Kolor liliowy we wnętrzu, znaczenie koloru i piękne kombinacje z innymi kolorami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kolor liliowy we wnętrzu (34 zdjęcia): modne odcienie i kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybór podstawowych kolorów wnętrza opiera się bardziej na osobistych preferencjach. Najczęściej wybierane są klasyczne palety z obawy przed złożonymi kombinacjami. Kolor liliowy odnosi się właśnie do tych rzadko używanych. I absolutnie na próżno! Wygląda bardzo świeżo i miękko, nawet przy małych plamach w pomieszczeniu. A jeśli ten odcień zostanie wykonany jako podstawowy, natychmiast pojawi się przytulność i niezwykła dekoracja.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-2


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-3


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-4


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-5


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-6

Korzystając z motywów przewodnich liliowych, warto zastanowić się nad ich cechami użytkowymi i kombinacją.

  • Jest to na ogół nieprzyjemny kolor i musisz być z nim ostrożny. Nadmierne wypełnianie ich przestrzenią, może beznadziejnie zepsuć cały pokój, a różne odcienie bzu powinny być ze sobą starannie łączone.
  • Zdecyduj sam, jaki będzie pokój: ciepły lub zimny. Od tego zależeć będą odmiany tonów bzu z innymi kolorami pomieszczenia.
  • Używając liliowego koloru we wnętrzu, nie angażuj się w inne jasne kolory. W zestawie z bzem może być tylko jeszcze jeden jasny kolor.
  • Jeśli jest więcej bzu, świetnie sprawdzi się w chłodniach, dzięki czemu będą przyjemniejsze i cieplejsze. Jeśli jest bardziej purpurowy, pożądane jest używanie go w gorących pokojach południowych, aby je nieco ochłodzić, czyniąc je bardziej wygodnymi.
  • Każdy odcień tego wspaniałego koloru jest bardziej odpowiedni dla dużych pomieszczeń niż dla małych. Im jest bogatszy, tym silniejszy będzie pokój, ale większy sprawi, że stanie się świeższy i swobodniejszy. Blady liliowy wygląda dobrze w małych przestrzeniach, na przykład w łazienkach lub ścianach kuchni.
  • Jest to bogaty i szlachetny kolor, dlatego często używany jest wśród arystokracji. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy pasjonują się archaizmem i kolekcjonowaniem. Ten ruch jest używany przy wyborze zasłon.
  • Cała paleta bzu stymuluje kreatywność, dlatego jest tak kochana przez kreatywnych ludzi. Liliowy kolor wnętrza ma uspokajający wpływ na psychikę, który jest idealny do odprężenia i zanurzenia się w swoich fantazjach. Ta technika może być użyta do zaprojektowania przedszkola.

Przyjazny salon

Sala recepcyjna będzie wspaniała w odcieniach fioletu. Najczęściej jest to najbardziej przestronna część mieszkania lub domu i nie będzie żadnych ograniczeń w odcieniach: możesz używać zarówno różowego, jak i fioletowego. Cała paleta tego koloru nie ma negatywnego i irytującego wpływu na ludzi, więc przyciągnie wszystkich gości. Nawet aktorstwo jest relaksujące, co może znacznie zmniejszyć napięcie między ludźmi, jeśli się kłócą. Często jest to ważne.

Liliowy kolor we wnętrzu salonu można wykorzystać jako dominujący lub w połączeniu z innymi. Nie zaleca się wprowadzania do wnętrza więcej niż czterech dodatkowych kolorów, ponieważ sam liliowy jest niezwykle bogaty w odcienie. Każdy z nich ma swoje własne cechy, ale większość z nich jest bardzo dobrze połączona z białym, niebieskim, czerwonym, szarym, zielonym.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya.jpeg">


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-8

W hali połączenie z bielą będzie korzystne bez odniesienia do wielkości samego pomieszczenia. Jedyny warunek - im mniejsza przestrzeń w salonie, tym więcej powinno być bieli. Ten sam warunek jest spełniony, jeśli używane są jasnofioletowe odcienie. Nadaje się nie tylko śnieżnobiały, ale także każdy z jego odcieni. Weź zimne dźwięki - a pokój będzie doprawiony, a jeśli ciepły - przytulny i miękki. Do dekoracji w takich kolorach pasuje nie tylko tapeta, ale także meble z akcesoriami. Na przykład ciemna liliowa tapeta na ściany oraz beżowe i kremowe odcienie na zasłony.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-9


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-10


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-11

Liliowy to połączenie czerwieni i błękitu w pewnej proporcji. Dlatego też pokoje, w których łączy się nasycony liliowy z czerwonym lub niebieskim, wyglądają imponująco. Kombinacja jest bardzo trudna, więc musisz starannie wybrać odcienie, aby nie naciskały. Ta opcja jest odpowiednia dla bardzo szokujących i niezwykłych ludzi. Nie zaleca się używania bardzo nasyconych odcieni do ścian, bardziej odpowiednie jest przy wyborze zasłon lub akcesoriów.

Szaro-liliowe wnętrza natychmiast przyciągają podziw. Połączenie tych dźwięków zapewnia spokój i szlachetność. Wygląda niesamowicie w minimalistycznym designie i rozcieńczeniu różnych odcieni szarości i brązu. Możesz również użyć żółtych, zielonych, niebieskich pastelowych kolorów. W salonie z tą paletą zawsze będzie jasne i stylowe. Szary jest używany, a opcje ciemne i jasne.

Liliowy kolor we wnętrzu i zielony - naturalna i harmonijna nakładka. Często występuje w naturze, więc nigdy nie spowoduje odrzucenia, dlatego jest idealny do ścian w salonie. Odcienie mogą być dowolne: i ciemnozielone do jasnofioletowych. Jeśli użyjesz motywu kwiatowego, ładnie dodaje się żółty, różowy, a nawet szary. To sprawi, że pokój będzie bardziej żywy, ale nie denerwujący.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-12


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-13


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-14

Kojąca sypialnia

Różne nasycenie bzu może stworzyć bardzo przytulną atmosferę w sypialni. Fiolet będzie zbyt ekscytujący, ale dodając pastelowego bzu, można się zrelaksować. Wystarczy zaaranżować tapetę w drewniane panele, a romantyczna atmosfera została już stworzona dla sypialni. Jeśli nie użyjesz „krzykliwych” odcieni, będzie wyglądać bardzo łagodnie i jasno. Beżowe i drewniane odcienie idealnie nadają się na zasłony, a na ścianach warto podnieść tapetę w stylistyce szaro-liliowej.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-15


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-16


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-17


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-19


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-20


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-21


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-22


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-23


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-24


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-25


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-26

Lawendowa kuchnia i wiosenna kąpiel

W kuchni tapetę wykonano w różnych stylach, czasem w ścianach znajdują się oddzielne strefy wyznaczające przestrzeń. Podziel się miejscem pracy i miejscem rekreacji. Mogą być trzymane w tej samej palecie: pracownik będzie ciemną lawendą, a miejsce odpoczynku jest już ubrane w delikatny różowy. Przeplatany beż i krem ​​sprawią, że nastrój w kuchni będzie bardziej spokojny i szaro-brązowy - bardziej wyrafinowany. Nie jest konieczne, aby ta paleta była używana na ściany, a także stylizowane zestawy słuchawkowe lub dekoracje, zasłony.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-27


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-28


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-29

W łazience zastosowano różnorodne mozaiki, w których wszystkie odcienie bzu zostały w pełni ujawnione. Jasnymi plamami mogą być lustra, wieszaki na ręczniki i inne akcesoria łazienkowe. Wieczorem w takiej łazience będziesz mógł się zrelaksować, a rano poczujesz się żywy.


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-2.jpeg">


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-30


sirenevij-cvet-v-interere-34-foto-modnie-ottenki-i-sochetaniya-31

Obejrzyj film: Z czym łączyć brązowy? (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send