Żółty kolor we wnętrzu dzieci, kuchni, łazienki i sypialni, warianty pięknych odcieni i kombinacji - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Żółty kolor we wnętrzu mieszkania (50 zdjęć): udane kombinacje i akcenty

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdolność „zabawy” z kwiatami podczas projektowania wnętrz to kreatywność i motywacja, ekspresja samego siebie, jasne pomysły na dekorowanie mieszkania lub willi, tak aby różniły się od innych. Nie bój się jasnych kolorów, rzadkich. Jeden z nich - żółty, kolor słońca w przypadku dodania odrobiny miękkości i cytryny - jeśli jest kwaśny. Gorący lub spokojny żółty kolor we wnętrzu oczaruje i oczaruje. Przed nami - tajemnice dekoracji!

Wyjątkowe żółte wnętrze to nie tylko jedna z setek pomysłów na dekorację pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni lub salonu. To również:

  • pozytywny wpływ na stan psycho-emocjonalny. A wszystko dzięki ekscytującej akcji i zegarowi biologicznemu ludzkiego ciała, który „budzi się”, gdy słońce świeci za oknem;
  • pobudzanie wydajności, kreatywne myślenie dzięki temu, że w słoneczny dzień każdy z nas jest bardziej aktywny niż w pochmurny i deszczowy;
  • pozbyć się zmęczenia i depresji. Aby to zrobić, lekarze zalecają stosowanie nie najjaśniejszego żółtego koloru we wnętrzu, ale lekko naoliwionego, stłumionego;
  • pragnienie ruchu i tylko pozytywne emocje. Wychodząc z żółtego salonu rano wszyscy mogą być pewni, że dzień się uda!
  • ulepszona pamięć i pełno szumu. Taki związek opracuje wszelkie plany;
  • ciepła, przestronna przestrzeń. Każdy zimny odcień koloru w obecności żółtego będzie nieco bardziej miękki, swobodniejszy, przyjemniejszy;
  • Połączenie z prawie wszystkimi odcieniami palety kolorów, z wyjątkiem fioletu. Ta ostatnia odnosi się do złożonych kolorów, więc można ją przedstawić w żółtym wnętrzu tylko jako akcesoria.


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti.jpeg">


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-2


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-3


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-4

Kolor słońca w połączeniu z innymi: wybierz sam!

Używając żółtego koloru we wnętrzu, nie zapomnij o harmonii. Główną ideą tego projektu (jak każdy inny!) Jest idealny tandem dekoracji ścian / sufitów / podłóg, mebli i tkanin, drobiazgów i akcesoriów. Jednocześnie paleta kolorów nie powinna się męczyć ani denerwować, ale powinna dawać ciepło, radość, pozytywne emocje.

Można to łatwo osiągnąć, wykorzystując odcienie żółci i beżu do dekoracji pokoju. Z przewagą tego drugiego, żółty może być używany jako tapicerka, dekoracja, akcesoria. Pokój będzie wolny, umiarkowanie miękki i ciepły, odpowiedni do każdego stylu. Neutralny beżowy „weźmie” wszystkie odcienie żółci i stworzy prawdziwie luksusowe i bogate środowisko.

Optymalne połączenie koloru żółtego i pomarańczowego pomoże uczynić pokój aksamitnym, delikatnym, wyjątkowym. Jednocześnie pomarańczowo-żółty pokój może być urządzony zarówno jako sypialnia dla dzieci, jak i jako pokój wypoczynkowy. W nim narodzą się pomysły i sposoby ich realizacji, a wszyscy będą czuli się pewnie, odważni i bezpieczni.

Biało-żółte wnętrze zachwyci Cię stylem i pewną elegancją, godnością i dokładnością. Błaga więc w tandemowym stoliku do kawy wykonanym z przezroczystego szkła, stalowych krzeseł metalowych, elementów dekoracyjnych, w których gładkie formy i linie są gładkie. Minimalne rozkosze, nieścisłości, niezwykłość. Taki pomysł można urzeczywistnić nawet w projektach nowoczesnych stylów: srebro, węgiel czarny, chłodna biel w stylu funkcjonalnym lub minimalizm zostanie rozcieńczony żółtymi elementami, nadając wigoru i dynamiki. Oryginalny i odważny!

Wszystkie odcienie czerwieni są tak samo dobre z różnymi odcieniami żółci. Warto pamiętać, że żółty to nie tylko słońce i cytryna, ale także selektywny żółty i ciemna gruszka, szafran i złoty. Łącząc alizarynę, bordowy, a nawet szkarłatny ze złotem lub szafranem, możesz skupić się na przykład na obszarze roboczym w bibliotece lub biurze i sprawić, że miejsce odpoczynku będzie bardziej miękkie i eleganckie.

Ciekawe i ospałe we wnętrzu wygląda na żółte, połączone z brązowym. Wydaje się, że uzupełniają się nawzajem i są w stanie stworzyć chłodny i spokojny klimat w pomieszczeniu, dać mu dużo pozytywnej, ciepłej energii, głębi i głośności. Nie zapominaj, że brąz ma prawie 160 odcieni. Jest gdzie pokazać odwagę i fantazję.


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-5


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-6


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-7


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-8

Żółty w przedszkolu

Każde dziecko to poznanie, stały ruch i umiejętności interpersonalne. Aby utrzymać wszystkie te cechy na poziomie, żółty kolor w pokoju dziecięcym pomoże dać radość. Jednak używając go jako głównego fragmentu koloru, nie powinieneś tworzyć podłóg i ścian, sufitu i wszystkiego innego na żółto. W tak ogromnej ilości potrafi zmęczyć dziecko. Wystarczy wybrać tapetę lub zasłony w żółtym odcieniu, tapicerkę do mebli lub akcesoriów.

Na przykład żółta tapeta we wnętrzu jest łatwa do połączenia z niebieskim lub niebieskim, tworząc morski styl. Dodaj pozostałości z przezroczystej tkaniny organzy lub tiulu - a podróżnik jest gotowy podbić morza! Oryginalny pomysł dla starszych dzieci jest szaro-żółty, wymagający koncentracji lub żółty z zielonym, co ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną dziecka. Wykonaj przeciwległe ściany w kolorze beżowym i matowym żółtym, na przykład na zielonych pufach, gruszkach. Dla sportowców - to najbardziej!

Żółty z czerwonym można wydać na obszar treningowy. Połączenie tych kolorów rozwinie pragnienie wiedzy i przyczyni się do badania czegoś nowego. Dekoracyjny panel, akcesoria na stole - a uwaga dziecka nie jest rozproszona, ale skupiona!

Wnętrze w kolorze żółtym jest interesujące dla przedszkoli i szkół, ponieważ dzieci bardziej boją się plamienia żółtych ścian niż jakiekolwiek inne. W związku z tym ściany pozostaną myte dłużej, a dzieci nauczą się uważać i dbać o rzeczy wokół siebie. Opcja na schludne!


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-2.jpeg">


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-9


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-10


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-11


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-12

Kolor słońca i kuchnia: harmonijny tandem dwóch

Żółty w kuchni to świetny pomysł. Ten kolor przyczyni się do rozwoju niepohamowanej gospodyni fantazji, a goście i gospodarstwo domowe zapewnią siłę w absorbowaniu gotowanych arcydzieł. Jednocześnie żółty pasuje równie dobrze do wnętrza nowoczesnego stylu. Aby to zrobić, możesz wykonać żółte fasady mebli lub przeciwległe ściany lub akcesoria. Wiele zależeć będzie od światła: maksymalna ilość światła dziennego pozwoli na podniesienie bardziej nasyconych, głębokich odcieni, a jego wadą jest użycie kombinacji czerwonego i żółtego, żółtego i brązowego lub pomarańczowego i żółtego.

Szczególną atrakcją kuchni są żółte zasłony we wnętrzu. Tylko oni mogą wnieść wystarczającą ilość życzliwości, optymizmu i pozytywnych emocji do pokoju. Jeśli wnętrze jest przedstawione w naturalnych stylach - wybierz zasłony z naturalnych materiałów o bogatym, głębokim kolorze. Ten sam pomysł byłby odpowiedni, gdyby zasłony / zasłony / zasłony w oknie kuchennym stały się jasnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Para żółtych talerzy na stole - a żółty stał się ulubionym!


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-14


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-15


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-16


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-17


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-18


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-19


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-20


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti.png">

Żółty do salonu i sypialni, a co najważniejsze - akcenty

Salon jest miejscem spotkań dla całej rodziny, miejscem odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. Całe terytorium powinno być praktyczne, funkcjonalne, sprzyjające komunikacji. Sypialnia to strefa pełnej samotności, abstrakcji od bytu i świata zewnętrznego, terytorium poznania się. Powinien być spokojny, lekki, przewiewny. Dlatego żółty kolor wnętrza salonu lub sypialni można postrzegać niejednoznacznie, ponieważ:

  • nada miękkości pokojowi. Dla niektórych gospodarzy jest to po prostu niepoważne i niedopuszczalne;
  • odwrócić uwagę obecnych od najważniejszych;
  • będzie gorąco i gorąco, a ciepło namiętności w domu - na wszystko.

Nie oznacza to jednak, że salonu nie można ozdobić na żółto. Najważniejsze jest prawidłowe umieszczenie akcentów, nie miażdżyć przestrzeni głębokim i bogatym kolorem żółtym, nie łącz z szmaragdową zielenią, niebieskim lub bordowym. Jasnożółte tapety z białymi będą wyglądały stylowo i charyzmatycznie w salonie, meble są na przykład czarnymi drewnianymi meblami.

W sypialni będzie dość portiere lub komplet pościeli w kolorze żółtym. Lub jasne gerbery w wazonie. Pomogą podnieść ton i naładować potężną energię, ale nie będą rozpraszać uwagi głównej.


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-21


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-22


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-23


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-24


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-25


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-26


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-28


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-29


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-30


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-31


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-32


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-33


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-34


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-35


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-3.jpeg">


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-36

Żółty w łazience: dla relaksu

Żółty w pomieszczeniu higienicznym - tylko częściowo lub tylko w akcentach. Będzie on służył jako dynamiczny start, pozwoli „złapać” oko na element dekoracyjny, przyniesie ładunek wigoru po zabiegach wodnych i pozwoli utrzymać go przez cały dzień lub całą noc. Organicznym rozwiązaniem jest dekoracyjny panel płytek ceramicznych, jasne zdjęcie makro zmywalnej tapety. A wszystko to - biorąc pod uwagę podstawowy kolor łazienki, który powinien się odprężyć i ożywić, a nie drażnić, nie irytować.


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-37


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-38


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-39


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-40


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-41


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-42


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-43


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-4.jpeg">

Podsumowanie. Malowanie na żółto ...

Wybierając żółty dla dowolnego pokoju w swoim domu lub mieszkaniu, spróbuj odtworzyć cały obraz naraz. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnych programów lub ręcznie wykonać projekt. Decydując się na materiał wykończeniowy i zestaw mebli, wybierz dla nich kolory. Różnica w kilku odcieniach pozwoli Ci stworzyć pokój nieskomplikowany i powściągliwy, umiarkowanie ciepły i elegancki. Akcenty mogą być wykonane w jasnych kolorach, które są w harmonii z żółtym.

Jeśli chcesz czegoś jasnego i wymagającego, wybierz parę żółtych kuszących odcieni czerwieni, buntowniczej zieleni lub bogatego błękitu. Określ główny kolor za pomocą materiałów wykończeniowych lub tapicerki meblowej, pomocniczych - w postaci tekstyliów na oknach i stołach. Świetna opcja - inny odcień koloru żółtego na tapecie, który wizualnie dzieli pokój na strefę aktywną i strefę odpoczynku. Ciekawe i nietrywialne.

Wszystko jest żółte jak słońce. Praktycznie dowolna kombinacja, opcje, pomysły kolorów, tekstury, sposoby zdobienia. Najważniejsze - miara światła słonecznego!


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-44


zheltij-cvet-v-interere-kvartiri-50-foto-udachnie-sochetaniya-i-akcenti-45

Pin
Send
Share
Send
Send