Kitchen Bar Stools, Classic i Original Designer - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Stołki barowe do kuchni (49 zdjęć): jak wybrać odpowiedni kolor do kształtu

Nowoczesna kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale także strefa rekreacyjna. Wszystko w nim powinno być idealne, począwszy od wnętrza, a skończywszy na akcesoriach zdobiących kuchnię. Nowe wysokie technologie dały impuls do dekoracji kuchni z niezwykłymi meblami i wyposażeniem dla narodu postsowieckiego. Do tego elementu należą drewniane kontuary barowe. Mniej lub bardziej zamożni obywatele od dawna wyposażają przestrzeń kuchenną w ten element wystroju.

Cechy stołków barowych

Wysokość dowolnego licznika prętów jest większa niż prostej tabeli. Oznacza to, że stołki barowe w kuchni, znajdujące się w pobliżu, muszą spełniać określone kryteria. Jest to konieczne dla wygodnego dopasowania i możliwości sięgnięcia rękami do rusztu Hokery, które nie spełniają tych kryteriów, nie nadają się do użytku.

 • Wysokość krzesła musi odpowiadać wysokości stojaka. Zbyt wysokie lub niskie krzesła nie pozwolą ci siedzieć przez długi czas bez uczucia zmęczenia.
 • Krzesło musi mieć podnóżek. Konieczne jest również dla wygody lądowania, jeśli nie jest to przewidziane w projekcie krzesła, wtedy siedząca osoba będzie się ciągle zsuwać.
 • Pożądane jest, aby wysokie krzesełka miały mechanizm obrotowy. Jest to wymóg opcjonalny, ale w żadnym wypadku nie będzie zbędny.
 • Regulowana wysokość. Użyteczna funkcja, której rola i znaczenie nie wymaga komentarzy.

Stołki barowe do kuchni spełniające te kryteria z pewnością przypadną do gustu wszystkim gościom odwiedzającym dom.Materiały na krzesła

Istnieje wiele opcji, a każda z nich jest wspaniała na swój sposób. Wysokie krzesła są zwykle wykonane z drewna. Takie drewniane siedzenia, których wysokość jest precyzyjnie regulowana, wyglądają solidnie i prestiżowo. Ponadto są przyjazne dla środowiska, ponieważ wszystkie substancje, z którymi przetwarzane są części drewniane, spełniają surowe normy bezpieczeństwa.

Drugim najbardziej popularnym materiałem jest metal. Te krzesła doskonale pasują do wielu projektów kuchennych, z których najbardziej preferowane są:

 • Zaawansowana technologia;
 • Techno;
 • Cosmo.

Te krzesła są znacznie mocniejsze niż te wykonane z drewna. Trzeba powiedzieć, że same wysokie drewniane krzesła nie są bardzo niezawodne i łatwo się drapią, a także ulegają rozdrobnieniu nawet w przypadku słabych uderzeń.

Plastik - materiał, który towarzyszy wnętrzom kuchni już z czasów radzieckich. Nadal nie stracił na znaczeniu. Dobrą wiadomością jest to, że dziś produkty z tworzyw sztucznych są znacznie lepsze niż nawet dziesięć lat temu. Te stołki barowe do kuchni harmonizują z nowoczesnymi rozwiązaniami projektowymi, zwłaszcza wykonanymi z drewna.

Te opcje projektowe, oczywiście, nie są jedynymi, które są używane w produkcji stołków barowych. Niektóre egzotyczne modele wykonane są z pleksiglasu lub prasowanego papieru. Ale takie produkty są bardzo drogie i nie wyglądają lepiej niż drewno.

Po pierwsze, materiały, z których produkowane są klasyczne stołki barowe, powinny być:

 1. Przyjazny dla środowiska.
 2. Odporny na wodę i bezpośrednie światło słoneczne.
 3. Trwałe.
 4. Trwałe.
 5. Miłego wyglądu.

Musisz także wziąć pod uwagę cechy projektowe wnętrza.
Odmiany stołków barowych

Siedzenia do lady barowej są podzielone na stołki i krzesła. Różnica polega na tym, że pierwszy nie ma oparcia. Jest to niefortunna decyzja, ponieważ nie można długo siedzieć na takim stołku, plecy są zdrętwiałe, chociaż ich wysokość jest taka sama, ich wymiary również.

Innym kryterium, które oddziela stołki barowe od kuchni, jest możliwość ich złożenia. Jest to ważne dla tych obszarów, w których brakuje wolnego miejsca. To rozwiązanie nie pozwala zamienić kuchni w magazyn mebli.

Kształt siedziska

Istnieje wiele opcji, poczynając od klasycznych, kończąc na dość wykwintnych: gwiazdka lub szablon tygrysa. Nie trzeba dodawać, że te krzesła nie są zbyt wygodne, lepiej jest pozostać na klasykach.

Okrągłe krzesła są wygodne do sadzenia i nie powodują zmęczenia pleców przy dłuższym użytkowaniu. Meble o tym kształcie wyglądają nowocześnie i doskonale współgrają z każdym wnętrzem. Wyrażają łatwość i mobilność.

Kwadratowe siedzenia są nie mniej popularne, ale mają nieco inną koncepcję. Krzesła tego kształtu wyglądają solidnie, są odpowiednie dla niespiesznych ludzi, którzy wolą zabytkowe wnętrza. Te krzesła są uważane za tak wygodne, jak to możliwe, o ile wysokość jest odpowiednio dobrana.

Liczba nóg

Klasyczna wersja to krzesło z czterema nogami. Jest bezpiecznie przymocowany do podłogi i nie huśta się w nieostrożnych ruchach osoby siedzącej na podłodze. Te krzesła są duże, a zatem nie bardzo mobilne.

Trójnożne krzesła są lżejsze i bardziej mobilne niż krzesła z czterema nogami. Ich wygląd jest również bardziej dynamiczny. Ta opcja przypomina bardziej jasne i żywe wnętrza.

Są wysokie krzesełka, które nie mają nóg, i są umieszczone na talerzu, przynajmniej - na jakiejś mini-kompozycji splotów drucianych lub plastikowych. Jest to dość ciekawa opcja, dobrze połączona z różnymi wnętrzami. Jednak mobilność takich krzeseł pozostawia wiele do życzenia, szczerze mówiąc, przenoszenie ich jest niewygodne.

Niezależnie od kształtu siedzenia, krzesło może być zarówno miękkie, jak i twarde. Wszystko zależy od stylu pokoju i pragnienia kupującego. Należy zauważyć, że te krzesła, które mają miękką tapicerkę, z przedłużonym siedzeniem powodują uczucie zmęczenia z tyłu. Można tego łatwo uniknąć, jeśli wysokość krzesła jest prawidłowo dobrana.Wybór krzeseł w zależności od wnętrza

Byłoby głupotą umieszczać metalowe krzesło „high-tech” w kuchni, wykonane w stylu angielskiego rocznika. Harmonia jest najważniejszą rzeczą przy wyborze dowolnego mebla, w tym stołków barowych.

 • W kuchni z jasnym oświetleniem i białymi odcieniami najlepiej nadają się białe, metalowe krzesła. Uzupełniają ogólne wnętrze i sprawiają, że jest to dodatkowe jasne nuty. Pasują tu także lekkie drewniane krzesła.
 • Drewniane krzesła doskonale nadają się do tych kuchni, które są zaprojektowane w umiarkowanych kolorach i niosą w sobie ciszę przy słabym świetle.
 • Niestandardowe kuchnie wymagają niestandardowych stołków barowych. Jeśli pokój jest wykonany w stylu statku kosmicznego, który w naszych czasach nie jest tak egzotycznym rozwiązaniem, trzeba znaleźć odpowiednie modele mebli barowych. Możesz zamówić od producenta indywidualny projekt, biorąc pod uwagę wymagane wymiary.

Stołki barowe do kuchni muszą być wygodne i stylowe, kompaktowe i mobilne. Pomysły projektowe będą przydatne, nadając niepowtarzalny wygląd zarówno samemu pokojowi, jak i znajdującym się w nim meblom. Wybór krzesła na kontuar barowy to ważna decyzja, którą musisz podejść odpowiedzialnie i ostrożnie!

Kolekcja zdjęć

Obejrzyj film: Hoker Vapo biały, Living Art (Styczeń 2020).

Загрузка...