Fioletowa sypialnia, wnętrze, wystrój i udane kombinacje kolorów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Fioletowa sypialnia (18 zdjęć): udane projekty wnętrz

Pin
Send
Share
Send
Send


Fiolet można przypisać klasycznemu kolorowi, ale nie jest on często używany do dekoracji wnętrz. Chociaż ma wiele odcieni, ale wszystkie jego odcienie są raczej ciemne i nasycone. Nastąpiło to przez połączenie ognistej czerwieni i lodowatego błękitu. Dlatego fioletowy jest dość trudny do wejścia do wnętrza, ponieważ nie każdy będzie psychicznie komfortowy w środowisku o tak kontrowersyjnym kolorze. Ale odpowiednia kombinacja daje prawdziwą sensację! Pokój jest całkowicie odmieniony i staje się wyrafinowany, spektakularny, pociągający.

Aby zdecydować się na użycie tak złożonego tonu we wnętrzu, musisz znać jego funkcje:

  • Wizualnie ten cień usuwa przestrzeń, mimo że jest dość ciemny. Jednak niepożądane jest używanie go w małych pomieszczeniach.
  • Wszystkie kolory tego widma wizualnie zmniejszają głośność, czyniąc każdą powierzchnię bardziej elegancką. Jest to kolor ważący, który również należy wziąć pod uwagę.
  • Temperatura odnosi się do zimnych nasyconych kolorów, więc pożądane jest łączenie z zimnymi, ale nienasyconymi farbami. Można to również przypisać kolorom zaciemnienia. Aby pokój nie wyglądał ponuro, użyj rozjaśniających odcieni.
  • Ten schemat kolorów nie odnosi się do odcieni, które zachęcają do działania, a raczej do spokoju i relaksu z niewielką koncentracją we wnętrzu. Psychologicznie powoduje uczucie tajemnicy, ukrytego podniecenia, nostalgicznego nastroju. Jednocześnie pobudza wyobraźnię i szósty zmysł, wyzwala kreatywne impulsy, ale w żaden sposób nie przyczynia się do logicznej i racjonalnej analizy.
  • Ze względu na swój wpływ psychologiczny, nie nadaje się do zaprojektowania gabinetu, ale idealnie nadaje się do sypialni, salonów i pokoi do wypoczynku. W sypialni ten kolor łagodzi podrażnienia nagromadzone w ciągu dnia, uspokaja i poprawia jakość snu. Jednak zbyt duża obfitość może powodować depresyjne nastroje.
  • Służy do tworzenia wnętrz w stylach współczesnym, pop-artu, futuryzmu, hi-tech, wiktoriańskim.


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-4


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-5


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-6

Najbardziej udane kombinacje

Fioletowe odcienie nie są często spotykane w przyrodzie. Możesz zobaczyć ten bogaty kolor w niektórych płatkach, naturalnych kamieniach szlachetnych i minerałach oraz wśród pigmentacji mięczaków. Dlatego ważne jest, aby prawidłowo łączyć się z innymi farbami i nie powodować psychicznego odrzucenia pokoju.

Sypialnie dobrze wyglądają w monochromatycznych kolorach, gdzie łączy się wiele odcieni niebieskiego, niebieskiego, liliowego, różowego i różnych fioletowych intonacji. Taka technika pozwoli Ci stworzyć gradient na powierzchni ścian, dodać nasycenie za pomocą zasłon, bawić się cieniami na suficie i podłodze oraz wybrać poduszki o innym kolorze i rozmiarze. Sypialnia będzie grać, jak szlachetny kamień na świecie, w najbardziej niesamowitych kolorach.

Jasne i efektowne pokoje wyglądają tam, gdzie wszystko jest zbudowane na kontrastach z pomarańczowym, żółtym, a nawet czerwonym. W połączeniu z czerwienią nie należy preferować gorących tonów, ale raczej nasyconych, ale spokojnych. Ogniste kolory sprawią, że pomieszczenie stanie się nieco dramatyczne i przytłaczające, będzie bardzo trudno spędzić w nim czas. Miękkie pastelowe nuty pasują znacznie lepiej. Miękkie plastikowe kolory na ścianach, meblach i zasłonach sprawią, że wnętrze będzie cieplejsze i bardziej komfortowe.


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-8


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-9


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-10

Jasny akcent

Wielu ekspertów wnętrz zaleca używanie fioletu jako akcentu, a nie głównego motywu pomieszczenia. Pomoże to nie stworzyć mrocznych, melancholijnych nastrojów i przynieść niezbędną widoczność i szlachetność. Ten kolor jest drogi, bogaty. Zaleca się stosowanie go w taki sam sposób, jak w przypadku każdego kosztownego przedmiotu - z umiarem.


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-12


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-13


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-14

Różne obrazy

Ponieważ ten schemat kolorów wszedł do użytku nie tak dawno temu, jest często używany w ekstrawaganckich stylach nowoczesności i futuryzmu. Kiedy nowoczesny jest zazwyczaj wybierany wszystko w minimalistycznym kierunku, łącząc tylko kilka kolorów. W przypadku futuryzmu takie ograniczenia nie są podejmowane, a pomieszczenie może mieć nawet przestrzeń. Dobrze nadaje się do tworzenia sypialni dla nastoletniego chłopca.

Dla fanów nietypowych wzorów często używane elementy neonowe. Taka technika jest dozwolona w projektowaniu pomieszczeń w pop-artu i kierunkach high-tech. Obszary te łączą fioletowe z kwaśnymi żółtymi i różowymi elementami. Pomieszczenie nie będzie wyglądać jak mieszkanie, ale dla hałaśliwych przyjęć nieodzowne.

Miłośnicy starożytności często dekorują swoje sypialnie w stylu wiktoriańskim. Są to zawsze ludzie kreatywności. Wśród nich są poeci, artyści, muzycy. Czasami tylko kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki. Sypialnia w tym stylu będzie dobra w starej rezydencji, w której przynajmniej kilka pokoi zostanie zaprojektowanych w ten sam sposób.


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-16


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera-17


fioletovaya-spalnya-18-foto-udachnie-dizajni-interera.jpeg">

Obejrzyj film: Tapeta 16 - Steve&Golem (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send