Projekt salonu w wiejskim domu, planowanie i projektowanie pokoju w stylu nowoczesnym lub klasycznym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Pokój dzienny w prywatnym domu (21 zdjęć): piękna dekoracja i dekoracja

Pin
Send
Share
Send
Send


Aranżacja salonu w wiejskim domu jest dość pracochłonnym procesem, ale też dość interesującym. Projekt salonu w prywatnym domu będzie się znacznie różnić od wnętrza hali w zwykłym mieszkaniu, ponieważ różnią się znacznie wielkością.

Wielu ludzi przyciąga minimalizm w otoczeniu, zwłaszcza mieszkańcy miast uwielbiają ten styl. To zrozumiałe, każda osoba chce odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Jasny i przestronny pokój z minimalnym wyposażeniem, w którym znajdują się tylko najbardziej funkcjonalne meble, które nie mają znaczenia, a prawie całkowity brak wystroju przyczynia się do maksymalnego psychicznego i fizycznego odprężenia osoby. Oczyszczenie zbędnych myśli pomaga odświeżyć głowę. A świeże pomysły będą przydatne w codziennym życiu i pracy.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie.jpeg">


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-2

Skandynawski styl zyskał dziś przychylność większości projektantów i właścicieli domów. A wszystko dlatego, że jego podstawowe zasady to prostota i zwięzłość. Jasny pokój z jasnymi akcentami na meblach i absolutnie skromnym wystroju przyciągnie uwagę najbardziej konserwatywnej osoby.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-5


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-6

Salon w stylu wiejskim

Najłatwiejszym sposobem na zintegrowanie motywów stylu wiejskiego z projektem salonu jest stworzenie kamienia wokół kominka. Półka kominowa i belki stropowe wykonane z grubo ciosanego drewna tylko wzmocnią ten efekt.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-8


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-9

Salon w nowoczesnym stylu

Nowoczesny pokój to:

  • Naturalna paleta odcieni i kolorów
  • Połączenie kontrastów
  • Wspaniałe powierzchnie, począwszy od okuć meblowych, a skończywszy na lustrzanych blatach i różnych podporach


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-11


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-12

Eklektyczny w salonie

Ten styl to mieszanka różnych stylów i motywów, co implikuje organiczne rozmieszczenie obiektów wewnętrznych różnych stylów w tym samym pomieszczeniu. Najważniejszą rzeczą w tym projekcie nie jest przesadzanie, trzymanie się podstawowej koncepcji przy wyborze palety kolorów.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-13


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-14

Salon w stylu klasycznym

Podstawą projektowania salonu w stylu klasycznym zawsze będzie symetria. Najczęstszym wariantem klasycznego wnętrza jest taki, w którym centralnym elementem jest kominek. A wszystkie meble tapicerowane: kilka sof lub krzeseł, stolik kawowy - są ułożone symetrycznie względem niego.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-15


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-16


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-17

Połączony salon

Bardzo częstym zjawiskiem jest salon połączony z kuchnią i jadalnią. Otwarty układ i połączenie wszystkich stref segmentowych w jednym pomieszczeniu daje poczucie wolności nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Czynnikiem łączącym wszystkie obszary przychodzące w wielofunkcyjnym salonie jest ogólne wykończenie. Z reguły taki pokój wymaga jednolitej powłoki powierzchni ścian i sufitów z możliwością identyfikacji oddzielnych obszarów funkcjonalnych. Oczywiście, wystrój wnętrza kuchni może się nieznacznie lub całkowicie różnić od innych segmentów połączonego salonu. Lepiej jest wybrać kafelek na fartuch kuchenny zgodnie z ogólnym motywem pokoju. Płytki podłogowe w kuchni należy łączyć z wykładziną podłogową w holu lub jadalni.


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-19


gostinaya-v-chastnom-dome-21-foto-krasivaya-otdelka-i-oformlenie-20

Pin
Send
Share
Send
Send