Lustro w korytarzu lub korytarzu, oryginalna lokalizacja i dekoracja lamp - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Lustra we wnętrzu korytarza (61 zdjęć): jak wieszać i układać

Na korytarzu lustro jest jak łóżko do sypialni, a inne meble to niezbędny atrybut. To właśnie nam towarzyszy i pokazuje, czy wszystko jest w porządku, kiedy wychodzimy z domu. I spotyka nas również, wraz z drzwiami wejściowymi, kiedy jesteśmy zmęczeni, wracamy do domu z pracy lub ze spaceru. A jeśli prawidłowo ustawisz lustro w korytarzu - połącz je z półką lub umieść lampy na ramie - będzie to nie tylko funkcjonalny mebel, ale również stylowy wygląd. Nawet mały korytarz, jeśli jest w nim krata, lustro wenge w ramie, oryginalne lustra z półką są wiszące, stylowe lampy wyglądają przestronnie i stylowo.
Trudności

Często zdarza się, że wybór właściwego lustra na korytarz jest dość trudnym zadaniem. Dlaczego:

 • Większość korytarzy ma mało wolnego miejsca. Dlatego bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie.
 • Często ze względu na lokalizację drzwi frontowych trudno jest zaplanować projekt korytarza.
 • W ograniczonej przestrzeni należy zamontować inne meble: szafę, wieszaki z półką na kapelusze, szafki na buty, wyściełany stołek lub kącik do siedzenia. Czasem okazuje się kompletny chaos zamiast pięknego pokoju.
 • Słabe oświetlenie. Ze względu na to, że wiele typów i opcji luster nie wygląda wewnątrz: na przykład kratki lub owalne lustra, opcje z podstawą, na zewnątrz.
 • Często w naszych mieszkaniach istnieje wyjątkowo niewygodny układ mieszkań w ogóle, a projektowanie korytarzy w szczególności. Czasami trudno jest znaleźć miejsce do powieszenia lustra.
 • Nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby ożywić swoje pomysły, jak powinien wyglądać piękny korytarz. Byłoby pożądane i drogie lampy, a lustro w ramie z wenge i doskonałe drzwi, i do dekoracji wnętrza pięknymi półkami.

We wszystkich tych przypadkach dobrze dobrane lustro ścienne w bagietce lub toaletce może rozwiązać problem. Może być zarówno niedrogi, jak i stylowy, wizualnie rozszerzać korytarz, a na przykład w drzwiach szafy nie będzie zajmować żadnej przestrzeni. Dlatego wybór odpowiedniego lustra należy poświęcić nieco uwagi. A jeśli dobrze urządzisz wystrój - wybierz odpowiednie oświetlenie, zawieś piękne lampy, wystrój drzwi frontowych wenge, elegancką kratę - zadowoli Cię odnowiony i stylowy wygląd korytarza.

Po co jest lustro w korytarzu?

Zastanów się, co główne obciążenie funkcjonalne niesie lustro znajdujące się w pierwszym pokoju w mieszkaniu lub domu:

 • Pełne lustro naprzeciw drzwi wejściowych zapewnia godne spojrzenie właścicielom, wskazując wady garnituru przed opuszczeniem domu.
 • Lustro w korytarzu w eleganckiej oprawie, na przykład z wenge lub w bagietce, służy jako stylowy element wnętrza. Biały korytarz szczególnie na tym korzysta.
 • Opcje z lustrem pomagają rozszerzyć pomieszczenie, jeśli korytarz jest mały, dzięki dwukrotnemu wizualnemu zwiększeniu przestrzeni.
 • Projekt z lustrem wnosi więcej światła do hali. Wypełniony światłem projekt pochodzi z tego mebla.

Rozmiary luster

Jak poruszać się po różnorodnych serwerach lustrzanych oferowanych przez sklepy. Wskazówki:

 • Zaleca się zakup pełnej długości lustra, zamontowanego, zamontowanego na ścianie lub kraty, jeśli jest niezwykle ważne, aby upewnić się, że wybrany zestaw ubrań jest idealny przed wyjściem z domu. Jeśli praca zapewnia ścisły kod ubioru lub po prostu chcesz się ubrać, wyglądać stylowo i harmonijnie, to nie możesz obejść się bez takiego modelu. Powinien być duży, mieć dodatkowe oświetlenie, lepiej powiesić go przed drzwiami. Przydatne będą również pomysły, w których znajduje się stylowy wieszak na ubrania z półkami, eleganckie wygodne meble, długa toaletka, lampy oświetlające ciemny korytarz.
 • Jeśli powiesisz lustro w ramie średniej wielkości (około 1,5 metra) i wyższej, będzie on w stanie wizualnie rozciągnąć pokój pionowo, aby sufit był wyższy. Ładnie wygląda, jeśli korytarz jest biały.
 • Jeśli wolisz stylową elegancję, wybierz małe lusterko na zawiasach na korytarz naprzeciwko drzwi, gdzie możesz zobaczyć siebie w pasie. Z reguły takie modele są pięknie zdobione różnymi dekoracjami, są kute, drewniane i rzeźbione. Mogą być wspaniałym elementem wewnętrznego korytarza, a także eleganckim wieszakiem i stylowymi lampami. Często są również wykonane z dodatkowym oświetleniem, co sprawia, że ​​pokój jest przytulny. Takie lustro w korytarzu Feng Shui ozdobi każde pomieszczenie.
 • Jeśli nie ma ochoty na oddzielne miejsce na lustro na ścianie lub podłodze, wówczas pomysły projektowe sugerują zakup szafki ze szklanymi drzwiami - w całości lub w części. Możesz także postawić molo z funkcjonalnymi półkami.

Teraz w sklepach meblowych możesz wybrać model dowolnego rozmiaru, typu i ceny. Jest rama wykonana z wenge, w bagietce, szkle molo, krata, dodatkowe oświetlenie i dowolny wystrój. Możesz wybrać opcje ściany, ściany, podłogi lub wbudowane, a nawet konstrukcję obrotową. Te ostatnie są interesujące, ponieważ można je obracać pod odpowiednim kątem.


Projekt przedpokoju

Zgodnie ze stylem, w jakim cały korytarz lub korytarz, co to jest meble, jego układ, jest podtrzymywany, i trzeba wybrać odpowiedni model. Hi-tech to rokoko lub zwykła sala bez skarg. W tym drugim przypadku będzie wyglądać absurdalnie w fantazyjnej, dużej barokowej toalecie z rzeźbionymi curlicues. Lepszy, prosty, biały model bez dodatków, zwięzła wersja.

Kształt lustra:

 • Round. Jest dobrze umieszczony w małym korytarzu.
 • Owalny. Świetnie wygląda w dość przestronnym pokoju. Może być bardzo stylowy i służyć jako elegancki element wnętrza. Jego wystarczająca wysokość rozszerzy wąski korytarz, zwłaszcza jeśli znajduje się naprzeciw drzwi wejściowych.
 • Kwadratowa ściana lub wiszące lustro w bagietce to niezwykle minimalistyczny styl, a jeśli w mieszkaniu mieszka jeden mężczyzna. W pełnym rozwoju takie opcje nie istnieją. Niektóre pomysły sugerują dekorowanie korytarza dwoma małymi kwadratowymi lustrami. Biała sala wejściowa będzie w doskonałej harmonii z tą formą.
 • Prostokątny kształt jest klasykiem. Nadaje się do każdego pomieszczenia, wygląda świetnie. W tym przypadku wieszak, wystrój drzwi i meble powinny być klasyczne, na przykład z wenge.
 • Rzeźbione kraty muszą wybierać ostrożnie. Duże ryzyko braku dopasowania do otaczającego tła korytarza. Dlatego, jeśli taki indywidualny projekt nie przewiduje takiego formularza, lepiej nie podejmować ryzyka i pozostać w prostszej wersji. Wymaga specjalnego oświetlenia.
 • Istnieją modele w postaci kilku pasków - prostych lub falistych. Dobrze wyglądają tylko w przestronnych korytarzach. Mały korytarz i słabe oświetlenie to nieodpowiednie tło. Do lustra możesz podnieść piękną ramkę lub zainstalować bez niej.

Wykorzystanie luster w korytarzu do planowania

 • Model pełnej długości świetnie wygląda w korytarzu, ponieważ nigdy nie „zdobędzie” i nie obciąży wnętrza. Zawsze pomysły z lustrami rozszerzają przestrzeń, nadając jej lekkości i zwiewności. Biały hol wejściowy stanie się jeszcze lżejszy i wyraźniejszy.
 • Odpowiednio dobrane lustro ścienne w ramie lub bagietce, zainstalowane naprzeciwko drzwi, może uczynić pokój stylowym, dodać mu elegancji i szyku.
 • Lustro we wnętrzu korytarza może ukryć skazy i wady w pokrywie ściany.
 • Jeśli mały wąski promień światła z salonu lub kuchni spadnie na lustro w korytarzu i na pobliską ścianę, korytarz zostanie oświetlony przez kolejne dodatkowe naturalne źródło światła, nadając mu miękkości i przejrzystości.

Podświetlany

Jeśli twój korytarz jest ciemny lub po prostu chcesz uczynić go bardziej komfortowym, jasnym i dużym, wybierz toaletkę lub wiszące lustro ze specjalnym światłem. Jakie są korzyści:

 • Ponieważ najczęściej nasze korytarze są pozbawione okien, bez naturalnego światła. Jedna lampa sufitowa nie jest w stanie rozwiązać problemu. Dlatego wbudowane modele, w których pełnometrażowa forma z podświetleniem może być wspaniałym rozwiązaniem problemu ciemności. Pomogą także lekkie meble, elegancki wieszak, odpowiednie oświetlenie, lokalizacja naprzeciwko drzwi.
 • Najczęściej te opcje mają bardzo piękny wystrój, a same w sobie staną się stylowym elementem wnętrza.
 • W pewnym sensie daj bajeczność i magiczną przestrzeń. Ich wpływ można porównać z wpływem świec. Podświetlenie ma bardzo miękki, ciepły, rozproszony blask.
 • W małym korytarzu pomysły z takim oświetleniem sprawią, że korytarz będzie większy i wygodniejszy.


Obejrzyj film: Jak urządzić nowoczesne mieszkanie o powierzchni 60 mkw? #projekt wnętrz #architekt (Listopad 2019).

Загрузка...