Prowansalski styl we wnętrzu, rustykalny wystrój, nowoczesne domy i apartamenty - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wnętrze mieszkania lub domu w stylu Prowansji (55 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wesoła i przytulna atmosfera francuskiej prowincji Prowansji zainspirowała projektantów tak bardzo, że musieli stworzyć osobny styl wnętrza o tej samej nazwie. Dziś na całym świecie można znaleźć domy wyposażone w stylu Prowansji. Ten projekt ma funkcje, które ułatwiają rozpoznawanie.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-2


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-3


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-4


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-5

Opis stylu prowansalskiego w pigułce - prosty i piękny. Ten projekt ma swój własny symbol - piękną i pachnącą roślinę lawendy. Dlatego wszystkie związane z nim odcienie są aktywnie wykorzystywane w projektowaniu wnętrz - od bujnej purpury do delikatnego bzu. Inne kolory typowe dla Prowansji to wanilia, jasna oliwka, słoma, delikatny turkus, niebieski, biały.

Zakończ

Zacznijmy od ścian. Dekoracja tynku jest mile widziana, ale powinna być ułożona w nierównej warstwie. Tak więc projekt wiejskiego domu nabiera prowincjonalnych cech. Ściany domu powinny być pomalowane w jasnych kolorach - różowym, niebieskim, żółtym. Możesz użyć zwykłej tapety tego samego koloru.

Dekorowanie pokoju z surowego kamienia i surowej cegły jest również mile widziane. Ściany mogą być również pokryte tapetą w kwiatowy wzór, pionowe paski, w małej celi. Klatka powinna być w pastelowych kolorach. Jeśli chcesz stworzyć romantyczną atmosferę, użyj tapety z obrazem róż lub kwiatów łąkowych.

Do wykańczania można również użyć tapety z imitacją tynku, cegły. Dzięki nim ściany pokoju nie wyglądają tak szorstko jak naturalne materiały. Są też tapety z imitacją drewnianych paneli, które będą pasowały do ​​wnętrza mieszkania w stylu Prowansji.

Jeśli używasz tapety do dekoracji, są one papierowe lub tekstylne. Materiały winylowe wyglądają bardzo nienaturalnie, co odzwierciedla zasady stylu prowansalskiego. Ciemna tapeta lepiej nie kleić na ścianach.

Do wykończenia podłogi odpowiednia deska podłogowa z wyraźną fakturą drewna. Jeśli używa się płytek, lepiej jest wybrać wzór „pod kamieniem” w naturalnych odcieniach.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-6


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-7


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-8


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-9


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-10


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-11


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-12


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-13

We wnętrzach domów można wykorzystać dwa rodzaje mebli - z naturalnego drewna i malowane. Szafę lub krzesła można pomalować własnymi rękami, w tym celu odpowiednie będą takie kolory - mleczne i białe, pastelowe odcienie.

Meble odgrywają nie tylko rolę funkcjonalną, ale także dekoracyjną, jeśli we wnętrzu tworzy się styl prowansalski. Spróbuj więc wybrać piękne szafki, krzesła i stoły. Możesz użyć we wnętrzu krzeseł z zakrzywionymi nogami, tapicerowanych tkaninami z kwiatami. Meble ze szklanymi drzwiami są również charakterystyczne dla stylu prowansalskiego.

Szczególnie cenne są meble w stylu vintage - zabytkowa komoda lub bujany fotel. Wszystkie cechy starożytności grają tylko na korzyść, jeśli mówimy o stylu Prowansji. Meble z zadrapaniami, odpryskami i pęknięciami są mile widziane, funkcje te pomagają stworzyć niezbędny smak.

Jeśli w twoim arsenale nie ma antycznych mebli, możesz znaleźć takie przedmioty od współczesnych producentów. Jeśli chcesz, możesz dać efekt starej szafki lub stołu własnymi rękami.

Meble z elementami z kutego żelaza są również mile widziane. Może to być łóżko z kutym tyłem, nogi krzeseł, gzymsy z wzorami. W salonie możesz umieścić wieszak na ubrania w tym projekcie. Elementy kute nie powinny być masywne, ale wyrafinowane.

W kuchni i innych pokojach można urządzić drewniane lub mosiężne półki, na których umieszczone zostaną książki, statuetki, zdjęcia rodzinne i inne elementy wyposażenia wnętrz w stylu prowansalskim. Drogie serce powinno być na oczach, do tego i są półki. Prowansja to przecież duchowy styl.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-16


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-17


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-18


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-19


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-20


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-21

Prowansalski styl we wnętrzu to bogactwo tkanin. Zasłony, obrusy, serwetki, małe wkładki - cały ten wystrój jest niezbędny w domu, jeśli jest urządzony w stylu rustykalnym. Naturalne tkaniny są mile widziane. Najpopularniejszym obrazem elementów tekstylnych są kwiaty. Również odpowiednie wzory kwiatowe, komórki, taśmy. Tkaniny mogą być dekorowane w formie haftu. Haftowane obrusy i serwetki doskonale podkreślają prosty francuski design. I własnoręcznie możesz tworzyć słodkie poduszki z kwiatami z jasnych nici. Koronkowy wystrój można również wykorzystać do dekoracji obrusów i serwetek.

Do sypialni można dostać pikowane narzuty, pościel w małym kwiatku lub klatkę. Odpowiednie są również monochromatyczne zestawy pastelowych odcieni.

Prowansalski styl we wnętrzu to lekkie i lekkie zasłony. Ten projekt charakteryzuje się dobrym naturalnym oświetleniem. Dlatego zasłony powinny otwierać okna w miarę możliwości. Ramy okienne są tradycyjnie malowane na biało.

Zasłony w pokojach można zastąpić tiulem z haftem. Portieres to najlepsze zasłony do sypialni. Jeśli z nich korzystasz, wybierz opcje kremowe lub beżowe.

Zasłony w stylu kawiarni, które pokrywają tylko dolną część okna, doskonale wpisują się w rustykalne wnętrze. Takie zasłony nadają się do kuchni. Do parapetu można również użyć krótkich zasłon o prostej formie. Wzór zasłon może być kwiatowy lub kropkowany. Zasłony mogą mieć falbanki, które nadają wnętrzu domu wyjątkowego romansu.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-23


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-24


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-25


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-26


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-27


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-28


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-29


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-30

Żyrandole

Wnętrze pokoju pomoże przekształcić piękne kryształowe żyrandole. Szorstka dekoracja ścian i mebli w stylu vintage wymaga wyrafinowanego wystroju. Ta rola może wykonać luksusową lampę. Żyrandole ze ściemniaczem - idealne do sypialni.

Do oświetlenia domu pożądane jest stosowanie antycznego oświetlenia. Doskonale pasują do prowincjonalnego francuskiego wnętrza. Odpowiednie są również białe żyrandole z malowanego metalu. Nieodpowiednie oprawy z nowoczesnymi detalami, wykonane ze stopu stali. Brązowe żyrandole pokryte są specjalną patyną, która daje efekt starzenia. Lampy wykonane z mosiądzu i stopów aluminium znacznie obniżają koszty aranżacji wnętrz.

Kinkiety, żyrandole, lampy, abażury z odcieniami grochu podkreślą jedynie styl Prowansji we wnętrzu. Odpowiednie oprawy oświetleniowe, które mają kuty wystrój. Żyrandole mogą być wykonane z mosiądzu, malowanego metalu. Lampy ceramiczne pasują również do wnętrza wiejskiego domu. Kute detale żyrandola mogą być wykonane z takich elementów dekoracyjnych - motyli, liści, winorośli. Wybierz lampy z rogami skierowanymi do góry. Żyrandole z minimalną ilością lamp sufitowych nadają się do małych pomieszczeń.

Ważne jest również prawidłowe umieszczenie oświetlenia w pokoju. Żyrandole nadają się do salonu, muszą być umieszczone nad strefą centralną. W sypialni możesz powiesić kinkiety, które pomogą stworzyć intymną atmosferę. Lampy ze świecami w postaci świec dodają arystokracji wnętrzu.

Jeśli udekorujesz kuchnię własnymi rękami, wybierz dla niej prosty żyrandol - z odcieniem tkaniny w kwiecistym nadruku, dekoracyjną lampą o ciekawym kształcie.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-31


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-32


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-33

Mogą być ważnym akcentem w salonie. Kominki w stylu Prowansji mają takie same cechy jak inne elementy wnętrza. Powinny mieć prostą formę, bez odrobiny luksusu i wyrafinowania. Kominki w stylu Prowansji można ozdobić cegłą, tynkiem, płytkami. Dodatkowe elementy dekoracyjne - elementy kute, płytki ceramiczne z odpowiednimi obrazami. Kominki powinny mieć stonowane wykończenie.

Charakterystyczny wystrój

Rustykalne otoczenie wiejskiej chaty pozwala stworzyć wnętrze w stylu Prowansji:

  • zdjęcia dzikich kwiatów pomogą udekorować gładkie tapety. Także odpowiednie martwe natury, obrazy natury, portrety. Szczególnie cenione obrazy, malowane na płótnie olejem. Mogą wyciągnąć własne ręce. Lawendowe pola, krajobrazy z dziewiczą naturą - wszystko to jest odpowiednie w tym stylu. Zdjęcia warzyw i owoców można powiesić na ścianach kuchni. Do sypialni pasuje wizerunek prowincjonalnych ulic;
  • Dodatkowym elementem dekoracyjnym może być okrągła klatka dla ptaków. Jego konstrukcja może być lakoniczna lub z ażurowym splotem. Komórki są zwykle używane jako świecznik lub mają w nich kompozycje kwiatowe. Dodatkowo mogą być ozdobione sztucznymi ptakami, elementami w postaci winorośli;
  • Francuska Prowansja przywiązuje wielką wagę do kolorów. Każda prowincjonalna kochanka na podwórku własnymi rękami wyrasta z róż, maków, lawendy i innych przedstawicieli flory, którymi może ozdobić dom. Ta funkcja może zostać w jakiś sposób odtworzona w mieszkaniu w mieście. Kwiaty we wnętrzu mogą być zarówno żywe, jak i suszone;
  • Inne popularne przedmioty w stylu prowansalskim to wazony i figurki. Pokoje mogą być ozdobione pustymi dekoracyjnymi wazonami lub świeżymi kwiatami. Wystrój kuchni można uzupełnić różnymi słoikami z przyprawami, suszonymi ziołami wybielającymi i naczyniami z kwiatowymi wzorami. Ceramika jest również odpowiednia w kuchni w stylu prowansalskim, ponieważ glina jest materiałem naturalnym. Wiklinowe kosze, kartonowe pudełka pstrobarwne odpowiednie do przechowywania różnych drobiazgów.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-36


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-37


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-38


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-39


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-40


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-41


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-42


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-43


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-44


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-46


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-47


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-48

Ponieważ Prowansja ma na celu stworzenie przytulnej, domowej atmosfery, jest często używana do dekoracji wnętrz kawiarni. Ten projekt ma wiele uroczych elementów, które mogą przyciągnąć lojalnych klientów - świeże kwiaty, przyjemną paletę odcieni. Okna obiektu mogą być ozdobione piękną tkaniną z kwiatowym nadrukiem. Jakość mebli pasuje do małych miękkich sof, które można uzupełnić oryginalnymi podkładkami z haftem. Prowansja w połączeniu z kuchnią francuską - wygrana dla kawiarni. Zapach kawy i rogalików przyciągnie publiczność, która chciałaby rozpocząć dzień od orzeźwiającego napoju i słodkich wypieków.

Nowoczesne wzornictwo Prowansji istnieje dla osób, które cenią wygodę rodziny, otaczającą przyrodę, prostotę relacji i intymność. Jego energia wypełnia dom szczęściem i miłością.


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-50


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-51


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-52


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-53


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-54


interer-kvartiri-ili-doma-v-stile-provans-55-foto-55

Obejrzyj film: Jak urządzić 52-metrowe mieszkanie #projektwnętrz #architekt (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send