Zasłony do dekoracji okien, kwiaty, szablony, tkaniny i inne sposoby, piękne i oryginalne pomysły - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracja okien (22 zdjęcia): piękne opcje projektowania

Pin
Send
Share
Send
Send


Okno w dowolnym pomieszczeniu domu mieszkalnego, mieszkania lub domku przestało spełniać podstawową funkcję ochrony przed światłem. Wiele metod dekoracji pozwala stworzyć jasny element wnętrza wraz z innymi. Jednocześnie dekoracja okien z zasłonami nie jest jedyną opcją, którą możesz lubić!

Zanim zaczniesz dekorować okno w określonym pokoju, konieczne jest określenie celów. A następnie wybrany wystrój przyniesie nie tylko przyjemność estetyczną z kontemplacji, ale także korzyści. Zadania są następujące:

 1. Ochrona pomieszczenia przed ekspozycją na światło ultrafioletowe poprzez ograniczenie przenikania światła do wnętrza.
 2. Tworzenie pewnego stopnia poufności.
 3. Poprawa charakterystyki izolacji akustycznej pomieszczenia.
 4. Zmniejszone straty ciepła.
 5. Element dekoracyjny, który wpływa na nastrój i własne plany.


oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-2


oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-3


oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-4


oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-5


oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-6

Pokój dzienny - indywidualne rozwiązania energetyczne, wewnętrzne, kolorystyczne. Wybierając sposób dekorowania okna w jednym z tych pomieszczeń, należy zwrócić uwagę na:

 • materiał, z którego wykonana jest rama. Okna drewniane i plastikowe można „bić” zupełnie inaczej. Na przykład w pierwszym przypadku charakterystyczne są tylko tiul, kurtyny świetlne, draperie, zasłony wykonane z naturalnych materiałów, ale druga opcja jest „akceptowana” przez łączone tkaniny, różne sposoby mocowania zasłon, żaluzji;
 • ogólny styl pomieszczenia i podstawowy kolor. Aby wybrać tekstylia, aby wyrazić pomysł za pomocą szablonu, inne elementy wystroju oznaczają znalezienie jednego środka między materiałami wykończeniowymi, meblami i pragnieniami właściciela pokoju;
 • pożądany wynik. Chcesz nadać wyrazisty akcent na oknie - wyrazić go tkaninami (i nie tylko!) W kontrastowych odcieniach, element dekoracyjny, który przyciąga uwagę. Chcesz odwrócić uwagę od okna? Udekoruj go pastelowymi tkaninami bez wzorów, haftów, lambrekinów.

 • oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-9


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-10


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-11


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-12


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-13

  Projektowanie okien innych pomieszczeń: nieskończona liczba możliwości

  Dekoracja okna w łazience, salonie, przedpokoju lub kuchni powinna zaczynać się od zrozumienia funkcjonalności pomieszczenia. Na przykład, projekt okna w salonie to przezroczyste tkaniny i tylko pastelowe odcienie, duży wzór, opcja „kawiarnia” - do środka okna lub od sufitu do podłogi w celu przyciągnięcia maksymalnego światła do małego pokoju z apartamentami, a także wizualnie poszerzenia pokoju lub wyższy.


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-16


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-17

  Balkon i loggia: nie jeden styl

  Ciekawy i oryginalny projekt wykuszowego okna (lub panoramicznego) jest wymagany tylko wtedy, gdy loggia lub balkon nie służą jako szafa, ale dopiero niedawno stały się pełnowartościowym obszarem rekreacyjnym lub aktywnym sportem lub miejscem na herbatę bankietową. W tym przypadku konstrukcja okna jest główną, jeśli nie jedyną opcją tworzenia niezbędnej energii na niewielkim obszarze, aby była żywa i jasna, ciepła i przyjazna rodzinie.

  Jeśli okna drewniane znajdują się na terenie loggii lub balkonu, jest to okazja do stworzenia wnętrza w stylu prowansalskim, eko, etno, rustykalnym. Oryginalność i naturalność stylu to okazja do ozdobienia okna nie tylko wysokiej jakości tkaninami, ale także ozdobnymi kutymi elementami lub przedmiotami ręcznie wykonanymi.

  Plastikowe okno najczęściej oznacza klasyczny odcień bieli, srebra, czekolady lub czerni. Taka realizacja jest praktyczną, funkcjonalną jakością, a więc morzem możliwości dla nowoczesnych stylów. Często plastikowe okno loggii lub balkonu otrzymuje jedyną dekorację - rolety, systemy ochrony przed słońcem jako pranie, niezawodne i łatwe w użyciu narzędzie do zmiany ilości światła dziennego w pokoju.

  Jeśli masz atrium lub panoramiczne okna - opcja w postaci rzymskich zasłon z automatyczną kontrolą będzie mile widziana. Pozostaje tylko dodanie opcji portyerny do własnego gustu - a okna balkonowe „błyszczą” nowymi kolorami. Teksturowane przezroczyste tkaniny z dużą ilością haftu, oryginalnej tekstury i faktury, znakomity wzór są dopuszczalne w panoramicznych oknach. Głównym celem takiego okna jest odkrywanie piękna krajobrazu zewnętrznego. W związku z tym projekt okna powinien podkreślać tę możliwość i nie przesłaniać wyglądu. Kapron, tiul, welon stworzą jedną kolorystykę z głównym odcieniem pokoju, akcesoria w postaci lepkich, guzików, zapięć pomogą zwrócić uwagę na szczegóły.

  Dekoracja okien będzie ekscytującym doświadczeniem, a wiele opcji jest dla Ciebie!


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna.png">


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-18


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-19


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-2.png">


  oformlenie-okon-22-foto-krasivie-varianti-dizajna-20

  Obejrzyj film: Oświetlenie LED. Oświetlenie LED sufitu. Sypialnia: aranżacja, wystrój, wyposażenie zdjęcia (Sierpień 2020).

  Загрузка...

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send