Wbudowane łóżko we wnętrzu sypialni, mechanizm i cechy konstrukcyjne, projekt i modele - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wbudowane łóżko w sypialni (15 zdjęć): wnętrze i wystrój pokoju

Pin
Send
Share
Send
Send


Wydaje się, że współczesny świat jest już tak pełen nowości, że nie można wymyślić niczego nowego ani wymyślić. Ale wciąż jesteśmy zdumieni i zachwyceni różnymi innowacjami z różnych branż: od nauki po przemysł meblarski. Cały czas starają się ułatwić nam życie i urozmaicić je za pomocą ciekawych i wcześniej niewidocznych pomysłów. Jednym z tych nowych produktów jest łóżko wbudowane, takie meble są doskonałym przykładem kompaktowości, praktyczności i wygody w każdym pomieszczeniu.

Wbudowane łóżko z mechanizmem podnoszącym jest bardzo wygodne i wygodne dla marzeń. Jest to idealne rozwiązanie w takich przypadkach:

 • ci, którzy mieszkają w jednopokojowym mieszkaniu. Lub po prostu dla ludzi, którzy mają mało miejsca w domu. W tym przypadku nabycie wbudowanego łóżka będzie najbardziej udaną i mądrą decyzją w planowaniu projektu pokoju;
 • Proponuje się również, aby otrzymać podwójne łóżko lub sofę dla pary. Pomoże to nowożeńcom zaoszczędzić dość dużą ilość pieniędzy, pozostawiając ich do podróży i innych przyjemnych chwil;
 • Rodziny, które mają dzieci, zaleca się również zakup transformatora do łóżka. Te meble będą idealnie pasować do każdego pokoju dziecięcego. Dla tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko, znajduje się łóżko piętrowe. A najbardziej zróżnicowany projekt takich mebli zadowoli nawet najbardziej kapryśnych rodziców.


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-2


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-3

Jakie jest bezpieczeństwo łóżek z mechanizmem składania

Bardzo często ludzie sceptycznie podchodzą do nowych produktów. Nie ufają nowym rzeczom i wynalazkom. Ale w przypadku łóżek transformatorowych nie należy się wahać i wahać, ponieważ zapewniają one jakość i niezawodność na 100%. Łóżka transformatorowe są konstrukcjami, które można przekształcić w szafę, sofę, stół i inne meble poprzez specjalny mechanizm. Aby je stworzyć, stosuje się naturalne drewno (najczęściej stosowane materiały to dąb, jesion, sosna) lub płyta wiórowa, ponieważ ich zadaniem jest nie tylko pełnienie funkcji łóżka do spania, ale także szafki, gabinetu, a nawet biblioteki. Takie drewniane konstrukcje w postaci przedziału mogą przetrwać wiele lat bez konieczności naprawy. Łóżka mają również drewniane lub plastikowe kraty pod materacem, dla maksymalnej wytrzymałości używają metalowych ram i wkładek.


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-4


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-5

Jakie są zalety łóżek transformatorowych?

Po pierwsze, meble te są bardzo ekonomiczne i wygodne. Zajmuje bardzo mało miejsca, na przykład łóżko piętrowe. Wielofunkcyjność takich łóżek pozwala spędzić znacznie mniej energii i czasu. Jeśli wcześniej marnowałeś czas na rozkładanie i robienie łóżka, teraz, za pomocą specjalnych pasków, będziesz mógł bezpiecznie przymocować łóżko i, jeśli to konieczne, lekkim ruchem ręki, ukryj go w specjalnym dziale.

Po drugie, jest to spektakularne rozwiązanie w projektowaniu sypialni. To łóżko nada Twojemu pokojowi nowości, specjalnego stylu i różnorodności. Przecież w ciągu dnia twoje łóżko do spania zmieni się w stylową szafę, która może być pięknie udekorowana według twojego gustu. Może stać się wygodną i funkcjonalną sofą, pasuje do wystroju pokoju.

W sprzedaży jest wiele rodzajów łóżek z mechanizmem składanym i podnoszącym, modele piętrowe do różnych pomieszczeń. Wśród najczęstszych można kupić takie meble do sypialni lub do przedszkola:

 • Stolik nocny - idealne rozwiązanie do wnętrza pokoju dla ucznia lub studenta. Może zapewnić wygodne i kompaktowe miejsce pracy;
 • Szafa z wbudowanym łóżkiem jest jednym z najczęstszych typów takich transformatorów. Idealne do sypialni, zwłaszcza par. Dobrze pasuje do przestrzeni salonu, jeśli mieszkanie nie jest salonem. Dostępne są modele 3 w 1: szafa-kanapa-łóżko, po złożeniu masz sofę przymocowaną do szafy;
 • rozkładana sofa to kolejna opcja, która idealnie pasuje do wnętrza salonu w przytulnym domu;
 • łóżko typu otomana - do mieszkań z niewystarczającą ilością miejsca. W formie składanej jest to zwykłe łóżko jednoosobowe, aw zmontowanym wygląda jak zwykła otomana;
 • Łóżka piętrowe dla dzieci - idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają kilka ulubionych dzieci, ale nie ma wystarczającej ilości miejsca w mieszkaniu. Takie projekty łączą zarówno komodę, jak i łóżko dla dzieci z mechanizmem wahadłowym. Łóżko piętrowe może przekształcić się w stylową sofę - stanie się atrakcją w Twoim wnętrzu.


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-8


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-9

Wygodne i nowoczesne łóżka do domu

Mistrzostwa wśród różnych modeli zostały wykonane przez składane łóżko, wbudowane w obudowę. Jest uważany za najbardziej udany sposób na zaoszczędzenie miejsca. Składane łóżko może być pojedyncze i podwójne. Pierwszy wznosi się do ściany na szerokość, a drugi - podwójnej wysokości. Łatwo zamienia się w szafę lub komorę o głębokości 30-45 cm Bardzo często łóżko do podnoszenia jest wyposażone w materac ortopedyczny, który jest niezbędny dla wielu osób z ich mobilnością i siedzącym trybem życia.

Jedna z najlepszych opcji łóżek dla dorosłych i dzieci - projekty, które mają tendencję do zajmowania pozycji pionowej. Nie musisz dokładać szczególnych starań, aby je położyć lub złożyć. Do głównych opcji mechanizmów należą:

 • mechaniczne - takie łóżka przypominają półki w przedziale pociągu;
 • mechanizm sprężynowy - są trwałe i łatwe w obsłudze, łatwo ulegają nawet dziecku;
 • mechanizm z amortyzatorem gazowym - łóżko rozkłada się i składa łatwo i płynnie, ponieważ wszystkie ruchy są zmiękczane przez amortyzator.


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-13


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati.png">


vstroennaya-krovat-v-spalne-15-foto-interer-i-dizajn-komnati-2.png">

Pin
Send
Share
Send
Send