Wnętrze domu wiejskiego w stylu japońskim, piękne wzornictwo i design - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Domy w stylu japońskim: wyposażenie wnętrz (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Japońska kultura dla nas zawsze pozostaje tajemnicza, atrakcyjna i niewątpliwie zasługuje na szczególną uwagę. Japończycy, mieszkający na ograniczonej przestrzeni wysp, przez wiele stuleci nauczyli się, jak planować wewnętrzną i zewnętrzną strukturę swoich domów, racjonalnie wykorzystywać przestrzeń domów, że takiej zdolności można tylko pozazdrościć. I, oczywiście, ucz się. Artykuł obejrzy cechy domów w stylu japońskim, główne punkty i niuanse tego trendu.

Tradycyjny japoński dom nazywa się „Minka”, tłumaczony jako „Dom ludu”. To właśnie odróżnia go od innego tradycyjnego japońskiego domu - pagody, która jest zbudowana do rytualnych działań.


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-4


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-5


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-6

Najczęściej Japończycy wykorzystują naturalne materiały do ​​budowy domów w tradycyjnym stylu i do dekoracji wnętrz. Cechy wyboru materiału:

  • Pierwsze miejsce zajmuje drzewo. Popularność tego naturalnego i przyjaznego dla środowiska materiału polega na tym, że Japończycy żyją w strefie sejsmicznie niebezpiecznej. A drewniane domy są lekkie, w razie potrzeby można je rozmontować i przenieść do innego, bezpieczniejszego miejsca. Ponadto Japończycy nie budują domów, takich jak stolica Rosji, pięć pięter. W Japonii domy są eleganckie, ich projekty przypominają składane projekty.
  • Często kamień jest używany do budowy domów. W Japonii bardzo rozwinięta jest tak zwana „filozofia kamienia”, zgodnie z którą kamień uznaje za najwyższe stworzenie natury. Wszakże jest cichy, niezależny, stanowczy, prawie niezniszczalny i wciąż ma wiele nieocenionych cech, których nawet osoba nie posiada. Dlatego wnętrze zewnętrznej części domu i jego wystrój jest często spotykany w japońskiej tradycji. Kamienny dom wiejski z wykorzystaniem drewna - marzenie każdego Japończyka.
  • Projekt domu japońskiego często wykorzystuje naturalne materiały, takie jak rattan, juta, sizal i słoma. Wykonane są z mat, dywanów, a nawet zasłon na oknach i innych tkaninach. Takie tkaniny są na przykład o wiele bezpieczniejsze niż klasyczne ciężkie zakurzone zasłony w stylu barokowym. Kurz nie zbiera się w japońskich matach, są łatwe do mycia i czyszczenia za pomocą detergentów. Tak więc Japończycy utrzymują stały porządek i czyste powietrze w swoim domu.


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-8


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-9


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-10


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-11


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-12


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-13

Jakie kombinacje kolorów są stosowane, gdy realizowane są projekty mieszkaniowe w tradycyjnym japońskim stylu:

  • Naturalne odcienie - główna cecha tego wnętrza. W japońskim domu nie zobaczysz śmiałych awangardowych odcieni, kwasów, neonów i innych krzykliwych kombinacji kolorów. Prawdziwe japońskie wnętrze w tradycyjnym stylu preferuje spokojne, naturalne, klasyczne kombinacje kolorów, odcienie naturalnych materiałów - drewno, kamień, piasek itp. Ten projekt łagodzi, relaksuje i zapewnia komfort w pomieszczeniu.
  • Czarny kolor jest używany dość często. Ponadto japoński design wita i bardzo ciemne odcienie brązu, czerwieni, szarości.
  • Japończycy lubią używać odcieni mleczno-białych, kremowych, beżowych, czerwonawo-brązowych. Szczególnie piękny jest design z kontrastowymi kombinacjami tych kolorów. Podobne odcienie tworzą zewnętrzną część domów i ich wystrój wnętrza.


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-16


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-17


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-18


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-19


doma-v-yaponskom-stile-osobennosti-interera-20-foto-20

Obejrzyj film: 10 Niesamowitych domów, w które ciężko uwierzyć! (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send