Szafa narożna we wnętrzu sypialni, rozmiary, rodzaje i kombinacje z klatką piersiową - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Szafa narożna we wnętrzu sypialni (51 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakup nowego mieszkania lub naprawy często wymaga zakupu nowych mebli. W ostatnich latach elementy wewnętrzne były nieporęczne i zwykle nie miały w nich wystarczającej ilości miejsca. Krótko mówiąc, czysta niedogodność.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-2


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-3


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-4


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-5

Zapotrzebowanie na funkcjonalne i przestronne meble zaowocowało - rozpoczęła się aktywna wersja szafek narożnych. Jedną z najlepszych opcji zorganizowania przestrzeni była narożna szafa w sypialni. Dlaczego powinieneś preferować tego typu meble?

 • Szafa przedziału ma kompaktowe rozmiary i różni się dużą przestrzenią;
 • Doskonale maskuje wszystkie awarie konstrukcji, takie jak nierówne rogi lub niepotrzebne rowki;
 • Najlepsza opcja, aby zaoszczędzić miejsce, co jest bardzo ważne dla małych pomieszczeń;

Szafa narożna to uniwersalny element, który pozwala wybrać go do niemal każdego projektu. Szczególnie dobra szafa kątowa do małych sypialni, ponieważ tutaj, jak nigdzie indziej, nie ma znaczenia najsłynniejsza fraza połowowa, że ​​rozmiar ma znaczenie.

Szczególnie ważne jest umieszczenie huśtawki narożnej, jeśli nie można zorganizować garderoby. Doskonale pomieści ogromną liczbę różnego rodzaju rzeczy, ubrań, pościeli i bielizny, sprzętu gospodarstwa domowego, jest miejsce na małe rzeczy w postaci skarpet, krawatów i pasków.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-6


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-7


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-8


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-9


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-10

Rodzaje szafek narożnych

Szafa narożna w sypialni jest dwóch rodzajów: wbudowana lub szafka.

Wbudowane szafy narożne szafy są najbardziej przestronne, ponieważ nie mają tylnych i górnych ścian, wypełniając w ten sposób całą przestrzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku małej sypialni. Zasadniczo takie meble są wykonywane na zamówienie, biorąc pod uwagę wszystkie życzenia klienta, bez względu na to, czy jest to cały rozmiar, obecność i liczba szuflad, półek, wieszaków na ubrania, jak i wygląd zewnętrzny mogą być odzwierciedlone lub wykonane z innego materiału, drzwi - zawiasowe lub coupe. Projekt szafy może wymyślić sam, a ty możesz skorzystać z usług specjalistów lub znaleźć gotowe propozycje. Główną wadą jest to, że wbudowane meble „boją się” wilgoci, dlatego ważne jest, aby stale wentylować pomieszczenie.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-11


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-12


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-13


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-14


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-15

Szafka szafka narożna, w przeciwieństwie do zabudowy, można kupić gotowe, ale można również wykonać na zamówienie. Jak to nie jest wygodne? Fakt, że grubość ścian często „wymaga” bardzo potrzebnych centymetrów i trudniej jest wybrać odpowiedni model. Jeśli jednak pozwalają na to metry kwadratowe, można wybrać dobrą, dużą, rozsuwaną szafę narożną, która idealnie współgra z ogólnym wystrojem pomieszczenia.

Z reguły cena mebli na zamówienie jest wyższa niż cena gotowego. Ale nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od producenta, materiałów, złożoności projektu.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-16


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-17


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-18

Jako materiały do ​​szafek narożnych z drzwiami na zawiasach lub przedziałami z reguły stosuje się płyty MDF lub płyty wiórowe, które od dawna stanowią jedną z najbardziej niezawodnych i solidnych płyt do produkcji mebli. A co najważniejsze, są przyjazne dla środowiska, co pozwala przechowywać ubrania w takich szafach i nie bać się o swoje zdrowie. Takie szafy nie są zbyt drogie.

Znacznie droższe są wahadłowe szafki z drewnianej tablicy. Takie meble są praktyczne i nadają wnętrzom ekskluzywności. Najpopularniejszym drewnem jest dąb, buk, sosna. Narożne lekkie szafki z pionowymi lusterkami wizualnie tracą swoją masę i stają się idealną opcją do klasycznej sypialni.

Jednym z najnowszych kierunków jest tworzenie plastikowych mebli imitujących drewno lub metal. Narożna szafa z takim materiałem będzie oryginalna, pozwoli stworzyć jasne, charakterystyczne wnętrze.

Kolejną nowością jest szafa wykonana ze szkła akrylowego. Szkło - materiał nie jest trwały, więc nie każdy może sobie pozwolić na zainstalowanie takiej szafki narożnej. Co najważniejsze, ten typ mebli wygląda w dużych sypialniach, a najlepiej w jasnych kolorach.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-20


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-21


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-22


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-23


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-24


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-25

Wybór garderoby to bardzo poważna sprawa, w pewnym sensie nawet twórcza. Wszystko będzie zależało od subiektywności, smaku, projektu mieszkania lub pokoju. Jeśli modne szafki nie zawsze spełniają wszystkie życzenia, a budżet jest również ograniczony, najlepiej jest kupić dużą szafę narożną w sypialni w klasycznej konfiguracji. Jak wiecie, klasyczny w modzie zawsze będzie. Wskazane jest, aby kupić światło szafy, z lusterkami, ponieważ wizualnie rozszerza „horyzonty”.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-27


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-28


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-29


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-31


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-32


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-33

Szafki narożne z reguły nie są zaprojektowane do przemieszczania się, więc przed zakupem należy dokładnie określić, gdzie będzie szafka. Dopiero po określeniu miejsca możliwe będzie określenie rozmiaru i projektu; będzie jasna lub ciemna i może być zabarwiona; będą miały drzwi na zawiasach lub przedziały.

Szafa narożna w sypialni umożliwia znaczną oszczędność miejsca we wnętrzu dzięki specjalnej konstrukcji drzwi. Szafa z drzwiami na zawiasach jest bardziej odpowiednia dla dużych sypialni.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-34


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-35


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-36


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-37


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-38

Niezależnie od konfiguracji, szafki narożne są trójkątne, trapezowe, ukośne i promieniowe (drzwi takich modeli są zakrzywione).

 • Szafy w kształcie trójkąta reprezentują mini garderobę i są bardzo przestronne. Nie wygodne, ponieważ nie zajmują całej przestrzeni ściany, ale tylko jej część. Zatem obszar użytkowy tego rodzaju mebli nie jest wystarczająco duży, zwłaszcza jeśli drzwi takiej szafy są na zawiasach;
 • Szafy trapezowe różnią się od trójkątnych tym, że nie mają ostrych narożników. Ponieważ zasady są podzielone na trzy części: środkową i dwie strony. Ta modyfikacja oszczędza miejsce w pokoju;
 • Modele narożne szafek ukośnych lub w kształcie litery L są uważane za najkorzystniejszą opcję, niezależnie od wielkości sypialni. Duża szafa z lustrzanymi drzwiami na zawiasach z pewnością pasuje do każdego wnętrza. Jasne drzwi nadają szafie lekkości i nieważkości.
 • Najbardziej niezwykłym kształtem szafki narożnej jest promień. Drzwi takiej szafy są na zawiasach i mają kształt fali, mogą być wklęsłe lub zakrzywione. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy preferują ekskluzywny design i podążają za modą.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-39


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-40


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-41


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-42


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-43

Jak najlepiej umieścić szafkę narożną w sypialni?

Główna lokalizacja szafek narożnych znajduje się oczywiście wzdłuż ścian. Nowoczesna aranżacja wnętrza pozwala na umieszczenie go na środku pokoju, ale lepiej w dawny sposób - i więcej przestrzeni, i jakoś znajomo. Oczywiście, jeśli w mieszkaniu jest jedno pomieszczenie, to za pomocą szafy można je podzielić na obszary sypialne i dla gości, ale ta opcja jest dobra tylko dla mieszkań o indywidualnym planowaniu. W każdym przypadku prawidłowe rozmieszczenie mebli powinno być racjonalne, z największym pokryciem powierzchni użytkowej.

Możliwości projektowania sypialni są liczne. Każdy może wybrać dla siebie najkorzystniejszy. Jak wspomniano wcześniej, jeśli jest tylko jeden pokój, ale chcesz zrobić dwa, najlepszym wyjściem jest podział na strefy. Obszar sypialni może być przydzielony przez boczną ścianę narożnej szafki. Aby powiększyć przestrzeń, najlepiej używać lekkich mebli z wkładkami lustrzanymi.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-44


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-45


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-47


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-48

Paleta kolorów szafek narożnych

Projekt i paleta kolorów są ze sobą ściśle powiązane. Jak lepiej określić kolor szafki narożnej?

 • Aby szafka narożna mogła być harmonijnie zapisana do wnętrza, pierwszym krokiem jest rozpoczęcie od barwienia innych mebli.
 • Dobre rozwiązanie projektowe może być kontrastem. Ciemna szafa z jasną tapetą, jak lekka szafa z ciemnymi, będzie wyglądać elegancko i stylowo.
 • Kreatywni ludzie często wybierają jasne, bogate odcienie mebli, łącząc je z nowoczesnymi wzorami.
 • W małych pomieszczeniach lepiej zwrócić uwagę na jasne odcienie mebli. Biały kolor będzie wyglądał dobrze. Stworzy poczucie świeżości, lekkości i przestronności.


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-49


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-50


uglovoj-shkaf-v-interere-spalni-51-foto-51

Obejrzyj film: 4 You by VOX - szafa 4-drzwiowa (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send