Czerwona kuchnia we wnętrzu, warianty odcieni i kombinacji z innymi kolorami, piękny design i akcenty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zaprojektuj czerwoną kuchnię (18 zdjęć): piękne kombinacje i odcienie

Pin
Send
Share
Send
Send


Przy dekorowaniu wnętrza kuchni można zastosować różne kolory. Dotyczy to również czerwonego koloru, który wielu ludzi uważa za „trujący”. Jeśli salon lub sypialnia w tym kolorze nie wygląda zbyt komfortowo, wtedy czerwona kuchnia wygląda bardzo nietypowo i pięknie, ale gdy używa się tego koloru z umiarem. W tym przypadku nie drażni i nie zmęczy Cię, ale stanie się jasnym akcentem w pomieszczeniu. I nie ma znaczenia, czy kuchnia jest używana - bezpośrednia czy kątowa.

Zalety i wady czerwonej kuchni

Psychologowie jednogłośnie uważają, że czerwony jest kolorem pozytywnym. Przyczynia się do pobudzenia układu nerwowego, pobudzenia krążenia krwi, pobudzenia apetytu i rozjaśnia emocje. Ale podobnie jak w salonie, kuchnia w kolorze czerwonym nie jest odpowiednia dla wszystkich. Dlatego przy zamawianiu wskazane jest sprawdzenie, czy możesz przebywać w tak jasnym pomieszczeniu bez szkody dla zdrowia.

Czerwona kuchnia we wnętrzu jest przeciwwskazana w następujących przypadkach:

  • Jeśli masz nadciśnienie. Czerwony kolor przyczynia się do wzrostu ciśnienia, więc nawet w małych akcesoriach kuchennych nie należy nadużywać tego koloru;
  • Zestawy słuchawkowe i meble do kuchni są pożądane, aby działać w kojących kolorach, jeśli jesteś zbyt zmęczony w pracy lub często w sytuacjach stresowych. Czerwony tylko zwiększa stres;
  • Ten, kto czuwa nad figurą, powinien również odmówić kuchni w kolorze czerwonym. W końcu jest to doskonały środek pobudzający apetyt, więc dieta będzie trudna;
  • Jeśli okna kuchenne są skierowane w stronę słoneczną, czerwony kolor zwiększy ogólne uczucie ciepła i duszności. Jeśli nadal chcesz, aby pomieszczenie było bardziej jasne, obecność klimatyzacji w nim nie zaszkodzi;
  • Mała kuchnia powinna być również ozdobiona zestawem fasad w neutralnym kolorze. Aktywna czerwień wizualnie zwęża pomieszczenie, przyczyniając się do poczucia braku powietrza. Częściowo pozbyć się tego efektu jest możliwe, jeśli używana jest błyszcząca powierzchnia. Wyjątkiem jest również studio kuchenne, z którym połączony jest salon. W takim przypadku możesz użyć paska, aby podzielić przestrzeń.


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-3


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-4

Opcje użycia czerwonego w kuchni

Czerwone kolory mogą być wykorzystane do dekoracji pokoju kuchennego, a także do produkcji fasad. W dekoracji stosuje się biorąc pod uwagę wymiary pomieszczenia. Jeśli kuchnia jest mała, można ją wykorzystać lokalnie, na przykład, płytkę do fartucha, wzór akcentu w projektowaniu ścian, zasłon, zasłon lub stołu jadalnego i krzeseł.

Ściany w pokoju działają jak rodzaj tła. Najczęściej są one ozdobione tapetą, chociaż można użyć tynku dekoracyjnego lub płytki. Ściany ozdobione neutralnymi jasnymi odcieniami kremu, bieli, jasnej szarości, kolorami mlecznej czekolady lub pieczonego mleka itp. Będą idealnym tłem. Wszystko to zmniejszy agresywność czerwonego koloru i podkreśli jego dominującą rolę we wnętrzu. Ale lepiej nie eksperymentować z białą podłogą i sufitem, ponieważ spowoduje to nadmierną oficjalność i sterylność wnętrza.

Jeśli nie chcesz grać na kontrastach, powinieneś wybrać białą tapetę w czerwonej kuchni z bardziej stonowanymi odcieniami. Na przykład oryginalny beżowo-szary kolor ścian. Ciekawe, że takie sąsiedztwo kolorów jest ważne dla pomieszczeń kuchennych, wykonanych nie tylko w nowoczesnym stylu, ale również w klasycznym. Również tutaj możesz eksperymentować z pysznymi kombinacjami kolorów. Domowe kreacje odcieni karmelu, mlecznej czekolady i cynamonu. Połączenie owoców i jagód również wygląda oryginalnie, na przykład, jeśli we wnętrzu znajdują się żółte odcienie tapet.


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-8


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-9


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-10

Udane kombinacje czerwieni we wnętrzu kuchni

Czarno-czerwona kuchnia wygląda bardzo elegancko i stylowo, ponieważ jest czarna, dzięki czemu głębia czerwonej kuchni jest bardziej efektowna. Najważniejszą rzeczą jest wybór właściwych proporcji, ponieważ każda z nich jest dość ciężka. Po wykończeniu pokoju za pomocą takiego zestawu słuchawkowego pożądane jest preferowanie neutralnych kolorów sufitu i ścian. To właśnie w tym wnętrzu rozciągnięty sufit wielopoziomowy lepiej nie używać, ponieważ będzie wyglądał nieco bez smaku. Idealną kombinacją w tym przypadku jest czarna podłoga i spód zestawu słuchawkowego, czerwona góra i lekkie ściany na tle. Czysta szara ściana będzie wyglądać na wyblakłą, więc pożądane jest dodanie bardziej jaskrawych akcentów do projektu.


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-12


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-13

Niezwykłe połączenie kolorów z czerwonym

Bardzo rzadka niebiesko-czerwona kuchnia. Trudno jest pracować z taką kombinacją, ponieważ niebieski jest zimnym kolorem, a czerwony jest bardziej agresywnym kolorem. Ale niebiesko-czerwona kuchnia wygląda nietrywialnie i jasno, co jest idealne dla tych, którzy chcą uzyskać oryginalny design. Jest to szczególnie podkreślone przez nieproporcjonalne użycie odcieni - przeważa kolor niebieski. Niebiesko-czerwona kuchnia często zdobiona jest blatem z białego lub szarego marmuru.


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-15


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-2.png">


dizajn-krasnoj-kuhni-18-foto-krasivie-sochetaniya-i-ottenki-16

Obejrzyj film: Projekty małych kuchni w bloku, pięć wspaniałych inspiracji (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send