Projekt salonu w wiejskim domu, planowanie i projektowanie pokoju w stylu nowoczesnym lub klasycznym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pokój dzienny w prywatnym domu (21 zdjęć): piękna dekoracja i dekoracja

Aranżacja salonu w wiejskim domu jest dość pracochłonnym procesem, ale też dość interesującym. Projekt salonu w prywatnym domu będzie się znacznie różnić od wnętrza hali w zwykłym mieszkaniu, ponieważ różnią się znacznie wielkością.

Pokój dzienny jest centralnym pomieszczeniem całego domu, jest jak serce człowieka. Jest to pokój, w którym gromadzi się cała rodzina, aby wygodnie spędzać czas, rozmawiać, dyskutować na różne tematy lub po prostu odpocząć.

W weekendy centralne apartamenty mogą gromadzić bliskich przyjaciół lub krewnych na wspólne uroczystości. Hala w prywatnym domu to wielofunkcyjna sala, która musi odpowiadać statusowi jej właścicieli, a także musi być gotowa do zorganizowania uczty w dowolnym formacie, czy to w recepcji społecznej, czy w dniu urodzin dziecka. Jednocześnie powinien wyglądać przynajmniej harmonijnie i nowocześnie. Cóż, jeśli gospodarz okazał się osobą niezwykłą, oznacza to także oryginał.

Pokój dzienny minimalizm

Wielu ludzi przyciąga minimalizm w otoczeniu, zwłaszcza mieszkańcy miast uwielbiają ten styl. To zrozumiałe, każda osoba chce odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Jasny i przestronny pokój z minimalnym wyposażeniem, w którym znajdują się tylko najbardziej funkcjonalne meble, które nie mają znaczenia, a prawie całkowity brak wystroju przyczynia się do maksymalnego psychicznego i fizycznego odprężenia osoby. Oczyszczenie zbędnych myśli pomaga odświeżyć głowę. A świeże pomysły będą przydatne w codziennym życiu i pracy.Salon w stylu skandynawskim

Skandynawski styl zyskał dziś przychylność większości projektantów i właścicieli domów. A wszystko dlatego, że jego podstawowe zasady to prostota i zwięzłość. Jasny pokój z jasnymi akcentami na meblach i absolutnie skromnym wystroju przyciągnie uwagę najbardziej konserwatywnej osoby.

Skandynawski styl to:

  • W 100% białym wnętrzu: białe ściany, biały sufit i jako deska podłogowa drewniana lub parkietowa.
  • Duże okna bez zasłon, aby uzyskać maksymalną ilość światła słonecznego w pokojach.

Naturalne światło i śnieżnobiałe ściany dosłownie nadają pomieszczeniu sterylną czystość, którą można rozcieńczyć tylko jasnymi akcentami mebli.Salon w stylu wiejskim

Najłatwiejszym sposobem na zintegrowanie motywów stylu wiejskiego z projektem salonu jest stworzenie kamienia wokół kominka. Półka kominowa i belki stropowe wykonane z grubo ciosanego drewna tylko wzmocnią ten efekt.

Jeśli mówimy o sali w prywatnym domu, to nie możemy ograniczać się do dekoracji przestrzeni tuż przy kominku. Co jeszcze, jeśli nie naturalne materiały, drewno lub kamień, może połączyć się z otaczającą przyrodą. Podłogi i sufity z lekkiego drewna są niemal znakiem rozpoznawczym stylu wiejskiego.

Jeśli jest to dom wiejski z pięknym widokiem z okien, wybierz neutralne odcienie mebli i dekoracji do dekoracji pokoju, nie będą przeszkadzać w zachowaniu piękna przyrody.Salon w nowoczesnym stylu

Nowoczesny pokój to:

  • Naturalna paleta odcieni i kolorów
  • Połączenie kontrastów
  • Wspaniałe powierzchnie, począwszy od okuć meblowych, a skończywszy na lustrzanych blatach i różnych podporach

Pastelowe kolory zawsze wyglądają bardzo harmonijnie, ale często w takim salonie brakuje dynamiki i oryginalności, ponieważ kilka kontrastujących plam absolutnie nie przeszkadza. Akcentem może być jedna ze ścian lub ich część. A dla harmonijnego wprowadzenia ciemnych kolorów w całym wnętrzu salonu powielić ton w strefie przestrzeni okiennej iw strefie miękkich mebli.Eklektyczny w salonie

Ten styl to mieszanka różnych stylów i motywów, co implikuje organiczne rozmieszczenie obiektów wewnętrznych różnych stylów w tym samym pomieszczeniu. Najważniejszą rzeczą w tym projekcie nie jest przesadzanie, trzymanie się podstawowej koncepcji przy wyborze palety kolorów.Salon w stylu klasycznym

Podstawą projektowania salonu w stylu klasycznym zawsze będzie symetria. Najczęstszym wariantem klasycznego wnętrza jest taki, w którym centralnym elementem jest kominek. A wszystkie meble tapicerowane: kilka sof lub krzeseł, stolik kawowy - są ułożone symetrycznie względem niego.
Połączony salon

Bardzo częstym zjawiskiem jest salon połączony z kuchnią i jadalnią. Otwarty układ i połączenie wszystkich stref segmentowych w jednym pomieszczeniu daje poczucie wolności nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Czynnikiem łączącym wszystkie obszary przychodzące w wielofunkcyjnym salonie jest ogólne wykończenie. Z reguły taki pokój wymaga jednolitej powłoki powierzchni ścian i sufitów z możliwością identyfikacji oddzielnych obszarów funkcjonalnych. Oczywiście, wystrój wnętrza kuchni może się nieznacznie lub całkowicie różnić od innych segmentów połączonego salonu. Lepiej jest wybrać kafelek na fartuch kuchenny zgodnie z ogólnym motywem pokoju. Płytki podłogowe w kuchni należy łączyć z wykładziną podłogową w holu lub jadalni.

Za pomocą wewnętrznych przegród można podzielić salon na oddzielne obszary funkcjonalne. Najbardziej udanymi przykładami są stojak lub przegroda ekranowa, w której zamontowany jest kominek i wyciąg. Jeśli wykonasz projekt dwukierunkowo, możesz podziwiać taniec ognia z dowolnego miejsca w salonie. To znacząca zaleta. Cała rodzina w promieniu kominka może cieszyć się przyjemnym widokiem podczas kolacji i po niej. Kominek zawsze kojarzy się z komfortem i przytulnością. Gdzie, jeśli nie w salonie, umieść miejsce na kominek, tak relaksujące. Również do wizualnego oddzielenia pomieszczeń wykorzystano konstrukcję regałowo-belkową, która zajmuje minimum miejsca, a zatem nie zajmuje przestrzeni magazynowej.

Domki wiejskie zazwyczaj nie są ograniczone brakiem wolnego miejsca. W takich ogromnych salach wielofunkcyjnych powinny być duże otwory okienne, aby było wystarczająco dużo światła dla wszystkich, nawet najbardziej tajnych zakątków pokoju. W przestronnym, dobrze oświetlonym pokoju łatwiej jest wybrać kolorystykę dekoracji ścian zewnętrznych, tapicerki i dekoracji.

Niezależnie od tego, jaki jest twój pokój dzienny, duży czy nie, jest centrum twojego domu, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni indywidualny styl dla swojej rodziny, tak aby każdy członek rodziny był zadowolony z pobytu w tym pokoju, a wszyscy czekali na wieczór do dzielenia się. odpoczynek i rozrywka.