Niebieski kolor we wnętrzu salonu, kuchni, łazienki lub sypialni, nowoczesnych i klasycznych kombinacji z innymi kolorami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieski kolor w nowoczesnym lub klasycznym wnętrzu (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niebieski kolor wnętrza wygląda elegancko, świeżo i czysto. Odcienie niebieskiego często kojarzą się z zimnym pięknem, surowością i spokojem. Zdaniem psychologów odcienie niebieskiego i niebieskiego mają działanie relaksujące, łagodzą zmęczenie i stres psychiczny.

Niebieski kolor jest symbolem pokoju, relaksu, twórczej energii. Z punktu widzenia filozofii feng shui niebieski kolor nosi kobiecą zasadę i charakteryzuje się kolorem troski, wrażliwości, harmonii.

Skojarzenia spowodowane przez niebieski to spokój i cisza, objętość i przestronność, świeżość i zwiewność. Odnosi się bardziej do jasnoniebieskiej, ciepłej gamy. Ciemnoniebieskie odcienie kojarzą się z głębią i niepokojem: intrygują, ekscytują, a nawet zniechęcają. Robiąc pokój, pamiętaj o tym.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-2


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-3

Zastosowanie odcieni niebieskiego we wnętrzu

Wykorzystanie niebieskiej gamy we wnętrzu często opiera się na asocjatywności. Ten kolor przypomina morze, niebo, noc, zimne zimno. Asocjacyjne połączenie odcieni niebieskich z chłodem decyduje o wyborze tego zakresu dla pomieszczeń, które znajdują się od strony południowej. Szczególnie ten projekt nadaje się do mieszkania zlokalizowanego w gorącym regionie.

Skojarzenie błękitu z ciszą i spokojem pozwala aktywnie wykorzystać go w projektowaniu miejsc do rekreacji. Ciemne odcienie niebieskiego są często używane w sypialniach, klubach nocnych i pokojach do medytacji.

Niebieski kolor idealnie nadaje się do stworzenia projektu pokoju tematycznego. Tematy morza, gwiaździste niebo, zimy są najbardziej powszechne wśród tych, którzy wybrali niebieski. Na przykład można zainstalować sufit rozciągliwy, który wygląda jak rozgwieżdżone niebo, lub stworzyć fałszywe okna naśladujące błękitne niebo. Rozwiązanie jest prostsze - pomalować sufit niebieską farbą lub wkleić niebieską tapetę z obrazami gwiazd. Wnętrze w stylu minimalizmu z motywem zimy zapewni uczucie świeżości i lekkości. Sam pokój będzie jasny i czysty. Opcje wykorzystania niebieskiej wagi.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-4


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-5

Cechy wykorzystania niebieskiego we wnętrzu

Niebieski kolor ma wiele różnych odcieni: jasny i ciemny, ciepły i zimny.

Użyj we wnętrzu nasycony niebieski kolor powinien być ostrożny. Jeśli wymyśliłeś tę opcję, weź pod uwagę następujące funkcje:

  • Wszystkie odcienie błękitu przypominają naturalne światło, więc dozwolone jest używanie go w pomieszczeniach z południowymi oknami. Zacienione pokoje w kolorze niebieskim będą wyglądać chłodno i ponuro.
  • Użyj koloru niebieskiego we wnętrzu dozowanego, rozcieńczając go innymi odcieniami w połączeniu z nim.
  • Niebieski kolor ścian jest w stanie wizualnie powiększyć pomieszczenie i zrazić obiekty, dlatego jest popularny w projektowaniu małych pomieszczeń.
  • Niebieska gamma lepiej nie używać na całej powierzchni. Więc w małym korytarzu można pomalować sufit na niebiesko, wizualnie podniesie pokój. Inną opcją jest uczynienie jednej ściany niebieską, a przeciwległą - innego koloru i zainstalowanie na niej lustra. Ta technika pomoże zwiększyć objętość pomieszczenia.
  • Preferuj jaśniejsze i cieplejsze odcienie niebieskiego: lawenda, błękit nieba, turkus. Jasne nasycone odcienie niebieskiego zaleca się stosować w formie akcentów: zasłony, fotele, pufy, obrazy, poduszki.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-6


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-7

Połączenie niebieskiego z różnymi odcieniami

Według projektantów monochromatyczne niebieskie wnętrze będzie nieprzyjemne dla oka, dlatego zaleca się łączenie tego koloru z odcieniami innych kolorów. Eksperci radzą najpierw dowiedzieć się, z czym można połączyć niebieski kolor we wnętrzu, a następnie wybrać materiały wykończeniowe i wystrój. Tylko w ten sposób stworzysz projekt, który pozytywnie wpłynie na nastrój wszystkich lokatorów. Jakie kolory są w harmonii z niebieskim?

Klasyki morskie: niebieskie i białe

Klasyczna kombinacja niebiesko-biała zawsze wygląda korzystnie. Takie połączenie można prześledzić w całym wystroju pokoju, w dowolnych nadrukach i wzorach: diamentach i zygzakach, paskach morskich, Gzhelu, ceramice w biało-niebieskim malowaniu itp. Tematy morskie zyskały szczególną popularność. Dodaj kombinację złotych, różowych lub koralowych akcentów do połączenia niebieskiego i śnieżnobiałego, otrzymasz stylowe, spokojne i romantyczne wnętrze.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-8


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-9

Połączenie szarości i błękitu

Szaro-niebieskie wnętrze jest eleganckie i nadaje się do nowoczesnych stylów. Ten kolor lepiej wykorzystać jako tło. Jeśli chcesz zaznaczyć określoną strefę lub umieścić akcenty, wybierz inny odcień.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-10


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-11


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-12

Niebieski z pomarańczowym i żółtym - idealne rozwiązanie

Zaleca się połączenie chłodnego niebieskiego koloru we wnętrzu z ciepłymi kolorami, na przykład z żółtym i pomarańczowym. Doskonale uzupełniają niebieskie wnętrze. Jednocześnie cieplejsze odcienie błękitu najlepiej łączą się z ciepłymi odcieniami żółtego lub pomarańczowego. I zimno - z podobnymi opcjami. To połączenie stworzy nowoczesne eklektyczne wnętrze.

Symbioza ciepłych odcieni niebieskiego i żółto-pomarańczowego jest wykorzystywana w tworzeniu tropikalnych, plażowych i śródziemnomorskich wnętrz. W tym przypadku możesz użyć klasycznego niebieskiego koloru, ale jego odcienie są bardziej odpowiednie: jasnoniebieski, akwamaryn i niebiesko-zielony.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-13


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-14

Połączenie win-win: niebieski i beżowy

Piasek i beżowe kolory są doskonałymi towarzyszami niebieskich odcieni. Krem i wszystkie odcienie beżu uzupełniają niebieski kolor, dzięki czemu jest cieplejszy. Ta kombinacja jest bardzo odpowiednia w łazience i salonie.

Głęboko niebieski odcień wnętrza salonu doskonale łączy się ze złotym odcieniem. Takie pomieszczenie wygląda uroczyste, wspaniałe, uroczyste.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-17


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-18

Niebieski w połączeniu z innymi kolorami

Niebieski doskonale łączy wszystkie odcienie brązu. Kolor nieba i morza harmonizuje z odcieniami naturalnego drewna: kasztan, wiśnia, ciemny orzech, mahoń, ciemny dąb - wszystkie te naturalne odcienie wraz z niebieskim tworzą szlachetne i eleganckie wnętrze.

Psychologowie radzą używać spokojnych tonów do dekoracji sypialni, co pozwala uwolnić się od niepokojących myśli. Niebieski kolor jest idealny do sypialni, ale musi być używany ostrożnie. Stwórz klasyczne wnętrze, łącząc bogate niebieskie ściany, ciemny parkiet lub laminat z meblami z jasnego drewna.

Niebieski kolor wnętrza salonu był istotny w epoce Imperium i Art Deco. Jak dziś wykonać takie wnętrze, które uwzględniałoby wymagania nowoczesności i osobliwości wskazanych stylów?

Jest to łatwe: wystarczy dodać jeden duży niebieski obiekt do wnętrza, na przykład sofę. Uzupełnij je poduszkami i innymi niebieskimi dodatkami, które podkreślają wyrafinowanie i surowość klasycznego stylu.

Niebieski kolor zaleca się używać we wnętrzu kuchni tych, którzy chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów. Okazuje się, że odcienie błękitu zmniejszają apetyt i hamują trawienie. Nie jest jednak konieczne wypełnienie całego obszaru kuchni kolorem niebieskim. Na przykład ściany mogą być pomalowane na niebiesko, przed którymi świetnie będą wyglądać meble w odcieniach brązu. Na tle niebieskich ścian będzie dobrze wyglądać i białe meble.


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-26


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-27

Niebieski kolor w pokoju dziecięcym

W niebieskim pokoju dziecku łatwiej jest skupić uwagę podczas domowych zajęć i gier, a wieczorem, aby się dostroić. Jednak nie używaj dużo niebieskiego w przedszkolu. W dużych liczbach spowoduje to, że pomieszczenie będzie mniejsze i ciemniejsze.

Niebieski kolor to idealny wybór do tematycznej dekoracji pokoju dziecięcego. Chłopcy bardzo lubią styl morski. Dodaj jasnożółte lub piaskowe odcienie do niebieskiego lub niebieskiego i białego, a pomieszczenie stanie się cieplejsze.

Niebieski kolor wnętrza może być inny, ale nigdy zwyczajny i nudny. Spróbuj wypróbować akceptowalne kombinacje i przymierz różne style w swoim mieszkaniu. Nie bój się kardynalnych zmian: niebieski kolor we wnętrzu z odpowiednim użyciem nigdy Cię nie zawiedzie!


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-28


sinij-cvet-v-sovremennom-ili-klassicheskom-interere-29-foto-29

Obejrzyj film: Wnętrza Zewnętrza dla FFiL Śnieżka SA - niebieski kolor, inspiracje. (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send