Jak zrobić domek dla kotów z własnymi rękami, oryginalne projekty i pomysły dużych i małych domów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dom lub kanapa dla kota własnymi rękami (55 zdjęć): proste pomysły

Każdy kot domowy potrzebuje własnego domu. To indywidualne miejsce do wypoczynku, schronienia. Dom dla kota powinien być jego własnością i tylko jej. To miejsce, z którego nie będą prowadzić, i gdzie zniknie. Dom twojego kota ochroni cię przed tym, że zwierzę będzie szukać miejsca w szafie na bieliznę, w poduszkach na łóżku lub na kanapie. Jeśli projekt przewiduje elementy gry, odciągnie zwierzę od tapety i kosza na śmieci.Interesująca jest finansowa strona tego problemu, ponieważ samoprodukcja jest opłacalna. Opcje fabryczne w sklepach są niepotrzebnie drogie, a wykonanie domu dla kota własnymi rękami wcale nie jest trudne. Studiując gotowe rozwiązania, możesz stworzyć projekt mieszkaniowy, uwzględniając indywidualne wymiary i funkcje. Najważniejsze jest to, że gotowy produkt jest przyjazny dla środowiska, wygodny i bezpieczny dla zwierzęcia.

Rodzaje domów dla kotów

Design to nie tylko projektowanie przestrzeni życiowej dla ludzi. Zwierzęta stały się członkami rodziny i opracowuje się dla nich niesamowitą liczbę akcesoriów. Dla miłośników fantazji, projekt domu dla kota jest ucieleśnieniem ich pomysłów (na przykład wikliny lub dzianiny), tworząc część wystroju ich mieszkania. Po zorganizowaniu domu dla zwierzaka właściciel służy kilku celom:

  • estetyka wnętrza;
  • praktyczne zastosowanie;
  • czystość środowiska (przy użyciu wybranych materiałów);
  • wykonalność finansowa.


Dom tekturowy

Kot to zwierzę, które samo sugeruje pomysły na zorganizowanie domu. Co przyciąga ich uwagę? Pudełka kartonowe. Możesz kupić oszałamiający dom marki, odebrać go, a następnie odkryć, że kot wybrał opakowanie. Jeśli obrócisz pudełko, zrobisz otwory i zamocujesz leżak wewnątrz, otrzymasz najłatwiejszy karton. Zwierzę będzie zachwycone. Dom Cat po wyjęciu z pudełka pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy. Najważniejsze, że zwierzę było przyzwyczajone do toalety. W przeciwnym razie dom kota z pudełka będzie stale mokry. Użyj materiału izolacyjnego, aby zapobiec wyciekowi podłogi. Ważne jest, aby wybierać pudełka z grubego kartonu, które staną się twoim zwierzakiem.

Mieszkanie może być nie tylko standardowym kwadratowym kształtem. To jest wigwam i chatka, a nawet okrągły dom. Rzemieślnicy tworzą cały labirynt tektury, ułożonych w stos struktur lub kompleksów gier. Możesz łączyć pudełka o różnych rozmiarach, biorąc duże pola dla bazy i mniejsze - dla platform i poziomów. Przyjdź z ciekawym projektem, używając plecionki, wstążek, akcesoriów. Stwórz szafkę z pudełka w kolorach swojego wnętrza.


Dom wiklinowy

Zaletą takich domów jest naturalna wentylacja, materiał przyjazny dla środowiska oraz możliwość zastosowania dna z tworzywa sztucznego lub płyty pilśniowej (takie dno jest łatwe do czyszczenia). Tkanie odbywa się z pręta. Taki dom jest silny i lekki. Istnieje możliwość tworzenia produktów o dowolnej złożoności. Wiklinowy dom może być w postaci łóżka lub może łączyć schronienie i otwartą przestrzeń. Opcja wędki nadaje się do domków lub pokoi w stylu rustykalnym. Tkactwo jest również wykonane z cienkich rur papierowych.
Miękki dom dla kotów

Ta opcja jest odpowiednia dla spokojnych zwierząt, które potrzebują tylko schronienia do spania. Dom z tkaniny jest mały i nadaje się do małych mieszkań. Jest to opcja dla kotów kochających samotność (można ją umieścić w bezpiecznym kącie). Miękkie domy są nie tylko piękne, ale także ciepłe, chronią przed przeciągami i nadmiernie jasnym światłem. Nie bierz do szycia syntetycznego winterizera. Nie trzyma formy, a dom będzie nieustannie deformowany.
Opcje dla małych mieszkań

W małym pokoju wygodnie jest używać hamaka jako łóżka dla kota. Łatwo go zamocować na nogach krzesła. Stary podkoszulek lub ręcznik może być hamakiem. Nie zajmuje dużo miejsca, jest wygodny w czyszczeniu i myciu. Hamak z dzianiny lub wykonany z resztek materiału jest nie tylko rozwiązaniem tymczasowym (tak długo, jak budujesz dom główny), ale także dodatkowym atrybutem życia zwierzęcia.

Jako opcje domu będą służyć jako meble. Otomana jest wyposażona w wejście, aw stoliku nocnym można ustawić zarówno koryto, jak i schronienie, wycinając niezbędne otwory. Dla dwóch lub więcej kotów, wybierz wielopoziomowy dom schronienia dla każdego zwierzęcia. Pomoże to ocalić otaczającą przestrzeń.

W każdym pomieszczeniu znajduje się pusty narożnik, do którego harmonijnie pasuje wariant narożny domu. Nie zajmuje przestrzeni użytkowej pokoju, nadaje się do mieszkań o małej powierzchni. Dom narożny ze sklejki lub drewna. Nadaje się zarówno do ostrego, jak i rozwartego rogu pomieszczenia, ponieważ projekt jest tworzony zgodnie z indywidualnymi pomiarami pomieszczenia.Inne opcje domu

Kompleksy gier nadają się do dużych pomieszczeń. Ta opcja zajmuje dużo miejsca, ale można ją połączyć z półkami na książki. Taka wiedza projektowa wygląda stylowo i nie psuje ogólnej idei wnętrza. Dom wieży dla kota pomoże poradzić sobie z aktywnym zwierzęciem, które uwielbia skakać i wspinać się.

Oryginalna wersja to ławka kuchenna ze starej walizki. Wystrój wnętrza może być urozmaicony produktem vintage, który jest przykręcany nogami i wkładany do eleganckiego łóżka z piórami dla kota. Właściciele prywatnego domu z kilkoma piętrami będą odpowiedni dla mieszkań osadzonych w klatce schodowej.Cechy budowy przyszłego domu

Jak zacząć tworzyć dom? Z projektem. Bez rysunku nie można obliczyć wymaganej ilości materiałów. „Na oko” nie jest jasne, jaki rozmiar osiągnie ostateczna konstrukcja. Konieczne jest szczegółowe przemyślenie, jak będzie wyglądał dom, jaki materiał będzie odpowiedni do jego stworzenia, czy będzie pasował do atmosfery twojego domu.

Ale zanim zrozumiesz zawiłości związane z projektowaniem i tworzeniem domu, musisz dokonać rezerwacji - nie jest to budynek domku lub budynek mieszkalny, to tylko dom dla kota własnymi rękami. Nie potrzebuje elitarnych materiałów i przytłaczających wysiłków, w każdym razie inne zwierzę nie będzie tam mieszkać. Nowy kot wolałby miejsce w komodzie niż w już zamieszkałym domu.

Aby właściwie zaprojektować przyszły dom, musisz poznać niektóre z subtelności życia kotów:

  • Wielkość i wysokość mieszkania. Kot to zwierzę, które żyje w kilku samolotach. Jest nie tylko ważną podłogą, ale wysokością domu. Na przykład mężczyźni wybierają wyższe łóżka. Dla niego jest to okazja do zbadania otoczenia, instynktownego sygnału, że kontroluje terytorium. W tym przypadku najlepiej nadaje się dom kotów w wieży. Dla kobiety wysokość nie jest tak ważna jak bezpieczeństwo legowiska. Musi schronić się u kociąt, aby uratować swoje potomstwo. W takim przypadku leżak powinien znajdować się bliżej podłogi.
  • Ćwiczenie. Gdy kot nie śpi, goni coś na podłodze, wyostrza pazury lub szuka czegoś do zabawy. Jeśli zrobisz dom dla kota własnymi rękami, rozważ projekt, aby mieszkanie było wyposażone w pazur i wiszącą zabawkę lub piłkę.
  • Dostępność kilku wyjść. Jest to szczególnie ważne dla kobiety, ponieważ jej instynkt macierzyński zawsze działa na rzecz ochrony potomstwa. W razie niebezpieczeństwa nigdy nie wejdzie do domu przez główne wejście. Obserwuj zwierzę, jak się zachowuje: czy lubi szukać zacisznych zakątków, ukrywać się, czy wręcz przeciwnie, oglądać otaczający go świat. W ten sposób dowiesz się, ile i jakie będą rozmiary wejść do domu.
  • Zakwaterowanie Znając rozmiar przyszłego domu, określ jego lokalizację. Koty są zwierzętami kochającymi ciepło, więc rozsądnie jest umieścić dom blisko baterii. Nie należy jednak mieć domu w pobliżu urządzenia grzewczego, aby uniknąć pożaru i przegrzania zwierzęcia. Koty domowe, podobnie jak ich dzikie odpowiedniki, stale obserwują sytuację wokół nich. Ułóż dom tak, abyś mógł obserwować, co dzieje się z głównego wejścia lub ze strony.

Jak zrobić dom dla kota

W czasie rysowania należy wziąć pod uwagę fakt, że domowy dom powinien być jak najbardziej stabilny. Duże koty wymagają solidnego domu. Jeden skok może zniszczyć całą strukturę. Do budowy domu wybierz naturalne materiały. Bardzo dobrze jest używać rzeczy używanych, które pachną jak gospodarze. Więc kotowi łatwiej jest zabrać nowy dom. Tradycyjnie domy zbudowane z drewna lub sklejki. Jeśli używany jest karton, lepiej jest zabrać opakowanie, przyklejając je w dwóch lub więcej warstwach, stosując klej PVA z wentylatorem (ustawiając warstwy faliste prostopadle do siebie). Takie puste miejsce jest dość silne. Prosty dom dla kota własnymi rękami pojawi się w momencie, gdy zwierzę przyniesie potomstwo. W końcu, kiedy kocięta dorastają, będą potrzebować bardziej przestronnego mieszkania, a karton nie będzie zbyt żałosny, aby go wyrzucić.

Solidny, drewniany dom jest zbudowany dla dużych kotów. Dom może być piętrowy, z schronieniem na pierwszym piętrze i łóżkiem na drugim. Aby kot nie podniósł drzazg, drewniane panele przykryto ściereczką. Jedna strona domu może być pokryta starym dywanem - dostajesz skrobak. Materiał do dekoracji jest konieczny, ponieważ syntetyczna wełna zwierzęcia zostanie zelektryfikowana.

Wieża domków dla kotów to idealne połączenie schronienia, kuchenki i drapaka. Projekt tego projektu obejmuje skrzynkę u podstawy do rekreacji, filar i platformę do obserwacji. W tym przypadku podparcie ławki pieca działa jak słupek drapania. Słup jest owinięty liną jutową, uzwojenie jest zwarte i mocne, częściowo zmieniając obroty. Jeśli lina się przesunie, uderz ją młotkiem.

Pomimo faktu, że domy z drewna są popularne wśród właścicieli, jako niezawodne wzornictwo, same koty czasami preferują miękkie gniazda. Aby taki produkt zachował swój kształt, musisz wybrać gęsty materiał i uszyć go w kilku warstwach. Odpowiedni również do tych celów pianki. Służy jako warstwa pośrednia między główną tkaniną a podszewką. Aby się nie pienić, wszystkie warstwy są zszywane. Aby ułatwić czyszczenie w domu, wewnętrzna warstwa może być wykonana ze sztucznej skóry.

Dom dla dwóch lub więcej kotów jest wyposażony w hierarchię zwierząt. Nie będą tolerować wspólnego pożycia w tej samej dziurze. Każdy kot potrzebuje własnej przestrzeni osobistej. Jeśli konstrukcja jest wielopoziomowa, domy znajdują się na innym poziomie (same koty będą rozdawać, kto i gdzie będzie mieszkał). Również zorganizuj kilka miejsc obserwacji i pokrowiec.

Co najważniejsze, nie zapomnij oglądać kota przed zaprojektowaniem. Ona da wszystkie niezbędne wskazówki ze swoimi nawykami i nawykami. Dom kota, stworzony zgodnie z naturą zwierzęcia, będzie najbardziej atrakcyjnym miejscem dla Twojego zwierzaka. Postaraj się stworzyć dom dla kota, nawet najprostszy, ponieważ naprawdę cenią swoją przestrzeń osobistą.Obejrzyj film: DIY: dekoracje z papieru na przyjęcie urodzinowe (Styczeń 2020).

Загрузка...