Z jakim kolorem łączymy niebieski kolor we wnętrzu, łącząc z zielonym, beżowym, szarym, brązowym i innymi - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieski kolor we wnętrzu (50 zdjęć): udane i stylowe kombinacje

Psychologowie twierdzą, że błękit ma relaksujący i kojący wpływ na stan psycho-emocjonalny człowieka. I to nie przez przypadek: od niepamiętnych czasów błękitne niebo nad twoją głową było symbolem spokoju i jasnej pogody, gładkie i niebieskie płótno morza było nieodłącznym elementem spokojnych, pięknych dni. Osoba kontemplująca piękno niebieskiego nieba i morza ma najbardziej pozytywne i radosne emocje.

Niebieski kolor we wnętrzach mieszkań i domów to bardzo dobre rozwiązanie. Ten kolor i zdecydowana większość odcieni nadaje się do każdego wnętrza. Szczególnie piękne jest rozwiązanie kolorystyczne dla ścian łazienkowych. Również przyjemne emocje powodują, że sypialnia, wykonana w niebieskich odcieniach. Niebieski kolor nadaje kuchni estetyczny i świeży wygląd. Ten kolor jest idealny do projektowania pokoju dziecięcego dla chłopców. Ściany pomalowane na niebiesko powodują uczucie czystości i praktyczności w salonie.

W dowolnej formie, w dowolnym odcieniu, niebieski kolor jest piękny i zalecany do użycia, lekkie odcienie niebieskiego szczególnie „pomagają” wizualnie zwiększyć przestrzeń w pomieszczeniu, co jest bardzo ważne w przypadku małych mieszkań. Niebieski kolor jest bardzo istotny w gorącym klimacie, gdy brakuje chłodu i świeżości.

Niebieski kolor we wnętrzu mieszkania - z czym połączyć?

Według wiodących projektantów najbardziej harmonijny niebieski kolor z takimi kolorami i odcieniami:

  • błękit królewski;
  • piaszczysta;
  • cytrynowy żółty;
  • śnieżnobiały
  • złoto;
  • srebrny.

Uważa się, że te kolory występujące razem w przyrodzie są doskonałym uzupełnieniem. W naturze niebieski jest spotykany niemal wszędzie, więc doskonale łączy się z niemal wszystkimi schematami kolorów. Rozważ połączenie koloru niebieskiego z innymi kolorami we wnętrzach różnych pomieszczeń.

Łazienka

W łazience najsilniejsi „sąsiedzi” dla niebieskiego będą biały i wszystkie jego odcienie, niebieski, jasnożółty. Niewielka ilość czarnych plam również będzie wyglądać harmonijnie. W łazience niebieski kolor jest również piękny, ponieważ doskonale pasuje do białej i srebrnej kanalizacji.

Ściany łazienki można pomalować niebieską wodoodporną farbą, a ściany można w pełni położyć za pomocą płytek. Mała płytka będzie wyglądać bardzo efektownie, poszczególne elementy będą miały różne kolory, w połączeniu z niebieską, monochromatyczną płytką jest również dobrym rozwiązaniem dla spokojnego i konserwatywnego projektu.


Pokój dzienny

W salonie ściany mogą być niebieskie - w całości lub w części, dwie przeciwległe ściany mogą być pomalowane na niebiesko, pozostałe dwie, również naprzeciwko siebie - mogą być pomalowane na jasnożółty. W salonie lepiej jest mieć tapetę na ścianach. Tapety nadają ścianom wyjątkowy wygląd. Istnieje ogromna różnorodność wszelkiego rodzaju tapet - od tanich opcji ekonomicznych po drogie luksusowe tapety, których tapetę można wybrać ze względu na gust i możliwości finansowe każdej z nich.

Gdyby zdecydowano się wybrać biały lub inny neutralny odcień ścian i podłogi w salonie, wówczas niebieskie meble byłyby bardzo dobrym dodatkiem do takiego pokoju. Możesz także dodać niewielką ilość złota w postaci ramki z luster lub ramek do obrazów, cytrynowa żółć również doskonale wpasuje się w taką paletę salonu. Jeśli tapicerka sof i foteli ma niebieski lub niebieski kolor, cytrynowożółte poduszki będą idealnym dodatkiem do tych mebli. W salonie, odcienie brązu, zieleni, pomarańczy, szarości, a także odcienie beżu mogą być również dobrym połączeniem z niebieskim. Jest to również bardzo udane połączenie niebieskich ścian z meblami w kolorach białym lub piaskowym.

Specjalna atmosfera romansu i tajemnicy stworzy połączenie fuksji i jasnego błękitu, gdy ściany są niebieskie, a meble z narzutami utrzymane są w kolorze fuksji.

Połączenie natury niebieskiej i czerwonej jest dość powszechne, ale jeśli stworzysz wnętrze z tymi dwoma kolorami, najważniejsze jest to, że tylko jeden z nich jest jasny, na przykład jasnoniebieski i głęboki czerwony. We wnętrzu salonu z bladoniebieskimi ścianami czerwieni mogą znajdować się meble, dywany, stoliki kawowe, półki, stojaki. To wnętrze będzie wyglądać bardzo jasno i dynamicznie.Sypialnia

Niebieski kolor we wnętrzu sypialni - najpopularniejsze rozwiązanie. Niebieski kolor pomaga się zrelaksować i rozładować napięcie po ciężkim dniu pracy, co czyni go idealnym i najbardziej zalecanym do stosowania w sypialniach. Dobrze jest, jeśli ściany sypialni są pokryte tapetą lub niebieską farbą. Jeśli nie, możesz dodać taką sypialnię z różnymi niebieskimi elementami dekoracyjnymi: zasłony, puffy, ozdobne poduszki do łóżek, dywan itp. Najlepszą kombinacją z niebieskim kolorem w sypialni będą: jasnożółty, biały, blady liliowy, blady liliowy - wszystkie są spokojne kolory i odcienie.

Sypialnia będzie wyglądać bardzo elegancko białe łóżko z niebieskim welonem i zasłonami.
Kuchnia

We wnętrzu kuchni niebieski kolor nie jest tak rzadki, jak mogłoby się wydawać. Białe ściany w połączeniu z niebieskimi meblami dają poczucie lekkości, świeżości i czystości w takiej kuchni. Ściany w żółtych odcieniach w kuchni z niebieskimi meblami - również wyglądają oryginalnie. Połączenie pomarańczu i błękitu w wystroju kuchni jest również bardzo jasnym i skutecznym rozwiązaniem, tworząc poczucie niedbałości i świętowania.
Pokój dziecięcy

Mówiąc o dzieciach, niebieski jest często nazywany „chłopcem”. Zgodnie z tym stereotypem ściany w pokojach dla chłopców często mają niebieski kolor. Zaprojektuj w sypialni takie ściany, możesz stworzyć tematyczny: projekt lub projekt statku morskiego z elementami ulubionej kreskówki chłopca, który będzie właścicielem tego pokoju. Najlepsze kombinacje z niebieskim w pokoju dla chłopca będą miały kolor żółty, niebieski, zielony i biały. Mała obecność czerwieni też nie boli.

Jeśli w rodzinie jest kilka dzieci, a jest tylko jedno dziecko, niebieski kolor pozostaje jednak na liście najpopularniejszych i używanych w pokojach dziecięcych. Ważne jest, aby wiedzieć, że psychologowie zalecają stosowanie u dzieci spokojnego, a nie szorstkiego tonu, który nie spowoduje nadmiernego pobudzenia emocjonalnego u dzieci. Dlatego w pokojach dziecięcych najlepiej wybrać półcienie niebieskiego w połączeniu z delikatnymi odcieniami różu, bzu, żółtego i pomarańczowego palety kolorów.
Hol wejściowy

Hala w delikatnych niebieskich kolorach wygląda bardzo powściągliwie i praktycznie. Z reguły korytarz w zwykłych mieszkaniach jest niewielki. Jasnoniebieskie odcienie niebieskiego wizualnie poszerzają przestrzeń pomieszczenia, tworząc dodatkowe poczucie wolności i komfortu.

Niebieski kolor we wnętrzu każdego pokoju jest mile widziany. Ważne jest, aby wykonać odpowiednią kompozycję kolorów, aby uniknąć zakłócenia integralności projektu, a także aby mieć poczucie proporcji - zbyt wysokie stężenie jednego koloru wygląda nudno i nużąco. Zanim zaczniesz tworzyć nowy projekt mieszkania, powinieneś wiedzieć, że wnętrze wszystkich pokoi powinno mieć wspólny styl. Nie powinno być tak, aby jedno pomieszczenie było fantazyjnie jasne, podczas gdy drugie byłoby jak tybetański pokój ascetyczny. Główną zasadą przy tworzeniu nowego wizerunku mieszkania jest utrzymanie harmonii i zgodności ze środkiem.

Te same zasady dotyczą koloru niebieskiego. Nie potrzebujesz go za bardzo - jeśli jest podstawowy, należy go rozcieńczyć innymi elementami.


Obejrzyj film: MÓJ PASSAT ROBI WE WSI SZUM Llama In My Living Room PARODIA. Kabaret Czwarta Fala&Dagmara Michta (Styczeń 2020).

Загрузка...