Dome Hood in Kitchen Interiors Ponad płytą, najlepsze klasyczne i nowoczesne opcje - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać najlepszy kaptur do kuchni (18 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niewątpliwie każda kuchnia wymaga wysokiej jakości i niezawodnej wentylacji. W tym celu stosuje się kaptur kopułkowy, który pomaga utrzymać czystość powietrza w kuchni, świeży i bezwonny. Nazywa się kopułą ze względu na swój kształt, który przypomina małą kopułę, która jest zwykle montowana nad piecem, dzięki czemu zapachy natychmiast odparowują bez śladu. Artykuł przyjrzy się właściwościom kapturów kopułkowych, ich zaletom, cechom tego projektu i sposobowi jego wyboru.

Dome hood - urządzenie do użytku domowego, przeznaczone do filtrowania powietrza w kuchni. Okap kuchenny doskonale usuwa cząsteczki kurzu, brudu, pieczenia, nadmiaru wilgoci, zapachów z powietrza. Ukośny kształt w postaci kopuły jest w stanie niezawodnie zatrzymywać opary i zapachy. Osadzone kaptury usuwają wszystkie niepotrzebne cząsteczki brudu i ognia na zewnątrz pomieszczenia.


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-2


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto.png">

Rozważ główne typy kapturów kopułkowych.

Okapy różnią się sposobem instalacji:

 • Komin. Podobne w urządzeniu z wentylacją kominkową. Zazwyczaj montowany na ścianie nad piecem.
 • Narożnik. Są dość rzadkie, w naszym kraju są niepopularne. Osłona narożna służy do filtrowania powietrza nad piecem, znajdującym się w rogu. Ich wysokość może się różnić, może być zarówno kopulasta, jak i płaska.
 • Wyspa Wyciągi tego typu można instalować tylko w przestronnych kuchniach, gdzie istnieje możliwość wykonania wyspy pośrodku z piecem. Ten okap kuchenny jest często wyposażony w specjalne szkło odporne na zachlapanie.
 • Wbudowany. Ten kaptur jest pierwotnie wbudowany w zestaw mebli kuchennych. Wygodny, harmonijny wygląd wnętrza. Ale koszt zestawu kuchennego staje się znacznie droższy.


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-4


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-5


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-6

Materiał

Jak wybrać kaptur do kuchni, biorąc pod uwagę różnice w materiale, z którego są wykonane. Niuanse:

 • Stal nierdzewna. Doskonały materiał, niezawodny i trwały. Wykonany z niego model może być kopulasty, płaski i nachylony.
 • Stal pokryta białą lub kolorową emalią. Taki model można wybrać do kuchni w dowolnym stylu i kierunku wnętrza. Mogą być malowane w różnych kolorach. Na przykład biały model wygląda harmonijnie w niemal każdej przestrzeni.
 • Stal malowana specjalnym proszkiem. Droższy okap kuchenny niż emaliowany. Ale wygląda bardziej szlachetnie i elegancko. Najlepsze modele są malowane w ten sposób. Najnowsza moda to klasyczne wnętrza kuchni i czarne kaptury.
 • Plastik. Nowoczesne rodzaje tworzyw sztucznych mogą z powodzeniem zastąpić nawet modele stalowe we wnętrzu. Zwłaszcza jeśli są połączone ze szkłem.
 • Drzewo Wybór ma sens tylko wtedy, gdy kuchnia jest utrzymywana w określonym stylu. Tam, gdzie stosuje się wiele naturalnego drewna, na przykład w stylu rustykalnym lub w domku. Są nawet kuchnie z piecem ozdobionym drewnem.
 • Połączone. Urządzenia tego typu wykorzystują kombinacje różnych materiałów - stali i drewna, tworzyw sztucznych i stali itp.


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-7


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-8


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-9

W drodze pracy

Czym różnią się kaptury kopułowe w metodzie oczyszczania:

 • Z zewnętrznym odpowietrznikiem. Zabierz zanieczyszczone powietrze poza mieszkanie na ulicę. Taki parametr jak wysokość konstrukcji ma tutaj ogromne znaczenie.
 • Krążę. W tym przypadku kaptur nad piecem - nawet kanciasty, a nawet wyspa - czyści powietrze kuchenne, przepuszczając je przez specjalny filtr.
 • Mieszane. Potrafi zarówno usunąć powietrze na zewnątrz, jak i przejść przez filtr. Takie okapy kuchenne są zwykle droższe, ale lepiej je sprzątają. I pokryte szkłem będą niezawodnie chronione przed rozpryskami i sadzą. Dlatego, jeśli wybierzesz tę opcję, może to być najlepsze rozwiązanie.


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-10


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-11


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-12

Jak wybrać

Rozważ główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kopuły:

 • Najbardziej popularną i odpowiednią w większości przypadków formą jest rodzaj kominka. Możemy obserwować je nad kuchenką w większości kuchni.
 • Upewnij się, że wyciąg jest wyposażony w odpowietrznik. Jego obecność zapewnia stały przepływ świeżego powietrza z ulicy, które zastąpi stare, „używane”.
 • Najbardziej trwałe i niezawodne są okapy kuchenne ze stali nierdzewnej. Ten materiał jest w stanie wytrzymać wszelkie rozpryski, krople, gorącą parę, która wydobywa się z naczyń kuchennych. Jednak kolor takiego modelu w każdym wnętrzu może być tylko jeden - kolor stali nierdzewnej. Ale teraz produkowane są okapy kuchenne ze szkłem, które są również niezawodnie chronione przed rozpryskami i kroplami.
 • Jeśli wybierzesz model koloru, lepiej jest wybrać model, który jest malowany proszkiem, a nie emalią. Ta metoda barwienia jest bardziej niezawodna.
 • Spróbuj wybrać taki model, aby jego styl pasował do ogólnego stylu kuchni. Jego wysokość i inne parametry powinny harmonijnie komponować się z wnętrzem.

Ważne parametry:

 • Wydajność. To chyba najważniejszy niuans, na który warto zwrócić uwagę. Wydajność zależy od szybkości, z jaką urządzenie może pompować metr sześcienny powietrza na godzinę, przepuszczając go przez siebie. Optymalnym wskaźnikiem jest 200-250 jednostek. Dla modelu pracującego z filtrem jest to najbardziej odpowiedni wskaźnik. Jeśli kanał jest zewnętrzny, należy wybrać model o pojemności co najmniej 300 jednostek.
 • Jeśli kuchnia ma niewielkie rozmiary, jej wysokość jest mała, a rodzina jest mała, to całkiem możliwe jest zastosowanie urządzenia z jednym silnikiem. Osłona narożna może być również jednosilnikowa. Jeśli musisz często gotować i dużą kuchnię, wymagana jest mocniejsza jednostka dwusilnikowa.
 • W przypadku braku powietrza w kuchni - w obecności plastikowych, szczelnych okien, zawsze tak jest, lepiej jest zainstalować model z kanałem zewnętrznym. Zapewni to świeże powietrze do kuchni.
 • Jeśli chodzi o filtry, mogą one być dwojakiego rodzaju: jednorazowe i długotrwałe pochłaniające tłuszcz. Jednorazowe filtry wykonane są ze specjalnego włókna węglowego. Doskonale łapią zapach, opary, dym i inne małe zawieszone w powietrzu. Wymaga regularnej wymiany. Wymiana jest wymagana, gdy filtr jest już pełny i nie jest w stanie dobrze wykonać swojej pracy. Długotrwałe filtry pochłaniające tłuszcz wykonane z metalu, służą przez długi czas, ale czasami wymagają mycia. Ale pokryte szkłem nie będą wymagały zbyt częstego mycia. Najlepsza opcja, jeśli okap będzie w stanie zainstalować filtry obu typów. W takim przypadku zapewniona zostanie najlepsza filtracja powietrza we wnętrzu kuchni.


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-14


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-15


kak-vibrat-luchshuyu-kupolnuyu-vityazhku-dlya-kuhni-18-foto-16

Obejrzyj film: MIRACAST, czyli bezprzewodowy kabel HDMI 120 SEKUND (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send