Wnętrze domu wiejskiego w stylu japońskim, piękne wzornictwo i design - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Domy w stylu japońskim: wyposażenie wnętrz (20 zdjęć)

Japońska kultura dla nas zawsze pozostaje tajemnicza, atrakcyjna i niewątpliwie zasługuje na szczególną uwagę. Japończycy, mieszkający na ograniczonej przestrzeni wysp, przez wiele stuleci nauczyli się, jak planować wewnętrzną i zewnętrzną strukturę swoich domów, racjonalnie wykorzystywać przestrzeń domów, że takiej zdolności można tylko pozazdrościć. I, oczywiście, ucz się. Artykuł obejrzy cechy domów w stylu japońskim, główne punkty i niuanse tego trendu.

Funkcje

Tradycyjny japoński dom nazywa się „Minka”, tłumaczony jako „Dom ludu”. To właśnie odróżnia go od innego tradycyjnego japońskiego domu - pagody, która jest zbudowana do rytualnych działań.

Jakie znaki i cechy może pochwalić się apartamentowcem w stylu japońskim:

 • Minimalizm - główna cecha domów w stylu japońskim. Całe wnętrze jest funkcjonalne, przemyślane, nic zbędnego, prostota i zwięzłość. Bez bałaganu, chaosu i zrzucania zbędnych rzeczy. Jest mało prawdopodobne, że w japońskim domu można zobaczyć balkon lub spiżarnię zaśmieconą ubraniami, które nie są modne, stare rowery, zepsute urządzenia i tym podobne. Minimalizm we wszystkim, od aranżacji zewnętrznej części domu, aż po ostatni zakątek. Początkowo projekty mieszkaniowe sugerują, że będą miały dużo miejsca i minimalną ilość mebli.
 • Funkcjonalność Prawdziwy dom w stylu japońskim nie pozwala sobie na niepotrzebne miejsce. Każdy centymetr powinien być przemyślany. W Japonii tradycyjnie obszar domów o niewielkich rozmiarach, więc nie mogą sobie pozwolić na dodatkową przestrzeń i starają się, aby cały projekt był jak najbardziej funkcjonalny. Tylko niezbędne sprzęty domowe, przestronne szafy, wszystkie przedmioty starają się spakować, ukryć, aby nic nie przeszkadzało i nie odrywało oczu, nie przeszkadzało w przemyślanym wnętrzu domu.
 • Używa się tylko najbardziej niezbędnych mebli - tego, bez którego naprawdę nie można. W japońskiej sypialni najczęściej można zobaczyć tylko niskie łóżko i dużą szafę wnękową. I to wszystko. Nie będzie już mebli - ani tafty, ani fantazyjne toaletki, najprawdopodobniej nie będzie też stolików nocnych. Zasada ta obowiązuje niezależnie od tego, czy apartament miejski został wydany, czy dom na wsi.
 • W nowoczesnej japońskiej obudowie rzadko występują drzwi wahadłowe. Najczęściej projekty ich domów obejmują przesuwane drzwi, ścianki działowe i ekrany. Minimalny hałas i maksymalna oszczędność miejsca, komfort i wygoda - główne zasady, które kierują Japończykami.
 • Dom w stylu japońskim nie ma mocnych, trwałych ścian. Jest lekki i kompaktowy. Ściany są cienkie, mają małą grubość. Najczęściej zwykły dom wiejski jest czworobokiem, gdzie jako ściany wewnętrzne znajdują się przesuwne ścianki działowe, które można w razie potrzeby wymieniać, tworząc mieszkanie na różne sposoby. Brak silnych, stacjonarnych przegród wewnętrznych sprawia, że ​​japoński dom jest bardzo mobilny, dynamiczny, wnętrze jest żywe, wystrój pokoju można zmienić w zależności od nastroju, pory roku lub w niektórych sytuacjach. Możesz bawić się przestrzenią pokoi, czyniąc je coraz bardziej wolnymi. Można powiedzieć, że dom japoński jest rodzajem transformatora, który dostosowuje się do potrzeb jego właścicieli.
 • Dach w nowoczesnym domu japońskim ma bardzo małe nachylenie. Struktura w tym samym czasie okazuje się szeroka i przysadzista.
 • Wewnętrzna struktura japońskich domów jest otwarta na maksimum. W nim nie znajdziesz narożników, niektórych małych magazynów, wielu pokoi. Wnętrze oznacza dużo wolnego miejsca, nawet jeśli dom jest dość mały.
 • Hartowane matowe szkło lub wysokiej jakości tworzywo sztuczne w minimalistycznym stylu jest najczęściej używane do wewnętrznych ścianek domu. W dawnych czasach Japończycy używali specjalnie przetworzonego papieru ryżowego do swoich ekranów, malując je fantazyjnymi obrazami.
 • Na ścianach domów zazwyczaj wiszą obrazy, także w stylu japońskim. Możesz na przykład zawiesić gałązkę sakury w pięknej ciemnej ramie, koniecznie wyłącznie w kształcie prostokąta. Japoński design nie rozpoznaje żadnych dużych i artystycznych pensji.
 • Jako dekoracja w japońskim domu można zobaczyć symbolikę feng shui: posągi, niektóre amulety; ale będą trochę - wnętrze w stylu japońskim nie znosi ekscesów.
 • Upewnij się, że w domu będą żywe rośliny, zwłaszcza jeśli jest to dom wiejski, jednopiętrowy i drewniany. Najczęściej jest to kompaktowe bonsai w eleganckich doniczkach. Ponadto Japończycy często lubią utrzymywać miniaturę żywej sosny lub śliwki w domu.
 • Upewnij się, że w nowoczesnym japońskim domu będzie niski elegancki stół, wokół którego ludzie będą się znajdować podczas tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty.
 • Nisze w ścianach - tradycyjna cecha japońskich domów. W nich umieszcza się kilka, starannie dobranych w określonym stylu bibelotów i elementów dekoracyjnych.
 • Witraże do przegród i dekoracji przedmiotów używanych w japońskim wystroju wnętrz bardzo często.
 • Japońskie wnętrze wykorzystuje minimalną ilość tekstyliów. Zasłony to często bambusowe rolety, bogate i luksusowe narzuty i dywany. Zamiast dywanów - lakonicznych, ale stylowych mat, zamiast narzut na łóżkach - gęsta tkanina o spokojnym monochromatycznym odcieniu.
 • Jeśli chodzi o oświetlenie, najprawdopodobniej nie będzie używane zimne światło nowoczesnych lamp w japońskim domu mieszkalnym. Takie światło dla biur i pracy. A w domach Japończyków wolą ciepłe oświetlenie. Często używane są do tego tradycyjne lampy Akari - żaden z nich nie może się bez nich obejść.
Materiał

Najczęściej Japończycy wykorzystują naturalne materiały do ​​budowy domów w tradycyjnym stylu i do dekoracji wnętrz. Cechy wyboru materiału:

 • Pierwsze miejsce zajmuje drzewo. Popularność tego naturalnego i przyjaznego dla środowiska materiału polega na tym, że Japończycy żyją w strefie sejsmicznie niebezpiecznej. A drewniane domy są lekkie, w razie potrzeby można je rozmontować i przenieść do innego, bezpieczniejszego miejsca. Ponadto Japończycy nie budują domów, takich jak stolica Rosji, pięć pięter. W Japonii domy są eleganckie, ich projekty przypominają składane projekty.
 • Często kamień jest używany do budowy domów. W Japonii bardzo rozwinięta jest tak zwana „filozofia kamienia”, zgodnie z którą kamień uznaje za najwyższe stworzenie natury. Wszakże jest cichy, niezależny, stanowczy, prawie niezniszczalny i wciąż ma wiele nieocenionych cech, których nawet osoba nie posiada. Dlatego wnętrze zewnętrznej części domu i jego wystrój jest często spotykany w japońskiej tradycji. Kamienny dom wiejski z wykorzystaniem drewna - marzenie każdego Japończyka.
 • Projekt domu japońskiego często wykorzystuje naturalne materiały, takie jak rattan, juta, sizal i słoma. Wykonane są z mat, dywanów, a nawet zasłon na oknach i innych tkaninach. Takie tkaniny są na przykład o wiele bezpieczniejsze niż klasyczne ciężkie zakurzone zasłony w stylu barokowym. Kurz nie zbiera się w japońskich matach, są łatwe do mycia i czyszczenia za pomocą detergentów. Tak więc Japończycy utrzymują stały porządek i czyste powietrze w swoim domu.Kolory

Jakie kombinacje kolorów są stosowane, gdy realizowane są projekty mieszkaniowe w tradycyjnym japońskim stylu:

 • Naturalne odcienie - główna cecha tego wnętrza. W japońskim domu nie zobaczysz śmiałych awangardowych odcieni, kwasów, neonów i innych krzykliwych kombinacji kolorów. Prawdziwe japońskie wnętrze w tradycyjnym stylu preferuje spokojne, naturalne, klasyczne kombinacje kolorów, odcienie naturalnych materiałów - drewno, kamień, piasek itp. Ten projekt łagodzi, relaksuje i zapewnia komfort w pomieszczeniu.
 • Czarny kolor jest używany dość często. Ponadto japoński design wita i bardzo ciemne odcienie brązu, czerwieni, szarości.
 • Japończycy lubią używać odcieni mleczno-białych, kremowych, beżowych, czerwonawo-brązowych. Szczególnie piękny jest design z kontrastowymi kombinacjami tych kolorów. Podobne odcienie tworzą zewnętrzną część domów i ich wystrój wnętrza.


Obejrzyj film: 10 Niesamowitych domów, w które ciężko uwierzyć! (Styczeń 2020).

Загрузка...