzony z naturą, co oznacza spokój i inspirację. Po zimowym chłodzie czekamy na wiosnę, czekając na pierwsze pąki, trawę i kwiaty. Wraz z nadejściem pierwszych wiosennych dni wydaje się, że wdychamy oddech świeżości, zyskujemy falę nowych sił i inspiracji, aby żyć, tworzyć i radować się.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-2


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-3


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-4


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-5

Zielony kolor we wnętrzu

Chcąc odświeżyć sytuację w mieszkaniu, zwróć uwagę na zielony kolor. A twój dom stanie się 24-godzinnym domem odpoczynku i inspiracji. Zielony to zestaw odcieni, wśród których mogą być świeże soczyste odcienie lub jaskrawe jasne światło lub odwrotnie ciemne odcienie. Jest nawet zielony kolor z brązowym, żółtym lub niebieskim odcieniem. Prawdziwi fani zieleni będą mile zaskoczeni. Bogata różnorodność odcieni zieleni otwiera szerokie możliwości aktywności i olbrzymie możliwości ucieczki.

Zielony kolor we wnętrzu daje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi stres psychiczny. Dlatego idealnie nadaje się do każdego pokoju, czy to kuchni, pokoju dziecięcego czy toalety. Że tak powiem, pasuje do każdego wnętrza.

Miłym bonusem jest fakt, że zielony można łączyć z niemal każdym kolorem najszerszych istniejących kolorów, co dodatkowo poszerza granice wyobraźni.

Zielony kolor wnętrza lokali mieszkalnych jest idealny dla mieszkańców miasta. Z powodu przesycenia reklamami, jasnymi znakami i billboardami populacja miejska staje się bardziej drażliwa. Wydawałoby się, że reklama ma nerwy. Okazuje się najważniejsze. Często nie zauważamy, ale to przesycenie palety kolorów, które jest po prostu wypełnione znakami reklamowymi i billboardami, czyni nas bardziej wrażliwymi i niecierpliwymi, a czasem nawet rozdrażnionymi.

Zielone odcienie we wnętrzu pomieszczenia pomogą rozładować napięcie i sprawią, że będziesz bardziej spokojny i spokojny.

Przestrzeń kuchenna, wykonana w zielonych odcieniach, zwłaszcza jeśli mówimy o jasnozielonym kolorze, zmieni zwykłe jedzenie w przyjemny proces. W zielonej kuchni nie będziesz się spieszył. Spokojne jedzenie w przyjemnym otoczeniu otoczonym oczami będzie miało korzystny wpływ na proces trawienia. Rano jasnozielony odcień ożywi, a wieczorami wręcz przeciwnie, uspokoi się.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-6


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-7


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-8


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel.jpeg">


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-9


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-2.jpeg">


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-10


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-11

Połączenie zieleni we wnętrzu. Niebieski i jasnozielony

Połączenie niebieskiego i jasnozielonego jest związane z niebem i świeżą trawą lub morzem i brzegiem. Ta kombinacja kolorów może być jasna i kontrastowa lub, przeciwnie, głęboka i gładka, najważniejsze jest prawidłowe połączenie odcieni niebieskiego z jasnozielonym.

Takie odcienie błękitu jak turkus lub niebiesko-zielony nadają się do pokojów wypoczynkowych, na przykład sypialni i salonu. Jasny odcień niebieskiego nadaje się do kuchni, toalety lub pokoju dziecięcego. Taka kombinacja, jeśli to konieczne, może być kojąca. Należy pamiętać, że taki kolorowy sojusz jest często używany w dziecięcych kawiarniach, przedszkolach, a nawet na placach zabaw. A wszystko dlatego, że zmniejsza nadpobudliwość u dzieci.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-12


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-13


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-14


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-15


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-16


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-17

Połączenie brązu i wapna

Brązowy z jasnozielonym jest uważany za najbardziej naturalny związek kwiatów. Wybierając odcienie brązu, możesz uczynić ten związek chwytliwym i jasnym, ale możesz zrobić przeciwległą miękkość, a nie kontrast.

Brązowy kolor to często drzewo lub imitacja pod drzewem, które zajmuje znaczną część wnętrza. Zasadniczo - to meble. Ale brązowe mogą być zasłony, a wzór na tapetę i elementy nowoczesnego wystroju.

Jasne kolory zapewnią gładkość i delikatność pomieszczenia. Ciemnobrązowy nadaje się dla miłośników wyraźnych granic oraz bogatego i głębokiego wnętrza.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-3.jpeg">


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-18


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-19


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-20


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-21

Połączenie czerni i jasnej zieleni

Taki sojusz kolorów jest silnym kontrastem. Gdzie na tle czerni wapno wydaje się być jeszcze bardziej pozytywne. Ten rodzaj dramatycznej kombinacji jest odpowiedni, jeśli weźmiemy pod uwagę pomieszczenia mieszkalne, potem pokój dla nastolatków lub toaletę, jeśli rozmawiamy o lokalach niemieszkalnych, to jest to idealne miejsce na klub nocny.

Po rozcieńczeniu istniejącego sojuszu złotem i szarością otrzymamy luksusowe wnętrze godne najwybitniejszych osób.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-22


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-23


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-24

Przyjaźń czerwona, pomarańczowa, różowa i jasnozielona

Nie zawsze chcesz się zrelaksować, czasem chcesz zabawy. Aby przełamać krąg pesymizmu i wprowadzić ducha radości i szczęścia do swojego życia, zacznij dodawać ciepłe kolory do jasnozielonego wnętrza. Różowe detale sprawią, że twoje mieszkanie będzie godne księżniczek. Właściciel takiego pokoju poczuje powiew świeżych pomysłów i osiągnięć. Z kombinacji jasnozielonej i czerwonej otrzymasz wyraźny przypływ energii.

Oprócz świeżych dźwięków jest wiele innych. Odcienie mogą być blade, ledwo zauważalne lub odwrotnie jasne i bogate, ciemne lub jasne.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-25


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-26

Zielony i biały sojusz

Połączenie tych dwóch kolorów tworzy surowy styl we wnętrzu. Połączenie zieleni i bieli daje efekt całkowitej sterylności i czystości. Możesz nadać wnętrzu żywotności za pomocą żółtego, brązowego lub różowego, a także dodać trochę niebieskich odcieni. Takie połączenie kolorów w projektowaniu lokali mieszkalnych wydaje się mówić nam o szlachetności mieszkającej tu rodziny.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-28


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-29

Połączenie zieleni i czerwieni lub pomarańczy

Czerwony jest uważany za uzupełniający odcień zieleni. Na tle czerwieni zielony wydaje się głębszy i bardziej wyrazisty. W ich kombinacji kolory wydają się świecić, ale jeśli pozostaniesz w pokoju z takim wnętrzem przez długi czas, możesz spokojnie stać się bardziej drażliwy. Dlatego lepiej jest rozcieńczyć połączenie czerwieni i zieleni z kolorem białym, czarnym lub ciemnobrązowym.

Ale połączenie zieleni i pomarańczy również będzie wyglądać jasno i spektakularnie, ale mniej rzuca się w oczy niż w kolorze czerwonym, a ponadto w pomieszczeniu z takim wnętrzem osoba będzie czuła się całkiem komfortowo i przytulnie.

Każdy kolor może zostać ujawniony, wystarczy wiedzieć, co połączyć pewne dźwięki i odcienie, aby nie przegapić. Na przykład czarny dla wielu jest raczej mrocznym kolorem. Ale w odpowiednim związku wygląda bardzo drogo. Połączenie jasnych ciemnozielonych odcieni, zmierzających do czerni i bieli, ze złotymi lub słomianymi detalami we wnętrzu, to egzotyczny, luksusowy styl. Aby kochankowie wyróżniali się z tłumu, musisz spojrzeć na tę kombinację kolorów, tonów i półtonów. Taki styl we wnętrzu będzie korzystny we wszystkich zmysłach, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, zwłaszcza pod względem statusu.

Pomimo wielu zalet zieleni, nie wszyscy projektanci pracują z nim. W końcu tonalność zieleni jest wystarczająco szeroka, a problem polega na wyborze odpowiedniego odcienia i połączeniu go z innym kolorem. Ale pamiętajcie, wszystkie trudności w pracy z takim kolorem pokrywają się ze względu na jego niezwykle pozytywny wpływ na osobę, jak również na jej wspaniały wygląd.

Doskonały wybór kolorów do sypialni. Nic dziwnego, że w psychologii nazywa się to „pigułkami nasennymi”. Wszystko jest bardzo proste, ponieważ człowiek kojarzy zieleń z naturą, która bez wątpienia tonuje rano, chłodzi po południu i koi wieczorem przed snem.

Na zielonych prześcieradłach spocznie nie tylko ciało, ale i ludzki mózg. Szczególnie dobrze dopasowana zielona sypialnia dla osób zajmujących się pracą umysłową. Ale ezoterycy twierdzą, że długa obecność w atmosferze zielonego koloru rozwiązuje problemy z odpornością, a nawet nasyca osobę energią, która przyciąga bogactwo.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-33


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-34


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-35

Zielony we wnętrzu salonu

W pokoju, w którym gromadzi się nie tylko cała rodzina, ale czasami przyjaciele i bliscy krewni spędzają razem czas i odpoczywają, zielony kolor we wnętrzu będzie doskonale pasował. Zielona sofa we wnętrzu może być tematem, który automatycznie dostosuje gości i domowników do życzliwości, pozytywnego nastawienia i spotkań towarzyskich.

Wnętrze to nie tylko meble czy tapeta, to także masa drobiazgów, na przykład poduszek, wazonów lub obrazów i tak dalej. Do zielonego salonu pasują meble w zielonych kolorach ciemnych kolorów. Poduszki mogą być wykonane w jaśniejszych odcieniach zieleni, pomarańczy lub jasnobrązowego. Punktem kulminacyjnym pokoju jest kolor jadeitu.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-36


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-37

Zielona tapeta we wnętrzu

Zielony kolor tapety nadaje się zarówno do sypialni, jak i do salonu. Najważniejsze jest połączenie ich z innymi odcieniami i kolorami. Na przykład w przypadku sypialni konserwatywnej kombinacja zieleni i bieli będzie odpowiednia. A w sypialni, w której dziecko się zrelaksuje, lepiej jest przyznać pierwszeństwo zieleni. Jeśli jest to dziewczyna, wapno można połączyć z różem. Ale dla chłopca bardziej odpowiedni jest projekt pokoju, w którym limonkowa zieleń zostanie połączona z brązową, jeśli jest to nastolatek, to zielony z czarnym. Ale to jest czysto indywidualna opinia. Jednak najważniejszą rzeczą przy wyborze projektu pokoju jest opinia dziecka.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-38


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-39


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-40

Zanim powiesisz zielone zasłony, musisz zdecydować z wyprzedzeniem o wnętrzu. Przy wyborze zasłon ważny jest zarówno rozmiar otworu świetlnego, jak i strona, po której porusza się okno. W końcu wybór zasłon zależy od oświetlenia w pomieszczeniu. Konieczne jest również wiedzieć, że lambrekin nie będzie przydatny w pomieszczeniu z niskimi sufitami, w przeciwnym razie efekt zawieszenia sufitu. A zasłony lub zasłony z gęstych ciężkich materiałów wizualnie zmniejszają powierzchnię podłogi.

W szczególności zielone zasłony mają specjalnie zaprojektowane zielone wnętrze. Ale aby wybrać materiał, z którego będą szyte zasłony, będziesz musiał użyć powyższych zasad. I oczywiście, biorąc pod uwagę, w jakim pokoju będą się trzymać i kto będzie tam mieszkał.

Istnieje wiele innych kombinacji zieleni z różnymi kolorami i odcieniami. Ale czy je wymienić. Główną zasadą, którą należy się kierować przy wyborze głównego koloru w przyszłym wnętrzu, są osobiste preferencje i życzenia.


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-43


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-44


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-45


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-46


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-4.jpeg">


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-47


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-48


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-49


stilnie-sochetaniya-zelenogo-cveta-v-interere-55-foto-oboi-shtori-i-mebel-50

Obejrzyj film: Jak wybrać tapetę? Przedstawia Leroy Merlin (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send