Projektowanie zasłon dla przedszkola, piękne nowoczesne pomysły na projekt systemu Windows - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Zasłony w przedszkolu (130 zdjęć): lekkie opcje projektowe

Pokój dziecięcy to najbardziej komfortowe, jasne, ciepłe pomieszczenie w domu, pełne miłości dorosłych i niestrudzonej wyobraźni mieszkańców. Jest to łatwe i trudne do wyposażenia w tym samym czasie - aby stworzyć stylowe wnętrze, które nie stoi w sprzeczności z ogólnym tłem mieszkania lub domu, wiekiem i płcią dziecka, jego preferencjami. Bardzo ważnym elementem pokoju jest okno, a jego jasnym akcentem są zasłony do pokoju dziecięcego.Dzieci szybko dorastają, ich preferencje, upodobania, zmiany mody. Zasłony przyjmują obciążenie wielofunkcyjne. Nie tylko chronią przedszkole przed promieniami światła dziennego, zacieniają pokój, tworzą zmierzch w nocy, ale także chronią przed ciekawskimi oczami, dekorują wnętrze, zaszczepiają poczucie harmonii. Dlatego bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad szczegółami projektowania zasłon dla przedszkola.

Trendy mody w stylu francuskiego secesyjnego, chebbi-chic, rokokowego, asymetrycznego płótna tworzą oryginalną konceptualną koncepcję, która przekształca przestrzeń osobistą w miarę starzenia się dziecka.Niektóre zasady wyboru zasłon

 1. Z reguły na otworze okiennym znajdują się gęste nieprzezroczyste zasłony i prześwitujące zasłony z tiulu, organzy.
 2. Ciężkie, drogie tkaniny na zasłony nie są pożądane. Zbierają dużo kurzu. Stawanie się ukrytym ekranem może zostać uszkodzone lub poplamione.
 3. Akcesoria okienne - karnisze, haki muszą być niezawodne, aby nie stwarzać zagrożenia dla ciała dziecka.
 4. Cienkie zasłony dzienne przezroczyste, jasne kolory mają na celu stworzenie pozytywnego klimatu w pomieszczeniu, łatwe do usunięcia, rozsuń.
 5. W słonecznym pokoju odpowiednie są lekkie rolety lub rolety rzymskie.
 6. Najlepszą opcją wyboru tkaniny według tekstury jest naturalny len, bawełna.

Świetnie jest, jeśli z założenia harmonijnie pasują do otoczenia, tworząc pełny obraz ogólnego stylu z kolorem i wzorem.

Tkaniny powinny być wybrane z włókien naturalnych - oddychających, łatwych do prania, żelaznych.


Zasłony w przedszkolu dla chłopca

Tradycyjnie wychowujemy chłopców i dziewczynki inaczej. Niektórzy chcą zobaczyć mocnych, odważnych o silnym charakterze, inni - łagodne, nieco niegrzeczne hostessy o wyrafinowanym smaku.

Konstrukcja zasłon do pokoju dziecięcego chłopca składa się z draperii z surowej rzymskiej lub londyńskiej zasłony, wzmocnionej solidnymi mechanizmami, panelu z grubej chińskiej tkaniny, umieszczonego dokładnie zgodnie z rozmiarem otworu okna. W ciągu dnia wznoszą się ku górze, a nocą całkowicie blokują dostęp światła.

Wybór zasłon w sypialni chłopca zależy od wieku, charakteru, zainteresowań dziecka, nastolatka. Portieres prawdopodobnie będą kremowe, zielone lub niebiesko-niebieskie, zasłony - żółte.

Rysunki na nich z nutką tajemnicy lub ekspresji - rozgwieżdżone niebo, rakiety, UFO, samochody Formuły 1. Będą działki z rycerzami, wojownikami, postaciami z kreskówek.

Wielkie możliwości pojawiły się w ostatnich latach w związku z wykorzystaniem metod drukowania na produktach w trybie 3D, który umożliwia wizualizację trójwymiarowych rysunków.


Zasłony do sypialni dziewczynki

Pokoje dziecięce dla noworodków dziewcząt i chłopców nie różnią się zbytnio - tylko odcienie różu i niebieskiego. Ogólne zasady wpisują się w harmonijne połączenie dekoracji okien z wnętrzem całego pokoju i pokoju dziecinnego, preferencjami rodziców, niezawodną ochroną przed przeciągami i przenikaniem ciekawskich spojrzeń. W miarę jak dziewczyna dorasta i dorasta, jej własne zainteresowanie przejawia się w aranżacji przestrzeni osobistej. A dorośli tylko delikatnie mają estetyczny wpływ na kształtowanie osobowości przyszłej kobiety.


Trudno jest określić kryteria właściwego wyboru dla wszystkich. Ale kilka wskazówek jest trafnych.

 1. Najbardziej bezpieczny jest klasyczny styl zasłon wykonanych z materiału o dowolnej fakturze i różnych kolorach. Gotowe zasłony można łatwo znaleźć ze wszystkimi akcesoriami - kokardkami, oczkami, podwiązkami, frędzlami, sznurkami.
 2. Styl jest taki sam, ale nastoletnie dziewczęta o kreatywnym nastawieniu mogą szyć duże, lekkie kieszenie dużych plam na zasłonach i umieszczać w nich swoje ulubione zabawki, ubrania dla lalek, szczotki do włosów i dziewczęce tajemnice.
 3. Ciekawie jest widzieć zasłony w przeciwieństwie do koloru i faktury tkaniny, które są połączone z dominującym kolorem mebli, gładkim przejściem odcieni i połączeniem z kolorem baldachimu nad łóżkiem dla dzieci.
Rzymskie zasłony w przedszkolu - to stylowe

Stosunkowo nowym trendem w dekorowaniu okien są rolety rzymskie. Chociaż wiele niezwykłych, ale ma niezaprzeczalne zalety:

 • szeroki zakres parametrów długości i szerokości;
 • możliwość manipulowania wysokością zatopionej części płótna;
 • przytłumione oświetlenie, nieszkodliwe dla oczu dziecka;
 • prosta instalacja i demontaż;
 • wygoda dzielenia pokoju z balkonem.

Wszystko razem sprawia, że ​​łatwo zmienić otoczenie pokoju, jego oświetlenie, styl i nastrój mieszkańców. Spróbuj połączyć jasnoróżowe rolety rzymskie z kontrastowym pistacjowym lub liliowym tiulem, okno w przedszkolu „zagra”.


Wybór rolet

Od czasu powszechnego stosowania opakowań szklanych zainteresowanie konsumentów roletami zaczęło rosnąć nie tylko w kuchni i salonie, ale także w sypialni dla dzieci.

Korzyści:

 • Funkcjonalność jest trudna do wybarwienia i łatwa do prania. Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję zasłon z impregnatami odpornymi na zabrudzenia.
 • Bezpieczeństwo - kupując, warto przyjrzeć się certyfikatom jakości znanych producentów, aby nie ryzykować zdrowia niemowląt.
 • Łatwość zarządzania - pozwól dziecku samemu poradzić sobie z tym ekscytującym biznesem.

Rolety nie są kupowane na całe życie. Wraz z wiekiem zdjęcia zmieniają się - początkowo miękkie półtony, potem odbitki na hobby, a później - ciszej, neutralne kolory, aby zwiększyć równowagę psychologiczną nastolatka.Wskazówki:

 • Aby umieścić na plastikowych oknach, upewnij się, że podczas otwierania ich zasłony nie będą przeszkadzać skrzydłu.
 • Najwygodniej jest wzmocnić rolki na szerokość skrzydła osobno.
 • Następnie szeroki parapet stanie się dodatkowym miejscem na stół komputerowy lub półkę na zabawki lub książki.
 • Nastolatki będą cieszyć się automatycznymi roletami z pilotem.


Żaluzje w przedszkolu

Ponad 20 lat w domach, mieszkaniach, biurach, instytucjach i centrach handlowych to popularne żaluzje pionowe, poziome, rolowane, ochronne. Dotarli do pokoju dziecięcego. Teraz producenci oferują bogaty asortyment jasnych, lekkich rolet fotograficznych, plis, które można ocenić, przeglądając katalogi na stronach internetowych producentów i firm sprzedających produkty.

Wystarczy dokonać wyboru, zadzwonić do mierniczego, skorzystać z kalkulatora na stronie i złożyć aplikację dla określonych kontaktów.

Obejrzyj film: Piękne mieszkanie w Słupsku po kapitalnym remoncie urządzone w stylu Hapntons (Listopad 2019).

Загрузка...