Połączenie kolorów we wnętrzu salonu, kuchni, sypialni i innych pomieszczeń, piękne opcje i harmonijne połączenia odcieni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Połączenie kolorów we wnętrzu (57 zdjęć): udane i piękne opcje

Pin
Send
Share
Send
Send


Schemat kolorów odgrywa ważną rolę we wnętrzu każdego pomieszczenia. Naukowcy uważają, że otaczające nas kolory i odcienie wpływają nie tylko na nastrój i stan emocjonalny człowieka, ale także zmieniają jego samopoczucie fizyczne. W każdym razie korzystna atmosfera i piękny design są przyjemne dla oka i tworzą przytulną atmosferę.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-2


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-3


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-4


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-5

Przy wyborze schematu kolorów w domu ważne jest, aby kierować się własnym smakiem, zwracając uwagę na prawa koloru i harmonii. Istnieje wiele reguł opracowanych przez projektantów, które określają właściwą kombinację kolorów. Z ich pomocą możesz stworzyć dowolną atmosferę w każdym pomieszczeniu o różnych proporcjach i odcieniach.

Ogólne zasady dotyczące kombinacji kolorów we wnętrzu

Ogólne zasady dotyczą umieszczania kwiatów. Są ciepłe, neutralne i zimne odcienie. Jednak przy różnych zastosowaniach każdy kolor może odgrywać rolę, z wyjątkiem zawsze ciepłej pomarańczy i wiecznie zimnego błękitu. Dlatego te kolory powinny być używane ostrożnie.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-6


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-7


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-8


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-9


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-10

Podstawowe zasady korzystania z kolorów:

 1. W przypadku dużego pomieszczenia lepiej jest wybrać ciepłe kolory. Zapewni to przytulność i światło.
 2. Aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, musisz użyć zimnej palety jasnych kolorów. Jasne kolory prawie zawsze zwiększają przestrzeń.
 3. Zastosowanie kontrastu sprawi, że pokój będzie bardziej komfortowy. Należy wybrać jeden kolor wiodący (jasny lub spokojny nie ma znaczenia) i wykonać kilka akcentów w innym klawiszu. Aby to zrobić, możesz użyć koła kolorów Ittena.
 4. Gra kontrastów jest przydatna w tworzeniu dobrego środowiska. Wszystkie kolory podstawowe są przeciwne. Ich prawidłowa kombinacja jest zawsze bardzo udana. Tak więc na czerwono możesz wybrać zielony lub żółty - liliowy.
 5. Unikaj kombinacji ciemnych, ciepłych i zimnych ciemności. Albo na odwrót - ciemne zimno i lekkie ciepło. Na przykład żółte światło i niebieskie zimno. Ich połączenie może niekorzystnie wpływać na kondycję człowieka.

Poszukiwanie odpowiedniego koloru często prowadzi projektantów do natury. To właśnie flora i fauna są uważane za pierwsze inspiracje do projektowania salonów, gdzie każdy szczegół powinien być połączony z ogólną atmosferą: zasłony, meble i akcesoria są głównym kontrastem do ścian. Udane połączenie oparte na naturalnych odcieniach (kolejność, odbicie słońca w wodzie, liście) to tylko pierwszy krok, ważne jest, aby znaleźć proporcję kolorów, które będą odpowiednie dla każdego pokoju. Zazwyczaj jest to kombinacja 50x40x10, gdzie główny kolor zajmuje dużą część, łącząc mniej i trochę dla akcentów.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-11


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-12


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-13

Dzieci

Przy projektowaniu pokoju, w którym mieszka dziecko, lepiej jest wybrać ciepłe i spokojne dźwięki. Idealny żółty, który jest w stanie rozwijać kreatywność i kreatywność. Miękka czerwień dostosuje dziecko do aktywności i mobilności, ale może wpływać na sen.

Różowa w sypialni dziewczynki pozwala stworzyć przyjemną dziecięcą atmosferę czułości i niewinności. Dobry w połączeniu z brązem, bordo i odcieniami szarości. Niepożądane jest zakłócanie koloru żółtego, czarnego i pomarańczowego.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-14


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-15


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-16


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-17


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-18

Niebieski w sypialni chłopca może sprawić, że pokój będzie zimny, ale rozcieńczony bielą ten kolor staje się całkiem atrakcyjny. Możesz także użyć czerwonych i szarych elementów. Nie można uzupełnić zielonym i brązowym.

Aby stworzyć jasny pokój dla dziecka, powinieneś wybrać wesołe kolory: lazur, żółty, zielony. Kolory te wyglądają jednak bardzo chwytliwie, więc w takiej palecie można ozdobić jedną ze stref pokoju, na przykład aktywny narożnik z wersją ścienną dla dzieci lub biurkiem, aby dziecko nie nudziło się. Pozostałe kolory powinny być neutralne (sufit, ściany, drzwi), na ich tle jasno urządzony obszar funkcjonalny przyciągnie dziecko.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-19


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-20


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-21


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-22


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-23


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-24

Kombinacja kolorów we wnętrzu kuchni najlepiej jest robić, promując dobry nastrój i powodując apetyt. Zawsze jest zielony, żółty, pomarańczowy i beżowy. Najważniejsze jest to, że odcienie nie są zbyt soczyste - przeciwnie, mogą pogorszyć trawienie. Rozcieńczone kolory lepiej niebieski, czerwony.

Brązowy kolor w kuchni będzie wyglądał świetnie z kroplami złota, beżu i szarości. Ten kolor jest zły z bordowym, liliowym i kasztanowym. Niektórzy uważają, że ten kolor jest przygnębiający, ale kompetentna kombinacja brązowego koloru we wnętrzu kuchni pozwoli uczynić go bardziej stylowym i wyrafinowanym.

Niezwykłą opcją dla kuchni może być połączenie zieleni we wnętrzu lub kremu. Naturalne odcienie drzew, kamieni i liści dają poczucie świeżości i wigoru. Większość z nich powinna być w głównym kolorze (60% pomieszczenia). Kolor dywanu, opraw oświetleniowych i naczyń nabiera akcentu. Idealnie żółty. Kolor drzwi powinien być jak najbardziej naturalny.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-26


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-27


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-28


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-29


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-30


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-31


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-32

Pokój dzienny

Miejsce na relaks i przyjęcie gości powinno być ozdobione „wygodnymi” kwiatami. Kombinacja kolorów we wnętrzu salonu nie powinna być zbyt jasna ani ciemna, tylko dodaje atmosfery. Najlepiej jest używać neutralnych tonów, czyli dowolnych kolorów o bardzo miękkiej wydajności. Jeśli nadal chcesz jasności, możesz podkreślić wyraziste drobne szczegóły (kolorowe poduszki itp.).

Zielony w tym przypadku odegra relaksującą i kojącą rolę. Dobrze pasuje do czerwonego i żółtego. Złe z szarym, niebieskim i odcieniami fioletu. Możesz dodać kilka czarnych akcentów w postaci poduszek i bogatych drzwi.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-33


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-34


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-35


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-36


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-37

Czerwony we wnętrzu salonu jest w stanie podnieść nastrój, aktywizuje kreatywność i nie pozwala się zrelaksować. Odpowiedni dla ludzi, którzy lubią grać w gry i brać duże firmy. Używany z niebieskim, szarym, żółtym i czarnym. Niekompatybilny z fioletowym, kasztanowym i brązowym.

Fani niebieskiego mogą stworzyć atmosferę zimowej nocy w salonie. Połączenie niebieskiej i krystalicznej bieli da prawdziwą bajkę, a migoczące elementy (kryształowy wazon, szklane kinkiety) uczynią iluzję gwiazd. Tak niebieski może być stosowany w meblach, na ścianach i zasłonach. Sufit, drzwi i duże akcesoria w tym przypadku powinny być białe. Kontrast w tym przypadku tworzą złote elementy, na przykład poduszki.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-38


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-39


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-40

Sypialnia

Prywatna przestrzeń w sypialni jest najlepszym miejscem do wypełnienia pragnień i preferencji. Najważniejsze jest wybranie kolorów, które pozwolą ci łatwo zasnąć i zrelaksować się. Najczęściej kombinacja kolorów we wnętrzu sypialni wymaga użycia pastelowych kolorów, ale miłośnicy czerwieni lub błękitu, aby zrobić sypialnię w „swoim” kolorze, nie są zabronione. Jeśli czujesz się spokojny w atmosferze czerni lub jakiegokolwiek innego koloru, nie krępuj się połączyć go w swojej sypialni.

Żółty w sypialni daje uczucie słońca. Dopuszczalne w połączeniu z czarnym, zielonym, brązowym. Lepiej nie używać pary z niebieskim, różowym i bordowym. Ponadto ściany w sypialni można pomalować w kolorze koralowym. Oświetlenie, może koc na krześle i najlepsze zdjęcia do wyboru pomarańczowego. Wszystko to można rozcieńczyć białymi lub czarnymi ramkami fotograficznymi, dywanami i zasłonami. Kolor drzwi powinien być nasycony.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-41


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-42


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-43


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-44


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-45

Kombinacja kolorów liliowych we wnętrzu sypialni okazała się bardzo udana. Wymaga dodania jasnofioletowego, kasztanowego lub szarego, odrzucenia czerwonego, żółtego, czarnego i brązowego. Dodaje wnętrzu tajemnicy i pewnej tajemnicy. Fiolet w sypialni pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Ten kolor kojarzy harmonię i spokój duszy. Idealny w połączeniu ze złotym, żółtym, pomarańczowym i jasnozielonym, ale niedopuszczalnym z bogatym brązem lub zielenią, szarością, czerwienią.

Aby stworzyć romantyczną atmosferę, odpowiednie połączenie szarości i różu. Tło w jasnoszarych odcieniach i elementy różowe (zasłony, tapicerka, obrus), przeplatane fuksją na poduszkach, ceramice i drobnych szczegółach. Ten kompleks jest zawsze zwycięski i piękny. Również w sypialni wyglądają dobrze miętowe, karmelowe, kremowe i truskawkowe odcienie. Połączenie beżowego koloru we wnętrzu sypialni jest bardzo ważne od wielu lat.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-46


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-47


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-48


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-49


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-50


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-51

W pomieszczeniu, w którym króluje czystość, lepiej jest używać białego koloru z nutami niebieskiego. Ogólnie biały może być łączony z dowolnym kolorem. Ten kolor jest uniwersalny, daje człowiekowi poczucie wyższości i elegancji, ale może sprawić, że pokój będzie zimny.

Jeśli użyjesz kombinacji szarości we wnętrzu łazienki, należy ją rozcieńczyć różowym, brązowym, czarnym, fioletowym lub żółtym. Ściśle nie do przyjęcia zielony i pomarańczowy. Niektórzy uważają, że szary sprawia, że ​​pokój wygląda na zniechęcony, ale prawidłowe rozmieszczenie akcentów może zmienić sytuację w łazience.

Niebieski kolor w wystroju łazienki dodaje chłodu. Przydadzą się przeplatane niebieskim i białym (świetna opcja w postaci białych drzwi i samej wanny). Wyeliminowano użycie złotych odcieni, bordo.


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-53


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-54


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-55

Oto kilka kombinacji, które można z powodzeniem zastosować w projektowaniu dowolnego salonu (kolory podstawowe, łączące i akcentujące):

 1. Kobaltowy niebieski + niebiesko-zielony, jasnozielony + szary
 2. Azure + Blue Persian, Light Green + Pear
 3. Turkus + jasnoszary, różowy + jasna wiśnia
 4. Blady chabrowy niebieski + srebrny, kremowy + biały
 5. Żółta + blada cegła, jasnofioletowy + czekolada
 6. Musztarda żółta + czerwony koral, ciemny turkus + liliowy
 7. Musztarda + oliwka, jasny beż + jasnobrązowy
 8. Pościel + khaki, niebiesko-szary + stare złoto
 9. Czerwony bakłażan + glicynia, niebiesko-szary + niebieski pył
 10. Fuksja + fioletowa, czerwona + niebieska stal
 11. Brzoskwinia + żółta brzoskwinia, jasnofioletowy + ciemnobrązowy
 12. Jasnoróżowy + blady piaszczysty, miętowy zielony + ciemnoszary
 13. Jadeit + blady chabrowy błękit, złoto + ciemny lazur
 14. Wapno + szmaragd, fuksja + krem
 15. Szaro-zielony + niebieski, jasny ametyst + fioletowy
 16. Pistacja + gruszka, khaki + jasny beż
 17. Pomarańczowy + Wiśnia, Szary + Ciemna czekolada
 18. Koral + fioletowy, miętowa zieleń + krem
 19. Łosoś + kwarc różowy, jasnofioletowy + czerwona marchewka
 20. Blada morela + niebiesko-szary, ten niebieski + stare złoto
 21. Czerwony + Niebieski, Oset + Żółta Brzoskwinia
 22. Carmine Red + Orange, Cocoa + Brown
 23. Szkarłatny + bakłażan, szary łupek + fioletowo-czerwony
 24. Wiśnia + czerwony, niebiesko-szary + fuksja


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti-56


sochetanie-cvetov-v-interere-57-foto-udachnie-i-krasivie-varianti.jpeg">

Pin
Send
Share
Send
Send