Jak prawidłowo podłączyć aluminiowy grzejnik bimetaliczny w prywatnym domu i mieszkaniu, podłączając akumulator olejowy do dolnej rury - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak podłączyć grzejnik: niuanse wyboru i instalacji urządzeń grzewczych

Pin
Send
Share
Send
Send


Przed podłączeniem grzejnika wskazane jest zapoznanie się z modelami produktów grzewczych, zasadami ich instalacji, ponieważ tylko wybór odpowiedniej baterii i jej staranny montaż będzie kluczem do wysokiej jakości działania systemu i komfortowej atmosfery w pomieszczeniu.

Jak podłączyć grzejniki aluminiowe?

Akumulatory te można uznać za uniwersalne, ponieważ doskonale „łączą się” z systemami ogrzewania dowolnego typu. Do serwisowania pomieszczeń prywatnych domów nadają się modele o maksymalnym ciśnieniu do 6 atm. Produkty o wzmocnionej konstrukcji, które mogą wytrzymać ciśnienie około 16 atm, są instalowane w wysokich budynkach.


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-2

W pokojach grzejniki montowane są pod parapetem lub montowane obok siebie na ścianie. Eyeliner rur może być zorganizowany zarówno z jednej strony urządzenia grzewczego, jak iz innego. Ponadto w przypadku jednostronnego ułożenia rur nie jest konieczne instalowanie modeli wielosegmentowych. Dzięki uniwersalnej wersji rury zasilającej można zamontować baterię z liczbą sekcji od 12 do 24.

Aby zapewnić dobre rozpraszanie ciepła, zaleca się przestrzeganie następujących zasad umieszczania grzejników: od podłogi - nie mniej niż 10-13 cm, od ściany do produktu - nie mniej niż 2 -5 cm, do parapetu - nie mniej niż 10 cm.

Podczas instalacji zaworów wlotowych / wylotowych możliwe będzie regulowanie temperatury w pomieszczeniu, wyłączanie chłodnicy w celu naprawy lub w sytuacjach awaryjnych.

Baterie te łączą zalety dwóch metali - stali i aluminium - i są godną alternatywą dla tradycyjnych baterii żeliwnych lub chłodnic oleju. Produkty składają się ze stalowych rdzeni i aluminiowych obudów. Dzięki materiałom i konstrukcji urządzenia grzewcze wytrzymują wysokie ciśnienie i mają najlepszą przewodność cieplną.

Podczas instalowania baterii postępuj zgodnie z określoną kolejnością pracy:

  1. wskazuje lokalizację grzejnika;
  2. wsporniki są zainstalowane;
  3. bateria jest umieszczona na hakach;
  4. rury i zawór termostatyczny są połączone;
  5. Zawór powietrza jest zawsze zainstalowany, aby zapobiec gromadzeniu się gazu wewnątrz urządzenia.

Przed rozpoczęciem prac instalacyjnych należy sprawdzić obecność wszystkich elementów urządzenia grzewczego.

Aby nie zniszczyć szczelności konstrukcji, podczas montażu nie zaleca się stosowania żadnych związków ściernych.

Podczas pracy z łącznikami należy pamiętać, że grzejniki bimetaliczne wykorzystują gwint lewoskrętny i prawoskrętny.


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-5


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-6

Przed instalacją należy wybrać odpowiedni schemat podłączenia baterii (diagonalna, boczna, dolna). Jeśli urządzenie jest podłączone do systemu jednorurowego, rozsądne będzie zainstalowanie obejścia, które zapewni normalne funkcjonowanie struktury grzewczej, gdy produkt jest połączony szeregowo.

Jak podłączyć grzejnik w pokoju?

Aby zapewnić komfortową atmosferę w pomieszczeniu, konieczne jest nie tylko dobranie odpowiedniej baterii i jej zainstalowanie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę specyfikę układu ogrzewania całego budynku.

Jak podłączyć grzejniki w prywatnym domu

Dobrze wyposażony system jest ważny dla ogrzewania zarówno dużej chaty, jak i zwartej konstrukcji. Ponadto pożądane jest, aby ogrzewanie tworzyło komfortową atmosferę w zimnej porze roku i nie było największą pozycją wydatków budżetowych.

Podłącz grzejniki na dwa sposoby. Oba rodzaje okablowania (jednorurowe i dwururowe) mają swoje zalety i wady.

Zalety systemu jednorurowego: proste połączenie, niski koszt materiałów i sprzętu, możliwość zastosowania różnych mediów do wymiany ciepła (woda, płyn przeciw zamarzaniu). Wady obejmują pewną liczbę grzejników w jednej linii, niezdolność do kontrolowania temperatury, niską efektywność energetyczną. Użyj tego systemu jest zalecany do budynków, które mają więcej niż trzy piętra.


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-9


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-10

Jak podłączyć grzejnik w mieszkaniu

W budynkach wysokich stosuje się dwie metody ogrzewania: jedno-rurowe i dwururowe. Określają opcje połączenia dla urządzeń grzewczych.

W przypadku typu jednorurowego płyn chłodzący przemieszcza się przez pionową rurę do grzejników połączonych szeregowo. W takim systemie nie ma rury do odprowadzania ścieków. Konstrukcja jest łatwa do zainstalowania i łatwa w utrzymaniu, ekonomiczne zużycie materiałów, ponieważ nie ma potrzeby stosowania zworek, elementów łączących i odwróconych pionów. Wadą jest inny stopień ogrzewania mieszkań na wyższych i niższych piętrach. Czasami występuje różnica temperatury powietrza nawet w pokojach jednego mieszkania.

W systemie dwururowym istnieją już oddzielne rurociągi (zwłaszcza dla gorącej wody i chłodzone), co zwiększa jej efektywność energetyczną.


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov.jpeg">


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-11

W mieszkaniach baterie są połączone na dwa sposoby: szeregowe i równoległe.

  1. W wersji sekwencyjnej baterie znajdują się bezpośrednio w systemie. Nie ma możliwości regulacji temperatury grzejnika, a do naprawy nagrzewnicy konieczne jest wyłączenie całego systemu i spuszczenie z niego wody. W mieszkaniach z takim układem ogrzewania zainstalowane są żeliwne i rurowe urządzenia grzewcze.
  2. W metodzie równoległej akumulatory przechodzą przez chłodziwo przez rurę podłączoną do wspólnego pionu. W ten sam sposób usuwa się schłodzoną wodę. Zainstalowanie zaworów kulowych pozwala zablokować ruch płynów chłodzących i naprawiać sprzęt bez wpływu na sąsiadów.

Główną wadą jest niskie nagrzewanie się baterii, gdy ciśnienie w sieci maleje. W tej wersji systemu grzewczego za pomocą grzejników aluminiowych i bimetalicznych.

Nie ma ścisłych wymagań dotyczących wyboru rodzaju połączenia baterii. Wersja diagonalna najlepiej nadaje się do modeli wielosegmentowych. W przypadku systemów umieszczonych w podłodze użyj połączenia dolnego. Najbardziej typowym i powszechnym jest boczne połączenie akumulatora.


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-12


kak-podklyuchit-radiator-nyuansi-vibora-i-ustanovki-otopitelnih-priborov-13

Zalecenia dotyczące prawidłowego podłączenia chłodnicy

Podczas montażu baterii na elementach złącznych ważne jest, aby sprawdzić jej położenie z poziomem, w przeciwnym razie mogą pojawić się korki powietrzne w przyszłości.

W mieszkaniu niepożądane jest dobrowolne zmienianie miejsca instalacji grzejników lub podłączanie dodatkowych baterii, ponieważ może to wpływać na tryb ogrzewania sąsiadów w pionie.

Opcja podłączenia akumulatora wpływa na jego sprawność cieplną. Ten moment należy wziąć pod uwagę przy badaniu parametrów urządzenia zadeklarowanych przez producenta.

Zasadniczo każdy grzejnik można zainstalować niezależnie. Kompletny zestaw urządzeń grzewczych zawiera nie tylko niezbędne szczegóły, ale także szczegółowe instrukcje instalacji produktu. Jeśli jednak nie ma doświadczenia z instalacją / demontażem, wskazane jest zwrócenie się do specjalistów. Ten specjalista określi - jak najlepiej połączyć grzejniki, biorąc pod uwagę charakterystykę pomieszczenia i budynku.

Obejrzyj film: Montaż grzejnika - Budowa Domu (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send