Balkony do projektowania domów wiejskich, projekty tarasów i wykończenia wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt werandy i tarasów wiejskiego domu: ciekawe pomysły (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Duży i przytulny dom wiejski, który ma balkon, werandę lub otwarty taras letni, zawsze ma prawdziwy, właściwy wypoczynek. Zgadzam się, o wiele przyjemniej jest wypić filiżankę herbaty na świeżym powietrzu przy stole rodzinnym wieczorem niż w domu, a nawet nie chcesz siedzieć w czterech ścianach domu, gdy na zewnątrz jest ciepły letni deszcz, a powietrze jest pełne świeżości i aromatu wiejskich kwiatów.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-2


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-3


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-4


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-5

Być może jest to główny powód, dla którego tarasy i werandy nigdy nie tracą swojej popularności. Większość małych wiejskich domów i dużych domów mieszkalnych na przedmieściach ma to wspaniałe przedłużenie, które służy jako miejsce odpoczynku i spełnia wiele innych funkcji.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-6


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-7

Zacznijmy od tego, że weranda jest w rzeczywistości zamkniętym tarasem. Ale słowo „taras” od razu poczuło większy ruch, co nie jest zaskakujące. Werandy zazwyczaj mają mniejszy obszar niż tarasy. Wyjątkiem są duże, przestronne i ciepłe werandy, które właściciele postanowili dołączyć do głównego domu, aby zwiększyć przestrzeń życiową. Takie dodatki można nawet nazwać pokojami.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-9


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-10


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-11

Różnorodne rodzaje ręcznie robionych ganek czasami zmieniają wygląd prywatnego domu. Pomysły właścicieli lub projektantów, ucieleśnione w projektowaniu tej części domu, są uderzające w wyobraźni, smaku, a czasami w zasięgu. Ale nadal możesz wybrać kilka najpopularniejszych typów tarasów i tarasów:

 • Otwarty taras z dachem.
 • Otwarty taras z balkonem na dachu.
 • Przeszklone na całej wysokości tarasu.
 • Jednopiętrowa weranda typu zamkniętego, w ścianach, w których umieszczone są okna.
 • Weranda, na której dachu znajduje się balkon.
 • Mały przedsionek werandy przed głównym wejściem.

Jeśli zdecydujesz się urządzić balkon na dachu tarasu lub werandy, może on być również zamknięty lub otwarty.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-13


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-14


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-15


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-16


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-17

Co może być dekoracją i dekoracją werandy

Wszystkie pomysły, które miałeś przed rozpoczęciem budowy, najlepiej zorganizować w formie projektu projektowego. Projekty projektów werand i tarasów pomogą osiągnąć wszystko bez błędów i odstępstw od głównej idei. Nie oznacza to, że nie możesz coś zmienić w tym procesie. Wykończenie można dostosować, ale nadal pożądany jest jasny plan.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-18


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-19


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-21


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-22


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-23


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-24


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-25

Oprócz wykończenia materiałami budowlanymi rośliny są często wykorzystywane do „rewitalizacji” werand i tarasów. Jako dekoracja możesz użyć wiszących doniczek z kwiatami, pnączy. Co powiesz na pomysł, aby zrobić doniczkę własnymi rękami ze złomu? Zazwyczaj w kraju jest wiele różnych pozostałości materiałów budowlanych, wiele naturalnych materiałów, które można wykorzystać.

Werandy i tarasy splecione z dzikim bluszczem lub winogronami wyglądają bardzo ładnie. Oczywiście, instalacja zajmie trochę czasu, aby całkowicie zamknąć taras, ale warto. Jeśli nie jest dziki, ale naturalny winogrono odmianowe, będzie to dodatkowa korzyść i przyjemność.

Po zrobieniu metalowej lub drewnianej skrzyni na otwartej werandzie lub tarasie, możesz sadzić róże wspinaczkowe przy ścianach. Wygląda nie tylko pięknie i romantycznie - róże sprawią, że będziesz pijany i zachwycisz się swoim zapachem, gdy się tu zrelaksujesz.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-26


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-27


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-28

Wystrój wnętrz i wewnętrzna weranda

Wnętrze tarasu lub werandy w prywatnym domu może harmonijnie powtarzać wnętrze wnętrza. Ale jeśli wnętrze werandy lub tarasu wypadnie z ogólnego obrazu - nie przerażające. Przecież weranda i taras to oddzielna część domu.

Podobnie jest z balkonem na dachu werandy lub tarasu. Balkon w domach zwykłych i wiejskich, zwłaszcza jeśli jest zamknięty, jest traktowany jako oddzielne pomieszczenie, układ, wnętrze i dekoracja części, które można zindywidualizować.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-29


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-30


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-32


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-33

W sali werandowej, jeśli pozwala na to planowanie, można zakwaterować małą letnią kuchnię. Ponadto układ może obejmować małą spiżarnię na jednym z końców werandy lub inny pokój do celów domowych. Jeśli sprawisz, że ten pokój będzie głuchy, bez okien, może to być dobre miejsce do przechowywania ochrony, ponieważ zawsze będzie tam chłodno.

Ale piękny, okrągły stół i wygodne fotele wykonane z wikliny są niewątpliwie niezbędnymi atrybutami tarasu, którego wnętrze bez nich wydaje się być niekompletne.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-35


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-36

Co musisz wiedzieć o budowie werandy

Weranda może być dołączona natychmiast do projektu w domu i może zostać ukończona później. Na przykład zdecydowałeś się zmienić projekt swojego domu wiejskiego lub chcesz rozszerzyć jego obszar kosztem werandy.

Rozszerzenie można uzyskać, szukając pomocy specjalistów, a jeśli masz pewne umiejętności, to własnymi rękami. W takim przypadku musisz dowiedzieć się i wziąć pod uwagę takie chwile:

 • Czy układ domu pozwala na ustawienie tarasu lub werandy. Może w twoim wiejskim domu na wszystkich ścianach są okna, które wykluczają możliwość ukończenia.
 • Jeśli chęć posiadania werandy jest duża, a obecność okien nie pozwala na urzeczywistnienie tego pragnienia, otwarty taras letni może być opcją.
 • Werandę można dodać z boku wejścia do domu, ale podobnie jak taras można ją ustawić na dowolnej odpowiedniej ścianie. Jeśli ta opcja jest odpowiednia - pomyśl, która strona byłaby lepsza: słoneczna lub zacieniona.
 • Jeśli fundament urządzenia otwartego tarasu nie zawsze jest obowiązkowy, wówczas pod werandą zwykle potrzebny jest fundament.
 • Podstawą dobrze ugruntowaną jest lwia część sukcesu w budownictwie, dlatego zobowiązaj się do założenia fundacji własnymi rękami tylko wtedy, gdy masz doświadczenie.
 • Głębokość i rozmiar fundamentu powinny być zapewnione z uwzględnieniem obciążenia, w zależności od materiałów, które zostaną użyte do budowy werandy. Należy szczególnie rozważyć to, jeśli projekt werandy zakłada, że ​​będzie wykonany z cegły i ma kilka okien, lub będzie całkowicie przeszklony. Szkło to ciężki materiał.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-37


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-38


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-2.jpeg">


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-39


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-40

Oczywiście jest bardzo fajnie, jeśli absolutnie możesz zrobić wszystko własnymi rękami. Ale jeśli nagle niektóre punkty są dla Ciebie kontrowersyjne lub nigdy niczego nie zbudowałeś, najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z firmą budowlaną, której lista usług obejmuje nie tylko prace budowlane, ale także planowanie i projektowanie oraz pracę z krajobrazem.

Kiedy firma wykonuje wszystkie prace budowlane i projektowe w kompleksie, eksperci wiedzą i biorą pod uwagę wszystkie niuanse, które pojawiają się podczas procesu budowy. Wtedy jest gwarancja, że ​​wszystko będzie wykonane sprawnie i przez długi czas.


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-41


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-42


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-43

Współpraca z firmą budowlaną jest optymalna, nawet jeśli rozszerzenie jest na dużą skalę. Może być konieczne uzyskanie różnych zezwoleń w odpowiednich organach. Z reguły organizacje budowlane i firmy zajmujące się naprawami i budową podejmują się rozwiązania wszystkich problemów związanych z zatwierdzeniami.

Jednak do Ciebie należy decyzja, która opcja budowy jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się zrobić wszystko samemu, najważniejsze jest posiadanie wielkiej pasji i chęci do nauki. A wszystko, co wtedy musisz odnieść!


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-44


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-45


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-46


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-47


dizajn-verandi-i-terrasi-zagorodnogo-doma-interesnie-idei-50-foto-48

Pin
Send
Share
Send
Send