Nowoczesne wnętrze mieszkania w stylu gotyckim, piękne wzory i przedmioty do dekoracji pokoju - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Styl gotycki we wnętrzu pokoi (20 zdjęć)

W porównaniu z innymi styl gotycki we wnętrzu wyróżnia się oryginalnością i atrakcyjną aurą tajemniczości i magii. Najczęściej pokoje w tym stylu są projektowane w historycznej wersji tajemniczego średniowiecza lub nawiązują do epoki królowej Wiktorii z jej romantyzmem czarnego czarostwa i zaakcentowanym ponurym urokiem.

Jeśli opracowywany jest gotycki projekt, podstawowe zasady przedstawienia można nazwać osobliwością form, spiczastością sylwetek, wyrazistością akcentów nieodłącznych w minionych wiekach.Zawiera wnętrze „Gothic”

Dokładne wykonanie zamku i rezydencji epoki wiktoriańskiej w nowoczesnym wnętrzu wiąże się z wystarczającą liczbą trudności, ponieważ „przeszłość” jest często wielką przyjemnością. Częściej gry z goth odnoszą sukces w przestronnych wysokich pokojach. Ale dzięki kreatywnemu podejściu do dekoracji, aranżacji akcentów kolorystycznych, akcesoriów, gotycki projekt mieszkania lub pokoju może zadziwiająco „bawić się” w małych przestrzeniach.

Elementy tworzące atmosferę gotyku, niezbędne do użycia:

  • elementy kute, wąskie schody spiralne;
  • urządzenie sklepione sufit, konstrukcja belki, „ciężkie” sztukaterie wiktoriańskie;
  • meble i podłoga z naturalnego drewna lub zręczna imitacja;
  • antyki - skrzynie ze skórzanej skóry, czarne skórzane fotele z czasów królowej Wiktorii, postarzany metal w meblach, brązowe świeczniki, akcesoria, kute lampy, proste lub odwrotnie, fantazyjne linie;
  • rzeźbione ozdoby, witraże.Okna, drzwi i łuki

Okna, łuki, portale drzwiowe odgrywają znaczącą rolę, jeśli tworzą styl gotycki we wnętrzu pokoju. Głównym celem nie jest wcale kosztowna transformacja całego mieszkania w zamek, ale maksymalne przybliżenie średniowiecznego lub angielskiego neogotyckiego kierunku. Jest to całkiem możliwe, jeśli umiejętnie zastosuje się nowoczesne materiały.

Gotycki efekt średniowiecza uzyskuje się poprzez oprawienie portali drzwiowych i otworów okiennych żywym kamieniem.

Bardzo harmonijne w stylu „zamkowym” łuki o różnych kształtach, ozdobione drewnianymi rzeźbionymi panelami lub ponownie - kamieniem. Konstrukcja zapewnia wąskie okna „lancetowe” z witrażem bez zasłon.

Okna w witrażach z kolorowego wypukłego szkła oprawione w taśmę ołowianą wyglądają niesamowicie i fascynująco, jak to miało miejsce w dawnych czasach. Światło, przedzierając się przez nie, tworzy bajeczne tęczowe światło, wypełniając przestrzeń wiecznym doznaniem radości, nawet jeśli pokoje są urządzone w czerni, typowej dla neogotyckiej Anglii.

Wystrój będzie wyglądał inaczej, jeśli pokój jest urządzony z atmosferą „ciemnego wiktoriańskiego romansu” i magii - na wydłużonych łukowatych oknach używają trellised, tak zwanego układu Tudorów i grubych zasłon z ciężkich, drogich tkanin z bujną pomysłową draperią, frędzlami, frędzlami lub warkocz .Ściany i sufity

Nowoczesne wzornictwo antyczne zapewnia konstrukcję sufitów z otwartymi krokwiami, jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia, lub drewniane belki, które cieszą oko nawet w niskich pomieszczeniach.

Dekoracyjne obrazy na suficie są możliwe dla obu wersji gotyckiego projektu. Wypukłe sztukaterie, odlewane detale - typowy wariant neogotyckiego wystroju.

Obszar piwnicy ścian, strefa kominkowa jest często przycinana kamieniem, imitując szorstką fakturę wapienia, szlachetną gładkość granitu lub bajeczność dzikiego kamienia.

Dobry odbiór to gra kontrastu tekstur, gdy część ściany otwiera starą kamieniarkę lub jest ozdobiona dywanikiem z tradycyjnych scen średniowiecznego życia. Do wykończenia ścian w „zamkowej” wersji gotyckiego projektu stosuje się zwykle naturalną szarobrązowo-beżową paletę ze wszystkimi odcieniami drewna, ziemi i piasku, kamienia, terakoty.

Design z czarnymi ścianami - szczególna specyfika pomieszczenia w stylu neogotyckim. W połączeniu z perłowo-białym sufitem, czarnymi ciężkimi meblami, ta opcja robi magiczne wrażenie.

Tapetowanie, obciąganie ścian tkaninami jest nieodzowną cechą wiktoriańskiego gotyku. Zastosuj szmatkę o wyraźnej teksturze, wyraźnym wzorze, aksamitnych powierzchniach. Czarne i grafitowe tło z jasnoszarym wzorem tworzy prawdziwy gotycki smak. Oprócz czerni dozwolone było stosowanie głębokich tonów wiśni i bordo, tajemniczej purpury, butelkowej zieleni, stłumionego niebieskiego i krwistoczerwonego.

Urządzenie podłogi w pokoju „pod starym zamkiem” przewiduje użycie desek z litego drewna (lub imitacji), granitu ceramicznego, płytek i, oczywiście, desek podłogowych dla wiktoriańskich wnętrz. W każdym wariancie (zarówno średniowiecznym, jak i wiktoriańskim) luksus dywanów podkreśli oryginalność gotyckiego projektu.Meble

Fascynujący i bardzo widoczny szczegół mieszkania urządzonego w stylu gotyckim dowolnej epoki - kominek ozdobiony półkami, na których umieszczone są naczynia z miedzi i brązu oraz naczynia kuchenne. Albo, jeśli wiktoriański wzór jest „stworzony”, poskręcane luksusowe świeczniki, zegary z kominkiem, porcelanowe figurki są ustawione.

W przestrzeni panować będzie harmonia i uczciwość, jeśli zwrócisz szczególną uwagę na dobór mebli. W gotyku wyróżnia się przede wszystkim masywnością. Jeśli w mieszkaniu jest „zbudowany zamek”, kontury mebli mogą być proste, a wystrój jest gruby. Lub, przeciwnie, gdy preferuje się wiktoriański gotyk, projekt jest zwykle kapryśny, złożony z wykwintnymi szczegółami. Odpowiednie są tu rzeźbione wysokie szafki, panelowe podwójne szafy, luksusowe zagłówki, wysokie oparcia krzeseł.
Akcesoria

Nowoczesny styl gotycki zmieni każdą przestrzeń, jeśli projekt mieszkania obejmuje wstawki witrażowe z tradycyjnym dla średniowiecza lub neogotyckimi kolorami i wzorami. Z powodzeniem stosowane są nie tylko na oknach, ale także na ścianach zamkniętych, przy oświetleniu wnętrz, przy projektowaniu szaf i drzwi.

Wiktoriański styl gotycki zakłada mnóstwo dodatków, gdy dekoracyjne elementy „minionych dni” wykonane z metalu i drewna, rzeźbione kominki, figurki w postaci przerażających gargulców i magiczne atrybuty w postaci kryształowych kulek, fantazyjne lampy nadają pomieszczeniu szczególnego uroku.

Małe i ogromne lustra w luksusowych ramach, podobne do obrazów, kamiennych popielniczek, przedmiotów dekoracyjnych wykonanych z brązu i srebra, wspaniałych pudełek na biżuterię, chrupek są organiczne.


Obejrzyj film: Katowice Chorzow kamienica i mieszkania 1500 metr (Grudzień 2019).

Загрузка...