Ogrodnictwo działki z roślinami iglastymi, kompozycjami dekoracyjnymi, żywopłotami i klombami na działce wiejskiej - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rośliny iglaste do ogrodu (18 zdjęć): dekoracyjna dekoracja działki

Pin
Send
Share
Send
Send


Rośliny iglaste do ogrodu są szeroko stosowane przez ogrodników do tworzenia oryginalnego projektu krajobrazu, projektowania klombów i pielęgnowania pięknych, oddzielonych kompozycji w parkach, ogrodach i domkach letniskowych.


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-2


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-3


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-4


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-5

Zastosowanie roślin iglastych do kształtowania krajobrazu

Jeśli zdecydujesz się sadzić drzewa iglaste na działce, musisz dowiedzieć się, jak iglaste i krzewy są używane w ogrodach krajobrazowych.

Sosny, jodły i jodły są sadzone wzdłuż głównych alejek i ścieżek ogrodów i parków. Z jałowca tworzą żywopłoty i tworzą żywe rzeźby. Iglaki karłowate są używane do projektowania kwietników. Miniaturowe odmiany drzew iglastych nadają się do uprawy w wannach (pojemnikach) i późniejszej dekoracji kamiennych ogrodów, działek pod oknami domów i brzegów sztucznych zbiorników.

Wszystkie rodzaje i odmiany ozdobnych drzew iglastych są wykorzystywane w projektowaniu krajobrazu. Dzięki temu można tworzyć kompozycje wieloletnich wysokich, niewymiarowych i pełzających drzew iglastych, aby łączyć niskie gatunki karłowatych drzew z miniaturowymi odmianami drzew iglastych, aby najskuteczniej umieścić w ogrodzie rośliny iglaste o różnych kształtach korony i igieł sosnowych.

Żywopłot jałowcowy w wykwalifikowanych rękach ogrodników staje się najlepszym naturalnym ogrodzeniem ogrodu lub domku letniskowego, aw dużych parkach żywopłot z drzew iglastych może służyć jako naturalny materiał do budowy żywego labiryntu, ozdabiać trawnik oryginalną kompozycją rzeźbiarską lub dzielić elegancję na różne strefy.


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-6


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-7


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-8


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-9

Gatunki i odmiany drzew iglastych do ogrodu

Do projektowania terytorium stref ogrodnictwa krajobrazowego, uprawy ozdobnych żywopłotów i tworzenia oddzielnych kompozycji w projektowaniu krajobrazu, takie dekoracyjne rośliny iglaste do ogrodu są używane jako:

 • Tissovye (cis, torreya) - należy do cienistych gatunków drzew iglastych, predysponowanych do umieszczenia w najbardziej zacienionych obszarach ogrodu.
 • Cyprys (tuja, jałowiec, cyprys) - rośliny z ciemnozielonymi igłami należą do gatunków drzew iglastych podobnych do cienia, rośliny o żółtym kolorze igieł są odporne na cienie i można je umieszczać w słonecznych obszarach ogrodu.
 • Sosna (świerk, modrzew, sosna, cedr, jodła) - są roślinami lekkimi iglastymi, preferującymi dobrze oświetlone słoneczne obszary ogrodu, ale w zależności od rasy mogą być odporne na cienie.


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-10


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-11

Przed pozyskaniem i sadzeniem ozdobnych drzew iglastych i krzewów konieczne jest uważne zbadanie cech uprawy i pielęgnacji każdego gatunku drzew iglastych w niektórych regionach kraju. W regionach zimnych lepiej jest wybierać gatunki iglaste i krzewy odporne na zimę. Do najczęstszych zimozielonych odmian drzew iglastych, szeroko stosowanych w projektowaniu krajobrazu, należą:

 • Jodła - balsamiczny, subalpejski, jednokolorowy, całolistny, koreański, biały, sachalin, syberyjski.
 • Cyprys - owoc grochu.
 • Jałowiec - stały, chiński, dziewiczy, zwyczajny, syberyjski, łuskowaty, poziomy.
 • Modrzew - europejski, amerykański, japoński, syberyjski.
 • Świerk - niebieski, czerwony, czarny, pospolity, kanadyjski, syberyjski, kłujący.
 • Sosna - zwyczajna, żółta, czarna, skręcona, żywiczna, góra, drewno cedrowe, sosna cedr europejski i syberyjski.
 • Cis - jagoda, dalekowschodnia, kanadyjska.
 • Tuja jest zachodnia.

Pozostałe rasy drzew iglastych nie są odporne na mróz, a ze względu na ich cechy odmianowe są preferowane do umieszczenia w południowych regionach kraju o klimacie umiarkowanym i ciepłym.


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-12


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-13


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-14

Kompozycje z karłowatych odmian drzew iglastych

Krasnoludy gatunków drzew iglastych są szczególnie interesujące do oglądania kwietników, w kompozycjach, jak w przypadku innych roślin iglastych, lub po prostu z innymi gatunkami ozdobnych drzew i krzewów ogrodowych. Miniaturowe, niewymiarowe i pełzające gatunki drzew iglastych są również szeroko stosowane w projektowaniu krajobrazu, zapewniając kompletność każdej kompozycji żywych roślin.

W naturze występuje niewiele karłowatych gatunków drzew iglastych. Zasadniczo są to po prostu niskie skały, a do zagospodarowania terenów krajobrazowych i małych letnich działek użyto odmian hodowlanych drzew iglastych karłowatych. Niskie i miniaturowe gatunki roślin iglastych mają wyjątkowo dekoracyjny wygląd, kompaktowe rozmiary, różny kształt i kolor igieł, co pozwala tworzyć niezwykłe i kolorowe kompozycje nawet w kwietnikach. Odmiany hodowlane są łatwe w utrzymaniu i mogą zachować swój kształt i miniaturowy rozmiar przez wiele lat. Karłowate rośliny iglaste praktycznie nie różnią się od swoich wysokich odpowiedników, będąc zarówno kochającymi cień (tolerancyjnymi dla cienia), jak i kochającymi słońce. Pełzające wieloletnie rasy iglaste są również uważane za karłowate ze względu na ich ograniczony rozmiar i powolny wzrost.


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-16


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-17


hvojnie-rasteniya-dlya-sada-18-foto-dekorativnoe-ukrashenie-uchastka-18

Obejrzyj film: OGRODOWE INSPIRACJE - Jak urządzić fajny ogród? - cz 1. (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send