Lampki nocne do sypialni, nowoczesne elastyczne i zawieszone opcje do czytania i nie tylko - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Lampki nocne do sypialni (57 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Oczywiście nie wszyscy z nas mogą się pochwalić posiadaniem osobnej sypialni w mieszkaniu. Ale dzięki nowoczesnym, przestronnym układom pomieszczeń mieszkalnych, wraz z rozwojem indywidualnej budowy własnej sypialni z szerokim łóżkiem, nikt nie będzie zaskoczony. W klasycznym wnętrzu sypialni znajdują się zarówno łóżka, jak i nocne stoliki po bokach i oczywiście dobre oświetlenie. Oświetlenie sypialni jest bardzo ważnym punktem, ponieważ przed pójściem spać, leżąc w łóżku, wielu ludzi lubi czytać, wykonywać jakąś pracę na dzień.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-2


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-3


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto.jpeg">


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-4


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-5


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-6


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-7

Kinkiet przyłóżkowy jest przydatny, a jeśli potrzebujesz wstawać w nocy i gdzieś iść. Nie musisz iść w ciemności do przełącznika, który najczęściej znajduje się przy drzwiach wejściowych do sypialni. W tym artykule rozważymy korzyści, jakie dają lampki nocne do sypialni, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-8


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-9


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-10


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-11


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-12


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-13


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-15


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-16

Zalety lamp nocnych

Dlaczego warto używać dodatkowych wiszących lamp nocnych, mimo że jest już dość jasny i stylowy żyrandol w centrum sufitu:

 • Lampka przyścienna nie zajmuje dużo miejsca, ale jest w stanie zapewnić dodatkową wygodę.
 • Z ich pomocą jest to wygodne do czytania, co pomaga utrzymać wzrok w porządku. W przypadku czytania dostępność dodatkowego oświetlenia może być bardzo ważna. Ponadto, jeśli już nosisz okulary lub soczewki, w tym przypadku normalne oświetlenie jest niezbędnym parametrem, który zdecydowanie musisz wyposażyć w swoją sypialnię.
 • Jeśli są lampki nocne, możesz być pewien, że w ciemnościach sypialni nie natkniesz się na żaden mebel, a nie upuścisz niczego. U wszystkich zdarzały się prawdopodobnie wypadki, kiedy w ciemnościach wędrujesz do kuchni po wodę, aw ciemności natrafiasz na zamiatanie w rogu szafki nocnej lub śpiącego kota. W obu przypadkach jest mało przyjemnie iz reguły zdarzenie to znacznie komplikuje późniejsze zasypianie.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-17


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-18


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-19


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-20


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-21


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-22


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-23


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-24


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-3.jpeg">

Wymagania dotyczące lampki nocnej:

 • Lampa musi spełniać wszystkie przyjęte normy bezpieczeństwa. W tym być ognioodporne, nie emitują substancji toksycznych. Wskazane jest również używanie nie żarówek, które wkrótce staną się całkowicie przestarzałe, ale nowoczesne lampy LED lub LED. Służą znacznie dłużej i bezpieczniej o wiele więcej. Chociaż ich cena jest znacznie droższa niż żarówek, jednak dzięki ich niezawodnej nieprzerwanej obsłudze w pełni rekompensują tę jednorazową inwestycję pieniężną.
 • Lampy wiszące przy łóżku oczywiście muszą prawidłowo pasować do otaczającego wnętrza. Nie łączcie się nieprzyzwoicie. Nieprawidłowo dobrana lampa może „zabić” najbardziej kompetentne wnętrze. I odwrotnie, jeśli wybierzesz odpowiednią opcję, może ona zapewnić komfort każdej sypialni i uczynić ją bardziej stylową i piękną.
 • Wysokość lampy powinna być optymalna: aby światło nie oślepiało oczu, ale delikatnie rozpraszało.
 • Najlepsze do sypialni jest odpowiednie miękkie oświetlenie. Nie używać w lampkach nocnych w odcieniach niebieskiego lub zielonego. Dają śmiertelną bladość oświetleniu i tworzą uczucie zimna, nie nadające się do czytania. Różowy sufit sprawi, że pokój będzie przytulny i ciepły, ale ten kolor nie będzie pasował do każdego wnętrza. Przezroczysta pokrywa - uniwersalna opcja.
 • Elastyczne nowoczesne lampy przyłóżkowe powinny przede wszystkim niezawodnie i niezawodnie spełniać swoją funkcję. Oznacza to, że stół i każda inna lampa powinny świecić, nie pękać i pasować do stylu.
 • Lampa, w tym dioda LED, powinna zadowolić oko. Nie używaj rzeczy, bez względu na to, jak modne i drogie są, jeśli z jakiegoś powodu ich nie lubisz.
 • Lampka nocna nie może być zbyt droga, nawet jeśli pochodzi od słynnego projektanta. To nie jest rzecz warta wydawania dużych pieniędzy. Na przykład gabinet może wydawać znacznie więcej pieniędzy. Jego celem jest czysto funkcjonalny mebel, więc musi być tylko niezawodny i pasować do stylu. To wszystko, w zasadzie, od niego wymagane.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-25


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-26


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-27


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-28


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-29


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-30


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-31


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-32

Rozważ najpopularniejsze rodzaje źródeł światła przy łóżku:

 • Lampy wiszące wyglądają świetnie i są bardzo wygodne, są montowane bezpośrednio w zagłówku. W tym przypadku ich wysokość i stopień oświetlenia można dostosować do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że po jednej stronie łóżka lampa może być „dopasowana” na swój sposób, az drugiej strony, z drugiej strony, w zależności od żądań właścicieli poszczególnych stron łóżka.
 • Lampy ze szkła-metalu - najpopularniejsza opcja. Są niezwykłe, ponieważ nadają się do każdego wnętrza. Zarówno szkło, jak i metal mogą przybierać różne formy, co czyni te materiały niemal uniwersalnymi. Z tych naturalnych materiałów doświadczeni projektanci tworzą prawdziwie dzieła sztuki. A jeśli nie wycierasz i nie udajesz się na takie wysokości, w najbliższym sklepie szybko odbierzesz piękną i wygodną wersję lampy do swojej sypialni.
 • Wybierz szklany sufit. W tym przypadku światło będzie optymalnie rozproszone, co zapewni najlepsze warunki do czytania. Aby dostosować jasność światła, można wybrać matowy lub przezroczysty sufit podwieszany. Dodatkowo na powierzchni szkła wygląda świetnie wzory i wzory, co pozwala wybrać lampę zgodną z wnętrzem, w którym urządzona jest sypialnia.
 • Drogie oprawy mogą kosztować całkiem nieźle, ale jednocześnie nadają stylowy wygląd każdemu wnętrzu i są w stanie zrobić modną i nowoczesną z nieciekawej sypialni. Plastikowe modele lamp nie mogą jeszcze zapewnić poczucia luksusu, co daje wysokiej jakości szkło.
 • Ciekawa lampka nocna, ozdobiona tkaninami. Nie nadają się jednak do każdej sypialni. W nowoczesnych wnętrzach, na przykład w stylu high-tech, nie będą wyglądać. Są bardziej do przytulnych wnętrz w stylu drewnianym i wiejskim, w stylu Prowansji, Chebbi-chic, itd. Tam, gdzie stosuje się wiele różnych tkanin. Bardzo ważne w tym przypadku jest przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Klosz z tkaniny nie powinien znajdować się zbyt blisko źródła światła. Pożądane jest, aby był z impregnacją ogniotrwałą. Można go umieścić na szafce obok łóżka.
 • Lampy z papieru ryżowego wyglądają bardzo ładnie. Nadaje się do minimalistycznych wnętrz w stylu japońskim. To wnętrze doskonale nadaje się do sypialni, daje uczucie relaksu i błogości. Te lampy są łatwe do odczytania, a ich wysokość można regulować.
 • Lampy podwieszane, wykończone szlachetnym drewnem, wyglądają dokładnie, elegancko i poważnie. Nadaje się do klasycznych wnętrz. Ponadto prawidłowa obróbka drewna może dostarczyć ciekawego egzotycznego aromatu w sypialni, który stworzy olejki eteryczne uwalniane z drewna po podgrzaniu. Drewniane lampy są w stanie stworzyć elegancki stylowy wygląd. Są uniwersalne i dobrze dobrane, nadają się do wielu innych stylów.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-34


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-35


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-36


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-37


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-38


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-39


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-40


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-41


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-42

Wskazówki dotyczące wyboru

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lampek nocnych do sypialni:

 • Rozważ cechy stylu i wielkości sypialni. Do małego pokoju i lamp nie potrzeba dużych rozmiarów. A jeśli twoja sypialnia jest zaprojektowana w klasycznym wnętrzu, to lampki nocne powinny być odpowiednie. Ale teraz, dzięki nowoczesnej różnorodności lamp, lamp i innych źródeł oświetlenia, nie jest to trudne: oprócz sklepów istnieje również Internet i inne sposoby znajdowania właściwych rzeczy.
 • Spróbuj stworzyć relaksującą atmosferę w sypialni. Oznacza to, że użycie agresywnego jasnego oświetlenia jest niepożądane. Lepsze spokojne, kojące światło, które przyczyni się do relaksu i wczesnego snu. Dlatego niepożądane jest wybieranie białego, zimnego światła do sypialni i lampek nocnych, lepiej jest zatrzymać się w ciepłym, miękkim, „żywym”, jeśli nie tak jasnym, oświetleniu.
 • Wybierz lampki wiszące przy łóżku z zaokrąglonymi, zmiękczonymi kształtami. Niepożądane jest stosowanie ostrych kątów, agresywnych, kanciastych form, ponieważ mogą one zakłócić ogólną harmonię i spokój wnętrza. Ponadto starożytna chińska nauka Feng Shui ostrzega przed używaniem ostrych narożników we wnętrzu. Ponieważ wierzy, że ostre zakręty są szkodliwe dla powłoki energetycznej osoby, niszcząc ją i wpajając w człowieka niepokój, agresję i inne negatywne skutki. Wybierając stoliki nocne i inne meble, rozważ również tę chwilę.
 • Jeśli farba jest używana w projektowaniu lampki nocnej, ważne jest, aby nie zawierała toksycznych zanieczyszczeń. Ponieważ po podgrzaniu, wszystkie takie zanieczyszczenia mają tendencję do odparowywania, przedostają się do powietrza i tym samym go zatruwają. Upewnij się, że w sypialni dziecka lampka nocna wisząca nie zawiera szkodliwej farby, przeczytaj dokumenty na produkcie.
 • Zaleca się używanie przycisków lampki nocnej. Przestarzałe przełączniki przewodów należą już do przeszłości. Znajdź szafkę w ciemności, na jej nocnym świetle, sznurze, a na przewodzie - przełączniku - nie jest to zbyt wygodne, przyciski mają zalety. Obecnie wprowadzane są również lampki nocne, funkcja włączania / wyłączania, która opiera się na czujniku. Taką lampę można wyłączyć jednym dotknięciem. Ich wysokość jest zazwyczaj optymalna do czytania.
 • Zwróć uwagę, czy w świetle nocnym możliwe jest dostosowanie jasności oświetlenia. Dzięki tej funkcji urządzenie staje się znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Dzięki tej możliwości zawsze możesz dostosować światło do swoich potrzeb. Pod wieczór oczy po dniu roboczym na ogół nie mogą już wytrzymać jasnego, nienaturalnego oświetlenia. W tym przypadku pomogą one w miękkim, rozproszonym świetle.
 • Ważne jest, aby przełącznik był łatwy do znalezienia w ciemności i po prostu naciśnij jedną ręką. Zasada „jednej ręki” - warunek wstępny dla najnowszych i zaawansowanych modeli. Zapewnia największą wygodę obsługi, dzięki czemu korzystanie z tego przedmiotu jest wygodne i przyjemne. Zwróć uwagę na tę okoliczność, gdy dostaniesz źródło światła do sypialni.

Nowoczesne możliwości projektowania oświetlenia pozwalają nam wybrać oświetlenie, które całkowicie odpowiada każdemu pod każdym względem.


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-43


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-44


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-45


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-46


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-47


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-48


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-49


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-50


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-51


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-53


prikrovatnie-svetilniki-dlya-spalni-57-foto-54

Obejrzyj film: Top 15 zdjęć na Flickr. i Kokosowy weekend : Foto kawka#83 (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send