Wbudowane łóżko we wnętrzu sypialni, mechanizm i cechy konstrukcyjne, projekt i modele - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wbudowane łóżko w sypialni (15 zdjęć): wnętrze i wystrój pokoju

Wydaje się, że współczesny świat jest już tak pełen nowości, że nie można wymyślić niczego nowego ani wymyślić. Ale wciąż jesteśmy zdumieni i zachwyceni różnymi innowacjami z różnych branż: od nauki po przemysł meblarski. Cały czas starają się ułatwić nam życie i urozmaicić je za pomocą ciekawych i wcześniej niewidocznych pomysłów. Jednym z tych nowych produktów jest łóżko wbudowane, takie meble są doskonałym przykładem kompaktowości, praktyczności i wygody w każdym pomieszczeniu.

Każda osoba docenia jego marzenie. A jakość snu zależy bezpośrednio od naszego komfortu. Wbudowane łóżka lub rozkładane sofy ze specjalnym mechanizmem zapewniają nam komfort i pełen zdrowy sen, meble te są wyjątkowe i wygodne. I mimo, że został wynaleziony w pierwszej dekadzie XX wieku w Ameryce, transformatory zaczęły zyskiwać na popularności dopiero teraz - w czasach, gdy każdy metr kwadratowy ma swoją wartość. W końcu, planując projekt swojego pokoju, chcesz zaoszczędzić jak najwięcej wolnego miejsca.

Kto powinien zdecydować się na zakup wbudowanego łóżka

Wbudowane łóżko z mechanizmem podnoszącym jest bardzo wygodne i wygodne dla marzeń. Jest to idealne rozwiązanie w takich przypadkach:

 • ci, którzy mieszkają w jednopokojowym mieszkaniu. Lub po prostu dla ludzi, którzy mają mało miejsca w domu. W tym przypadku nabycie wbudowanego łóżka będzie najbardziej udaną i mądrą decyzją w planowaniu projektu pokoju;
 • Proponuje się również, aby otrzymać podwójne łóżko lub sofę dla pary. Pomoże to nowożeńcom zaoszczędzić dość dużą ilość pieniędzy, pozostawiając ich do podróży i innych przyjemnych chwil;
 • Rodziny, które mają dzieci, zaleca się również zakup transformatora do łóżka. Te meble będą idealnie pasować do każdego pokoju dziecięcego. Dla tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko, znajduje się łóżko piętrowe. A najbardziej zróżnicowany projekt takich mebli zadowoli nawet najbardziej kapryśnych rodziców.Jakie jest bezpieczeństwo łóżek z mechanizmem składania

Bardzo często ludzie sceptycznie podchodzą do nowych produktów. Nie ufają nowym rzeczom i wynalazkom. Ale w przypadku łóżek transformatorowych nie należy się wahać i wahać, ponieważ zapewniają one jakość i niezawodność na 100%. Łóżka transformatorowe są konstrukcjami, które można przekształcić w szafę, sofę, stół i inne meble poprzez specjalny mechanizm. Aby je stworzyć, stosuje się naturalne drewno (najczęściej stosowane materiały to dąb, jesion, sosna) lub płyta wiórowa, ponieważ ich zadaniem jest nie tylko pełnienie funkcji łóżka do spania, ale także szafki, gabinetu, a nawet biblioteki. Takie drewniane konstrukcje w postaci przedziału mogą przetrwać wiele lat bez konieczności naprawy. Łóżka mają również drewniane lub plastikowe kraty pod materacem, dla maksymalnej wytrzymałości używają metalowych ram i wkładek.Jakie są zalety łóżek transformatorowych?

Po pierwsze, meble te są bardzo ekonomiczne i wygodne. Zajmuje bardzo mało miejsca, na przykład łóżko piętrowe. Wielofunkcyjność takich łóżek pozwala spędzić znacznie mniej energii i czasu. Jeśli wcześniej marnowałeś czas na rozkładanie i robienie łóżka, teraz, za pomocą specjalnych pasków, będziesz mógł bezpiecznie przymocować łóżko i, jeśli to konieczne, lekkim ruchem ręki, ukryj go w specjalnym dziale.

Po drugie, jest to spektakularne rozwiązanie w projektowaniu sypialni. To łóżko nada Twojemu pokojowi nowości, specjalnego stylu i różnorodności. Przecież w ciągu dnia twoje łóżko do spania zmieni się w stylową szafę, która może być pięknie udekorowana według twojego gustu. Może stać się wygodną i funkcjonalną sofą, pasuje do wystroju pokoju.

Po trzecie, czyszczenie na mokro pokoju stanie się znacznie łatwiejsze. Przecież wszyscy wiedzą, jak trudno jest dokładnie oczyścić łóżko. Z takimi transformatorami teraz nie będzie problemu.

Po czwarte, rozmieszczenie łóżka zapewnia racjonalny rozkład przestrzeni. Każde łóżko wbudowane w szafę jest wyposażone w mnóstwo półek i przegródek, w których można umieścić wiele rzeczy i elementów dekoracyjnych. To znacząco zmieni twój pokój, sprawi, że jego wnętrze będzie bardzo słodkie.

Składane typy łóżek

W sprzedaży jest wiele rodzajów łóżek z mechanizmem składanym i podnoszącym, modele piętrowe do różnych pomieszczeń. Wśród najczęstszych można kupić takie meble do sypialni lub do przedszkola:

 • Stolik nocny - idealne rozwiązanie do wnętrza pokoju dla ucznia lub studenta. Może zapewnić wygodne i kompaktowe miejsce pracy;
 • Szafa z wbudowanym łóżkiem jest jednym z najczęstszych typów takich transformatorów. Idealne do sypialni, zwłaszcza par. Dobrze pasuje do przestrzeni salonu, jeśli mieszkanie nie jest salonem. Dostępne są modele 3 w 1: szafa-kanapa-łóżko, po złożeniu masz sofę przymocowaną do szafy;
 • rozkładana sofa to kolejna opcja, która idealnie pasuje do wnętrza salonu w przytulnym domu;
 • łóżko typu otomana - do mieszkań z niewystarczającą ilością miejsca. W formie składanej jest to zwykłe łóżko jednoosobowe, aw zmontowanym wygląda jak zwykła otomana;
 • Łóżka piętrowe dla dzieci - idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają kilka ulubionych dzieci, ale nie ma wystarczającej ilości miejsca w mieszkaniu. Takie projekty łączą zarówno komodę, jak i łóżko dla dzieci z mechanizmem wahadłowym. Łóżko piętrowe może przekształcić się w stylową sofę - stanie się atrakcją w Twoim wnętrzu.Wygodne i nowoczesne łóżka do domu

Mistrzostwa wśród różnych modeli zostały wykonane przez składane łóżko, wbudowane w obudowę. Jest uważany za najbardziej udany sposób na zaoszczędzenie miejsca. Składane łóżko może być pojedyncze i podwójne. Pierwszy wznosi się do ściany na szerokość, a drugi - podwójnej wysokości. Łatwo zamienia się w szafę lub komorę o głębokości 30-45 cm Bardzo często łóżko do podnoszenia jest wyposażone w materac ortopedyczny, który jest niezbędny dla wielu osób z ich mobilnością i siedzącym trybem życia.

Istnieje wiele modeli transformatorów, które są wyświetlane zarówno pionowo, jak i poziomo. Mogą to być łóżka składane lub rozkładane. Wszystko zależy od wybranego modelu. Każda opcja będzie wyglądać nietypowo, czy to prosta szafa, czy komoda. Oprócz rzeczy może mieć półkę na książki lub dział zabawek dla dzieci. Szafa z reguły ma dwa razy większe łóżko niż łóżko. Ta konstrukcja do podnoszenia jest otwierana za pomocą specjalnych uchwytów lub nogi na zawiasach, która jednocześnie służy jako podparcie dla łóżka. Pościel nie jest nigdzie usuwana - jak wspomniano powyżej, jest po prostu zapinana za pomocą specjalnych pasków i ukrywa się wewnątrz z materacem.

Ściana z takim łóżkiem nie wygląda zbyt masywnie, ponieważ rozmiar składanego łóżka nie jest zbyt ogólny: szerokość wynosi od 0,9 do 1,6 m. Łóżko podnoszące jest niezwykle wygodną innowacją, wprowadzoną w życie i przynoszącą ludziom dużo wygody i praktyczności. Ten typ transformatora jest nie tylko wizualnie, ale faktycznie zwiększa przestrzeń w sypialni.

Producenci wbudowanych łóżek oferują dwa rodzaje sprzedaży: pionową i poziomą. Pierwsze wyglądają jak zwykła szafa lub coupe z rozkładanym łóżkiem z materacem ortopedycznym. Po złożeniu poziome łóżko przypomina komodę, w której można umieścić telewizor lub inne elementy wnętrza.

Wybierz odpowiednie łóżko do sypialni

Jedna z najlepszych opcji łóżek dla dorosłych i dzieci - projekty, które mają tendencję do zajmowania pozycji pionowej. Nie musisz dokładać szczególnych starań, aby je położyć lub złożyć. Do głównych opcji mechanizmów należą:

 • mechaniczne - takie łóżka przypominają półki w przedziale pociągu;
 • mechanizm sprężynowy - są trwałe i łatwe w obsłudze, łatwo ulegają nawet dziecku;
 • mechanizm z amortyzatorem gazowym - łóżko rozkłada się i składa łatwo i płynnie, ponieważ wszystkie ruchy są zmiękczane przez amortyzator.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar łóżka, które zależy od tego, za kogo je kupisz - dla osoby dorosłej lub dziecka. Zwróć uwagę na łóżka piętrowe, można je zainstalować w pokoju dziecięcym, zwłaszcza, że ​​przydadzą się, gdy dzieci wyrosną z kołyski i będą potrzebować niezależnego łóżka.

Starannie wybierz łóżko, które pasuje do Ciebie pod każdym względem. Zwróć uwagę na producenta i cenę produktu.