Jak wybrać sofę w salonie, najlepsze nowoczesne lub klasyczne wzory i kolory - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa we wnętrzu małych i dużych salonów (50 zdjęć)

Proces wyboru sofy musi być koniecznie przeprowadzony przed wizytą w sklepie meblowym. Pomimo faktu, że większość ludzi kupuje sofę według specjalnej zasady - przyszedł, zobaczył i kupił, nie jest to bardzo rozsądna decyzja. Rezultatem takich działań może być całkowite niezadowolenie z nabycia. Często wybrany model sofy po prostu nie pasuje do ogólnej decyzji stylu pokoju lub może być dość uciążliwy. Przedstawione w tym artykule wskazówki pomogą zapewnić, że sofa we wnętrzu salonu będzie wyglądać idealnie.

Definicja celu

Głównym celem jest zakup sofy, ale warto zdecydować, jakie sofy są potrzebne w salonie, jakie opcje będą najkorzystniejsze w każdym konkretnym przypadku. Wśród takich czynników wyboru można zauważyć:

 1. Cel Ważne jest, aby zdecydować, czy sofa będzie odgrywać główną rolę w salonie, czy też jej celem będzie harmonia z otoczeniem.
 2. Sposób użycia. Jeśli wybrany model będzie często używany, zaleca się zwrócenie uwagi na materiał okładziny. Powinien być gęsty, trwały i ciemny. Często kanapa w salonie pełni rolę łóżka. W tym przypadku musi mieć sztywną i elastyczną ramę.
 3. Wielkość salonu. Ważne jest, aby wybrać sofę ściśle w zależności od wielkości salonu. W małym pokoju lepiej nie wkładać masywnej sofy, ponieważ może to przeszkadzać w przejściu. W mniejszych pomieszczeniach nie kupują sof o nietypowym kształcie, ponieważ zajmują dużo miejsca, a sofy modułowe będą optymalne dla salonu.
 4. Mechanizm składania, a także poziom siły przyczepności. Są to ważne parametry dla modelu składanego.
 5. Pełna zgodność z decyzją w sprawie stylu, już zakupionymi meblami, a także kolorystyką. Jeśli nie wyjdziesz poza wybrany wcześniej styl pokoju, warto na wszelkie możliwe sposoby uniknąć całkowicie pozbawionego smaku eklektyzmu.

Spośród wszystkich powyższych parametrów ważna jest decyzja o stylu sofy. Styl sof jest podzielony na klasyczne modele, które charakteryzują się stosunkowo miękkimi formami, minimalistycznymi, które mają ścisły ascetyczny design, a forma jest zazwyczaj neutralna, prostokątna. Należy zauważyć, że te sofy wyglądają idealnie we wnętrzu, zaprojektowanym w prawie każdym stylu.

Bardzo popularne są specjalne barokowe sofy modułowe do salonu, które wyróżniają się różnymi ozdobnymi wzorami, raczej wysokimi nogami. Są one kupowane do salonu, zaprojektowanego w dość luksusowym stylu.


Duże sofy w pokoju

Jeśli kupisz dużą sofę do salonu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że ma ona następujące zalety:

 • Obecność odpornej na wilgoć powłoki, która jest dość łatwa do czyszczenia. Najlepszą opcją byłaby sofa wykonana z wysokiej jakości skóry naturalnej lub jej zamiennika - eko-skóra;
 • Wysoki poziom komfortu - sofa powinna być wygodna, dość miękka, a nie tylko jej główna część, ale także zagłówki i podłokietniki;
 • Funkcjonalność - ważne jest, aby mieć takie funkcjonalne części w sofie jak półki, szuflady, a nawet bar z małą podstawką na kawę. Te małe rzeczy sprawiają, że domowe wakacje są idealne.

To ważne! Warto wiedzieć, że bardzo duże sofy są w stanie zmniejszyć wielkość pomieszczenia na poziomie wizualnym. z tego powodu w niektórych przypadkach warto preferować małe modele, a ponadto modele kątowe.

Sofa narożna jest w stanie rozwiązać podstawowe funkcje funkcjonalne. Jest to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny: stosunkowo łatwo jest rozwiązywać problemy z umieszczaniem wszystkich członków rodziny podczas oglądania filmu lub uroczystości rodzinnych.Układ narożnej sofy w salonie

Narożne sofy do salonu z miejscem do cumowania są dość popularne, ponieważ zajmują niewielką przestrzeń w salonach, najważniejsze jest to, że należy pozbyć się tych mebli tak racjonalnie, jak to możliwe.

W procesie zakupu sofy narożnej ważne jest zwrócenie uwagi na obecność półek, inny plan wbudowanych szuflad, a także liczbę łóżek. Istnieją inne, równie ważne zasady wyboru sof narożnych:

 1. Należy zdecydować z wyprzedzeniem, gdzie będzie stać sofa. Pomoże to zdecydować, jaki plan wybrać mebel - prawy lub lewy.
 2. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wytrzymałość materiału. W nowoczesnych punktach sprzedaży można kupić sofy z różnymi skórami, różniącymi się ceną i jakością zewnętrzną.
 3. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy pokrowce zostały usunięte z sofy. Jest to bardzo ważne w celu utrzymania zgrabnego wyglądu sofy.

Narożne sofy są oferowane w różnych formach, a także mają różne rozwiązania kolorystyczne i długości boków. Istnieją warianty owalne, są takie, które mają kształt litery U. Duży wybór opcji pozwoli ci wybrać dokładnie to, co jest odpowiednie dla konkretnego salonu.

Modułowe sofy do nowoczesnego salonu

Nowoczesne sklepy meblowe oferują sofy dwóch typów - przekształcalne i selektywne. W tych ostatnich przypadkach bloki są bardzo mocno połączone i są stosunkowo rzadko rozdzielane. Jeśli chodzi o modele transformowalne, tutaj bloki są stosunkowo łatwo odłączane od siebie. Zapewnia to bogactwo pomysłów na kreatywność. Modelom takiego planu można nadać zupełnie nietypowy zakręt, można go podzielić na kilka części, a także, jeśli chcesz zmienić długość sofy, wysokość pleców i szerokość.

Do głównych zalet nowoczesnych sof modułowych należą następujące cechy i funkcje:

 • Model umożliwia wygodne siedzenie na kanapie, a także umieszczenie na niej gości;
 • Sofy modułowe dają możliwość siedzenia na kanapie, z nogami jednocześnie umieszczonymi na pufie lub na specjalnym stojaku;
 • Meble mogą podzielić salon na oddzielne obszary funkcjonalne. Na przykład miejsce odpoczynku ze stołówki, miejsce do pracy z obszaru prywatnego i tak dalej;
 • Kształt sofy, jeśli to konieczne, można zmienić, aktualizując w ten sposób wystrój salonu bez inwestowania zasobów materialnych;
 • Na wysokości jest wszechstronność sof, czasami można wybrać najlepszą opcję z ponad 60 różnych bloków.

Na podstawie powyższego możemy stwierdzić, że nowoczesne modularne sofy we wnętrzu małego salonu wyglądają całkiem atrakcyjnie i jednocześnie są w stanie zaoszczędzić dużo wolnego miejsca.

Zalety mini sof

Obecnie stosunkowo popularne są sofy dwu- lub trzyosobowe, które najlepiej nadają się do małych salonów. Tutaj możesz rozwiązać kilka problemów związanych z aranżacją salonu. Wielu, decydując się na wybór sofy w salonie, woli kupować małe sofy i wybierać dla nich krzesła, popularne są również małe sofy, które należą do kategorii narożnych mebli.

To ważne! Współcześni eksperci radzą mieć sofę takiego planu przed oknem. W ten sposób możesz wypełnić obszar w salonie, który z reguły nie może być używany.

Nowoczesne mini sofy są idealne na dość przestronny salon. Dość ciekawą opcją byłoby umieszczenie dwóch małych mebli naprzeciwko siebie.

To ważne! Podczas aranżacji salonu z małymi sofami nie należy ich instalować, aby drzwi były zamknięte. Powoduje to dyskomfort na poziomie podświadomości.
Wybór koloru sofy do salonu

W procesie wyboru sof, uwaga powinna być skupiona nie tylko na ich decyzji stylistycznej i funkcjonalności, ale także na odcieniach kolorów. Te meble mogą zarówno skupić uwagę na sobie, jak i połączyć się z otaczającym wnętrzem. Musisz zrozumieć, jaki cel musisz osiągnąć, a dopiero potem na tej podstawie wybierz kanapę. Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących kombinacji kolorów między sofą a innymi meblami. Są to tak ważne punkty jak:

 1. Odcienie gry. Sofa nie powinna wybierać tego samego odcienia, co same ściany lub podłogi. kolor powinien być o kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy.
 2. Akcentowanie. Wiele osób otrzymuje sofy w jasnych odcieniach - zielony, czerwony lub pomarańczowy. Czerwoni łączą się ze złotymi, jasnozielonymi odcieniami, żółtym z szarymi, niebieskimi i fioletowymi kolorami, pomarańczowy doskonale wygląda z niebieskim i zielonym odcieniem. Sofy w kolorze zielonym łączą kolory pomarańczowy, żółty i różowy. Możesz kupić fioletowe sofy, które idealnie nadają się do wnętrza z dominującymi jasnozielonymi i złotymi odcieniami. Podobne meble wyróżniają się doskonale na ścianach, wykonane w neutralnych odcieniach.
 3. Neutralność. W takim przypadku wybierz spokojne odcienie sofy - kolory szary, biały lub brązowy. aby meble wyglądały atrakcyjnie, ściany muszą być jaśniejsze, zapewnią raczej interesujący kontrast.

To ważne! Zaletą neutralnych odcieni sof jest ich optymalne połączenie z różnymi rozwiązaniami kolorystycznymi, w których wszystko odbywa się we wnętrzu. Są to kombinacje, w których trudno popełnić błąd.

Podsumowując

Przy wyborze optymalnego modelu sofy lepiej zwrócić uwagę na wszystkie wymienione powyżej czynniki. Pomoże to w zdobyciu nie tylko wygodnego i wygodnego mebla, ale także opcji estetycznej, która idealnie pasuje do ogólnego wnętrza salonu. Te sofy są idealnym miejscem na relaks dla całej rodziny.