Jak prawidłowo zrobić alpejskie wzgórze na wiejskim domu, projektując krajobraz własnymi rękami z pomocą kwiatów, drzewa i innych poręcznych materiałów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Alpejska zjeżdżalnia w kraju (18 zdjęć): najlepsze pomysły na projektowanie krajobrazu

Pin
Send
Share
Send
Send


Na dziedzińcu domki lub wiejska chata - miejsce wypoczynku, spotkania z przyjaciółmi, pikniki i menu grillowe w cieplejszych miesiącach, szmaragdowa zieleń i aromaty. Dlatego pragnienie gorliwego właściciela jest jasną, kolorową strefą, najlepiej o niesamowitym wyglądzie krajobrazu. Jednak nie każdy ma możliwość zaproszenia projektanta ogrodu skalnego, arii skalnych, klombów i rabatok. Ale układ alpejskich wzgórz własnymi rękami - zadanie jest całkiem wykonalne, ciekawe, intrygujące, fascynujące! Najważniejsze - przestrzeganie pewnych zasad i poczucie piękna!

Zdolność do zrozumienia, jak prawidłowo wykonać slajd alpejski, jest świadomością jego „filozoficznej” zasady, śmiałej, jasnej i odważnej. Taki element projektowania krajobrazu przyszedł do nas w XVIII wieku, nieco wcześniej - do Europy, z Japonii. Niewielki obszar niekończących się wysp, zagubiony w oceanie, zmusił Japończyków do docenienia piękna przyrody we wszystkich jej przejawach. Kilka tysięcy lat temu wymyślili ogród skalny, aby móc podziwiać zielone rośliny, kolorowe kwiaty, wiecznie zielone krzewy, wykorzystując zaledwie kilka metrów kwadratowych ziemi. Poprawa aranżacji ogrodu skalnego może trwać przez jeden rok, stając się bardziej interesująca z roku na rok, bardziej luksusowa w sensie zbierania roślin kwiatowych, bardziej harmonijna. Wygląda na to, że floks ze styloidu, owinięty żółtym mchem, zawsze wyrastał na tej mini-skale, udekorował ją szarotką i kamiennymi różami, zaklętymi przez mnóstwo kolorów, orlików, krokusów i innych.


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-4


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-5

Rock garden lub TOP 5 przepisów budowlanych

Duża lub mała zjeżdżalnia alpejska - decydujesz. Ale zanim przystąpimy do układania pierwszego kamienia z głazów, warto zrozumieć, że taka magia na stronie wymaga czasu. Nie można go utworzyć w ciągu kilku dni, jak można się było spodziewać od początku. Najlepszy czas na stworzenie skalnego ogrodu - późna jesień. W tym czasie zostanie utworzona forma, kamienie są zbierane i układane, miejsce jest wybierane dla zimozielonych krzewów (jeśli są istotne). Wczesna wiosna nadaje się do sadzenia bylin, w maju lepiej zacząć tworzyć bajkę z roślin jednorocznych.


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-8


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-9

„Alpy” i woda: harmonijny tandem elementów natury

Bardzo niezwykłe na działce ogrodowej wygląda alpejska zjeżdżalnia z wodospadem. Tworzenie wodospadu własnymi rękami jest tak proste i łatwe, jak tworzenie ogrodu skalnego. Szczególną uwagę należy zwrócić na zbiornik znajdujący się na dnie wodospadu. Aby to zrobić, będziesz musiał wykopać otwór, przykryć go plastikową folią (specjalną, o maksymalnej wartości grubości), wodę, w której będzie zbierana i cyrkulowana za pomocą pompy. Jedynym „minusem” ozdobnego stawu jest potrzeba odprowadzenia wody na zimę.


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-12


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-13

Kwitnie ogród skalny lub podążając za logiką i nienagannym smakiem

Tak więc alpejska zjeżdżalnia w twoim ogrodzie jest miniaturą Alp i ich trawników. Gdzie widziałeś krupnomer i grube nasadzenia na alpejskich krajobrazach? Zgadza się, nie widzieli, ponieważ ozdobą łagodnych zboczy Alp są pełzające rośliny, mchy i porosty, pokrywa ziemi lub jasne kwiaty o małej wysokości, krasnoludki.


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-16


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-17


alpijskaya-gorka-na-dache-18-foto-luchshie-idei-landshaftnogo-dizajna-18

Obejrzyj film: Bardzo straszne filmy z wypadkami do 2018 #Masakra #SCARY VIDEOS (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send