Drewno w nowoczesnych, klasycznych, nowoczesnych i innych wnętrzach. Pokoje designerskie z naturalnym materiałem i imitacją, piękne kombinacje. - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzewo we wnętrzu (53 zdjęcia): piękne tekstury i kolory w projektowaniu pokoi

Pin
Send
Share
Send
Send


Projekt mieszkania oferuje duży wybór produktów do dekoracji wnętrz. Dziś nabywca może wybrać do dekoracji swojego domu zarówno sztuczne, jak i naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, cegła. Chociaż postęp nie stoi w miejscu, osoba chce stworzyć małą wyspę dzikiej przyrody w swoim domu. Dlatego takie naturalne składniki jak drewno we wnętrzu, kamień i cegła należą do głównych trendów mody w wystroju.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-2


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-3


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-4


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-5

Drewno różnych gatunków od czasów starożytnych było wykorzystywane do dekoracji mieszkań, a także do tworzenia mebli. Dziś drzewo we wnętrzu ponownie staje się trendem, tworząc niepowtarzalny styl i wygląd każdego domu, mieszkania lub pokoju ze względu na ogromną paletę kolorów, odcieni i faktur.

Nowoczesne drewniane tapety i piły wyglądają bardzo elegancko. Elementy wewnętrzne wykonane z drewna, różne części, kolory, meble można doskonale łączyć z produktami z innych materiałów - kamień, metal, szkło - można z powodzeniem łączyć w łazience, przedszkolu, sypialni, salonie i korytarzu, tworząc styl high-tech.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-6


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-7


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-8


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-9


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-10

Jak prawidłowo wybrać materiał do wykończenia?

Drzewo doskonale łączy się z innymi rodzajami materiałów wykończeniowych, takich jak kamień, cegła, metal, szkło. Wszystkie elementy wykonane z drewna można idealnie połączyć, tworząc wnętrze domu, mieszkania lub pokoju.

Materiał do dekoracji może być zarówno naturalny, jak i sztuczny, do naturalnych, bardziej wartościowych i drogich należą takie gatunki drewna jak dąb, orzech, klon, cedr, mahoń. Lista imitacji jest również szeroka: fornir, MDF i płyta wiórowa, laminat, panele okładzinowe, tapeta. Wszystkie te materiały są idealne do każdego rodzaju dekoracji, dekoracji ścian, sufitu, podłogi, drzwi, mebli w łazience, salonie, pokoju dziecięcym i korytarzu.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-11


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-12


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-13


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-14


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-15


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-16


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-17

Jak najlepiej używać drewna i kamienia?

Wystrój pokoju obejmuje kilka obszarów zastosowania drewna i kamienia:

  • Ściany. Przy dekorowaniu ścian łazienki, kuchni, salonu, dziecko powinno rozważyć rodzaj drewna, jego teksturę, wielkość płytek, kolor. W mieszkaniu można użyć różnych cięć o tej samej fakturze na ścianach. W nowoczesnej kuchni perfekcyjne są połączenia małych i dużych kamieni, cegieł i dekoracji metalowych. Ozdobą ścian pokoju dziecięcego będzie tapeta w różnych kolorach i drewniane płytki z dębu i modrzewia o gładkiej fakturze. Od sztucznych materiałów nadaje się tapeta ze wzorem „pod drzewem”. Ściany łazienki będą dobrze wyglądać z produktami z drewna. Kamieniarstwo może służyć jako tapeta do kuchni.
  • Podłogi. Podłogi drewniane to klasyk tego gatunku. Kolor podłogi musi pasować do koloru ścian. Podłoga w mieszkaniu rozkładana jest z różnych materiałów: parkiet, laminat, płytka drewniana.
  • Sufit. Jako wykończenie przejść drewniane deski, drewno. Wykorzystywane są głównie naturalne materiały z dębu, olchy, drewna świerkowego. Do układania płyt, płytek, belek, w połączeniu ze ścianami w fakturze i kolorze. Jako dekor, można użyć metalu w postaci wisiorków, żyrandoli lub wkładek lustrzanych.
  • Meble. Meble powstają z naturalnego drewna cennych gatunków: litego dębu, sosny, brzozy, mahoniu, tworząc w ten sposób wyjątkowy styl. Więcej mebli budżetowych, co do zasady, powstaje z płyty wiórowej, MDF, płyt pilśniowych. Cięcie można wykorzystać jako mebel, na przykład jako stolik kawowy. Świetnie wygląda w partycji cięcia.
  • Drzwi. Drzwi wykonane z drewna są uważane za najbardziej trwałe niż inne, bardziej nowoczesne materiały. Są wykonane dla każdego smaku i torebki oraz połączone z wykończeniem metalu i szkła.
  • Wystrój. Drewniany wystrój nadaje domowi lub mieszkaniu stylu i smaku. Różne statuetki, przegrody, akcesoria mogą być używane jako części, cięte cięcia jako wystrój, lampy i inna stolarka, murowane z kamienia wyglądają świetnie.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-18


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-19


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-20


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-21


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-22


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-23


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-24

Projekt pokoju

Drewno we wnętrzu to najprostszy i najbardziej praktyczny sposób na stworzenie oryginalnego projektu. Istnieją podstawowe typy wzornictwa: klasyczny, elegancki, nowoczesny, high-tech. Jeśli klasyk składa się z dużej liczby produktów drewnianych, to hi-tech jest bardziej uniwersalny.

Klasyczny design

Klasyczny styl sugeruje surowość, minimalny wystrój, naturalne odcienie. Wiele białych kolorów nigdy nie zanika. Wykończenie mahoniowe również należy do klasycznego wyglądu. Jeśli biały kolor daje lekkość, czerwony daje wyrafinowanie i połysk. Styl nie oznacza dużej liczby ozdób i produktów artystycznych.

Po zakończeniu klasycznej łazienki pamiętaj, że ten pokój jest mokry. Materiałem do wykańczania ścian, podłóg i mebli jest najlepiej dopasowana płyta MDF z wodoodporną impregnacją i jednolitą teksturą, a także tapetą „pod drzewem”. Będzie dobrze wyglądał z drewna. Kamień jako wykończenie ściany byłby również opłacalną opcją.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-25


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-26


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-27

Dekorację ścienną do klasycznej kuchni można wykonać z tapet drewnianych o gładkiej fakturze, jako wystrój można wykorzystać kroje, wyroby metalowe jak ozdoby, fartuchy z małego lub dużego kamienia, ścianę z płytek naśladujących cegły. W mniejszych kuchniach lepiej używać lekkiego drewna, takiego jak dąb, a także mebli z szklanymi wkładami. Kolor jest najlepszy biały.

W klasycznym wnętrzu salonu, pokoju dziecięcego, przedpokoju, sypialnie są najlepiej dobrane produkty wykonane z naturalnego drewna, lepsze niż dąb. W salonie znajduje się parkiet, sufit z belkami jest dobrze połączony z żyrandolem z kutego metalu; ściany pokryte tapetą z naturalnego drewna, surowe meble - wszystkie elementy wykonane są w odcieniach tego samego koloru. Przemyślane szczegóły: kominek wyłożony kamieniem naturalnym i cegłą, ramy obrazów i okien. Hol wejściowy jest bardzo dobrze dopasowany do białych detali. Wystrój z kroju będzie wyglądał pięknie, tworząc wnętrze w klasycznym stylu dla pokoi.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat.png">


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-28

Elegancki design

Projekt zakłada obecność wyrafinowanych produktów do dekoracji. Bardzo stylowo starzone drewno w jasnych lub ciemnych odcieniach. Dekoracja wykorzystuje wyłącznie naturalne materiały, takie jak dąb.

Łazienka będzie luksusowo wyglądać na stare drewno w dekoracji podłogi, ścian i mebli. Jako dekor, pozłacane uchwyty i krany, drewniane figury, lampy z kutego metalu.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-30


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-31


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-32


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-33


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-34

Piękne wnętrza kuchni tworzą belki - sufity na suficie, wykonane z jasnego drewna. Parkiet o pięknej teksturze. W pokoju dziecięcym i sypialni będą wyglądać komody i szafki, antyczne lub wykonane pod starym drzewem z rzeźbionymi ramionami i nogami, w tym z metalu. W przedszkolu lepiej używać lekkiego drewna. Salon i korytarz mogą być wykończone w ciemnym dębie lub mahoniu. W salonie lepiej jest używać luster w stylu „imperium”, świeczników, figurek. Sufity kesonowe uzupełniają wnętrze. Ściany w pokojach nie muszą tapicerować drzewa. Elegancki styl charakteryzuje się łukami jako drzwiami, ramami okiennymi.

Odpowiedni elegancki styl w wiejskim domu. Projekt wykonany w kolorze białym nada wnętrzu lekkości, rozszerzy przestrzeń. Idealne ustawienie - kominek, który łączy układanie naturalnego lub sztucznego kamienia lub cegły.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-35


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-36

Styl secesyjny

Nowoczesny styl charakteryzuje się płynnymi przejściami, asymetrycznymi liniami i delikatnym wystrojem. Wnętrze jest najbardziej podobne do stylu z początku XX wieku. Materiały do ​​produkcji powinny być używane z drewna iglastego. Kolory do rejestracji odcieni pastelowych lub po prostu białe będą wyglądać bardziej korzystnie.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-37


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-38


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-39


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-40


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-41


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-42


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-43

Parkiety w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni i łazience nie powinny mieć wyraźnych wzorów geometrycznych. Świetnie będzie wyglądać „stara” podłoga w kuchni, salonie i korytarzu. W dziecięcym wnętrzu w stylu Art Nouveau korzystne będzie podkreślenie sufitu z kwiatowymi ornamentami. Jako dekoracje w salonie dobrze nadają się panele z kawałków różnych gatunków drewnianych. Mur w łazience stworzy wrażenie starego, średniowiecznego mieszkania.

W wiejskim domu możesz wybrać akcesoria i produkty z dobrego, szlachetnego drewna o idealnej fakturze. Stolik kawowy z rzeźbionymi nogami i szklanym blatem, kominek ozdobiony sztucznymi cegłami, fragment ściany lub cała ściana może wyglądać wspaniale w kamieniu, ścianki działowe piły wycięte w naturalnych kolorach są idealnym połączeniem do salonu. Połączenie trzech elementów - ognia, wody i kamienia - jest świetną opcją dla domu poza miastem.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-46


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-47


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-48


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-49


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-50

Podłogi są wyłożone kafelkami w łazience hi-tech, połączone ze ścianami, wyłożone kamieniem z kamienia. Zastosowanie drewnianych produktów w wystroju pokoju dziecięcego osłabi chłód stylu hi-tech. Podłoga i ściany kuchni są zaawansowane technologicznie bez wyraźnej drewnianej tekstury, tapeta najlepiej jest używać zwykłego lub z niewyraźnym wzorem drewna. Sypialnia w stylu high-tech obejmuje wnętrze z wykorzystaniem ścianek działowych, szaf z wstawkami szklanymi. Ozdobą salonu i przedpokoju będą nowoczesne podłogi laminowane lub płytki w zimnych kolorach, akcesoria metalowe, ściany wyłożone kamieniem lub cegłą.


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat-51


derevo-v-interere-53-foto-krasivie-teksturi-i-cveta-v-dizajne-komnat.jpeg">

Obejrzyj film: NAJGORSZE WYPADKI OD ŚRODKA 18+ idioci za kierownicą, idioci na drogach, wypadki 2017 (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send