Dekoracyjne belki na suficie we wnętrzu pokoju, opcje projektowe i apartamenty projektowe - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Belki na suficie (20 zdjęć): piękny detal wnętrza

Sufit z belkami to piękne i stylowe widowisko. Oczywiście w typowym mieszkaniu taki projekt jest trudny do wdrożenia, ponieważ wysokość sufitów nie zawsze pozwala na taką technikę. Ale tutaj, w wiejskim domu lub w mieszkaniu o indywidualnym, nowoczesnym układzie belki na suficie - całkiem możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni. Artykuł przyjrzy się cechom tej techniki w projektowaniu wnętrz, jej zaletom i tym, w których pomieszczeniach domu instalacja belek jest najbardziej uzasadniona.

Zalety projektowe

Jakie są główne zalety aranżacji wnętrz z belkami stropowymi:

 • To wykończenie daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Mocne belki podwieszone są powiązane w podświadomości z bezpieczeństwem, więc w takim wnętrzu staje się spokojne i bezpieczne.
 • Belki optycznie zmieniają wnętrze. Pokój staje się mniejszy i przysadzisty. Ale jednocześnie rozszerza się wizualnie. Taka fałszywa iluzja może być celowo i użytecznie wykorzystana w projekcie.
 • Belki sufitowe są głównym przedmiotem projektu pokoju. Przyciągają uwagę do siebie, będąc podstawą kompozycji. I pomalowane na jasne kolory, mogą stać się prawdziwym obiektem sztuki.
 • Przy niektórych prostych umiejętnościach jest całkowicie w stanie zaaranżować pokój za pomocą belek własnymi rękami.

Kiedy odpowiednie belki na suficie

Rozważ główne przypadki, w których uzasadnione jest projektowanie konstrukcji sufitowych:

 • W domach wiejskich belki są obecne w każdym przypadku, ponieważ stanowią główną część sufitu. Są one jednak często ukryte za przegrodami z płyt gipsowo-kartonowych. Ale jeśli chce się zrobić sufit z belkami własnymi rękami, to po prostu nie można ukryć naturalnego nakładania się - i stworzyć piękny sufit w kuchni i sypialni.
 • Jeśli projekt obejmuje ścisłe przestrzeganie określonego stylu, który wykorzystuje elementy sufitowe. Może to być w stylu country, shebik chic, country style. W tych kierunkach belki na suficie są najczęstsze. Dla nich zwykle używana jest farba jasna. Szczególnie piękna jest sypialnia i salon w tych stylach.
 • Projekty sufitowe mogą z powodzeniem ukryć pewne wady i wady w układzie. Na przykład, jeśli zamkniesz wiązki brzydkimi i nierównymi połączeniami części z płyt gipsowo-kartonowych, wykończenie pomieszczenia jest znacznie prostsze.
 • Komunikacja może być umieszczona w belkach. Na przykład przewody elektryczne, a nawet rury spustowe. Dekoracyjne oświetlenie wbudowane w konstrukcje sufitowe również wygląda bardzo ładnie. Co więcej, podświetlenie może mieć wiele opcji: można stosować różne kolory żarówek i wygląd samych kompozycji.
 • Do belek można przymocować różne elementy dekoracyjne wnętrza - na przykład lampy, różne ozdobne drobiazgi, obrazy, a nawet telewizory. A w kuchni suszone zioła będą wyglądać interesująco na belkach.

Materiały

Jakie materiały są najczęściej używane do produkcji dekoracyjnych belek stropowych:

 • Drzewo Jest to najpopularniejszy materiał do produkcji konstrukcji belkowych we wnętrzu. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to najbardziej tradycyjny i łatwy w obróbce materiał, przyjazny dla środowiska i piękny. Minusem jest to, że drewniane belki na suficie są drogie, ponieważ potrzebujesz wysokiej jakości drewna, które zostało poddane specjalnej obróbce. Najczęściej używane warianty to drewno iglaste, ale w stylu rustykalnym można również zobaczyć projekt z drewna twardego. Do kuchni drewno jest najpopularniejszym materiałem, najbardziej bezpiecznym i nietoksycznym.
 • Metal Sztuczne elementy metalowe (zwykle lekkie aluminium) są stosowane we wnętrzach o nowoczesnym skosie. Na przykład wykończenie w stylu high-tech, loft, industrial to takie konstrukcje sufitowe. Często są one dołączone do wyposażenia, również wykonane w odpowiednim stylu, czasem własnymi rękami. Sypialnia z takimi nowoczesnymi elementami wygląda wyjątkowo pięknie.
 • Poliuretan Nowoczesny materiał sztuczny, lekki i wygodny w użyciu. Odpowiednio obrobiony poliuretan może niezawodnie naśladować każdą powierzchnię, od drewna po kamień i metal. Ponadto jego koszt jest stosunkowo niski w porównaniu z materiałami naturalnymi. Umożliwia to „odwrócenie się” podczas planowania projektu wnętrza. Możesz wybrać dowolny styl i nie martwić się, że nie będziesz w stanie podnieść odpowiednich wiązek na suficie pod nim, ich koloru lub tekstury - fałszywe belki mogą imitować każdy rodzaj powierzchni.
Co decyduje o wyborze

Jakie czynniki musisz wykorzystać, wybierając belki sufitowe do swojego wnętrza:

 • Pamiętaj o wielkości pomieszczenia i wysokości sufitu. W małych i niskich przestrzeniach, na przykład w wąskim korytarzu, użycie takich struktur jest niepożądane. Pokój w tym samym czasie może stać się jeszcze mniejszy i niższy.
 • Jakiego stylu używasz we wnętrzu? Niektóre style są całkowicie nie zaprojektowane do stosowania belek sufitowych. Na przykład luksusowy barokowy lub pompatyczny rokoko absolutnie nie będzie wyglądał z brutalnymi strukturami sufitu. Belki nadają się do lekko szorstkich, męskich wnętrz, bez przepychu, zwięzłe i stylowe. Kolor pomieszczenia powinien być zbliżony do naturalnego, naturalnego odcienia.
 • Ile można przeznaczyć na zaprojektowanie sufitu. Od tego zależy wybór materiału i liczba belek i ich rozmieszczenie. Jeśli fundusze są ograniczone, idealny jest fałszywy projekt ze sztucznymi strukturami poliuretanowymi.Funkcje aplikacji

Rozważ kilka ważnych cech rozmieszczenia belek na suficie.

 • W wiejskich salonach będą wyglądały najlepsze elementy sufitowe wykonane z drewna. Zwłaszcza jeśli reszta wnętrza jest w większości drewniana. Taki pokój będzie ciepły, przytulny, w podobnym salonie z przyjemnością zgromadzenia rodziny na wieczorne spotkania. Konstrukcja kuchni jest również najlepiej wykonana z drewna.
 • W małym mieszkaniu lepiej użyć belek na suficie z lekkiego materiału lub wybielonych. Faktem jest, że ciemny kolor tworzy przytłaczające, przytłaczające wrażenie, którego lepiej unikać. Ale białe wzory wypełnią przestrzeń światłem i lekkością.
 • Wykorzystanie tak zwanych „rustykalnych” elementów z surowego drewna wygląda bardzo stylowo we wnętrzu, ale tylko wtedy, gdy są w harmonii z tym wnętrzem. Na przykład, jeśli dekoracja pokoju jest wykonana w stylu morskim lub górskim.
 • Jeśli wykonasz dekoracyjne belki na suficie z tego samego materiału co meble w pokoju, stworzy to harmonijny obraz.
 • Projekty sufitów wyglądają świetnie, jeśli wykończymy je sypialnią na poddaszu. Nierówny sufit w tym przypadku tylko podkreśli znaczenie ich użycia.
 • Śnieżnobiałe elementy sufitowe wyglądają bardzo elegancko i przewiewnie. Ponadto nadają się do niemal każdego wnętrza, z wyjątkiem najbardziej dekoracyjnego, oczywiście. Taki kolor wzoru nie czyni pokoju cięższym, wygląda harmonijnie i stylowo. Możesz je malować własnymi rękami.
 • Sufity można stosować nawet do wykańczania łazienek. Ale oczywiście nie typowe łazienki zwykłych mieszkań. W tym celu nadają się tylko wystarczająco przestronne pokoje w poszczególnych domach planowania. W tym przypadku elementy drewniane muszą być poddane specjalnej impregnacji, która nie pozwoli gnić i zniszczyć drzewa przed wilgocią. Możesz również użyć poliuretanu w postaci drewna lub kamienia, tworząc elegancki, fałszywy projekt. Ponadto konstrukcje te mogą być wbudowanymi oprawami oświetleniowymi, chroniąc tym samym przewody przed wilgocią i zwarciem.
Obejrzyj film: Żeby beton nie . (Listopad 2019).

Загрузка...