Kolumny we wnętrzach, klasyczne i nowoczesne wykończenia i piękne dekoracje - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracyjne kolumny we wnętrzu (59 zdjęć)

Monumentalność i wielkość, luksus i odrobina charyzmy, starożytne melodie wprowadzają dekoracyjne kolumny do każdego pokoju. Dziś są one jedynie dekoracją, aczkolwiek luksusową i bogatą, wczoraj są czysto użytkową funkcją pozwalającą Egipcjanom i Hindusom budować wspaniałe kompleksy świątynne, aby tworzyć kolumny totemowych kolumn o niespotykanej wcześniej sile i urodzie oraz ... tuziny więcej przykładów. Teraz kolumny we wnętrzu mieszkania / domu wiejskiego uosabiają siłę, tendencję do stylów historycznych, takich jak królewski, barokowy, rokokowy, gotycki.Kolumny pomogą podkreślić przynależność do pomieszczenia, wskażą kierunek dekoracji i dekoracji oraz zaskakują niezwykłymi kształtami i wystrojem. Pozostaje tylko wybrać!

Materiał ozdobnych kolumn: na każdy gust

Piękne i eleganckie kolumny dekoracyjne to różnorodne materiały, z których wykonane są trzy główne elementy każdej kolumny - kapitał, podstawa i pień. Jest to materiał okrężnicy, który pomoże w najmniejszych szczegółach odtworzyć określone wnętrze, aby uzyskać pewne uprzedzenia, wzbogacając pokój jasną i fantazyjną energią i nastrojem.


To są kolumny z:

  • kamień naturalny: marmur, granit, malachit, bazalt. Takie jednostki dekoracyjne są ozdobą teatrów i muzeów, hal wystawowych i galerii oraz innych podobnych obiektów. Pionowe jednostki architektoniczne przy wejściu i foyer, mniejsze w głównej i pomocniczej sali, to wielkość i luksus przeszłości, wykonane bezbłędnie, kompetentnie, dokładnie. Dekorowanie własnego domu takimi kolumnami jest niezwykle kosztowne ze względu na koszt materiału i złożoność jego przetwarzania, w kategoriach estetycznych - pretensjonalne i gdzieś nawet śmieszne;
  • drzewo. Etniczne i naturalne style - wiejskie i rustykalne, ekologiczne i prowansalskie - nie mogą obyć się bez eleganckiego, zdobionego rzeźbionymi kolumnami, organicznie wpisanego we wspólną przestrzeń pokoju. Staną się punktem wyjścia całego wnętrza, pozwalając na wybór mebli i elementów dekoracyjnych, akcesoriów i powłok, tekstyliów i dekoracji jednostek-dekoracji. Uwodzicielski dotyk naturalnego wnętrza nada kolumnom, wykonanym w kolorze bejcowanego dębu, wenge, jesionu, topoli lub klonu, czyli w naturalnych odcieniach, z naturalnymi wzorami wzorów, „oddychającymi” naturalną energią i naturą;
  • metal. Wykonane są w różnych formach, zdobią wnętrza w stylu minimalizmu, hi-tech, funkcjonalności, słowem, nowoczesnych stylów, w których przede wszystkim praktyczność, niezawodność i funkcjonalność, a dopiero druga - element estetyczny. Kształt jest tutaj ważny - tylko jasne, gładkie linie i kolory. Srebro, chłodna biel, metal i wszystkie odcienie czerni są uważane za klasyczne;
  • płyta gipsowo-kartonowa. Łatwo jest stworzyć taką kolumnę zgodnie z projektem pokoju. Zorientowane linie, nierówny rozmiar pnia - i ozdobione kolumną dla dzieci i biblioteki, salonu i holu. Jednym ograniczeniem jest tylko prostokątny kształt i minimalna ilość ozdobnych ozdób;
  • poliuretan. Materiał ten jest wykorzystywany do produkcji elementów dekoracyjnych-kolumn coraz bardziej, ponieważ ma niski koszt, jest łatwy w instalacji, trwały i niezawodny, odporny na światło UV, temperaturę i wilgotność. Unikalna kolumna dekoracyjna z poliuretanu pozwoli na ucieleśnienie każdego stylu, tworząc oryginalny i jasny kapitał w stylu jońskim, doryckim, korynckim. Bogaty wybór kolumn dekoracyjnych z poliuretanu pozwala mu prowadzić w każdym wnętrzu.


Zadania wykonywalne lub nie tak małe dla kolumn

Kolumny wybrane we wnętrzu to kilka zadań, które mogą uzyskać rozwiązanie, którego nie byłeś świadomy. Tak więc kolumny w pokoju historycznych, naturalnych, nowoczesnych wnętrz są:

  • praktyczność. Stworzenie ceglanej kolumny lub kolumny ze sztucznego kamienia w nowoczesnym wnętrzu to innowacyjna konstrukcja nośna, która doskonale podpiera sufit. Jednocześnie nie potrzebujesz specjalnych zezwoleń i innych dokumentów dla tego rodzaju remontu. Innym pomysłem jest „wpisanie” kolumn na zewnątrz lub do wnętrza podczas projektowania domu lub mieszkania. Pomoże to ocenić projekt i natychmiast zebrać materiały do ​​dekoracji, meble „pasujące”;
  • możliwość zagospodarowania przestrzeni. Pojedynczy duży pokój, w którym jest dużo miejsca, czytelne meble i ogromne okna, można podzielić na różne strefy za pomocą kolumn. Takie posunięcie byłoby intrygującym pomysłem, jeśli uwielbiasz rozkosze architektoniczne i nietrywialne rozwiązania. A to strefa pracy i kreatywności, terytorium gier dla dzieci lub jasny „punkt” - salon. Jednocześnie pionowe jednostki architektoniczne wizualnie zwiększą odległość między podłogą a sufitem, dzięki czemu pomieszczenie będzie przestronne i lekkie. Grupa kilku kolumn ułożonych w rzędzie pomoże podkreślić przejrzystość ścisłych linii charakterystycznych dla wnętrza w nowoczesnym stylu;
  • ukrywanie systemów inżynieryjnych, kabli, innej komunikacji. Jest to świetna opcja, jeśli wymyśliłeś przebudowę i stworzysz nowy pokój gościnny na piętrze górnym lub poddaszu. Podczas gry świateł na fletach nikt nie zgadłby, że coś zostało ukryte w tej kolumnie!
  • element estetyczny. Elementy architektoniczne wniosą do pokoju odrobinę wyrafinowania i uroku, zwrócą uwagę na siebie i mogą stać się główną dekoracją dekoracyjną pokoju, jeśli kolumna zostanie ozdobiona za pomocą ciekawej techniki. Kreatywnym pomysłem jest uczynienie kolumny jasną i wybranie spokojnego pastelowego odcienia jako głównego koloru tła pomieszczenia. Ale tak jest w przypadku innowatorów, którzy nie boją się innowacji. Konserwator będzie miał bardziej pragmatyczny pomysł na pomalowanie kolumny w „niewidzialny” kolor i podkreślenie jej funkcjonalnego celu.Style wnętrz i kolumn: jak wybrać odpowiedni

W przypadku konkretnego stylu kolumny dekoracyjne powinny być wybierane nie tylko na podstawie udoskonalenia elementów pomocniczych, materiału i koloru. Uwaga - główne cechy charakterystyczne dla danego stylu.

Na przykład kolumny we wnętrzu egipskiego stylu wymagają obowiązkowego malowania na powierzchni. Jednocześnie powierzchnia kolumny jest gładka i równa, bez teksturalnych lub teksturalnych rozkoszy. Wzory i rysunki - warianty roślin w bogatej manifestacji kolorów, czyli masa zieleni, terakoty, korala i oliwek, żółta, czerwona i niebieska.Asymetria, krzywizna i gładkość linii, ornamentów i malarstwa - to nowoczesny styl. Tutaj łatwo jest pokazać wyobraźnię i stworzyć wyszukaną kolumnę o wyszukanym kształcie. Kolumny we wnętrzach stylów etnicznych są wyjątkowe, ponieważ istnieje tak wiele wariantów ich dekoracji i dekoracji, jak grupy etniczne. Każdy z nich ma swoje cechy i cechy, wybierając najlepsze, które może stworzyć niepowtarzalny wystrój. Idealnie dobrane tkaniny i przedmioty dekoracyjne pomogą skompilować jedną harmonię w takim pomieszczeniu.

Starożytność z jej pretensjonalnością, luksusem, bogactwem, licznymi elementami dekoracyjnymi z wszelkiego rodzaju naturalnych materiałów to dekoracyjne kolumny we wnętrzu baroku lub rokoka. Pionowe elementy architektoniczne w tym przypadku posłużą jako punkt centralny, przy pomocy którego zostaną udekorowane reszta przestrzeni, wybrane zostaną materiały wykończeniowe, a nawet meble.

I tak - studiując każdy styl i kierunek projektowania wnętrz. Mały krok, zainteresowanie szczegółami, ważne drobiazgi - a kolumna stanie się arcydziełem!


Przyjęcia i techniki zdobienia kolumn

Nowoczesne wnętrza to ceglane lub betonowe kolumny, rzadko sztuczny kamień. Spraw, by były reprezentacyjne i interesujące, pomogą w gipsowaniu i późniejszym malowaniu. Zamocuj siatkę na kolumnie, wytrzyj ją, zagruntuj, a następnie pomaluj w wybranym kolorze. Opcjonalnie - dekoracyjny tynk o określonym kolorze i fakturze.Ciekawa dekoracja kolumny - zastosowanie mozaiki, płytek ceramicznych o niewielkich rozmiarach, wykonanych pod skórą, drewnem, kamieniem i innymi materiałami. Przy wyborze kolekcji warto wziąć nie tylko płytki na ściany, ale także obramowania, ołówki i ramki-panele. Pomoże to odtworzyć kolumnę w tym samym stylu, narysować interesujące i kreatywne.

Ramy z drewna iglastego, płyty MDF, okleina naturalna, rzeźba jednej lub drugiej techniki to drewniane dekory i pochodne. Dekoracja drewna jest zawsze naturalna, oryginalna, autentyczna, dlatego przyciąga uwagę na poziomie podświadomości.

Ozdoby dekoracyjne kolumn z pianki poliuretanowej to nie tylko różnorodne formy, ale także możliwość barwienia w jednym lub innym kolorze. Wybierz przedmiot, który pasuje do Twojego wnętrza i bądź dumny z decyzji o stylu!
Obejrzyj film: Kolekcja Góralska (Styczeń 2020).

Загрузка...