Jak wybrać sofę w salonie, najlepsze nowoczesne lub klasyczne wzory i kolory - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa we wnętrzu małych i dużych salonów (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Proces wyboru sofy musi być koniecznie przeprowadzony przed wizytą w sklepie meblowym. Pomimo faktu, że większość ludzi kupuje sofę według specjalnej zasady - przyszedł, zobaczył i kupił, nie jest to bardzo rozsądna decyzja. Rezultatem takich działań może być całkowite niezadowolenie z nabycia. Często wybrany model sofy po prostu nie pasuje do ogólnej decyzji stylu pokoju lub może być dość uciążliwy. Przedstawione w tym artykule wskazówki pomogą zapewnić, że sofa we wnętrzu salonu będzie wyglądać idealnie.

Głównym celem jest zakup sofy, ale warto zdecydować, jakie sofy są potrzebne w salonie, jakie opcje będą najkorzystniejsze w każdym konkretnym przypadku. Wśród takich czynników wyboru można zauważyć:

 1. Cel Ważne jest, aby zdecydować, czy sofa będzie odgrywać główną rolę w salonie, czy też jej celem będzie harmonia z otoczeniem.
 2. Sposób użycia. Jeśli wybrany model będzie często używany, zaleca się zwrócenie uwagi na materiał okładziny. Powinien być gęsty, trwały i ciemny. Często kanapa w salonie pełni rolę łóżka. W tym przypadku musi mieć sztywną i elastyczną ramę.
 3. Wielkość salonu. Ważne jest, aby wybrać sofę ściśle w zależności od wielkości salonu. W małym pokoju lepiej nie wkładać masywnej sofy, ponieważ może to przeszkadzać w przejściu. W mniejszych pomieszczeniach nie kupują sof o nietypowym kształcie, ponieważ zajmują dużo miejsca, a sofy modułowe będą optymalne dla salonu.
 4. Mechanizm składania, a także poziom siły przyczepności. Są to ważne parametry dla modelu składanego.
 5. Pełna zgodność z decyzją w sprawie stylu, już zakupionymi meblami, a także kolorystyką. Jeśli nie wyjdziesz poza wybrany wcześniej styl pokoju, warto na wszelkie możliwe sposoby uniknąć całkowicie pozbawionego smaku eklektyzmu.

Spośród wszystkich powyższych parametrów ważna jest decyzja o stylu sofy. Styl sof jest podzielony na klasyczne modele, które charakteryzują się stosunkowo miękkimi formami, minimalistycznymi, które mają ścisły ascetyczny design, a forma jest zazwyczaj neutralna, prostokątna. Należy zauważyć, że te sofy wyglądają idealnie we wnętrzu, zaprojektowanym w prawie każdym stylu.

Bardzo popularne są specjalne barokowe sofy modułowe do salonu, które wyróżniają się różnymi ozdobnymi wzorami, raczej wysokimi nogami. Są one kupowane do salonu, zaprojektowanego w dość luksusowym stylu.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-2


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-3


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-4


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-5


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-6

Jeśli kupisz dużą sofę do salonu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że ma ona następujące zalety:

 • Obecność odpornej na wilgoć powłoki, która jest dość łatwa do czyszczenia. Najlepszą opcją byłaby sofa wykonana z wysokiej jakości skóry naturalnej lub jej zamiennika - eko-skóra;
 • Wysoki poziom komfortu - sofa powinna być wygodna, dość miękka, a nie tylko jej główna część, ale także zagłówki i podłokietniki;
 • Funkcjonalność - ważne jest, aby mieć takie funkcjonalne części w sofie jak półki, szuflady, a nawet bar z małą podstawką na kawę. Te małe rzeczy sprawiają, że domowe wakacje są idealne.

To ważne! Warto wiedzieć, że bardzo duże sofy są w stanie zmniejszyć wielkość pomieszczenia na poziomie wizualnym. z tego powodu w niektórych przypadkach warto preferować małe modele, a ponadto modele kątowe.

Sofa narożna jest w stanie rozwiązać podstawowe funkcje funkcjonalne. Jest to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny: stosunkowo łatwo jest rozwiązywać problemy z umieszczaniem wszystkich członków rodziny podczas oglądania filmu lub uroczystości rodzinnych.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-8


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-9


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-10


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-11


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-12


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-13

Układ narożnej sofy w salonie

Narożne sofy do salonu z miejscem do cumowania są dość popularne, ponieważ zajmują niewielką przestrzeń w salonach, najważniejsze jest to, że należy pozbyć się tych mebli tak racjonalnie, jak to możliwe.

W procesie zakupu sofy narożnej ważne jest zwrócenie uwagi na obecność półek, inny plan wbudowanych szuflad, a także liczbę łóżek. Istnieją inne, równie ważne zasady wyboru sof narożnych:

 1. Należy zdecydować z wyprzedzeniem, gdzie będzie stać sofa. Pomoże to zdecydować, jaki plan wybrać mebel - prawy lub lewy.
 2. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wytrzymałość materiału. W nowoczesnych punktach sprzedaży można kupić sofy z różnymi skórami, różniącymi się ceną i jakością zewnętrzną.
 3. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy pokrowce zostały usunięte z sofy. Jest to bardzo ważne w celu utrzymania zgrabnego wyglądu sofy.

Narożne sofy są oferowane w różnych formach, a także mają różne rozwiązania kolorystyczne i długości boków. Istnieją warianty owalne, są takie, które mają kształt litery U. Duży wybór opcji pozwoli ci wybrać dokładnie to, co jest odpowiednie dla konkretnego salonu.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-14


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-15


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-16


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-17


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-18


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-19


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-20


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-21

Modułowe sofy do nowoczesnego salonu

Nowoczesne sklepy meblowe oferują sofy dwóch typów - przekształcalne i selektywne. W tych ostatnich przypadkach bloki są bardzo mocno połączone i są stosunkowo rzadko rozdzielane. Jeśli chodzi o modele transformowalne, tutaj bloki są stosunkowo łatwo odłączane od siebie. Zapewnia to bogactwo pomysłów na kreatywność. Modelom takiego planu można nadać zupełnie nietypowy zakręt, można go podzielić na kilka części, a także, jeśli chcesz zmienić długość sofy, wysokość pleców i szerokość.

Do głównych zalet nowoczesnych sof modułowych należą następujące cechy i funkcje:

 • Model umożliwia wygodne siedzenie na kanapie, a także umieszczenie na niej gości;
 • Sofy modułowe dają możliwość siedzenia na kanapie, z nogami jednocześnie umieszczonymi na pufie lub na specjalnym stojaku;
 • Meble mogą podzielić salon na oddzielne obszary funkcjonalne. Na przykład miejsce odpoczynku ze stołówki, miejsce do pracy z obszaru prywatnego i tak dalej;
 • Kształt sofy, jeśli to konieczne, można zmienić, aktualizując w ten sposób wystrój salonu bez inwestowania zasobów materialnych;
 • Na wysokości jest wszechstronność sof, czasami można wybrać najlepszą opcję z ponad 60 różnych bloków.

Na podstawie powyższego możemy stwierdzić, że nowoczesne modularne sofy we wnętrzu małego salonu wyglądają całkiem atrakcyjnie i jednocześnie są w stanie zaoszczędzić dużo wolnego miejsca.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-22


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-23


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-24


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-25


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-26


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-27


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-28


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-29

Zalety mini sof

Obecnie stosunkowo popularne są sofy dwu- lub trzyosobowe, które najlepiej nadają się do małych salonów. Tutaj możesz rozwiązać kilka problemów związanych z aranżacją salonu. Wielu, decydując się na wybór sofy w salonie, woli kupować małe sofy i wybierać dla nich krzesła, popularne są również małe sofy, które należą do kategorii narożnych mebli.

To ważne! Współcześni eksperci radzą mieć sofę takiego planu przed oknem. W ten sposób możesz wypełnić obszar w salonie, który z reguły nie może być używany.

Nowoczesne mini sofy są idealne na dość przestronny salon. Dość ciekawą opcją byłoby umieszczenie dwóch małych mebli naprzeciwko siebie.

To ważne! Podczas aranżacji salonu z małymi sofami nie należy ich instalować, aby drzwi były zamknięte. Powoduje to dyskomfort na poziomie podświadomości.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-31


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-32


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-33


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-34


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-35


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-36


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-37

Wybór koloru sofy do salonu

W procesie wyboru sof, uwaga powinna być skupiona nie tylko na ich decyzji stylistycznej i funkcjonalności, ale także na odcieniach kolorów. Te meble mogą zarówno skupić uwagę na sobie, jak i połączyć się z otaczającym wnętrzem. Musisz zrozumieć, jaki cel musisz osiągnąć, a dopiero potem na tej podstawie wybierz kanapę. Istnieje kilka podstawowych zasad dotyczących kombinacji kolorów między sofą a innymi meblami. Są to tak ważne punkty jak:

 1. Odcienie gry. Sofa nie powinna wybierać tego samego odcienia, co same ściany lub podłogi. kolor powinien być o kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy.
 2. Akcentowanie. Wiele osób otrzymuje sofy w jasnych odcieniach - zielony, czerwony lub pomarańczowy. Czerwoni łączą się ze złotymi, jasnozielonymi odcieniami, żółtym z szarymi, niebieskimi i fioletowymi kolorami, pomarańczowy doskonale wygląda z niebieskim i zielonym odcieniem. Sofy w kolorze zielonym łączą kolory pomarańczowy, żółty i różowy. Możesz kupić fioletowe sofy, które idealnie nadają się do wnętrza z dominującymi jasnozielonymi i złotymi odcieniami. Podobne meble wyróżniają się doskonale na ścianach, wykonane w neutralnych odcieniach.
 3. Neutralność. W takim przypadku wybierz spokojne odcienie sofy - kolory szary, biały lub brązowy. aby meble wyglądały atrakcyjnie, ściany muszą być jaśniejsze, zapewnią raczej interesujący kontrast.

To ważne! Zaletą neutralnych odcieni sof jest ich optymalne połączenie z różnymi rozwiązaniami kolorystycznymi, w których wszystko odbywa się we wnętrzu. Są to kombinacje, w których trudno popełnić błąd.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-38


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-39


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-40


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-41


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-42


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-43


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-44


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-45

Podsumowując

Przy wyborze optymalnego modelu sofy lepiej zwrócić uwagę na wszystkie wymienione powyżej czynniki. Pomoże to w zdobyciu nie tylko wygodnego i wygodnego mebla, ale także opcji estetycznej, która idealnie pasuje do ogólnego wnętrza salonu. Te sofy są idealnym miejscem na relaks dla całej rodziny.


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-46


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-47


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-48


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-49


divan-v-interere-malenkih-i-bolshih-gostinih-50-foto-50

Pin
Send
Share
Send
Send