Wnętrze lustra, wykończenie i wystrój przedpokoju, kuchni, sypialni, łazienki i innych pomieszczeń - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Lustrzana ściana we wnętrzu (50 zdjęć): płytki, mozaika i inne opcje dekoracyjne

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy chce, aby ich dom był jak najbardziej komfortowy i oczywiście piękny. Nowoczesne materiały, różnorodne faktury i kolory, wiele technik projektowania i chipów pozwalają na realizację najbardziej śmiałych pomysłów w pokoju i mieszkaniu. Dlatego nie bój się ich - dzięki możliwościom technicznym, które są teraz, możesz pozwolić sobie na niemal wszystkie projekty i wykończenia. Na przykład projekt mieszkań i domów za pomocą płótna lustrzanego staje się teraz bardzo popularny. Z luster robią kompozycje, obrazy, panele, naklejki, z pomocą pomagają całe ściany - w sypialni, na korytarzu, a nawet w kuchni. W artykule rozważymy specyfikę projektu mieszkania z lustrzaną ścianą, jego cechami oraz w jakich obszarach domu ściana lustra wygląda najbardziej logicznie i pięknie.


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-2


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-3

Zastanów się, w jakiej formie lustro jest najczęściej używane przy projektowaniu lokali mieszkalnych:

 • Często spotyka się i wygląda wspaniale w każdym rodzaju dekoracji pokoju, który jest całkowicie monolitycznym jednoczęściowym panelem lustrzanym. Właściciele mieszkań o przyzwoitych rozmiarach mogą sobie pozwolić na takie dekoracyjne ściany z ciągłego lustra. W małych pomieszczeniach - nawet w sypialni, nawet na korytarzu - projekt w postaci solidnego lustrzanego panelu nie wygląda tak imponująco.
 • Odpowiednie płytki mogą ozdobić pokój, nadając mu stylowy wygląd. Prawidłowo umiejscowiona płytka sprawi, że pokój będzie bardzo interesujący i luksusowo urządzony. A jeśli zostanie użyta mozaika - solidna lub jako panel - wtedy może stworzyć dyskotekowy bar z twojej łazienki. Takie urządzenie stylistyczne z dekoracyjnymi kafelkami znajduje się w projektowaniu mieszkań stylowych i aktywnych młodzieży.
 • Dekoracyjne drzwi szafy są najczęstszym sposobem wykorzystania lustrzanego płótna w projektowaniu nowoczesnych apartamentów. Ten wystrój jest idealny dla tych, którzy nie pozwalają, aby przestrzeń domu zajmowała osobną ścianę pod lustrem. Możesz również z powodzeniem zastosować w tym przypadku tapetę lustrzaną.
 • Lustra w ramkach są również popularną metodą. To najstarsza wersja pokoju projektowego. Teraz w sprzedaży można znaleźć różne wersje luster w ramach: zarówno podłoga, jak i ściana, można kupić bez ramek. Będą świetnie wyglądać w korytarzu, sypialni i kuchni. Wszystko zależy od projektu konkretnych pomieszczeń i możliwości materiałowych. Ponadto rama może być nawet plastikowa - nowoczesne materiały mogą być bardzo stylowe w tym projekcie. Nawet lustrzana ściana w salonie w podobnym stylu będzie wyglądać świetnie.


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-5


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-6


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-7


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-8


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-9


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-10


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-11


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-12


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-13


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-14


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-15


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-16


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-17

Jak najlepiej umieścić ścianę lustra

Jeśli zdecydowałeś, że potrzebujesz ściany lustrzanej, warto znaleźć kilka zasad, które pomogą Ci wdrożyć ten projekt przy najmniejszych stratach materialnych i estetycznych:

 • Nie umieszczaj dużych mebli w pobliżu lusterka, a także dużych plastikowych konstrukcji, takich jak obrazy, instalacje. Refleksyjne, masywne i masywne meble sprawią, że Twój pokój będzie węższy wizualnie i znacznie mniejszy niż w rzeczywistości. Lepiej jest, jeśli panel lustrzany odzwierciedla wolną przestrzeń. Wtedy wizualnie wydaje się, że pokój jest dwa razy większy. Ta technika jest szczególnie pożądana w wąskim korytarzu.
 • Jeśli ściana lustra odbija źródła światła, na przykład żyrandol, kinkiet, inne lampy, sprawi, że pokój będzie bardziej komfortowy i jasny. Również ten projekt doda przestrzeni wizualnej do pomieszczenia. Ponadto, jeśli okno zostanie odbite, spowoduje to również, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne i jasne. Ale tylko jeśli okno znajduje się po prawej lub lewej stronie lustra. Jeśli jest wprost przeciwny, nie będzie takiego efektu.
 • Nie powinieneś mieć kilku paneli naprzeciwko siebie lub lustrzanej ściany naprzeciwko niektórych struktur z tymi samymi elementami - na przykład, jeśli używa się mozaiki i tapety. Takie złożone zniekształcenie może dać niepożądany efekt krzywizny przestrzeni. I czysto psychologicznie, w takim pokoju byłoby niepożądane - nawet w sypialni, nawet w korytarzu, nawet w kuchni. Mogą zacząć się nawet halucynacje, zniekształcenia percepcji i inne niekorzystne skutki.
 • Jeśli zachodzi potrzeba uzyskania pełnego przeglądu, w tym pleców (taka potrzeba ma miejsce, na przykład, w pokojach garderoby), wówczas w tym przypadku dekoracyjne lustra podłogowe należy umieścić w ramie naprzeciwko lustrzanej ściany lub szafki. Tworzenie płytki lub panelu tutaj będzie niewłaściwe.
 • Nie zaleca się wykonywania wzoru lustra w wąskim pokoju lub korytarzu. W takim przypadku można osiągnąć tylko efekt dalszego zawężenia przestrzeni.
 • Wszelkiego rodzaju elementy miażdżące solidne płótno, takie jak ramy, listwy, mozaika, tapeta wizualnie redukują i zniekształcają pokój w mieszkaniu. Dlatego konieczne jest bardzo płynne mocowanie takich plastikowych i drewnianych elementów na ścianach, w przeciwnym razie znajdziesz się w królestwie z zakrzywionymi lustrami.


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-18


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-19


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-20


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-21


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-22


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-23


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-24


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-25


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-26


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-27


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-28


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-29

Gdzie najlepiej wygląda lustrzana ściana we wnętrzu

 • Opcje luster są świetne, gdy potrzebujesz łazienki. Za pomocą poszczególnych elementów panelu lustrzanego można uzyskać silny efekt. Najlepsze we wnętrzu łazienki będzie wyglądało jak płytki pokryte delikatną patyną patyny. Daje to pokój pewien rocznik i daje efekt starożytności. Ramy tutaj są lepsze do używania plastiku - nie boją się wody i wyglądają stylowo.
 • W sypialni projekt lustra najlepiej wygląda na czele łóżka. Aby wybrać odpowiedni rozmiar lustra w tym przypadku, odsuń rozmiar łóżka. Ogromne łóżko wielkości króla całkowicie „ciągnie” i równie ogromny projekt lustra. Odwrotnie, skromne łóżko będzie dobrze wyglądać obok tego samego panelu.
 • Doskonałym wyborem do sypialni będą również pojedyncze przedmioty na czele łóżka, zdobione ramki bagietki. Co więcej, jeśli sypialnia jest w jasnych kolorach, ciemne ramki staną się stylowym wystrojem. Możesz nawet użyć plastiku do ramek, ale malowane pod drzewem.
 • W miejscach, gdzie zbierają się goście, a cała rodzina spędza czas, na przykład w salonach, kuchniach, wystrój luster należy umieścić ostrożnie. Ponieważ w takich pomieszczeniach często dochodzi do przebudzenia, chodzenia i aktywności, wówczas wiele luster może wywołać efekt topnienia, a wszyscy obecni będą mieli wzburzone oczy. Dlatego w salonie projektanci zalecają umieszczenie luster za sofami, fotelami.
 • Świetne miejsce, gdzie można użyć lustrzanej ściany - hol wejściowy. W korytarzu wiele osób rzadko zbiera się od razu, więc można użyć dowolnych luster, o dowolnych rozmiarach i kształtach - płytek o różnych kształtach, specjalnych paneli i każdego innego projektu.


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-31


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-32


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-33


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-34


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-35


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-36


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-37


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-38


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-39


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-40

Jak nie robić

Jak nie zorganizować pokoju:

 • Nie umieszczaj ciemnych, ciemnych przedmiotów, czarnych mebli itp. Na ścianach lustra, co może wzmocnić wrażenie mroku z pomieszczenia.
 • Nie powinieneś mieć ściany lustra w korytarzu naprzeciw drzwi wejściowych. Niepożądane jest również posiadanie luster, zwłaszcza dużych, naprzeciwko łóżka.

Podsumowując: bądź ostrożny podczas pracy z elementami lustrzanymi. Arkusze do powlekania są bardzo delikatne, ale dodatkowo również dość niebezpieczne. Nieostrożne obchodzenie się może spowodować bolesne i niebezpieczne obrażenia. Co najważniejsze, jeśli ściana lusterka zostanie zamontowana przez profesjonalistów. W takim przypadku gwarantowana będzie szybka i wysokiej jakości konstrukcja bez strat i nieprzyjemnych konsekwencji. To samo dotyczy korzystania z mozaiki lub specjalnej tapety.


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-41


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-42


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-43


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-44


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-45


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-46


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-47


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-48


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-49


zerkalnaya-stena-v-interere-50-foto-otdelka-plitkoj-mozaikoj-i-drugie-dekorativnie-varianti-50

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 144 Salon z kuchnią: Złoto dla zuchwałych:, aranżacje wnętrz, program (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send