Czerwony kolor we wnętrzu sypialni, piękne kombinacje i wystrój wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Czerwona sypialnia (17 zdjęć): piękne wzornictwo i kombinacje kolorów

W każdym domu sypialnia ma specjalne miejsce, ponieważ jest to miejsce, w którym trzeba się zrelaksować przed następnym dniem. Wiele osób woli miękkie kolory w tym pokoju, aby rozluźnić tapetę, zasłony, łóżko i inne meble. Ale są miłośnicy sypialni, którzy ładują energię! Ta kategoria obejmuje czerwoną sypialnię. Chociaż mówią, że czerwony jest wymagający i niepotrzebnie emocjonalny, ale wrażenia takiego pokoju są zawsze niesamowite.

Nie ma potrzeby używania jasnego czerwonego koloru we wnętrzu sypialni. Paleta tego koloru jest bardzo szeroka i można dodawać elementy i odcienie brązowo-czerwone, bogate bordo, a nawet blado róż. Wybór boiska zależy bardziej od charakteru właściciela. Na przykład różowawe odcienie są bardziej odpowiednie dla delikatnej kobiety, a ciemniejsze i bardziej nasycone dla namiętnych mężczyzn. Wielu używa tak jasnego koloru tylko w celu podkreślenia. Można go dodać do łóżka, zasłon, zasłon. Sufity napinane, tapety i inne duże powierzchnie, które pokrywają rzadko, ale do tego nadają się różne odcienie czerwieni.

Funkcje stylów na czerwono

Jak każdy kolor, w pewnych stylach preferowana jest określona paleta. Czerwona sypialnia będzie bardziej interesująca, jeśli utrzymasz ją w określonym stylu. Więc w jakich stylach czerwony najlepiej się ujawnia?

  • Etniczne;
  • Wiktoriański;
  • Wschód;
  • Angielski;
  • Imperium;
  • Barok;

Należy pamiętać, że stworzenie dowolnej orientacji całkowicie zależy od zachowania drobnych rzeczy: poduszek, pamiątek, dywanu, sufitu, rysunków i tapet na ścianach. Wszystko należy traktować bardzo ostrożnie, aby nawet najdrobniejszy szczegół nie zakłócił ogólnego obrazu. Często to właśnie te elementy mogą uratować całe wnętrze, jeśli nie było to szczególnie przemyślane. W każdym stylu czerwona sypialnia będzie spektakularna dzięki grze kontrastów. Głupio jest mieszkać tylko w różnych odcieniach czerwieni, ponieważ jest tak wiele interesujących przeplatających się kolorów.Doskonałe kombinacje kolorów

Czerwona sypialnia na jednej palecie będzie trudna dla psychiki, dlatego zaleca się stosowanie różnych kombinacji kolorów. Chociaż kolor jest dość kapryśny, wciąż istnieją zwycięskie kombinacje. Zaskakujące jest, że ten kolor uwielbia kontrasty i jest najjaśniejszy z przeplotem zarówno jasnych, jak i ciemnych tonów.

Czerwono-biała sypialnia zajmuje wiodącą pozycję w świecie projektowania. Preferowane jest białe, a czerwone już akcentuje. Białe tapety i jaskrawoczerwone lampy na ścianach wyglądają niesamowicie. W białym pokoju możesz wybrać okno, zamawiając czerwone zasłony lub zasłony. Czasami projekt obraca się i preferuje się czerwony. Następnie białe plamy zmiękczają zimnem nadmiernie gorący temperament czerwieni. Wyróżniając jedną ścianę szkarłatem, a sąsiednie ściany bielą, można znacznie rozszerzyć przestrzeń wizualnie, co jest konieczne w małym pomieszczeniu.

Czarno-czerwona sypialnia jest wybierana przez naturę bardzo zmysłową i namiętną. Powinieneś być ostrożny, ponieważ czarny może sprawić, że pokój będzie zbyt ponury. Możesz zmiękczyć ten aspekt dzięki lżejszym odcieniom pościeli, małym akcesoriom. Nasyconą czerń można łączyć z szarą stalą lub beżowo-kremową. Ten kontrast jest bardziej miękki, ale wciąż bardzo skuteczny.

Rozwiązania ścienne

Jeśli wybierzesz kolor czerwony, w którym musisz pomalować tylko jedną ścianę, powinna to być ściana z łóżkiem, w którym znajduje się zagłówek. Możesz zagrać na efekt całości wezgłowia ścianą i pomalować wysokie plecy w tym samym kolorze co tapeta.
Zwolennikom sportów ekstremalnych nadal zaleca się unikanie fioletowych i ognistych kolorów, a także stosowanie wiśni, brązowo-żurawinowych, buraczanych. Takie przejście od czerwono-żółtego do bordowego odegra pozytywną rolę! Idealne połączenie czerwonych kwiatów z innymi, na przykład białym. Stworzy pewne tło, na którym czerwień będzie bardziej wyrafinowana, a także ułatwi kontemplację czerwieni. Możesz dodać tapetę w paski. To również osłabi przytłaczającą monotonię i wprowadzi szczegóły. Aby wypełnić pokój nastrojem romansu miłosnego w szkarłatnym kolorze, w ogóle nie trzeba zmieniać światła ścian; Umożliwi to, w razie potrzeby, cofnięcie sytuacji w odwrotnej kolejności, bez uszczerbku dla ogólnego wyglądu wnętrza.
Oświetlenie i meble

W takich pomieszczeniach ogromne znaczenie ma również oświetlenie. Nasycone i jasne światło będzie zbyt surowe i nieprzyjemne. Gdzie to właściwe, coś rozproszonego i miękkiego. Dzięki temu sypialnia będzie bardziej romantyczna i przytulna. Idealnie dopasowane do wyciszonych lamp nocnych, eleganckich lamp podłogowych lub ukrytego oświetlenia sufitowego.

W takim pokoju nie trzeba także wybierać zbyt skomplikowanych i plisowanych mebli. Najważniejszą rzeczą w sypialni jest łóżko, a cała reszta mebli powinna tylko je uzupełniać i podkreślać. Zwykle drewniane meble są dodawane do czerwonych wnętrz, ponieważ brązowo-dyskretna paleta idealnie łączy się z czerwonymi odcieniami. Dobrze wygląda w takich wnętrzach bardzo lekkich mebli, ale nie trzeba wybierać czegoś kwiecistego. Surowe, proste linie są o wiele bardziej interesujące i odpowiednie w tak jasnej sypialni.

Jeśli już zdecydowano się zaprojektować sypialnię w dokładnie czerwonych odcieniach, to ostrożnie rozprowadź taki jasny kolor. Sypialnia nie powinna powodować irytacji i nadmiernie pobudzać psychiki. Design, z odpowiednim designem, może okazać się przytulną i pełną miłości.