Pomysły projektowania wnętrz dla małej sypialni, nowoczesny wystrój pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowoczesne pomysły na projekt małej sypialni (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Z architektonicznego punktu widzenia układ Chruszczowa nie jest zbyt praktyczny i niewygodny. Głównym brakiem przestrzeni życiowej w tych domach jest brak wolnej przestrzeni. W Chruszczowie niskie sufity, zaburzona geometria salonu, a także sypialnie z małym kwadratem. Taka mała sypialnia w Chruszczowie ogranicza możliwości aranżacji, tworząc wygodny i przytulny pokój. Nie wystarczy umieścić tylko łóżko w sypialni, często wymaga toaletki, systemów przechowywania, a nawet miejsca pracy. Obecność biblioteczki, możliwość zainstalowania łóżeczka dziecięcego jest bardzo ważna dla wielu mieszkańców.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto.png">


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-2


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-3


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-4


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-5

Jeśli mieszkasz w wąskim jednopokojowym lub dwupokojowym mieszkaniu, nie możesz obejść się bez połączenia obszarów funkcjonalnych. W pierwszym przypadku mała sypialnia w Chruszczowce zostanie połączona z halą. W drugim przypadku sypialnia jest często łączona z pokojem gier, biurem i tym podobnymi. W najkorzystniejszej pozycji są właściciele mieszkań z trzema sypialniami. W trzypokojowym Chruszczowie jest najwygodniejszy, ponieważ mała sypialnia spełni swoją funkcję, ponieważ nie ma potrzeby zaśmiecania jej różnymi meblami.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-9


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-10


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-11

Jak urządzić małą sypialnię

  1. Najpierw musisz zdecydować się na centrum kompozycyjne. Oczywiście w małej sypialni będzie łóżko. Umieszczając meble w sypialni, należy zostawić miejsce na środku pokoju, aby nie wydawało się to przeładowane. Zaleca się umieszczanie mebli na obwodzie sypialni, nie pozostawiając żadnych szczelin między ścianami. Jeśli wąska sypialnia wymaga stolików nocnych, nie należy ich wybierać nad samym łóżkiem.
  2. Nie zaleca się używania jasnych i bardzo kontrastowych odcieni przy wyborze kolorów mebli i ścian. Ważne jest, aby projekt wnętrza zawierał dwa harmonijne odcienie. Zaleca się stosowanie jasnego, ale nie białego koloru. Lekkie przysadziste meble w Chruszczowie wizualnie podnoszą sufity.
  3. Do wnętrza wąskiej i małej sypialni należy użyć minimum wystroju. Konieczne jest usunięcie wszystkich bałaganu i drobnych szczegółów przestrzeni. Wystarczy stworzyć jasny akcent w pomieszczeniu, ale nie w środku. Lepiej jest umieścić go w odległym rogu sypialni, aby wizualnie dodać perspektywę.
  4. Jeśli element akcentujący wystrój w wąskim i małym pomieszczeniu jest bardziej wydłużony, wizualnie podniesie sufity.
  5. Nie należy wybierać tapicerki meblowej, w tym tekstyliów o dużym wzorze dla małych pomieszczeń. Lepiej jest zatrzymać się na wariancie monofonicznym, mały i nieskontrastowy ornament również będzie istotny.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-12


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-13


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-14

Istnieją różne pomysły na użycie złudzeń optycznych, z których niektóre nawet nie wymagają naprawy.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-17


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-18


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-19

Zastosowanie specjalnej tapety

Tapety są często używane do tworzenia wnętrz wąskiej i małej sypialni. Niektóre z nich pozwalają oszukać percepcję przestrzeni. Jako pomysł możesz użyć tapety z wyraźną perspektywą. Dziś do wnętrza wąskiej i małej sypialni jest ogromna liczba odmian podobnych tapet. W większości przypadków przedstawiają widoki miejskie lub krajobrazy. Trzeba jednak zająć tapetą tylko jedną ścianę, która będzie akcentem, co pozwoli na zwiększenie przestrzeni. Ponadto nie należy umieszczać takiej tapety na wąskiej ścianie w prostokątnym pokoju.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-21


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-22


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-23

Sypialnia bez okien

Często sypialnia w Chruszczowie nie ma naturalnego światła, ale jest kilka sposobów, które uratują pokój przed ciemnością i mrokiem.

  1. Fałszywe okno. Bardzo nowy element, który służy do projektowania pomieszczeń bez okien, ale dość skuteczny. W tym celu na ścianie zamontowana jest drewniana rama, która imituje obecne okno w formie. Wypełnienie może być różne: zdjęcia, własne rysunki, witraże, lustro lub tapeta z elementami natury. Możesz także użyć podświetlenia, aby uzyskać większe prawdopodobieństwo.
  2. Szklana przegroda. Ten element pozwala skutecznie dzielić przestrzeń sypialni, ale wizualnie opuścić pokój jako całość. Wzorzec wolumetryczny na szkle załamuje światło, a także ukrywa za sobą różne obiekty.


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-24


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-25


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto.jpeg">


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-26


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-27


sovremennie-idei-dizajna-dlya-malenkoj-spalni-30-foto-28

Obejrzyj film: Dwupokojowe nowoczesne mieszkanie 52m2 #projekt wnętrz #architekt (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send