Wewnętrzny styl kolonialny, projekt salonu, kuchnia, sypialnia i inne pokoje - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl kolonialny we wnętrzu (20 zdjęć): piękne wzory

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl kolonialny pojawił się w średniowiecznej Europie. Następnie „Stara Anglia”, Hiszpania, Portugalia i Ameryka rządziły całym światem, a ich kolonie były obecne na wszystkich kontynentach. Zdobywcy przynieśli ze sobą nie tylko nowy język dla Aborygenów, formę rządu i obyczajów, ale także ich zwykły komfort. Stopniowo projekt dostosował się do warunków tropikalnych. Motywy dekoracyjne płynnie płynęły w kierunku europejskim.

Istota stylu kolonialnego polega na tym, że nie ma wyraźnych granic - wyraźny podział na strefy nie jest właściwy. Wręcz przeciwnie, projekt zapewnia maksymalne wygładzenie wszystkich przejść. Często projektanci używają wielopoziomowych podłóg, ekranów, ścianek działowych, kolumn i sufitów z różnego rodzaju niszami lub różnicami dla takiego „miękkiego” oddzielenia.

Luksus, powściągliwość i spokój są również widoczne w kolorystyce stylu kolonialnego. Z reguły do ​​dekoracji pomieszczeń w tym kierunku (hiszpański lub angielski styl kolonialny) używają pastelowych kolorów w dekoracji ścian i ciemniejszych nasyconych kolorów w ustawieniach mebli. Odpowiednie są również złoto, oliwka, terakota lub kolor ochry i starzonego drewna. Ale znowu to wszystko nie oznacza, że ​​kolonialny projekt nie pozwala na użycie jasnych i bogatych elementów dekoracyjnych. Najważniejsze to nie przesadzać!

Styl kolonialny we wnętrzu to wyjątkowe połączenie klasyki europejskiej i egzotycznej. W związku z tym jest całkiem do przyjęcia w dekoracji pomieszczeń gatunków drewna, takich jak rattan, guma, orzech włoski i cis. Nie mniej korzystne będą wyglądać w tym stylu i różnych naturalnych materiałach: ceramika, glina, brąz lub kamień.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór tkanin i wziąć pod uwagę wiele ważnych punktów:

  • Zaprojektowane tylko w naturalnych odcieniach i kolorach, egzotyczne wzory imitujące kolor tygrysa, zebry, żyrafy, lamparta itp. Są również mile widziane.
  • Wszystkie użyte materiały powinny być naturalne: zamsz, skóra, len lub wełna.
  • Obecność dywanów we wnętrzu jest również obowiązkowa, w jak największym stopniu odzwierciedlająca kolor i kulturę wybranego tematu. Są to produkty futrzane, przypominające skórki zwierząt, a także tory ze zwierzętami wschodnimi lub afrykańskimi i wiele innych przedmiotów - wybór jest nieograniczony.

Naturalne materiały w stylu kolonialnym podkreślają luksus i urok wystroju, a także tworzą niepowtarzalny kolor i ogólny niepowtarzalny design.


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-4


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-5

Ściany

Jeśli chodzi o dekoracje ścienne, hiszpański styl kolonialny jest uważany za najlepszą opcję, a zatem tapetę z najróżniejszymi wzorami. Ponadto zastosowanie gipsu lub tapety o fakturze bambusa lub naturalnej tkaniny. Nie mniej imponujące są panele z masywnymi okapami sufitowymi, jak również z oryginalnymi kolumnami. Różne elementy ze specyficznymi symbolami, motywami naturalnymi lub obrazami zwierząt w kolorze brązu i koniecznie z naturalnego drewna będą odpowiednie jako elementy dekoracyjne.

Projekt pomieszczeń w stylu kolonialnym zapewnia zarówno konstrukcje sufitów gipsowo-kartonowych, jak i drewniane belki wystające do pokoju (salon, sypialnia itp.). Kolor sufitu może być egzotyczny, na przykład mahoniowy lub klasyczny biały.

Meble do kolonialnego wnętrza wybierane są wyłącznie z naturalnych materiałów (czy to kuchni, salonu czy sypialni). Tekstylne lub skórzane sofy, krzesła z masywnymi rzeźbionymi oparciami i miękkimi siedzeniami, stoliki do kawy i toaletki z zakrzywionymi nogami, łóżka z baldachimem i wiklinowe skrzynie, które mają drewnianą ramę i pomagają nie tylko przekazać atmosferę nieodłączną w tym stylu, ale także osiągnąć najbardziej komfortową atmosferę zakwaterowanie.

Trochę historii: w gorących krajach ery kolonialnej łóżka z baldachimem wcale nie były estetyczne. Baldachim chronił właściciela przed mnóstwem latających owadów, a aby nie udusić się w duszne noce, używaj tylko przezroczystych lekkich tkanin.

Najważniejsze jest tutaj estetyczne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze.

Styl kolonialny we wnętrzu to przede wszystkim przestrzeń i duża ilość światła, niezależnie od tego, czy jest to projekt łazienki, salonu czy sypialni. Konieczne jest posiadanie ogromnych okien, które zapewniają maksymalną ilość światła słonecznego w pomieszczeniu.

Na marginesie: oczywiście opcja z oknami jest odpowiednia tylko dla domów prywatnych, ale w mieszkaniach zazwyczaj rozwiązują one problem oświetlenia za pomocą różnych źródeł światła: lamp podłogowych, żyrandoli lub antycznych lamp, kinkietów i reflektorów.

Duże i małe przedmioty w dużych ilościach, różne pamiątki i figurki - idealna dekoracja dla stylu kolonialnego. Nie będzie też zbyt wiele luster w rzeźbionych ramach, szamańskich maskach, figurach zwierząt i ludzi.

A teraz warto bardziej szczegółowo rozważyć projekt poszczególnych pomieszczeń w stylu kolonialnym.

W tym przypadku możesz użyć zarówno pastelowych kolorów, jak i autentycznych kombinacji złota z czerwonym lub białym z niebieskim. Dolna część sypialni będzie korzystnie ozdobiona drewnianymi panelami, ale nie warto nimi dekorować całego pokoju.

Szczególną uwagę należy zwrócić na łóżko. Jak wspomniano wcześniej, powinna być obszerna i masywna. Wygodna komoda z mnóstwem szuflad, trzykrotna szafa i rzeźbiona toaletka nie będą zbędne dla kolonialnej sypialni.


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-13


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-14

Pokój dzienny

Według projektantów styl kolonialny w salonie wygląda najbardziej ekologicznie. Pewny siebie i spokojny projekt sprzyja komunikacji, a także pokazuje zainteresowania i upodobania właścicieli. Jako dekoracja do salonu zmieścisz unikalne ręcznie robione przedmioty lub egzotyczne przedmioty z różnych krajów.

Dekorację sufitu i ściany najlepiej wykonać w pastelowych kolorach. Jasne zasłony i pstrokate naturalne dywany pomogą ożywić kolonialne wnętrze salonu. Jeśli zamierzasz zainstalować meble w pokoju z tapicerką tekstylną, to jego konstrukcja powinna być w harmonii z resztą elementów tkaniny w salonie. Wszystko to pozwoli ci stworzyć pojedynczy, wiążący motyw kompozycji.


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-16


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-17

Kuchnia

Kuchnia w stylu kolonialnym - nieograniczona przestrzeń, zwięzły i funkcjonalny design. Jeśli pokój jest duży, możesz umieścić na przykład rzeźbiony zestaw kuchenny z wyspą i odłożyć wszystkie niezbędne przedmioty kuchenne nad nim.


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-19


kolonialnij-stil-v-interere-20-foto-krasivie-dizajni-20

Obejrzyj film: Jak zbudować TRADYCYJNY DOMEK w minecraft - Pobuduj z CraftCast (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send