Afrykańskie wnętrze mieszkania, motywy etniczne i nowoczesny wystrój pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl afrykański we wnętrzu (39 zdjęć): motywy etno i kolory

Pin
Send
Share
Send
Send


Afrykański styl nie pasuje do mody i zawsze będzie miał znaczenie przy projektowaniu pomieszczeń, ponieważ jasne wnętrze etno przyciąga wielu swoją egzotyką i oryginalnością. Kiedy projektujesz mieszkanie, ważne jest, aby mieć poczucie proporcji, ponieważ każdy detal tego projektu wygląda jasno i przyciąga wzrok.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-2

Główne cechy

Afrykański styl obejmuje cechy dekoracji wnętrz na całym „czarnym kontynencie”. Ponieważ kontynent zajmuje duży obszar, mieszka tu wiele ludów, a każdy ma własną kulturę i tradycje. Najpierw musisz wybrać kierunek, w którym chcesz urządzić dom. Być może maksymalne powtórzenie głównych cech wewnętrznej aranżacji domu lub wprowadzenie pewnych elementów etnicznych we współczesnym wystroju wnętrz.

Dom w stylu afrykańskim wygląda dynamicznie, kolorowo, kontrastowo, energicznie i oryginalnie. Jednocześnie jego główne cechy to minimalizm, szorstkie tekstury, proste kształty i prymitywny wystrój. Naturalne kolory i materiały są charakterystycznymi cechami stylu etno. Aby ozdobić mieszkanie, ważne jest, aby używać takich ozdób, jak futra naturalne i skóra, odciski drapieżnych zwierząt, drewniane maski.

Jeśli zdecydujesz się stworzyć afrykański styl we wnętrzu, możesz użyć następujących materiałów do dekoracji:

  • Istnieje masa materiałów odpowiednich do dekoracji ścian. Najważniejsze jest to, że ich faktura i kolor pasują do wnętrza etno. Na przykład można użyć tapety z drapieżnym drukiem. Inną opcją jest malowanie ścian w ciepłych odcieniach piasku i kawy. Odpowiednie są również tapety monochromatyczne beżowe. Jako akcenty można użyć granic zdobiących afrykańskie motywy, imitację malowideł jaskiniowych. Dom o monochromatycznych ścianach można ozdobić obrazami dużych łusek - w postaci sylwetek zwierząt, palm. Lakier Craqural pomoże stworzyć wizualnie popękaną powierzchnię przypominającą suchą afrykańską ziemię. Łazienka i kuchnia powinny mieć ścianę z odporną na wilgoć powłoką, więc do dekoracji lepiej jest użyć płytek z etno-nadrukiem, zmywalnych tapet winylowych;
  • dachówka może być użyta do wykończenia podłogi, imitując wygląd kamienia. Na przykład duże płytki kamionkowe. Lepiej jest położyć na systemie „ciepłą podłogę”, aby uczynić swój dom wygodniejszym. Łazienka i kuchnia powinny mieć podłogę wyłożoną kafelkami, w innych pokojach płytkę można zastąpić matową deską parkietową o szorstkiej fakturze. Jako wykładzina podłogowa możesz również użyć materiałów imitujących bambus;
  • sufit najlepiej jest pomalować na biało lub w ciepłym odcieniu. Można również utworzyć draperię z tkaniny pod sufitem lub użyć bambusowych płyt zamontowanych na listwie.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-5


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-6

Hol wejściowy

Szafa z zebrą, lwem lub słoniem doskonale wpasuje się w etniczne wnętrze nowoczesnego korytarza. Jeśli meble mają interesujący wzór etniczny, lepiej przykleić zwykłe tapety na ścianach. Aby korytarz wyglądał bardziej konserwatywnie, użyj mebli z wykończeniem bambusowym. Na jednej ze ścian powiesić obraz z afrykańskimi motywami. Do lustra użyj ramki do drukowania zwierząt. Wnętrze można uzupełnić o palmy lub inne rośliny ozdobne charakterystyczne dla kontynentu afrykańskiego.

Aby podkreślić przynależność do stylu etno, ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble w domu. Wygląd foteli i sofy powinien być prymitywny, szorstki, przypominający rękodzieło mieszkańców „czarnego kontynentu”. Stolik kawowy i bujany fotel wykonany z rattanu lub krzewu wierzbowego są doskonałym wyborem dla wnętrza. Salon w stylu afrykańskim powinien być wyposażony w meble tapicerowane, które imitują skórę egzotycznych zwierząt - zebry i żyrafy. Odpowiednie będą także ławki i kanapy w pokojach ozdobione etnicznym nadrukiem. Na podłodze możesz umieścić skórę dzikiego zwierzęcia. Na ścianach podnieś zwykłą tapetę, której projekt nie będzie denerwujący. Maski szamanów sprawią, że wnętrze salonu stanie się bardziej kolorowe. Żyrandole mogą być wykonane z metali żelaznych.

W tej strefie powinna być minimalna ilość sprzętu gospodarstwa domowego. Powinien być „ukryty” za różnymi dekoracjami, aby kuchnia w stylu afrykańskim wyglądała ekologicznie. Ściana, obok której stoi piec, tradycyjnie układa płytki z nadrukiem „lampart” lub „zebra”. Monochromatyczne płytki w kolorze beżowym i brązowym również będą pasować. Zestawy słuchawkowe można również wybrać w tej palecie. Kuchnie w stylu afrykańskim powinny być dobrze oświetlone. Do oświetlenia wybierz żyrandol z okrągłymi odcieniami lub innym odpowiednim kształtem. Stół może być wykonany z grubego, ciemnego drewna litego, a krzesła mogą mieć rattanowe siedzenia.

Łazienka może być urządzona na różne sposoby, ale nie zaleca się tu umieszczać prysznica. W skrajnym przypadku powinien mieć odpowiedni wygląd. Na przykład drzwi muszą być z nadrukiem etno. Odpowiednia kąpiel jest biała lub brązowa, a najprostsza forma w stylu minimalizmu. Mieszkańcy „czarnego kontynentu” nie mają pretensjonalnego wnętrza. Wanna i zlew powinny przypominać pojemniki używane w Afryce do pływania. Spróbuj wdrożyć to rozwiązanie w domu. Styl afrykański we wnętrzu łazienki pomoże Ci podkreślić płytkę z nadrukiem lamparta, rośliny z prostymi liśćmi, różne półki wykonane z drewna, tajemnicze maski. Łazienka powinna być wypełniona tropikalną atmosferą ulicy, z dużą ilością światła, roślin.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-10


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-11

Sypialnia

Środek salonu to duże podwójne łóżko z masywnymi drewnianymi nogami. Byltsa musi być nieobecny lub być drewniany, nieco staroświecki. Sypialnia w stylu afrykańskim może być wyposażona w łóżko z baldachimem. Afrykańskie motywy projektowe, zasłony, poduszki i inne elementy dekoracyjne z tkaniny pomogą podkreślić design. Na podłodze można umieścić dywan lub skórę zwierzęcą. Sypialnia w afrykańskim stylu powinna mieć stonowane oświetlenie. Może zapewnić lampę podłogową z nadrukiem lamparta lub nadrukiem zebry. W sypialni wybierz tapety spokojne, neutralne odcienie - beżowy, jasnobrązowy.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-12


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-13

Dzieci

W pokoju dziecka możesz używać kreskówek afrykańskich zwierząt. Na przykład tapeta z bohaterami kreskówki „Madagaskar” będzie odpowiednia do dekoracji ścian. Ściany mogą być również ozdobione fototapetami z naturą Afryki. Odpowiednie meble do pokoju dziecięcego - jasne drewno, kolorowe z wizerunkiem zwierząt. Jeśli pokój dziecięcy jest wyposażony, miękkie zabawki pomogą nadać wnętrzu niezbędny wygląd. Okna są tradycyjnie używane zasłony niebieski, zielony, biały. Żyrandole w jasnych odcieniach nadają się do oświetlenia. Aby uczynić pokój dziecinny bardziej komfortowym, można położyć zielony dywan na podłodze, który wygląda jak trawa.

Meble

Afrykański styl wiąże się z wykorzystaniem mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Drewno powinno wyglądać szorstko, minimalistycznie. Niektóre części mebli mogą być wykonane z rattanu, bambusa. Odpowiednimi materiałami tapicerskimi są szorstka skóra, skóry zwierzęce, naturalne tkaniny teksturowane. Meble w stylu afrykańskim są ogromne, mają geometryczne kształty. Odpowiedni wystrój - motywy etniczne w formie rzeźbienia i malowania.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-14


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-15

Zasłony

Aby ozdobić okna mieszkania, możesz użyć zasłon, muszą być naturalne - z lnu lub bawełny. Nadaje się również do zasłon bambusowych. Zasłony w afrykańskim wnętrzu są tradycyjnie ozdobione motywami etnicznymi. Tekstylia powinny być w naturalnych odcieniach - zielony, beżowy, brązowy. Zaleca się stosowanie jasnych kolorów. Projektanci zalecają stosowanie zasłon z połączonych tkanin - z nadrukiem monofonicznym.

Oświetlenie pokoju powinno być obfite, ale nie jasne. Preferowane rozproszone światło. Dlatego w pokoju żyrandole są używane w połączeniu z lampami. Możesz używać lamp podłogowych, lamp na masywnych nogach. Świeczniki, świeczniki, a nawet pochodnie podkreślą kolorowy wystrój pomieszczenia.

Elementy dekoracyjne odgrywają dużą rolę, jeśli chcesz stworzyć afrykański projekt mieszkania. Jako części uzupełniające możesz użyć:

  • maski - wybierz rzeźby domowe z wyrazem „twarzy”. Maski mogą być z gliny lub drewna, z dekoracją w formie rzeźbienia lub malowania;
  • skórki do podłóg - sztuczne imitacje dla zebry, żyrafy, lamparta będą pasować;
  • Wazony - odpowiednie dla afrykańskich wazonów podłogowych z odpowiednimi obrazami. Z naczyń pasują talerze, które zdobią motywy etniczne;
  • Obrazy z dzikimi zwierzętami, mieszkańcami kontynentu afrykańskiego idealnie pasują do wnętrza. Jeśli stworzysz afrykański styl we wnętrzu, zamiast obrazów, możesz użyć różnego rodzaju tematycznych paneli, naklejek i innych podobnych dekoracji w podobnym kierunku;
  • instrumenty muzyczne charakterystyczne dla plemion „czarnego kontynentu” będą mogły ozdobić twój dom;
  • przedmioty takie jak posągi zwierząt i ludzi, totemy są również dopuszczalne;
  • wiklinowe skrzynie i naczynia mogą być używane do przechowywania i do celów dekoracyjnych.

Afrykańskie wnętrze jest okazją do stworzenia kolorowego rogu we własnym domu. Jeśli lubisz egzotyczny „czarny kontynent”, użyj tego projektu do zaprojektowania domu.


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-18


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-19


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-20

Wybór zdjęć


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta.png">


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-21


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-22

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-23


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-24


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-25

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-26


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-27

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-28


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-29

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-30


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-31


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-32

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-2.png">


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta.gif">

br>


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-33


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-34


afrikanskij-stil-v-interere-39-foto-etno-motivi-i-cveta-35

br>

Obejrzyj film: Bolało go ucho, to co miał w środku przeraziło wszystkich, obrzydliwe! (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send