Dom w stylu wiejskim, projektowanie wnętrz i dekoracja, piękne wzornictwo i przykłady projektów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wnętrze wiejskiego domu w wiejskim stylu - prostota we wszystkim (19 zdjęć)

Wiejski styl przyciąga w czasach postępu swoją prostotą, naturalnością i dyskretnością. Ten czarujący design przekazuje rustykalny urok, tradycje ludzi w aranżacji ich domów. Prywatny dom w stylu muzyki country ma nieograniczony komfort, informuje prowincjonalny styl życia.

Główne cechy

Krajowy projekt wymaga użycia materiałów w ich oryginalnej formie. Dekoracja i wystrój powinien wyglądać prosto, minimalistycznie. Obecnie żadna rodzina nie może obejść się bez nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego, ale jeśli stworzysz wnętrze w stylu rustykalnym, będziesz musiał je ukryć za dekoracjami, zagłębić, ukryć w szafach i użyć w razie potrzeby. Projekty dotyczące projektowania domów w stylu kraju wyraźnie pokazują, jak to zrobić lepiej.

Meble w stylu country powinny wyglądać prymitywnie, niegrzecznie. Eleganckie rzeczy we wnętrzu nie są często dozwolone. Na przykład, jeśli dom jest zaprojektowany w stylu francuskim. Modne rzeczy będą nie na miejscu we wnętrzu. Projekt przestrzeni powinien przypominać dacza lub wiejską posiadłość.

Naturalne materiały są ważną cechą stylu. Linoleum, plastik, wszelkiego rodzaju błyszczące powierzchnie nie powinny być obecne we wnętrzu wiejskiego domu.

Wykończenie kamienia, deski podłogowej, płytek do dekoracji podłogi. Płytki są tradycyjnie używane, gdy kuchnia lub łazienka są odnawiane.

Kolorystyka ścian jest również charakterystyczna dla muzyki country. Ale najpierw muszą być pokryte szorstką warstwą tynku. Dekoracja ścienna wykonana jest z tapet papierowych, ale nie z winylu. Odpowiednia tapeta z kwiatowym wzorem.

Projekty projektowe wiejskiego domu w stylu kraju oznaczają obfite użycie tkanin, ale muszą być naturalne. Odpowiednie tkaniny - perkal, len, bawełna, cambric. Tkaniny mogą być monofoniczne lub z prymitywnym wzorem - komórka, motywy roślinne, pasek.

Muzyka country to odpowiedni styl dla miłośników praktyczności i wygody. W rustykalnym wnętrzu wszystko jest łatwe do czyszczenia i prania, nie wymaga specjalnych kosztów pielęgnacji.

Jeśli zdecydujesz się zaprojektować swój dom wiejski lub jednopiętrowy dom wiejski w stylu kraju, skorzystaj z porad dotyczących ich ulepszenia.

Pokój dzienny

Główną częścią salonu jest kominek. Strefa ta tradycyjnie wyróżnia się układaniem płytek lub kamienia. Umieść garnki z drewna przy kominku. Możesz uzupełnić teren świecznikami ze świecami, obrazami.

Wykończenie deski szorstkiej, płytki lub kamienia parkietowego jest odpowiednie dla podłogi w salonie. Do zagospodarowania przestrzennego wykorzystano wykończenie różnych materiałów.

Projekty wnętrz mogą się różnić w zależności od rodzaju domu, który musisz wystawić. Jeśli jest to mały jednopiętrowy domek, wszystko powinno być utrzymane w najbardziej skromnym tonie. Projekty aranżacji wiejskiej rezydencji implikują bardziej żywy styl - użycie dobrej jakości mebli, bogaty wystrój, piękniejsze tkaniny, rzeźbione belki na suficie.

Symetria i porządek w aranżacji mebli nie jest charakterystyczny dla muzyki country. Elementy wnętrz powinny być tak rozmieszczone, aby były wygodne w użyciu.

Sypialnia

Sypialnia w stylu wiejskim ma swoje własne cechy:

 • lakoniczny projekt;
 • komfort;
 • przyjemne, spokojne kolory;
 • słodkie dodatki jako dodatek.

Sufit w sypialni może być bielony lub pokryty jasnym drewnem. Farby lub klejenie ścian drukiem kwiatowym lub warzywnym. Podłoga jest wykonana z parkietu lub parkietu.

Zakres kolorów do wykończenia to zielony, niebieski, kremowy, biały, terakota, brązowy. Kolor mebli powinien być nieco ciemniejszy niż w głównym otoczeniu. Oprócz łóżka w sypialni można zaaranżować dodatkowe meble - pufę, toaletkę, lustro.Kuchnia

Kuchnia wiejska powinna być bez plastikowych sufitów i szklanych blatów. Do wykańczania podłogi i obszaru roboczego nad piecem tradycyjnie stosowane są płytki. Okna i drzwi można ozdobić zasłonami. Kuchnia w stylu wiejskim nie powinna mieć widocznych urządzeń. Powinien być przechowywany w szafkach. Na ścianach można umieścić płytki ceramiczne i zdjęcia owoców. Aby przekształcić kuchnię, udekoruj ją ceramicznymi wazonami z kwiatami ogrodowymi lub polnymi.

Oświetlenie zapewnia żyrandol wykonany z kutego metalu. Jeśli kuchnia jest mała, powiesić kilka lamp zamiast żyrandola.
Łazienka

Kończąc łazienkę należy stworzyć więcej płytek lub kamienia. Materiały te mają najlepszą odporność na wilgoć. Jeśli chcesz zainstalować tutaj meble, wybierz opcje modułowe z naturalnego drewna.

Z dekoracyjnym przeznaczeniem w łazience można korzystać z wiklinowych koszy na pranie, uchwytów na ręczniki z kutego żelaza.
Dzieci

Pokój dla dziecka jest rzadko wyposażony w stylu rustykalnym. Ale jeśli naprawdę potrzebujesz jednego projektu w całym domu, musisz wiedzieć, jak to zrobić.

Ogromnym plusem tego projektu jest otoczenie dziecka materiałami przyjaznymi dla środowiska. Na podłogę należy wybrać drewno, ponieważ płytka jest zimna i śliska. Ściany pasują do tapety z wizerunkiem natury, zwierząt. Aby oświetlić pokój dziecinny, wybierz kinkiety z żółtym światłem. Fotel bujany będzie nie tylko wystrojem, ale także rozrywką dla dziecka. Odpowiednie tkaniny - śliczne lniane zasłony, pościel z delikatnego lnu, poduszki dekoracyjne. Ściany dodają zdjęcia dzieciaka na łonie rodziny.Rustykalny wystrój

Są elementy dekoracyjne, które podkreślają przynależność wnętrza do każdego stylu. W przypadku muzyki country takie elementy obejmują:

 • lampa z abażurem;
 • figurki z drewna, brązu, ceramiki;
 • naczynia ceramiczne;
 • serwetki i obrusy z haftem i koronką;
 • rośliny w doniczkach;
 • krajobrazy i martwe natury, malowane w oleju, w drewnianych ramach;
 • czarno-białe zdjęcia.

Kuchnia zmieni się, jeśli jej wnętrze uzupełnią metalowe słoiki na płatki zbożowe i przyprawy. W tym przypadku odpowiednie byłyby dekoracyjne figury na temat wiejski: kogut, kura i kurczaki.

Żywy ogień jest symbolem stylu, dlatego bardzo ważne jest, aby wyposażyć kominek w jednym z pomieszczeń, w którym spędzicie czas z rodziną i przyjaciółmi. Może to być drewno, gaz lub elektryczność. W skrajnych przypadkach utwórz imitację kominka z płyt kartonowo-gipsowych, jeśli nie możesz tego uzyskać.

Projekt wsi przypomina przodków i dawne czasy, to projekt z historią, która jest jego główną atrakcją. Jeśli chcesz być bliżej natury i wszystkich istot żywych, powinieneś ukończyć projekt swojego wiejskiego domu lub rezydencji w stylu wiejskim.

Obejrzyj film: Projekt sielskiego wnętrza domku pod Warszawą #projekt wnętrz (Listopad 2019).

Загрузка...