Świece we wnętrzu mieszkania, piękne dekoracyjne świeczniki podłogowe, stołowe i ścienne - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Świece we wnętrzu (19 zdjęć): piękny wystrój mieszkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Dzisiaj, najbardziej różnorodne i zaskakująco piękne kinkiety, kute żyrandole, lampy podłogowe itp. Są używane do oświetlania domu lub mieszkania, ale każdy z nas rozumie, że tylko świece we wnętrzu mogą wypełnić pokój komfortem i ogrzać go ciepłym żywym płomieniem.

Wybierając kolorystykę świec, należy pamiętać, że muszą być idealnie dopasowane do koloru mebli i podstawowych elementów wyposażenia wnętrz: żyrandoli, mebli itp. W niektórych przypadkach optymalne jest zastosowanie efektu kontrastujących kolorów - dekorowanie świec w pokoju urządzonym w kojących i lekko stonowanych kolorach.

Ozdobne świece z białego światła, znane wielu, są symbolem ochrony, duchowego oczyszczenia i szczęścia. Wypełniają pokój świeżą, przytulną i czystą atmosferą. Ktoś w ogóle wierzy, że takie świece we wnętrzu mogą uleczyć duchowe rany.


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-4


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-5


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-6

Podstawowe zasady zdobienia wnętrza świecami

  1. Korzystanie z tych akcesoriów w każdym pokoju (salonie, kuchni itp.) Zapewnia moderację i utrzymanie jednego stylu. Klasyczny wystrój mieszkania można uzupełnić cienkimi, długimi świecami w złoconym masywnym świeczniku (odpowiednie są również duże, masywne żyrandole). Jeśli pokój jest wykonany w stylu barokowym, odpowiednie są świece ścienne, a także żyrandole ozdobione kwiatami, kute świeczniki, figurki ludzi lub ciekawe zwierzęta.
  2. Ważne: nie zaśmiecaj wnętrza, używając dużych świec, sprawi, że będzie wulgarny i tani.

  3. Jeśli konieczne jest udekorowanie jakiegokolwiek święta oświetleniem „na żywo”, zaleca się zaprosić do niego nie więcej niż sześć osób, w przeciwnym razie nie będzie działać, aby stworzyć szczególną intymną atmosferę salonu. Najlepszym rozwiązaniem byłby wystrój cienkich produktów, które chronią gości przed przypadkowym poparzeniem i pozwalają im lepiej się widzieć.
  4. Aby uzyskać maksymalny efekt, projektanci zalecają instalowanie świec podłogowych, a także produktów w oryginalnych szklankach, lekko topiąc je w ziarnach kawy, fasoli lub małych ziarnach. Ponadto można wykonać całą kompozycję na mieszkanie - dekorując naczynie świeczkami z niezwykłymi koralikami, kamyczkami lub niektórymi naturalnymi materiałami, na przykład dużymi szyszkami, liśćmi lub żołędziami.
  5. Świece na stole muszą być oświetlone - jedyny sposób na odtworzenie efektu żywego i ciepłego płomienia. Ale nie zaleca się umieszczania ich na stole w salonie w ciągu dnia, ponieważ pożar po prostu nie będzie zauważalny. Wieczór to inna sprawa. Para małych świec na środku mieszkania i ten sam mały kuty stół wypełnią dom szczególnym urokiem i komfortem.
  6. Wybierając ścianę lub inne świece jako wystrój wnętrza, musisz natychmiast zdecydować się na świecznik. Kompetentnie dobrany produkt będzie nie tylko wspierał świece podłogowe i nie pozwolił na wypłynięcie stopionego wosku, ale także sprawił, że dekoracja będzie stylowa i, co najważniejsze, kompletna.


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-8


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-9


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-10

Świeczniki

Dzisiaj do produkcji świeczników używano różnych materiałów i dekoracji: szkła, mosiądzu, brązu, drewna, srebra itp. Można zrobić taki produkt samodzielnie - z najzwyklejszego ciasta lub gliny. Bardzo kreatywna opcja, na przykład dla salonu.


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-12


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-13

Oryginalna Kandelabr

Należy pamiętać, że głównym celem każdego nowoczesnego żyrandola jest stylistyczny dodatek i dekoracja wnętrza salonu lub innych pomieszczeń, a nie zachowanie funkcji. Wielkość tego produktu zależy od liczby używanych świec (z reguły wynosi od 2 do 6 szt.).

Świece można umieszczać w dekoracyjnych odcieniach z żyrandola ściennego. Ale powinieneś wiedzieć, że szybko zmieniający się taki wystrój nie zadziała - świeczniki zamontowane w żyrandolach na ścianach z reguły pozostają tam przez długi czas.


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-16


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-17


svechi-v-interere-19-foto-krasivij-dekor-kvartiri-18

Pin
Send
Share
Send
Send