Jak wybrać rzymskie zasłony do systemu Windows, oryginalne pomysły projektowe i piękne wzory pomieszczeń - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rzymskie zasłony we wnętrzu (20 zdjęć): piękny wystrój okien

Z pewnością wielu słyszało o roletach rzymskich, ale nie wszyscy wiedzą, czym naprawdę są. Nowoczesne rolety rzymskie - często jest to tkanina oparta na bawełnie, płótnie o różnych wykończeniach, juty, a nawet bambusa. Ale jest tak wiele innych opcji. Obecny rynek dostaw może spełnić każdą zachciankę najbardziej ultrakonserwatywnego klienta.

Rzymskie zasłony to wyjątkowy projekt, który zawiera najlepsze cechy - jest łatwy w utrzymaniu, instalacji i zarządzaniu, granicząc z rażącą elegancją. Nieskomplikowana konstrukcja coraz bardziej podbija serca nowoczesnych hostess. Rozłożone płótno szczelnie zamyka otwór okna. Od nazwy natychmiast staje się jasne, skąd pochodzą. Pomysł stworzenia tego elementu wystroju został zapożyczony od stoczniowców, ponieważ tak powstają i opadają żagle statków. Do tej pory rolety rzymskie ze względu na swoje piękno i praktyczność są bardzo poszukiwane.

Mechanizm sterowania

Cechy projektowe rzymskich zasłon są bardzo podobne do możliwości żaluzji i rolshtor ich krewnych. Niemniej jednak istnieją różnice, dzięki którym zmienia się nie tylko wygląd całej struktury, ale także cechy jej działania.

Charakterystyczną cechą systemu sterowania jest fakt, że podczas skręcania zasłony nie tworzą rolki, ale subtelne, równomiernie rozłożone fałdy, które uzyskano za pomocą prowadnic wstawionych z niewłaściwej strony. W dolnej części kurtyny wszyta jest deska obciążająca, dzięki której struktura nie ugina się ani nie trzepocze na wietrze.Jak wybrać rolety rzymskie?

Wybierając zasłony w pokoju, zwracaj uwagę na wszystko, ponieważ to ty będziesz musiał współistnieć z nimi każdego dnia. Dlatego oprócz atrakcyjności wizualnej nie zapomnij o funkcjonalności projektu.

Zalety instalacji i sterowania roletami rzymskimi:

 • Niezawodny mechanizm, który jest łatwy w montażu i zarządzaniu.
 • System mechanizmu pozwala na wykorzystanie zarówno lekkich, jak i ciężkich wstęg do projektowania.
 • Funkcjonalność tego typu zasłon pozwala na montaż konstrukcji w otworze okiennym, na ścianie, a nawet na suficie.
 • Możliwość trójwymiarowego montażu pozwala zainstalować projekt w najbardziej niedostępnych miejscach, w których po prostu nie da się zawiesić zasłon, takich jak loggia balkonowa i okno kuchenne.
 • Uniwersalne mocowanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a wolna przestrzeń nigdy nie jest zbyteczna.
 • Jeśli zadaniem jest zwiększenie przestrzeni, a następnie wykorzystanie możliwości projektowych zasłon, można wizualnie zwiększyć sufit i rozjaśnić pomieszczenie. Popraw efekt jasnych tonów. Poziome pasy wizualnie dodają wysokość pomieszczenia i szerokość pionową. Kochanki małych mieszkań docenią ten mały, ale taki miły bonus z godnością.
 • Metody mocowania umożliwiają montaż rolet rzymskich nawet na najróżniejszych kształtach okien. Cecha gzymsu pozwala na montaż na strychu, trapezie, a nawet na łukowatych otworach okiennych.
Podwójne rolety rzymskie

Istnieją podwójne rolety rzymskie, zwane także „dniem nocnym”. Konstrukcja ta składa się z dwóch oddzielnych wstęg, które są montowane i sterowane całkowicie niezależnie od siebie. Jedno płótno wykonane z gęstego materiału, całkowicie pochłaniające światło, nazywa się „nocą”. Drugie przezroczyste lub półprzezroczyste płótno nazywa się „dniem” lub „zasłoną”. Podwójne zasłony - to idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza. Funkcjonalność, estetyka i praktyczność - te cechy są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej zepsutych mieszkańców miast lub właścicieli ich domów.

Sposoby kontroli mechanizmu pozostają tradycyjne, a mianowicie za pomocą: łańcuchów, lin lub za pomocą napędu elektrycznego. Regulacja strumienia świetlnego odbywa się poprzez przesunięcie jednej wstęgi względem drugiej. Aby wyregulować oświetlenie w pomieszczeniu, wystarczy pociągnąć za linkę, a żądane położenie płócien można naprawić.

Jeśli opuścisz tkaninę z ciemnej tkaniny, oświetlenie w pomieszczeniu będzie minimalne. Tkanina z półprzezroczystego materiału, przeciwnie, spowoduje maksymalny strumień świetlny. Jest to bardzo wygodne dla osób, które lubią odpoczywać w całkowitej ciszy i ciemności. Dostosowując położenie płócien względem siebie, oświetlenie można regulować indywidualnie.

Zalety rzymskich zasłon:

 • Nie blakną na słońcu, odpychają pył dzięki impregnacji, która jest przetwarzana podczas procesu produkcyjnego, co pozwala zachować ich oryginalny wygląd przez długi czas.
 • Są łatwe w pielęgnacji, tylko szczotkują kurz suchą szmatką. Można je odkurzyć i, w razie potrzeby, wyjąć i oczyścić lub umyć nawet w pralce.
 • Ogromny wybór kolorów.
 • Można łączyć z portierami, które nadają arystokracji, wytworności i luksusu w pomieszczeniu.

A ich najważniejszą zaletą jest ich wyjątkowość i funkcjonalność. Biorąc pod uwagę te czynniki, rolety rzymskie mogą być używane w każdym pomieszczeniu, czy to w kuchni czy sypialni, najważniejsze jest wybranie dobrej i kompatybilnej wersji z głównym wnętrzem.
Rzymskie zasłony w kuchni

Kuchnia jest najlepiej dopasowanymi półprzezroczystymi zasłonami, które oszczędzą przed palącym słońcem, zapewniając jednocześnie dobre oświetlenie pomieszczenia. Wybierając kolor płótna, nie zapominaj, że ciepłe odcienie zwiększają apetyt, a przeciwnie - chłód go zmniejsza. Jasne, jasne odcienie zapewnią kuchni jasny, słoneczny nastrój, a rysunek w postaci kontrastowych pasków doda dynamiki. Zazwyczaj długość zasłon ma wpływ na parapet, wielkość otworu okiennego lub drzwi. Po pierwsze, objętość pomieszczenia wizualnie wzrasta, a po drugie, gospodyni zawsze będzie miała dostęp do parapetu i okna.
Rzymskie zasłony w sypialni

Wybierając zasłony w sypialni, zauważ, że w tym pokoju osoba spędza większość czasu. Kiedy się budzimy, najpierw patrzymy przez okno, aby zrozumieć, czy jest już rano, czy nie. Wybór koloru i kształtu rzymskich zasłon należy traktować bardzo poważnie, ponieważ sypialnia to pokój, który powinien uspokoić i mieć działanie uspokajające. W przeciwnym razie osoba po prostu nie może spać i odpoczywać. Do sypialni są idealne zasłony w pastelowych odcieniach.

Grając na palecie kolorów, wzorze i fakturze zasłon, możesz odtworzyć pożądaną atmosferę w domu, która będzie dokładnie odpowiadać twoim preferencjom i pragnieniom, twojej postaci i temperamentowi. Najważniejsze przy wyborze materiału na zasłony rzymskie, nie zapomnij o połączeniu kolorów i kombinacji zasłon z wnętrzem jako całością.