Graffiti we wnętrzach Apartamenty, projektowanie i projektowanie kuchni, pokoje dla nastolatków i innych - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Graffiti we wnętrzu mieszkania (20 zdjęć)

Graffiti to stosunkowo nowy styl w projektowaniu mieszkań. Ten rodzaj sztuki stał się popularny na początku lat 80., ale potem uznano go za chuligaństwo uliczne.

Pisarze i bombowce (tak nazywają nastoletniego konesera wzorów ściennych) mogą malować dowolną powierzchnię w ciągu kilku sekund: ściany metra, budynków lub transportu publicznego. W języku włoskim graffiti oznacza porysowane lub malowane rysunki.

Graffiti i nowoczesne wnętrze

Projekt mieszkania z elementami graffiti dziś jest niezwykle popularny nie tylko wśród młodych ludzi, ale także wśród osób starszych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w zależności od wybranej kolorystyki tapety graffiti mogą być krzykliwe, jasne, dziecinne, wyraziste lub, przeciwnie, spokojne i spokojne. W tym drugim przypadku graffiti działa jako tło, na podstawie którego wykonywana jest dekoracja wnętrz.

Pokój z graffiti to wyjątkowa atmosfera, stylowy wygląd i oczywiście wyrafinowanie. Czy to nie marzenie nastolatka? Jednocześnie należy pamiętać, że przestrzeń życiowa łagodzi odważny temperament i trudne momenty sztuki ulicznej. Projektanci nie powinni używać czarnych graffiti ani innych ciemnych odcieni w domu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są jasne tony, które odzwierciedlają jasne akcenty.

Kolejną „atrakcją” graffiti na ścianie jest możliwość wizualnego powiększenia przestrzeni w pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o temat rysunków, ich kolory i rozmiary, wszystko zależy od indywidualnych życzeń gospodarza: dziewcząt, chłopców itp.

Przedmioty rysunków, ich orientacja, odcienie i rozmiary mogą być dowolne. Na przykład graffiti-tapety z wszelkiego rodzaju samochodami, superbohaterami na powierzchni cegły itp. Będą wyglądać harmonijnie w pokoju nastolatków, ale dla dziewcząt bardziej odpowiedni będzie pokój dziecięcy z księżniczkami, zwierzętami itp.

Projekt kuchni zapewnia obecność we wnętrzu owoców, martwych natur i warzyw.

Szczególnie interesujący pod względem projektu graffiti jest sypialnia. Tutaj możesz stworzyć prawdziwe „komnaty królewskie”, galaktykę gwiazdową dla chłopca lub prawdziwą bajkę dla dzieci dla małej księżniczki, a salon stanie się szykowny, jeśli zastosujesz rysunki z unikalnym szyk pałacowym.

Uwaga: tapety graffiti pozwalają odtworzyć w projektowaniu własnego mieszkania bardzo realistyczne obrazy wodospadów, jezior, górskich szczytów i rzek.

Ściany loggii mogą być ozdobione pięknymi kwiatami, co gwarantuje rozweselenie nawet najbardziej pochmurnego dnia. A dla chłopca ponownie dopasuj zdjęcie na podłodze, przekazując atmosferę dna morskiego.Dlaczego graffiti

Wykorzystanie graffiti we wnętrzu pozwala osiągnąć kilka celów jednocześnie:

 • dodać pewien akcent do wnętrza domu (na przykład do pokoju dla nastolatka);
 • stworzyć kolor i wizualny akcent w pokoju;
 • usuwać takie elementy dekoracji ścian, jak fotografie, stare tapety, plakaty lub obrazy dla dzieci, nie naruszając integralności komfortu w domu;
 • bez zaśmiecania pomieszczeń niepotrzebnymi szczegółami i przedmiotami i nie skupiania się na zwykłej tapecie, stwórz kompletny projekt;
 • podkreśl strefę pomieszczenia;
 • skoryguj oczywiste wady w stylu pomieszczenia, na przykład wizualnie zmniejsz pomieszczenie, które jest zbyt długie lub, przeciwnie, rozwiń je, jeśli to konieczne.

Uwaga: tapety graffiti można również wykorzystać do dekoracji mebli, co kładzie nacisk na wystrój pokoju, a nie na ściany.

Główne metody projektowania wnętrz za pomocą graffiti

 • zastosowanie farb w sprayu i specjalnej kasety do rysowania obrazu;
 • tworzenie obrazów według gotowego szkicu za pomocą wałków i pędzli;
 • niezależne projektowanie tła i odtwarzanie elementów kompozytowych za pomocą szablonu;
 • wykorzystanie gotowych graffiti na bazie kleju i rysowanie elementów w wymaganym stylu.

Według specjalistów, najskuteczniejszym sposobem w tym przypadku jest użycie puszek aerozolowych. Ale po raz pierwszy jest to dalekie od wszystkiego, to znaczy trzeba korzystać z usług artystów-projektantów.

Jeśli jednak masz przynajmniej minimalne elementy rysunku, dokładność i zdolność do wykonania wcześniej przygotowanego szkicu, możesz spróbować zastosować graffiti-tapetę i siebie.Technika wykonania

 • Przygotowanie powierzchni. Oczywiście graffiti można stosować na każdej powierzchni iw dowolnym stylu, niezależnie od tego, czy jest to plastik, metal, pokój dla dzieci czy pokój dla dorosłych, ale mimo to lepiej jest stosować farby w sprayu na otynkowanej lub zagruntowanej powierzchni.
 • Wybierz zdjęcie. Tutaj możesz uwolnić się od własnych fantazji, ale nie zapominaj, że nowicjuszowi z graffiti trudno będzie przedstawić wieloaspektowy obraz w określonym stylu. Decydując się na rozmiar, kolor i motyw obrazu (dla chłopca lub dziewczynki), należy przeanalizować, jak bardzo odpowiada to ogólnemu stylowi pokoju.
 • Utwórz szkic. W takim przypadku potrzebny jest specjalny projektor do przeniesienia obrazu z papieru na ścianę. Jeśli go nie ma, na ratunek przyjdzie linijka i ołówek - konieczne jest podzielenie całej powierzchni na równe kwadraty, a następnie, używając poziomu, przenieść szkic na ścianę.
 • Zastosowanie specjalnych materiałów: respiratora, rękawic i palety butli z farbą w sprayu.
 • Wykonanie konturu i innych małych części za pomocą specjalnych dysz do cylindrów. Elementy mniejsze niż 1 cm malują specjalne pędzle i markery.
Przydatne wskazówki projektantów sztuki

Najważniejsze jest to, że nie boją się decyzji szokujących na pierwszy rzut oka. Dzięki eksperymentom możesz stworzyć niezwykle stylowy wygląd.

 • Zanim zaczniesz malować ściany w pokoju dla nastolatka i nie tylko, używając techniki graffiti-tapety, musisz zrozumieć, jak będzie wyglądać mieszkanie po naprawie z różnych punktów widzenia. Jeśli obraz zajmuje całą powierzchnię ściany, przed rozpoczęciem pracy należy go przetworzyć farbą akrylową.
 • Konstrukcja pomieszczenia w stylu morskim pozwala na użycie graffiti, które przechodzi od pionowych ścian do podłogi, a następnie do sufitu.
 • Rysunki wolumetryczne można malować na podstawie z cegły lub betonu, na tynku dekoracyjnym, gładkiej powierzchni, plastiku, metalu itp.
 • Za pomocą graffiti łatwo ukryć wszystkie wady we wnętrzu: wystające nierówności, nierówności, wgłębienia.

Specjalny szyk w wystroju mieszkania doda naprzemiennie malowane kinkiety, lampy, łopatki wentylatora i drzwi do szafek. Wszystkie te elementy przyciągają uwagę!
Obejrzyj film: Graffiti Dekor (Grudzień 2019).

Загрузка...