Jak przełamać ogród kwiatowy w kraju własnymi rękami, pomysły na piękny design i dekoracyjne dekoracje klombów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Klomby w kraju własnymi rękami (51 zdjęć): projektowanie kwiatów i projektowanie ogrodzeń

Pin
Send
Share
Send
Send


Kultura wiejska jest szeroko rozwinięta w naszym kraju. Wraz z nadejściem pierwszych letnich dni, wiele osób spieszy się do swoich wiejskich domów, aby coś tam zrobić: zasadzić, wyrosnąć, wykonać dekoracje kwiatowe. W kraju uprawia się nie tylko zdrowe warzywa, jagody i owoce. Większość chce, aby ich mała wyspa natury wyglądała funkcjonalnie i poprawnie, a także pięknie, aby jej projekt przynosił estetyczną przyjemność. Do tego i są w kraju klomby i klomby, które można tworzyć własnymi rękami.


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-2


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-3


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-4


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-5


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-6


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-9


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-10


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-11


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-12


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-13


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-14

 • Natychmiast nastaw się na fakt, że po posadzeniu nasion w ziemi będziesz musiał się nimi stale opiekować, pomóc kiełkom rosnąć i rozkwitać. Dlatego będziemy musieli pracować bez przerwy, ale jest to przyjemne rozwiązanie, a jeśli jest wolny czas, to nie będzie dużo pracy. Musisz także pomyśleć o projekcie ogrodzenia klombu i aranżacji kwiatowych, a także zorganizować wszystko tak, aby ogólny wygląd był harmonijny.
 • Jeśli pomysły przyjdą do ciebie i naprawdę zrobią „cukierki” z twojej działki ogrodowej, to w jaki sposób pojedyncze porozrzucane kwiaty na działce nie zapewnią odpowiedniej wizualnej satysfakcji. Ale piękny kwietnik, gdzie przemyślany jest projekt kamieni lub drewna, ogrodzenia i kwiatów - tak. Dlatego konieczne jest zastanowienie się nad tą kwestią, aby wezwać pomoc kogoś z gospodarstwa domowego, aby pomóc w zorganizowaniu strony. Na przykład potrzebna będzie pomoc przy produkcji łóżek z cegieł lub starych opon.
 • Zanim zaczniesz sadzić nasiona, przejrzyj przynajmniej w przybliżeniu, jakie kwiaty otrzymujesz - jednoroczne lub nie, jak długo kwitną, czy szybko rosną, jak długo będą miały, jak niezwykłe i oryginalne gatunki i inne niuanse są. Informacje te pozwolą wybrać odpowiednie odmiany kolorów dla kompozycji, możliwe jest stworzenie prostych, ale interesujących pomysłów dla ogrodu, aby jego projekt był bardziej profesjonalny.
 • Sadzić kwiaty swobodnie, nie miażdżyć nasion w jednym miejscu, tylko w centrum lub w pobliżu ogrodzenia. W przeciwnym razie może okazać się chaotycznym niezrozumiałym projektem zamiast wyobrażonego pomysłu pięknej kompozycji.
 • Piękny design polega na regularnym przycinaniu roślin i ubieraniu gleby w klomb.
 • Pomyśl o tym, jak zaprojektować ogrodzenie na klomb. Często używany do tych śmieciowych rzeczy, lub gruzu budowlanego, który leżał w domku. Pozostaną resztki cegieł, starych opon, nawet butelek lub resztek desek. Wszystko to może być pięknie pomalowane, oryginalne wzornictwo. I tutaj jesteś gotowy do ogrodzenia klombów, wykonanych własnymi rękami, których nikt inny nie ma.


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-16


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-17


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-18


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-19


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-20


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-21


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-22


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-23


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-24

Co wybrać kwiaty

Pomyślmy, które odmiany roślin powinny zatrzymać wybór początkującej kwiaciarni:

 • Lepiej jest wybrać dekoracyjne kwiaty wieloletnie. Mają wiele zalet w stosunku do jednorocznych, będą ozdabiać widok za oknem i na trawniku przez długi czas. I choć wiele z nich nie zakwitnie w pierwszym roku sadzenia, ale w przyszłości będzie mniej problemów z nimi, a nie będziesz musiał aktualizować kwietników i kamiennych ogrodzeń o każdej porze własnymi rękami. Dla najbardziej leniwych projektantów radzimy zorganizować stronę urządzenia, wzywając do pomocy plastikowych kwiatów.
 • Jeśli chcesz zacząć kwitnąć kwiaty w ogrodzie w pierwsze ciepłe wiosenne dni, wybierz kwitnące cebulowe kwiaty. Ich okres kwitnienia rozpoczyna się wcześniej niż wszyscy inni, a istnieje wiele odmian formy i koloru. Jednak chociaż są bardzo piękne i jasne, tulipany i hiacynty kwitną przez krótki czas, ustępując miejsca późniejszym odmianom. Scilla, na przykład, zachwyci Cię swoim pięknem w marcu, a następnie serią pysznych krokusów, a następnie zostaną zastąpione przez wyniosłe żonkile i eleganckie tulipany. Warto rozkoszować się taką estetyczną przyjemnością i stworzyć na stronie projekt w postaci kwietnika z bulwiastym.
 • Jeśli zdecydujesz się na stworzenie klombu z tulipanami, będą one najlepiej wyglądać w budynkach o okrągłych kształtach, gdzie okrągłe są również ręcznie wykonane ogrodzenia z kamieni lub drewna.
 • Pełen wdzięku, bezpretensjonalny pierwiosnek wygląda wspaniale w letnim domku. Ten piękny kwiat doskonale harmonizuje z fiołkami.
 • Róże wspaniale połączone z eleganckim floksem. Takie pomysły są szczególnie cenione przez profesjonalnych projektantów.
 • Jeśli zdecydujesz się zrobić kamienny kwietnik z jednorocznymi rękoma, możesz co roku eksperymentować z paletą odcieni, bawić się kształtami i kombinacjami kolorów, zadowalać się jasnymi decyzjami, pokazywać swoją wyobraźnię i wynalazek. Takie letnie kwiaty jak nagietki, petunia, balsam, dalia itp. Są szczególnie dobre dla domku letniskowego, są też bardzo bezpretensjonalne, co pozwoli zapracowanym osobom wyjechać do pracy lub do pracy w mieście i poczuć się swobodnie, wiedząc, że ozdobne kwiaty doskonale przetrwać bez ich stałego udziału.


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-25


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-26


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-27


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-28


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-29


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-30


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-31


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-32


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-33


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-34


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-35

Jak rozbić ogród kwiatowy w kraju

Zastanów się, jakie pomysły mogą pomóc w zrobieniu prostego ogrodu kwiatowego w domku letniskowym własnymi rękami.

 • Najpierw zdecyduj dokładnie, gdzie będziesz miał kwietniki znajdujące się na trawniku za oknem daczy, jakie będą formy i ogrodzenia oraz jakie kwiaty w nich zasadzisz. Należy wiedzieć, co dokładnie trzeba kupić w sklepie: materiały, nasiona, różne produkty do pielęgnacji tworzyw sztucznych, rodzaje kamienia dekoracyjnego itp.
 • Do klombu dobrze dopasowanego do nasłonecznionej przestrzeni. Właściwa gleba powinna być płodna, można ją wzbogacić odpowiednimi nawozami.
 • Po raz pierwszy weź bezpretensjonalne rośliny. Kiedy zdobędziesz doświadczenie, będzie można eksperymentować z trudniejszymi uprawami kwiatów, aby stworzyć bardziej wyrafinowany projekt i wdrożyć bardziej profesjonalne pomysły.
 • Jeśli to możliwe, zrób ogród w kamiennym ogrodzie w dwóch lub trzech poziomach. Takie formy pomogą stworzyć bardzo piękną kompozycję, nawet z prostych kolorów.
 • Weź podobne odmiany kwiatów. Ważne jest, aby wybrać ich harmonijne połączenie.

Nie ma nic szczególnie trudnego w tworzeniu ogrodu kwiatowego własnymi rękami. Dlatego przygotowujemy listę niezbędnych zakupów, opracowujemy proste opcje działania - i udekorujemy nasz domek letni.


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-36


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-37


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-38


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-39


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-40


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-41


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-42


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-43


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-44

Pomysły na kwietniki

 • Projektowanie starych opon samochodowych. Wszyscy widzieliśmy takie kwietniki przed naszym oknem. Emeryci i renciści własnymi rękami dekorują dziedzińce i przestrzeń na trawniku w pobliżu miejskich wieżowców. Możesz skorzystać z tego prostego przykładu, uzupełnić go pociągnięciami „autora” w formie malowania i dekoracji - bez specjalnych wydatków i przy minimalnej utracie czasu będziesz mieć oryginalne ozdobne kwietniki na kwiaty gotowe.
 • I nie możesz przeciąć opony na pół i kapryśnie zgiąć ją w formie wazonu. Aby to zrobić, będzie jednak wymagać pewnej umiejętności. Następnie ten „garnek” można pomalować na jasny kolor lub cokolwiek innego, a wszystko może być wypełnione ziemią i zasadzić piękne kwiaty. Wygląda na to, że będzie na produktach z tworzyw sztucznych. Ponadto opony są wykonane z wielopoziomowych kwietników, które będą wymagały opon o różnych rozmiarach.
 • Jeśli na działce pozostał niezłomny kikut, można z niego zrobić piękny ogród kwiatowy, tak jak z kamienia.
 • Własnie wykonane kwietniki ze starych mebli, które nie nadają się do użytku zgodnie z ich przeznaczeniem, wyglądają szczególnie dekoracyjnie. Ale zimą byłoby lepiej w chłodnym, zamkniętym pokoju. W przeciwnym razie przy źródle klombu niewiele pozostanie.


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-46


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-47


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-48


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-49


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-50


klumbi-na-dache-svoimi-rukami-51-foto-oformlenie-cvetov-i-dizajn-ograzhdenij-51

Pin
Send
Share
Send
Send