Kompaktowa biała kompaktowa toaleta z pionowym ukośnym i poziomym zwolnieniem Instalacja podwieszanej toalety ze zbiornikiem podłogowym i Microlift, ceramiczne wyposażenie łazienki z warstwą boczną - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Miska ustępowa kompaktowa: urządzenie i wygodne zalety (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby zaoszczędzić miejsce w łazience, wielu mieszkańców nowoczesnych apartamentów woli instalować kompaktowe modele urządzeń sanitarnych. Kompaktowa toaleta jest ergonomiczna, wygodna i stanowi doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Jest to konstrukcja w postaci miski i dołączonej do niej cysterny. Zbiornik, umieszczony na półce toalety sedesowej, oszczędza miejsce, a także zmniejsza zużycie dodatkowych materiałów do instalacji konstrukcji. Jakie modele hydrauliki oferuje producent, jak wybrać odpowiedni dodatek do toalety i jak go zainstalować?


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-2

Rodzaje kompaktowych muszli klozetowych

Kompakt toaletowy ma konstrukcję podłogową lub kątową. Zbiornik jest z reguły instalowany na półce muszli klozetowej, a przycisk spustowy znajduje się na górze produktu. Narożna kompaktowa toaleta wykorzystuje wolne narożniki pomieszczenia, umożliwiając bardziej racjonalną dystrybucję przestrzeni. Istnieją specjalne zbiorniki narożne, które są również montowane na powierzchni muszli klozetowej. Wisząca toaleta umożliwia montaż do instalacji, dlatego bez użycia dodatkowej konstrukcji montażowej nie będzie możliwe jej zainstalowanie.

Jakie są części kompaktowej toalety? Urządzenie zapewnia obecność misy i cysterny, które z kolei składają się z elementów konstrukcyjnych.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-4


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-5

Miska

Ta główna część urządzenia składa się z:

 • rura odprowadzająca podłączona do kanału;
 • elementy łączące do półki muszli klozetowej;
 • elementy mocujące do zbiornika.

W zależności od kierunku dyszy można zakupić kompaktową toaletę z poziomym wylotem, z pionowym wylotem lub muszlę klozetową ze skośnym wylotem. Jakie są części zbiornika?


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-6


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-7

Czołg

Ta jednostka zawiera następujące elementy:

 • złączki wlotowe regulują przepływ płynu do zbiornika;
 • zawór spustowy zapewnia spust;
 • mechanizm śliwkowy.

Zainstalowanie kompaktowej muszli klozetowej wymaga wiedzy o tym, czym są wszystkie te elementy i jak działają, więc przed instalacją powinieneś zapoznać się z tymi informacjami. Istnieją pewne kryteria, według których różne modele muszli klozetowych różnią się:

 • po wydaniu;
 • po podłączeniu do sieci wodociągowej;
 • w rozmiarze;
 • na cysternie.

Dopiero potem możesz wybrać odpowiedni model dla domu.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-8


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-9

Jak wybrać toaletę?

Wybierając dowolny typ instalacji wodociągowej, niezależnie od tego, czy jest to toaleta wisząca, czy podłoga ze spłuczką, należy zwrócić uwagę na pewne cechy.

Kolor i kształt

Jeśli chodzi o kolor, brane są pod uwagę tylko osobiste preferencje i harmonijne połączenie wybranych urządzeń sanitarnych z ogólnym tłem okładziny. Ważne jest również, aby umywalka i toaleta były wykonane w tym samym kolorze i stylu. Biała toaleta kompaktowa to klasyczny projekt toalet, doskonale pasuje do wnętrza pokoju i nigdy nie wychodzi z mody, a kolorowe kopie nie zawsze są u szczytu popularności.

Czołowi producenci oferują różne formy atrybutów sanitarnych: prostokątne, w kształcie kropli, owalne. Ostatnio mile widziane są zaokrąglone kształty i gładkie kontury.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-10


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-11

Siedzenie

Niektóre modele muszli klozetowych są początkowo wyposażone w siedzenie, jest to bardzo wygodne, ponieważ kupujący nie musi spędzać czasu na poszukiwaniu odpowiedniego okazu. Istnieją jednak różne miejsca na rynku z dodatkowymi funkcjami:

 • ogrzewany;
 • z funkcją samoczyszczenia;
 • z microlift.

Najnowszy projekt - microlift to mechanizm zapewniający płynne podnoszenie i opuszczanie pokrywy. Zalety microlift są oczywiste:

 • Bezpieczeństwo powłoki dekoracyjnej i trwałość siedziska, ponieważ element jest łagodnie opuszczany, bez forsowania.
 • Cicha praca, microlift działa bez obcych dźwięków, co jest szczególnie ważne w nocy.
 • Automatyczne funkcjonowanie, czyli siedzenie z mikrowzmacniaczem podnosi się i przyjmuje swoją pierwotną pozycję bez interwencji człowieka.

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od obecności nowoczesnych urządzeń, siedzenie powinno być wygodne i przyjemne.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-12


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-13


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-14

Materiał

Do tej pory najbardziej popularne są wyroby ceramiczne, a także wyroby sanitarne i sanitarne. Przed zakupem wskazane jest sprawdzenie jakości materiału, poznanie gwarancji producenta. Produkty niemieckie, czeskie, włoskie, polskie i amerykańskie uważane są za najlepsze na świecie.

Oprócz szeroko stosowanej ceramiki do produkcji urządzeń sanitarnych stosuje się miedź, brąz, sztuczny kamień. Takie produkty są drogie i często wykonywane na zamówienie.

Armatura

Niezależnie od wyboru: wisząca toaleta lub podłoga ze spłuczką, nie będzie ona służyć przez dłuższy czas, jeśli nie podniesiesz jakości części do wewnętrznej struktury zbiornika. Szczególną uwagę zwraca się na jakość materiału. Zaleca się wybór projektu z najmniejszą liczbą łączników, wybór elementów z cienkimi połączeniami powinien zostać przerwany.

Zwolnij

Kompaktowa toaleta pionowa jest instalowana w tych pomieszczeniach, w których dostawa rur kanalizacyjnych wychodzi z centralnej autostrady w pionie i odwrotnie, modele muszli klozetowych z poziomym kolanem są wybierane dla rur kanalizacyjnych, które wychodzą poziomo. Istnieją również skośne wejścia, w takich przypadkach należy kupić muszle klozetowe z pochyloną dyszą.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-16


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-17

Wymiary

Jest to główny czynnik gwarantujący normalną instalację akcesoriów sanitarnych. Przed zakupem powinieneś upewnić się, że jego wymiary pozwalają na umieszczenie toalety na zaplanowanym obszarze, należy również podać rozmiar zbiornika spłukującego. Eksperci zalecają uwzględnienie odległości od podłogi do rury kanalizacyjnej w przypadku orientacji poziomej, a jeśli nie ma możliwości bezpośredniego połączenia, stosuje się dodatkowe łączniki: sprzęgło, mankiet, falowanie.

Wysokość miski odgrywa ważną rolę: bardzo ważne jest, aby wymiary produktu odpowiadały wzrostowi wszystkich osób mieszkających w mieszkaniu. Oznacza to, że przed zakupem lepiej jest lekko usiąść na toalecie i upewnić się, że jest wygodna: ani pokrywa toalety, ani zbiornik na wodę, ani inne elementy konstrukcyjne nie powinny powodować dyskomfortu.

Podłączenie wody

W zależności od lokalizacji rur wodnych w domu wybierany jest odpowiedni model.

Istnieją próbki z boczną wkładką lub modele, które zapewniają pobór wody od dołu.

Pierwszy typ jest preferowany w przypadkach, w których zawór odcinający znajduje się nad całym sprzętem, a jeśli pokój jest zaopatrzony w wodę na poziomie zbiornika lub poniżej, lepiej jest kupić toaletę z niższym połączeniem z siecią wodociągową.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-18


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-19


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-20

Zbiornik spustowy

Mimo obfitości różnych modeli, eksperci zalecają, aby zwrócić uwagę na toaletę z odlewaną półką: jest ona bardziej niezawodna, zawiera mniej elementów złącznych, a cała struktura jest łatwiejsza do zainstalowania. Produkty z półkami napowietrznymi wymagają dodatkowych prac montażowych, ponieważ półka jest montowana najpierw, a następnie zbiornik. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na wymiary osłony, która zakrywa zbiornik, powinien on całkowicie ją zakryć, ponieważ w tym przypadku wygodniej będzie majstrować przy elementach wewnętrznych i przeprowadzić kolejne naprawy.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-21


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-22


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-23

Jak zainstalować toaletę?

Przed zainstalowaniem osprzętu instalacyjnego należy zakupić wszystkie dodatkowe części: falowanie, elastyczny wąż do podłączenia zbiornika do rurociągu, uszczelniacz do uszczelnienia połączeń, klucz nastawny i silikon do prac hydraulicznych. Potrzebne będzie również wiertło udarowe z wiertłem do płytek i do betonu, średnica występów musi pasować do rozmiaru śrub do mocowania.

Aby zapobiec uszkodzeniu powłoki ceramicznej, na śruby jest nakładana plastikowa podkładka. Wkręty wkręcają się stopniowo w podłogę: skręcając jeden na kilka obrotów, przechodzimy do następnego, a następnie powtarzamy proces. Instalacja odbywa się powoli, należy unikać nadmiernego zaciskania części, aby nie uszkodzić sprzętu. Instalacja podwieszanej muszli klozetowej wymaga pewnych umiejętności, więc w tym przypadku lepiej skonsultować się ze specjalistą, chociaż możesz skorzystać z instrukcji krok po kroku.

Przydatne zalecenia pomogą ci wybrać najlepszy model toalety, możesz go zainstalować samodzielnie lub zadzwonić do kreatora.


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-24


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-25


unitaz-kompakt-ustrojstvo-i-udobnie-preimushestva-26-foto-26

Obejrzyj film: Montaż WC - montaż kompaktu. Możesz to zrobić sam! - DOMOWE SOS (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send