Świece we wnętrzu mieszkania, piękne dekoracyjne świeczniki podłogowe, stołowe i ścienne - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Świece we wnętrzu (19 zdjęć): piękny wystrój mieszkania

Dzisiaj, najbardziej różnorodne i zaskakująco piękne kinkiety, kute żyrandole, lampy podłogowe itp. Są używane do oświetlania domu lub mieszkania, ale każdy z nas rozumie, że tylko świece we wnętrzu mogą wypełnić pokój komfortem i ogrzać go ciepłym żywym płomieniem.

Jak wybrać świece

Wybierając kolorystykę świec, należy pamiętać, że muszą być idealnie dopasowane do koloru mebli i podstawowych elementów wyposażenia wnętrz: żyrandoli, mebli itp. W niektórych przypadkach optymalne jest zastosowanie efektu kontrastujących kolorów - dekorowanie świec w pokoju urządzonym w kojących i lekko stonowanych kolorach.

Ozdobne świece z białego światła, znane wielu, są symbolem ochrony, duchowego oczyszczenia i szczęścia. Wypełniają pokój świeżą, przytulną i czystą atmosferą. Ktoś w ogóle wierzy, że takie świece we wnętrzu mogą uleczyć duchowe rany.

Świece na czerwonej podłodze dają ładunek pozytywnej energii, przyciągają sukces i bogactwo w mieszkaniu.

Produkty ścienne o spokojnych lub nasyconych jasnych odcieniach mogą rozniecić miłość i obudzić czułość. Niebieskie duże lub małe świece przyczyniają się do spokoju i pomagają skupić się na ważnych rzeczach.

Do notatki: projektanci często zalecają dekorowanie niebieskimi świecami dla biura mieszkania, ponownie biorąc pod uwagę powyższe.

Ciepłe żółte odcienie świec, jak żyrandole, sprawiają, że pokój jest bardziej komfortowy i podnoszący na duchu.

Dekoracyjne elementy w kolorze fioletowym i kute świeczniki są wyrazistością myśli i spokoju umysłu, podczas gdy źródła światła zielonego przynoszą materialny dobrobyt i rozwój kariery swoim właścicielom.

Świece we wnętrzu brązowego wosku zwiększają witalność i „chronią” zdrowie zwierząt.

Ktoś to może wydawać się nonsensem, co nie zasługuje na uwagę. Jakie świece ścienne, kute świeczniki i żyrandole? Jednak psycholodzy i naukowcy wielokrotnie udowodnili szczególny wpływ różnych kolorów na ludzkie zdrowie.
Podstawowe zasady zdobienia wnętrza świecami

 1. Korzystanie z tych akcesoriów w każdym pokoju (salonie, kuchni itp.) Zapewnia moderację i utrzymanie jednego stylu. Klasyczny wystrój mieszkania można uzupełnić cienkimi, długimi świecami w złoconym masywnym świeczniku (odpowiednie są również duże, masywne żyrandole). Jeśli pokój jest wykonany w stylu barokowym, odpowiednie są świece ścienne, a także żyrandole ozdobione kwiatami, kute świeczniki, figurki ludzi lub ciekawe zwierzęta.
 2. Ważne: nie zaśmiecaj wnętrza, używając dużych świec, sprawi, że będzie wulgarny i tani.

 3. Jeśli konieczne jest udekorowanie jakiegokolwiek święta oświetleniem „na żywo”, zaleca się zaprosić do niego nie więcej niż sześć osób, w przeciwnym razie nie będzie działać, aby stworzyć szczególną intymną atmosferę salonu. Najlepszym rozwiązaniem byłby wystrój cienkich produktów, które chronią gości przed przypadkowym poparzeniem i pozwalają im lepiej się widzieć.
 4. Aby uzyskać maksymalny efekt, projektanci zalecają instalowanie świec podłogowych, a także produktów w oryginalnych szklankach, lekko topiąc je w ziarnach kawy, fasoli lub małych ziarnach. Ponadto można wykonać całą kompozycję na mieszkanie - dekorując naczynie świeczkami z niezwykłymi koralikami, kamyczkami lub niektórymi naturalnymi materiałami, na przykład dużymi szyszkami, liśćmi lub żołędziami.
 5. Świece na stole muszą być oświetlone - jedyny sposób na odtworzenie efektu żywego i ciepłego płomienia. Ale nie zaleca się umieszczania ich na stole w salonie w ciągu dnia, ponieważ pożar po prostu nie będzie zauważalny. Wieczór to inna sprawa. Para małych świec na środku mieszkania i ten sam mały kuty stół wypełnią dom szczególnym urokiem i komfortem.
 6. Wybierając ścianę lub inne świece jako wystrój wnętrza, musisz natychmiast zdecydować się na świecznik. Kompetentnie dobrany produkt będzie nie tylko wspierał świece podłogowe i nie pozwolił na wypłynięcie stopionego wosku, ale także sprawił, że dekoracja będzie stylowa i, co najważniejsze, kompletna.
Świeczniki

Dzisiaj do produkcji świeczników używano różnych materiałów i dekoracji: szkła, mosiądzu, brązu, drewna, srebra itp. Można zrobić taki produkt samodzielnie - z najzwyklejszego ciasta lub gliny. Bardzo kreatywna opcja, na przykład dla salonu.

Świecznik ze zwykłego szkła lub szkła też nie będzie wyglądał źle. Aby wdrożyć ten pomysł, przejrzysta, stabilna pojemność stanie się najlepszą opcją. Jeśli chodzi o wystrój, można użyć na przykład makaronu różnych typów i kolorów.

Ważne: gotowy świecznik będzie wyglądał tak efektywnie, jak to możliwe, jeśli zawartość szkła będzie nietypowa i oryginalna.

Na jedną świeczkę powinieneś wybrać kute świeczniki o klasycznym wzornictwie. Co więcej, nie jest to trudne - możesz znaleźć różne świeczniki na sprzedaż, biorąc pod uwagę kształty, rozmiary i kolory świec.

 • ściana kulista dla świecy;
 • kute i bardzo małe (od 8 do 10 cm);
 • mała średnica i wydłużony kształt;
 • podłoga bez nóg (umieść świecę bezpośrednio w niszy świecznika);
 • pływające, płaskie do salonu lub kuchni;
 • podłoga w postaci lampy do świecy objętościowej.Oryginalna Kandelabr

Należy pamiętać, że głównym celem każdego nowoczesnego żyrandola jest stylistyczny dodatek i dekoracja wnętrza salonu lub innych pomieszczeń, a nie zachowanie funkcji. Wielkość tego produktu zależy od liczby używanych świec (z reguły wynosi od 2 do 6 szt.).

Najbardziej popularne są świeczniki podłogowe, których wysokość wynosi 40-70 cm.

Do notatki: romantyczna kolacja w salonie będzie korzystnie uzupełniać trzy-świecznik - tricyria lub świeczniki ścienne - dykiry.

To jest interesujące

Świece można umieszczać w dekoracyjnych odcieniach z żyrandola ściennego. Ale powinieneś wiedzieć, że szybko zmieniający się taki wystrój nie zadziała - świeczniki zamontowane w żyrandolach na ścianach z reguły pozostają tam przez długi czas.