Zasłony na przelotce we wnętrzu, nowoczesne opcje projektowe dla zasłon grubych i lekkich - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zasłony na przelotce we wnętrzu pokoi (45 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niewielu ludzi wie, że przelotki zawdzięczają swój wynalazek nie krawcom, ale żeglarzom. Była to prosta oprawa do mocowania żagla. Europejscy projektanci widzieli w tym elemencie świetne rozwiązanie do projektowania wnętrz. Zasłony oczkowe to uniwersalny i popularny rodzaj zasłony. Ich konstrukcja i kolor są zróżnicowane, dzięki możliwości użycia dowolnego rodzaju tkaniny i karniszy.


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-2


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-3


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-4


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-5


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-6


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-8


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-9


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-10


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-11


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-12


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-13


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-14


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-15


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-16


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-17


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-18


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-19


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-20


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-21

Mity na temat stosowania tiulu na przelotce

Tiul ma delikatną i subtelną fakturę. Jest to lekka i półprzezroczysta tkanina, która nie wytrzymuje instalacji przelotek. Ale tak nie jest. Tiul jest łatwy w obróbce i nie jest zdeformowany. W razie wątpliwości można wykonać krawężnik z grubej tkaniny, podnieść go na kolor i już wstawić przelotki w powstały krawężnik. Ten rodzaj zasłon działa nie tylko jako główny element projektu okna, ale także uzupełnia cięższą zasłonę. Ta kombinacja jest często używana w salonie lub do dekoracji hali. Ponadto tiul wygląda nieważko we wnętrzu, nie obciążając ogólnego wyglądu pomieszczenia.

Oprócz właściwości dekoracyjnych ma również cechy funkcjonalne. Tiul, bez opóźnień, delikatnie rozprasza światło, nie ma problemów z praniem. Projekt kurtyny będzie zależał od jakości wybranego materiału. Projektanci nauczyli się tworzyć tkaniny o różnych kolorach i fakturach. Cechy przyszłych zasłon są brane pod uwagę przy wyborze materiałów, a które są wykonane. Jeśli używasz tiulu, potrzebujesz plastikowych okuć. Plastik to różne tekstury - pod drzewem lub metalem. Możesz wybrać opcje dla każdego smaku, stosując kontrastowe lub kolorowe zasłony.


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-22


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-23


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-24


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-25


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-26


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-27


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-28


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-29

Zasłony oczkowe i rolety rzymskie. Czy możliwy jest duet?

Projektowanie wnętrz przestało zakładać użycie jednego elementu. Połączenie różnych rodzajów zasłon rozwiązuje problem dekoracji okien. Rzymskie zasłony, używane jednocześnie z zasłonami, od dawna są klasykami. Tworzą logicznie kompletną kompozycję, harmonijną, a jednocześnie funkcjonalną. Najbardziej korzystnie kontrastujące rolety rzymskie wyglądają w jasnym wnętrzu. Oprócz wygody projekt pokoju wygląda stylowo i oryginalnie.

Rolety rzymskie mogą być zarówno elementem podstawowym, jak i uzupełniającym. W pierwszym przypadku przypisano im rolę funkcjonalną. Gęste tkaniny, które mają ciemny kolor, pomagają zmieniać oświetlenie pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w sypialni, gdy nadmierne światło zakłóca komfortowy sen. Ponadto pomagają ograniczyć ogrzewanie pomieszczenia przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a także chronią okno przed stratami ciepła w zimie. To rozwiązanie jest idealne do pokoju lub salonu. Są wspaniale dopełnione tiulem, ułatwiającym całą kompozycję dzięki swojej fakturze.

Rolety rzymskie mocowane są do ramy okiennej, co zapewnia dostęp do parapetu okna. Dzięki temu można ich używać w kuchni, w połączeniu z zasłonami na przelotkach, które pełnią rolę zasłon okiennych. Ekologiczna konstrukcja okna w kuchni tworzy przytulną atmosferę, a nawet pomaga poprawić apetyt.

Bardzo trudno jest określić projekt okna pokoju dziecięcego. Zasłony na przelotkach są piękne, a rzymskie zasłony są zwięzłe. Ale co jeśli tutaj połączyć te dwie opcje. Gustownie dobrany gzyms na zasłony eliminuje zwięzłość, a prześwitujące rzymskie zasłony rozwiążą problem z tiulem, zastępując go z łatwością.

Zasłony oczkowe we wnętrzu

Aby zasłony na przelotce pasowały do ​​dużej liczby tkanin, bardzo łatwo jest wybrać harmonijny produkt do projektowania pomieszczenia. Warianty kombinacji różnych rodzajów zasłon pomogą ozdobić każde pomieszczenie. Tekstura i kolor zasłon zależy tylko od gustu i decyzji stylistycznej.

Kurtyny świetlne uczynią nawet najciemniejszy pokój jaśniejszym i świeższym, a to niekoniecznie jest tylko białe. Istnieje wiele opcji: kremowe, beżowe, pastelowe odcienie. Chociaż białe zasłony mają swoje zalety. Poza tym, że odświeżają przestrzeń, zwiększają ją wizualnie. Sypialnia stanie się wygodniejsza, jeśli wolisz jasne kolory. Nie jest konieczne wybieranie ciężkich karniszy do kurtyn świetlnych.

Gray jest niezasłużenie omijany, uważając go za nudny. To prawie jedyny kolor, który łączy się z każdym innym. Szare zasłony na przelotkach dobrze wyglądają we wnętrzu sali lub salonu w stylu high-tech. Właściwe jest używanie go w biurze - ten kolor jest łatwo dostrzegalny przez oczy. Bardzo często projekt w stylu skandynawskim obejmuje połączenie szarych odcieni. Podkreśla metaliczny połysk elementów dekoracyjnych. Materiał na szare zasłony może być satynowy, jedwabny lub lniany.

W przypadku pasm położenie ornamentu pomoże wizualnie zmienić kształt okna. Kurtyny na przelotkach pomagają wyciągnąć otwór okienny dzięki tym samym fałdom na tkaninie. Aby uzyskać efekt luksusu, na przykład podczas projektowania pokoju lub salonu, nadają się do tego celu materiały drukowane, aksamitne. Różnorodne pickupy, liny i szczotki, uchwyty do haków na płótno pomogą stworzyć kompletną kompozycję.


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-31


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-32


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-33


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-34


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-35


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-36


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-37


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-38


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-39


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-40


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-41


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-42


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-43


shtori-na-lyuversah-v-interere-komnat-45-foto-44

Obejrzyj film: żabki odeszły do lamusa - taśmy , szelki, koła (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send