Fioletowa sypialnia, wnętrze, wystrój i udane kombinacje kolorów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Fioletowa sypialnia (18 zdjęć): udane projekty wnętrz

Fiolet można przypisać klasycznemu kolorowi, ale nie jest on często używany do dekoracji wnętrz. Chociaż ma wiele odcieni, ale wszystkie jego odcienie są raczej ciemne i nasycone. Nastąpiło to przez połączenie ognistej czerwieni i lodowatego błękitu. Dlatego fioletowy jest dość trudny do wejścia do wnętrza, ponieważ nie każdy będzie psychicznie komfortowy w środowisku o tak kontrowersyjnym kolorze. Ale odpowiednia kombinacja daje prawdziwą sensację! Pokój jest całkowicie odmieniony i staje się wyrafinowany, spektakularny, pociągający.

Wszystkie kolory fioletowej palety były często używane przez arystokrację, aby podkreślić ich szlachetność. Kolor był bardzo rzadki i kosztowny z powodu drogiego barwnika, który daje fioletowe odcienie. Te dźwięki były znakiem rozpoznawczym tylko rodzin królewskich, na które nikt inny nie mógł sobie pozwolić. Być może ten związek z fioletem w jakiś sposób pozostał w naszej podświadomości, a każdy element fioletowego koloru natychmiast wygląda na bogatszy.

Wyłączność fioletowego charakteru

Aby zdecydować się na użycie tak złożonego tonu we wnętrzu, musisz znać jego funkcje:

  • Wizualnie ten cień usuwa przestrzeń, mimo że jest dość ciemny. Jednak niepożądane jest używanie go w małych pomieszczeniach.
  • Wszystkie kolory tego widma wizualnie zmniejszają głośność, czyniąc każdą powierzchnię bardziej elegancką. Jest to kolor ważący, który również należy wziąć pod uwagę.
  • Temperatura odnosi się do zimnych nasyconych kolorów, więc pożądane jest łączenie z zimnymi, ale nienasyconymi farbami. Można to również przypisać kolorom zaciemnienia. Aby pokój nie wyglądał ponuro, użyj rozjaśniających odcieni.
  • Ten schemat kolorów nie odnosi się do odcieni, które zachęcają do działania, a raczej do spokoju i relaksu z niewielką koncentracją we wnętrzu. Psychologicznie powoduje uczucie tajemnicy, ukrytego podniecenia, nostalgicznego nastroju. Jednocześnie pobudza wyobraźnię i szósty zmysł, wyzwala kreatywne impulsy, ale w żaden sposób nie przyczynia się do logicznej i racjonalnej analizy.
  • Ze względu na swój wpływ psychologiczny, nie nadaje się do zaprojektowania gabinetu, ale idealnie nadaje się do sypialni, salonów i pokoi do wypoczynku. W sypialni ten kolor łagodzi podrażnienia nagromadzone w ciągu dnia, uspokaja i poprawia jakość snu. Jednak zbyt duża obfitość może powodować depresyjne nastroje.
  • Służy do tworzenia wnętrz w stylach współczesnym, pop-artu, futuryzmu, hi-tech, wiktoriańskim.
Najbardziej udane kombinacje

Fioletowe odcienie nie są często spotykane w przyrodzie. Możesz zobaczyć ten bogaty kolor w niektórych płatkach, naturalnych kamieniach szlachetnych i minerałach oraz wśród pigmentacji mięczaków. Dlatego ważne jest, aby prawidłowo łączyć się z innymi farbami i nie powodować psychicznego odrzucenia pokoju.

Sypialnie dobrze wyglądają w monochromatycznych kolorach, gdzie łączy się wiele odcieni niebieskiego, niebieskiego, liliowego, różowego i różnych fioletowych intonacji. Taka technika pozwoli Ci stworzyć gradient na powierzchni ścian, dodać nasycenie za pomocą zasłon, bawić się cieniami na suficie i podłodze oraz wybrać poduszki o innym kolorze i rozmiarze. Sypialnia będzie grać, jak szlachetny kamień na świecie, w najbardziej niesamowitych kolorach.

Jasne i efektowne pokoje wyglądają tam, gdzie wszystko jest zbudowane na kontrastach z pomarańczowym, żółtym, a nawet czerwonym. W połączeniu z czerwienią nie należy preferować gorących tonów, ale raczej nasyconych, ale spokojnych. Ogniste kolory sprawią, że pomieszczenie stanie się nieco dramatyczne i przytłaczające, będzie bardzo trudno spędzić w nim czas. Miękkie pastelowe nuty pasują znacznie lepiej. Miękkie plastikowe kolory na ścianach, meblach i zasłonach sprawią, że wnętrze będzie cieplejsze i bardziej komfortowe.

Przestrzeń, w której fiolet i naturalne odcienie łączą brąz, szarość, biel, ochra, zieleń wygląda zaskakująco harmonijnie. Konieczna jest staranna praca z czernią, aby pokój nie stał się przytłaczający i zbyt ponury, ale użycie szarości sprawi, że sypialnia będzie niezwykle stylowa i szlachetna.

Przeplot fioletu z bielą jest bardzo wyrafinowany i świeży. Biały z powodzeniem usuwa niepotrzebny mrok i ciężkość, czyniąc pokój eleganckim. Różne odcienie: od śnieżnobiałego do kremowo-różowego. Ale niebieski i niebieski pasują do wszystkiego - od nieba, po ciemność i głębię. To samo dotyczy wszystkich zielonych odcieni. Natura sprawia, że ​​te kombinacje są bardzo naturalne i harmonijne. Że sypialnia nie jest ponura, pożądane jest, aby nie używać ciemnych kolorów fioletu i miękkich form zieleni.

Bardzo łagodzi projekt wprowadzenia koloru żółtego. Sandy opcje, musztarda, beż, kremowy będą wyglądać przyjemniej, ale cytryna będzie zbyt ostra. Najlepsze opcje to wszystkie odcienie brązu. Fioletowa sypialnia jest wspaniale uzupełniona wkładkami z naturalnego drewna, kamienia i tylko wprowadzeniem drewnianych odcieni.
Jasny akcent

Wielu ekspertów wnętrz zaleca używanie fioletu jako akcentu, a nie głównego motywu pomieszczenia. Pomoże to nie stworzyć mrocznych, melancholijnych nastrojów i przynieść niezbędną widoczność i szlachetność. Ten kolor jest drogi, bogaty. Zaleca się stosowanie go w taki sam sposób, jak w przypadku każdego kosztownego przedmiotu - z umiarem.

Jedna ściana będzie wyglądać imponująco, a nie wszystkie. Możesz dodać te dźwięki za pomocą zasłon, dywanów, poduszek, dywanów. Takie małe plamy natychmiast ożywiają nawet najbardziej nieciekawe wnętrze, nie wymagając radykalnej zmiany w całym nastroju domu. Fioletowa podłoga i sufit wyglądają leniwie, ale w pokoju pożądane jest użycie tylko jednej rzeczy: sufitu lub podłogi. Sufit może być ułożony pod zachodem słońca, a podłoga wywoła uczucie bezdennego jeziora w nocy. Fioletowo-fioletowe meble wyglądają fantastycznie! Tylko jedna sofa może radykalnie zmienić całą atmosferę, stawiając soczysty akord za jednym pociągnięciem.

Miękkie blond odcienie są bardziej popularne wśród kobiet, bardziej różowe - dla młodych dziewcząt, a bogate ciemne kolory będą odpowiadać spokojnym mężczyznom. Powszechne jest to, że tacy ludzie są zazwyczaj kreatywnymi zawodami wymagającymi harmonii i inspiracji.
Różne obrazy

Ponieważ ten schemat kolorów wszedł do użytku nie tak dawno temu, jest często używany w ekstrawaganckich stylach nowoczesności i futuryzmu. Kiedy nowoczesny jest zazwyczaj wybierany wszystko w minimalistycznym kierunku, łącząc tylko kilka kolorów. W przypadku futuryzmu takie ograniczenia nie są podejmowane, a pomieszczenie może mieć nawet przestrzeń. Dobrze nadaje się do tworzenia sypialni dla nastoletniego chłopca.

Dla fanów nietypowych wzorów często używane elementy neonowe. Taka technika jest dozwolona w projektowaniu pomieszczeń w pop-artu i kierunkach high-tech. Obszary te łączą fioletowe z kwaśnymi żółtymi i różowymi elementami. Pomieszczenie nie będzie wyglądać jak mieszkanie, ale dla hałaśliwych przyjęć nieodzowne.

Miłośnicy starożytności często dekorują swoje sypialnie w stylu wiktoriańskim. Są to zawsze ludzie kreatywności. Wśród nich są poeci, artyści, muzycy. Czasami tylko kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki. Sypialnia w tym stylu będzie dobra w starej rezydencji, w której przynajmniej kilka pokoi zostanie zaprojektowanych w ten sam sposób.
Obejrzyj film: Tapeta 16 - Steve&Golem (Grudzień 2019).

Загрузка...