Kuchnia z umywalką Pod oknem, jak sprawdzić wnętrze - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Umywalka pod oknem w kuchni (18 zdjęć): projekt i dekoracja

Rutynowa praca w kuchni i podziwianie widoku z okna to marzenie nowoczesnej gospodyni. Kiedyś słynna pisarka Agatha Christie przyznała, że ​​wymyśliła pomysły większości swoich kryminałów do mycia naczyń. I nie jest to zaskakujące, ponieważ realizacja tej prostej lekcji jest często wypełniona tysiącami pomysłów w mojej głowie. Kierowanie myśli na pozytywną i odrobinę wyobraźnię pomoże zaprojektować kuchnię z umywalką przy oknie.

Jeśli dom ma zmywarkę do naczyń, nie oznacza to, że zlew pod oknem będzie mniej pożądany. Wykonywane prace domowe nie wykluczają stałego kontaktu z wodą, a zobaczenie tego widoku z okna znacząco podniosło na duchu.

Racjonalna decyzja

Aby wprowadzić pomysł w życie, pozwoli wnętrze kuchni, w oparciu o transfer zlewu pod przestrzeń okna. Z reguły okno w kuchni jest nie tylko źródłem światła, ale także doskonałą podstawą do przechowywania wszelkiego rodzaju słoików, doniczek z kwiatami, ozdobnych pudełek. Często trudno jest rozstać się z „niezbędnymi rzeczami” przechowywanymi na parapecie. Jednak, podejmując przygodę z przebudową kuchni i przeniesieniem wysepki obszaru roboczego do strefy parapetu, właściciele zgodzą się, że nie jest możliwe stworzenie wygodniejszej opcji.

Większość kuchni ma niewielką powierzchnię, a umiejscowione meble bardziej się zaśmiecają niż funkcjonalnie je uzupełniają. Umieszczając przestrzeń roboczą przed oknem, możesz z zyskiem wykorzystać nieużywane ściany w pobliżu. Znajdą się tam również szafki, które nie zapobiegną przenikaniu światła naturalnego.

Główne zalety

Najczęściej jest to naturalne światło, które pomaga stworzyć eleganckie wnętrze i osiągnąć atmosferę przestronności. To po raz kolejny potwierdza poprawność decyzji o rozmieszczeniu przestrzeni roboczej kuchni przed oknem, z umywalką naprzeciwko. Ten projekt ma kilka zalet:

 • większość dnia możesz zrobić bez dodatkowego oświetlenia;
 • zwiększenie obszaru roboczego;
 • możliwość zaoszczędzenia miejsca w małym pokoju;
 • nadmiar wilgoci, niezmieniony satelita myjący, jest usuwany znacznie szybciej, gdy okno jest blisko;
 • ukryj baterie, często znajdujące się pod parapetem.

Jeśli chcesz, możesz całkowicie pozbyć się parapetu, funkcjonalnie zajmując jego miejsce, myjąc i „tonąc” go głęboko w oknie.Możliwe trudności i rozwiązania

Zastanawiając się nad projektem kuchni z umywalką pod oknem, należy wziąć pod uwagę wiele funkcji.

Jeśli okno otworzy się w pomieszczeniu, może wystąpić problem z wentylacją - po drodze będzie mikser wody. Szeroka gama mikserów pomoże uniknąć niedogodności

 • z elastycznym wężem, który można otworzyć w momencie otwierania - aby umieścić okno w misce zlewu;
 • na zawiasach, za pomocą których dźwig pochyla się do przodu.

Alternatywnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie miksera nie za zlewem, ale na boku. W takim przypadku nie będzie przeszkód na drodze do wietrzenia.

Ze względu na obfitą wilgoć w pobliżu zlewu mogą ucierpieć drewniane ramy okienne. Aby temu zapobiec, należy zachować ostrożność przed wymianą plastikowych szyb.

Przenoszenie prania jest skomplikowane przez przesunięcie punktu wlotu i wylotu. Na ratunek przyjdą wysokiej jakości nowoczesne materiały i profesjonalna instalacja, dzięki której niedogodności zostaną ograniczone do minimum.

Innym ważnym niuansem jest lokalizacja radiatora. Stary układ i układ ciepłownictwa implikują umieszczenie ich pod oknami. Tutaj możesz przenieść grzejnik w bardziej dogodne miejsce lub zostawić go na miejscu, ale ułóż blat ze specjalnymi kratkami wentylacyjnymi. Oczywiście wnętrze kuchni przyniesie korzyści, jeśli bateria zostanie ukryta przez strukturę mebli.

W niektórych starych budynkach poziom położenia okna w stosunku do blatu może się znacznie różnić. Bardziej opłacalne dla użytkownika, gdy blat znajduje się pod oknem. W takim przypadku jest miejsce na osłonę przeciwbryzgową. Jeśli otwór w oknie znajduje się poniżej blatu stołu, istnieją dwa rozwiązania:

 • nie przekazuj;
 • demontaż okna w celu późniejszej redukcji otworu i instalacji mniejszej szyby.

Rodzaje planowania i odpowiednie wnętrze

Konstrukcja kuchni z oknem może być zróżnicowana, ale podstawa zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia. Jeśli powierzchnia jest mała, wówczas należy umieścić na niej kątową powierzchnię roboczą z zaletą w postaci otworu okiennego. Kątowa konstrukcja z położeniem jednego z boków w pobliżu okna będzie idealnie pasować do projektu, co oznacza zmianę promienia powierzchni. Ten układ pozwala wizualnie podzielić przestrzeń na strefy o różnych głębokościach.

W wąskiej kuchni celowe jest ustawienie kuchni wzdłuż okna - pozwoli to wizualnie rozszerzyć przestrzeń. Myśląc przez wnętrze o takim układzie, należy zwrócić uwagę na wąskie pionowe sekcje mebli z fasadami przezroczystymi lub matowymi. Taki ruch pozwoli ci wizualnie zmniejszyć długość pokoju i umieścić właściwe akcenty, na przykład na wystroju okna lub strefie rekreacyjnej.

W kuchni, która ma balkon, oryginalna wersja będzie wyglądać z połączoną loggią. Takie niezwykłe rozwiązanie znacznie zwiększy przestrzeń i wypełni ją maksymalnym światłem naturalnym.

W planowaniu domów wiejskich często można znaleźć kuchnię z panoramicznym oknem na całej ścianie. Dla takiej kuchni idealny projekt może polegać na umieszczeniu strefy rekreacyjnej przy oknie lub przestrzeni roboczej z umywalką, płytą grzejną i miejscem do pracy w jednym rzędzie.

Dwa lub więcej okien

Kilka okien w kuchni zachwyci obfitością światła dziennego i stworzy poczucie przestronności. Ale teraz kompetentnie myśl o wnętrzu takiego pokoju raczej kłopotliwe.

Jeśli otwory okienne znajdują się na różnych ścianach, ale mają wspólny kąt, to projekt z organizacją powierzchni roboczych w tym rogu będzie doskonałym rozwiązaniem. Doskonale uzupełniają taki wewnętrzny zlew narożny z mikserem umieszczonym w niszy ram okiennych.

Układ par otworów okiennych pozwala na wykluczenie przenoszenia grzejnika podczas projektowania, umieszczając umywalkę bezpośrednio z okna wolnego od ciepłownictwa.

Z reguły dwa lub więcej otworów okiennych zawiera dość przestronne pokoje. Jeśli okna znajdują się na różnych ścianach i nie mają wspólnego kąta, to każdy z nich może mieć oddzielne znaczenie. Na przykład, możesz myśleć o wnętrzu w taki sposób, że przestrzeń robocza z umywalką znajduje się wzdłuż jednego z nich, a druga ma strefę komfortu z sofą lub stolikiem do herbaty. W ten sposób wnętrze zostanie podzielone na jadalnię i część kuchenną.Ciekawe pomysły na wystrój

Jeśli projekt kuchni zawiera blat z umywalką przed oknem, stosowanie tradycyjnych zasłon tekstylnych lub zasłon jest nieodpowiednie. Ogólne wnętrze w tym przypadku powinno podkreślać okno jako element estetyczny. Biorąc pod uwagę styl pomieszczenia, możesz ozdobić przestrzeń nad zlewem za pomocą:

 • rolety wykonane z grubego materiału lub bambusa;
 • mały lambrekin;
 • Rolety rzymskie lub rolety, które w razie potrzeby można łatwo podnieść w ciągu dnia lub obniżyć, chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych;
 • jasne ramki, pozostawiając same okna bez dodatkowej dekoracji;
 • specjalny model półki sufitowej, na którym można umieścić wazony, kosze lub odstępy.Akcesoria opcjonalne

Przeniesienie zlewu z pionu kanalizacyjnego na więcej niż trzy metry może spowodować utrudniony przepływ wody z powodu zatkania małych odpadów spożywczych. Alternatywą jest zainstalowanie sprzętu do rozdrabniania odpadów, które spadają z zlewu do zlewu. Takie urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, nie posiadając noży w elementach składowych.

Współcześni projektanci coraz częściej preferują układy kuchenne z umywalką przy oknie. To rozmieszczenie jest nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale także pozwala połączyć obowiązki domowe z przyjemną rozrywką.
Obejrzyj film: Jak udekorować ścianę? 10 pomysłów na dekorację ściany #aranżacja wnętrz #projekty (Listopad 2019).

Загрузка...