Drzwi wewnętrzne w mieszkaniach wnętrzach lub domach, jak prawidłowo wybrać, piękne kombinacje z klasycznymi i nowoczesnymi wzorami - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Drzwi wewnętrzne we wnętrzu (21 zdjęć): piękne kombinacje

Dla niektórych drzwi wewnętrzne są wystrojem wnętrza, a dla kogoś rozdzielaczem przestrzeni. Niezależnie jednak od tego, jakie są dla ciebie drzwi, głównym wskaźnikiem, który zjednoczy pragnienie obu, jest jakość. Po zbudowaniu solidnej konstrukcji może Ci służyć, jeśli nie na całe życie, ale na pewno 15 lat. Dlatego musi być wybrany bardzo ostrożnie. Pozwól, aby wybór drzwi wewnętrznych nie zajmował pierwszorzędnego znaczenia w konstrukcji, ale wiesz, projekt doda ostatecznego wyglądu całościowemu obrazowi koncepcji projektowej.

Nowoczesny nabywca ma wiele do wyboru, gama drzwi wewnętrznych jest tak duża, że ​​trudno będzie dokonać wyboru na korzyść dowolnego modelu. Zwłaszcza, jeśli drzwi w twoim rozumieniu nie tylko dzielą przestrzeń, ale także ją łączą.

Jeśli uznamy drzwi za oddzielny element wystroju, to niektóre modele są już dziełem sztuki, których nastrój nie zawsze można dostosować, aby osiągnąć harmonię i połączenie z ogólnym obrazem wnętrza. Okazuje się, że przy zakupie minutowej słabości może stać się wielkim problemem. Dlatego potrzebujesz przynajmniej trochę zrozumienia teorii drzwi.

Wybór designerskich drzwi wewnętrznych

Przede wszystkim określ model drzwi wewnętrznych. Oferty rynkowe na dziś są świetne, więc przy wyborze kieruj się następującymi kryteriami:

  • Cechy techniczne drzwi.
  • Styl, który powinien pasować do ogólnego wyglądu pokoju.
  • Kwestia oszczędzania dodatkowej przestrzeni, jeśli jest to istotne.

Drzwi przesuwne we wnętrzu

Przesuwne drzwi wewnętrzne lub drzwi przedziałowe, jak się je nazywa, mogą stać się różdżką jako różdżką, ponieważ są bardzo wygodne w użyciu i praktycznie nie zajmują cennej wolnej przestrzeni. Płótna poruszają się po prowadnicach i przesuwają się do niszy ściany.

Oczywiście nie są to drzwi wahadłowe, które dobrze izolują niechciane dźwięki obce i nie utrzymują zapachów z innych pomieszczeń. Ale mają prawo istnieć. Nie każdy potrzebuje drzwi w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli na przykład osoba potrzebuje czegoś podobnego do przegrody wewnętrznej, aby w razie potrzeby stworzyć z jednego dużego pokoju dwa małe pokoje odizolowane od siebie.

Drzwi wahadłowe mogą być nie tylko koniecznością, ale także luksusem dla twoich mieszkań. Przecież drzwi przedziałowe wyglądają bardzo stylowo i łatwo pasują nawet do najbardziej skomplikowanej działki wymyślonego wnętrza w mieszkaniu.Składane drzwi we wnętrzu

Składane drzwi idealnie zagospodarowane pomieszczenia. W istocie bardzo przypominają przesuwne wzory. Wyróżniającą różnicą jest system zamykania i otwierania. Przesuwanie, na przykład, jest słusznie kojarzone z pociągiem lub szafą. Tutaj system ruchu skrzydła drzwi mówi sam za siebie. Ale składanie przypomina ekran lub akordeon. Głównym materiałem do ich produkcji jest drewno lub plastik. Dlatego lepiej pasują do projektu sypialni lub salonu, ale mogą służyć jako przegroda w garderobie. I nawet pełnić rolę ekranu w łazience.

Te drzwi mają wiele zalet: elegancki wygląd, łatwość obsługi i atrakcyjna cena. Być może jednak jest jedna mała wada - to czas wyzysku. Chociaż ceny mogą odegrać dużą rolę. Wysokiej jakości komponenty, dobry materiał na panele drzwiowe mogą podwoić, a nawet potroić żywotność.

Drzwi wahadłowe we wnętrzu

Klasyki tego gatunku są zwyczajowo stosowane w większości najpopularniejszych drzwi otwieranych wahadłowo: drzwi pojedyncze lub podwójne. Skrzydło takiego planu może z łatwością zmieścić się w każdym pomieszczeniu. Drzwi mogą być z progiem lub bez. Otwór jednodrzwiowy jest leworęczny lub praworęczny.

W tym modelu drzwi występuje jedna wada - zajmują one dużo miejsca podczas otwierania, zwłaszcza jeśli ich szerokość wynosi 90 cm. Podczas instalacji są niuanse na raz, w jaki sposób otworzyć drzwi, aby zajmowały najmniej miejsca. Współcześni producenci oferują mechanizm wahadłowy, który otwiera się zarówno na nich samych, jak i na nich samych. Dla niektórych może to być prawdziwe wyjście, ale dla kogoś jest to absolutnie nie do przyjęcia. Ale istnienie alternatyw jest samo w sobie dobre.Drzwi do mody

Po wybraniu systemu otwierania drzwi wewnętrznych będą musieli dowiedzieć się, jaką rolę odgrywają w ogólnej koncepcji stylu mieszkania.

Drzwi Wenge we wnętrzu

Drzwi-wenge - jeden z najpopularniejszych modeli w stylu klasycznym. Wenge jest zwykle nazywany wszystkimi modelami skrzydeł drzwiowych, które są wykonane z ciemnego drewna. W botanice tzw. Afrykański czarny dąb. Skrzydło drzwi w tym kolorze ma bogaty czekoladowy kolor. Drzwi wyglądają szlachetnie i stylowo w prawie każdej stylistycznej decyzji pokoju, ale najbardziej harmonijny wygląd w nowoczesnym stylu techno i hi-tech. Ciemne drzwi we wnętrzu doskonale łączą się z metalowymi i lustrzanymi wstawkami.

Ten kolor jest w harmonii z wieloma jasnymi beżowymi tonami. Ale najważniejszą rzeczą przy tworzeniu każdego wnętrza nie jest przesadzenie, w przeciwnym razie ciemny kolor może przyciągnąć całą uwagę do siebie i stać się niepożądaną dominantą w projektowaniu pokoju. Klasyczna kombinacja wnętrza to połączenie koloru drzwi z meblami i podłogą, a odcienie mogą się różnić o kilka odcieni, zarówno ciemniejszych, jak i jaśniejszych.

To ważne! Jeśli nie udało ci się podnieść drzwi tonem do wnętrza, nie martw się, jest mała sztuczka. Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia może skorygować niezbyt udane połączenie tonów.

Chociaż większość projektantów zaleca połączenie koloru skrzydła drzwiowego z podłogą. Ale w każdym wnętrzu są niuanse, a czasami kontrast będzie lepszym rozwiązaniem.Białe drzwi wewnętrzne we wnętrzu

Od ciemnych odcieni przechodzimy do lekkich, bardziej klasycznych modeli. Klasyczny jest zawsze rygor, zwięzłość i proporcjonalność linii i krzywych. Skrzydła drzwi w stylu klasycznym są szlachetne i wyrafinowane. Jednocześnie są bardzo praktyczne w działaniu, poza tym prawie zawsze wyglądają korzystnie. Takie drzwi są wykonane z naturalnego materiału lub ozdobione eko-pasem.

Płótno wykonane z bielonego drewna lub pomalowane białą farbą na górze najczęściej pasuje do stylu shebbi-chic i Prowansji. Są bardzo harmonijne z łatwością i zwiewnością we wnętrzu.

Takie modele drzwi są często uzupełniane o nietypowe detale, skręcone elementy lub elementy figurowe. Mogą składać się ze szklanych wkładek, matowych lub przezroczystych, które dodatkowo zwiększą wdzięk i lekkość. W chwili obecnej bielony dąb i kość słoniowa są bardzo popularne.

Szklane drzwi we wnętrzu

Konstrukcje szklane są jednym z najbardziej niezwykłych i przewiewnych rozwiązań. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na takie drzwi, ponieważ szkło jest dość delikatnym materiałem. Jeden nieostrożny lub niewygodny ruch, a nawet dorosły może łatwo zepsuć takie drzwi. Jeśli rodzina ma małe dzieci, będzie to dla nich niezwykle niebezpieczne.

Jeśli pragnienie pokonuje wszelkie niedociągnięcia i naprawdę chcesz szklanego modelu drzwi, lepiej jest połączyć szkło z drewnem. Najbezpieczniejszą opcją będą drzwi, których dno będzie wykonane z drewna, a góra będzie ozdobiona szklanymi wstawkami.

Niezwykłym dodatkiem do tego projektu będzie nowoczesny styl i śródziemnomorski styl. Ze względu na swoją wyjątkową estetykę szklane powierzchnie można łączyć z dowolnym stylistycznym kierunkiem we wnętrzu pomieszczenia.Akcesoria

Ważne jest również, aby wybrać odpowiednie i wysokiej jakości komponenty do drzwi. Przecież drzwi to konstrukcja, która otwiera się i zamyka sto razy dziennie, dlatego bardzo ważne jest, aby mechanizm był silny i niezawodny. Każdy z nas oczekuje, że drzwi będą służyć i zachwycać swoich mistrzów przez wiele lat.

Czy wysokość drzwi ma znaczenie?

Większość z nas ma standardowe drzwi, więc wysokość drzwi jest standardem. Jednak coraz częściej projektanci oferują wysokie drzwi wewnętrzne. Po pierwsze, wyglądają bardzo imponująco, a po drugie, zmieniają postrzeganie przestrzeni pomieszczenia jako całości. Jeśli chodzi o właściwości techniczne, jasne jest, że przez wysokie drzwi jest więcej światła i powietrza. Pokój wydaje się bardziej przestronny.

Wszystkie parametry skrzydła drzwi powinny być znane z wyprzedzeniem przed pracami wykończeniowymi, aby nie spowodować absolutnie niepotrzebnego demontażu.

Obejrzyj film: Kia Sportage - nie dociskać! Zrzucać! (Grudzień 2019).

Загрузка...