Jak wybrać rzymskie zasłony do systemu Windows, oryginalne pomysły projektowe i piękne wzory pomieszczeń - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rzymskie zasłony we wnętrzu (20 zdjęć): piękny wystrój okien

Pin
Send
Share
Send
Send


Z pewnością wielu słyszało o roletach rzymskich, ale nie wszyscy wiedzą, czym naprawdę są. Nowoczesne rolety rzymskie - często jest to tkanina oparta na bawełnie, płótnie o różnych wykończeniach, juty, a nawet bambusa. Ale jest tak wiele innych opcji. Obecny rynek dostaw może spełnić każdą zachciankę najbardziej ultrakonserwatywnego klienta.

Cechy projektowe rzymskich zasłon są bardzo podobne do możliwości żaluzji i rolshtor ich krewnych. Niemniej jednak istnieją różnice, dzięki którym zmienia się nie tylko wygląd całej struktury, ale także cechy jej działania.

Charakterystyczną cechą systemu sterowania jest fakt, że podczas skręcania zasłony nie tworzą rolki, ale subtelne, równomiernie rozłożone fałdy, które uzyskano za pomocą prowadnic wstawionych z niewłaściwej strony. W dolnej części kurtyny wszyta jest deska obciążająca, dzięki której struktura nie ugina się ani nie trzepocze na wietrze.


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-2


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-3

Jak wybrać rolety rzymskie?

Wybierając zasłony w pokoju, zwracaj uwagę na wszystko, ponieważ to ty będziesz musiał współistnieć z nimi każdego dnia. Dlatego oprócz atrakcyjności wizualnej nie zapomnij o funkcjonalności projektu.

Zalety instalacji i sterowania roletami rzymskimi:

  • Niezawodny mechanizm, który jest łatwy w montażu i zarządzaniu.
  • System mechanizmu pozwala na wykorzystanie zarówno lekkich, jak i ciężkich wstęg do projektowania.
  • Funkcjonalność tego typu zasłon pozwala na montaż konstrukcji w otworze okiennym, na ścianie, a nawet na suficie.
  • Możliwość trójwymiarowego montażu pozwala zainstalować projekt w najbardziej niedostępnych miejscach, w których po prostu nie da się zawiesić zasłon, takich jak loggia balkonowa i okno kuchenne.
  • Uniwersalne mocowanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a wolna przestrzeń nigdy nie jest zbyteczna.
  • Jeśli zadaniem jest zwiększenie przestrzeni, a następnie wykorzystanie możliwości projektowych zasłon, można wizualnie zwiększyć sufit i rozjaśnić pomieszczenie. Popraw efekt jasnych tonów. Poziome pasy wizualnie dodają wysokość pomieszczenia i szerokość pionową. Kochanki małych mieszkań docenią ten mały, ale taki miły bonus z godnością.
  • Metody mocowania umożliwiają montaż rolet rzymskich nawet na najróżniejszych kształtach okien. Cecha gzymsu pozwala na montaż na strychu, trapezie, a nawet na łukowatych otworach okiennych.


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-4


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-5


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-6

Podwójne rolety rzymskie

Istnieją podwójne rolety rzymskie, zwane także „dniem nocnym”. Konstrukcja ta składa się z dwóch oddzielnych wstęg, które są montowane i sterowane całkowicie niezależnie od siebie. Jedno płótno wykonane z gęstego materiału, całkowicie pochłaniające światło, nazywa się „nocą”. Drugie przezroczyste lub półprzezroczyste płótno nazywa się „dniem” lub „zasłoną”. Podwójne zasłony - to idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza. Funkcjonalność, estetyka i praktyczność - te cechy są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej zepsutych mieszkańców miast lub właścicieli ich domów.


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-9


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-10


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-11

Rzymskie zasłony w kuchni

Kuchnia jest najlepiej dopasowanymi półprzezroczystymi zasłonami, które oszczędzą przed palącym słońcem, zapewniając jednocześnie dobre oświetlenie pomieszczenia. Wybierając kolor płótna, nie zapominaj, że ciepłe odcienie zwiększają apetyt, a przeciwnie - chłód go zmniejsza. Jasne, jasne odcienie zapewnią kuchni jasny, słoneczny nastrój, a rysunek w postaci kontrastowych pasków doda dynamiki. Zazwyczaj długość zasłon ma wpływ na parapet, wielkość otworu okiennego lub drzwi. Po pierwsze, objętość pomieszczenia wizualnie wzrasta, a po drugie, gospodyni zawsze będzie miała dostęp do parapetu i okna.


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-12


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-13


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-14

Wybierając zasłony w sypialni, zauważ, że w tym pokoju osoba spędza większość czasu. Kiedy się budzimy, najpierw patrzymy przez okno, aby zrozumieć, czy jest już rano, czy nie. Wybór koloru i kształtu rzymskich zasłon należy traktować bardzo poważnie, ponieważ sypialnia to pokój, który powinien uspokoić i mieć działanie uspokajające. W przeciwnym razie osoba po prostu nie może spać i odpoczywać. Do sypialni są idealne zasłony w pastelowych odcieniach.


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-17


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-18


rimskie-shtori-v-interere-20-foto-krasivij-dekor-okon-19

Pin
Send
Share
Send
Send