Nowoczesne wnętrze mieszkania w stylu gotyckim, piękne wzory i przedmioty do dekoracji pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl gotycki we wnętrzu pokoi (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W porównaniu z innymi styl gotycki we wnętrzu wyróżnia się oryginalnością i atrakcyjną aurą tajemniczości i magii. Najczęściej pokoje w tym stylu są projektowane w historycznej wersji tajemniczego średniowiecza lub nawiązują do epoki królowej Wiktorii z jej romantyzmem czarnego czarostwa i zaakcentowanym ponurym urokiem.


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-2


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-3

Zawiera wnętrze „Gothic”

Dokładne wykonanie zamku i rezydencji epoki wiktoriańskiej w nowoczesnym wnętrzu wiąże się z wystarczającą liczbą trudności, ponieważ „przeszłość” jest często wielką przyjemnością. Częściej gry z goth odnoszą sukces w przestronnych wysokich pokojach. Ale dzięki kreatywnemu podejściu do dekoracji, aranżacji akcentów kolorystycznych, akcesoriów, gotycki projekt mieszkania lub pokoju może zadziwiająco „bawić się” w małych przestrzeniach.


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-5


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-6

Okna, drzwi i łuki

Okna, łuki, portale drzwiowe odgrywają znaczącą rolę, jeśli tworzą styl gotycki we wnętrzu pokoju. Głównym celem nie jest wcale kosztowna transformacja całego mieszkania w zamek, ale maksymalne przybliżenie średniowiecznego lub angielskiego neogotyckiego kierunku. Jest to całkiem możliwe, jeśli umiejętnie zastosuje się nowoczesne materiały.

Gotycki efekt średniowiecza uzyskuje się poprzez oprawienie portali drzwiowych i otworów okiennych żywym kamieniem.

Bardzo harmonijne w stylu „zamkowym” łuki o różnych kształtach, ozdobione drewnianymi rzeźbionymi panelami lub ponownie - kamieniem. Konstrukcja zapewnia wąskie okna „lancetowe” z witrażem bez zasłon.

Okna w witrażach z kolorowego wypukłego szkła oprawione w taśmę ołowianą wyglądają niesamowicie i fascynująco, jak to miało miejsce w dawnych czasach. Światło, przedzierając się przez nie, tworzy bajeczne tęczowe światło, wypełniając przestrzeń wiecznym doznaniem radości, nawet jeśli pokoje są urządzone w czerni, typowej dla neogotyckiej Anglii.

Wystrój będzie wyglądał inaczej, jeśli pokój jest urządzony z atmosferą „ciemnego wiktoriańskiego romansu” i magii - na wydłużonych łukowatych oknach używają trellised, tak zwanego układu Tudorów i grubych zasłon z ciężkich, drogich tkanin z bujną pomysłową draperią, frędzlami, frędzlami lub warkocz .


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-7


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-8

Ściany i sufity

Nowoczesne wzornictwo antyczne zapewnia konstrukcję sufitów z otwartymi krokwiami, jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia, lub drewniane belki, które cieszą oko nawet w niskich pomieszczeniach.

Dekoracyjne obrazy na suficie są możliwe dla obu wersji gotyckiego projektu. Wypukłe sztukaterie, odlewane detale - typowy wariant neogotyckiego wystroju.


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-10


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-11

Meble

Fascynujący i bardzo widoczny szczegół mieszkania urządzonego w stylu gotyckim dowolnej epoki - kominek ozdobiony półkami, na których umieszczone są naczynia z miedzi i brązu oraz naczynia kuchenne. Albo, jeśli wiktoriański wzór jest „stworzony”, poskręcane luksusowe świeczniki, zegary z kominkiem, porcelanowe figurki są ustawione.

W przestrzeni panować będzie harmonia i uczciwość, jeśli zwrócisz szczególną uwagę na dobór mebli. W gotyku wyróżnia się przede wszystkim masywnością. Jeśli w mieszkaniu jest „zbudowany zamek”, kontury mebli mogą być proste, a wystrój jest gruby. Lub, przeciwnie, gdy preferuje się wiktoriański gotyk, projekt jest zwykle kapryśny, złożony z wykwintnymi szczegółami. Odpowiednie są tu rzeźbione wysokie szafki, panelowe podwójne szafy, luksusowe zagłówki, wysokie oparcia krzeseł.


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-12


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-13


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-14

Akcesoria

Nowoczesny styl gotycki zmieni każdą przestrzeń, jeśli projekt mieszkania obejmuje wstawki witrażowe z tradycyjnym dla średniowiecza lub neogotyckimi kolorami i wzorami. Z powodzeniem stosowane są nie tylko na oknach, ale także na ścianach zamkniętych, przy oświetleniu wnętrz, przy projektowaniu szaf i drzwi.

Wiktoriański styl gotycki zakłada mnóstwo dodatków, gdy dekoracyjne elementy „minionych dni” wykonane z metalu i drewna, rzeźbione kominki, figurki w postaci przerażających gargulców i magiczne atrybuty w postaci kryształowych kulek, fantazyjne lampy nadają pomieszczeniu szczególnego uroku.

Małe i ogromne lustra w luksusowych ramach, podobne do obrazów, kamiennych popielniczek, przedmiotów dekoracyjnych wykonanych z brązu i srebra, wspaniałych pudełek na biżuterię, chrupek są organiczne.


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-15


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-16


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-17


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-18


goticheskij-stil-v-interere-komnat-20-foto-19

Obejrzyj film: Katowice Chorzow kamienica i mieszkania 1500 metr (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send